Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HDMI bekötés
 
Témaindító: badonorbi, idő: Feb 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 6
(#) solties válasza Gabó hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Nos azt hiszem körvonalazódni látszik a probléma forrása, ugyanis sikerült egy kontroll tv-t szerezni egy rövid időre. Igaz ez más modell és kisebb volt 32-collos, de Samsung ez is, rákötöttem a boxot a HDMi-re és ezzel semmi baja nem volt. Így akkor valószínű, hogy a TV sz@rakszik..
(#) Gabó válasza solties hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Akkor ez megoldva, vidd vissza ahol vetted, ha garanciális, és cseréltesd ki.
(#) GPeti1977 hozzászólása Jan 9, 2015 / 1
 
Vettem egy ilyen HDMI kábelt az Ebay-ről:
Bővebben: HDMI
Össze kötöttem a TV-t meg a tabletet, de nincs rajta kép, másik tv-vel és tablet-tel is ki lett próbálva, a kábelre rá van írva hogy ethernet kompatibilis, miért nem jó? Érdekes hogy teljesen árnyékolatlan, talán ez lehet a gond?
(#) eSDi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Igen lehet probléma az árnyékolás hiánya. Nekem például a hosszal van gondom, egy 3m-es példánnyal néha-néha megszűnik a kapcsolat egy pillanatra a TV és a PC között. Ezen kívűl még a hálózati zavarok is képesek beleszólni. Az 1m-essel semmi baj.
Jó kis röntgen. De szerettem használni, amíg volt a cégnél...
(#) Csabu82 hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok!
nem tudja valaki melyik lábon megy a HDMI HDCP jele? azokon a lábakon más jel is megy? ki lehet valahogy iktatni?
Válaszokat előre is köszönöm
Károly
(#) eSDi válasza Csabu82 hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Üdv!

Nincs külön HDCP jel, az átvitt adat van ebben az esetben kódolva. Kiiktatni nem lehet.
(#) Csabu82 válasza eSDi hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Valahogy meg lehet szabadulni a jeltől? akkár kisebb minőségvesztésel.
(#) eSDi válasza Csabu82 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Nem igazán. Röviden tömören. Minden ilyen eszköz 40db egyedi 56bit-es kulcsot használ a kódoláshoz/dekódoláshoz. Egymás között csak a publikus KSV-t (Key Selection Vector) cserélik ki, ami megmondja, hogy melyik kulcsot kell használni. Ha le is tudod menteni az adatfolyamot, nem tudod a dekódoláshoz szükséges kulcsot, a feltöréshez meg egy emberöltő is kevés szerintem. Ha HDCP v2.x-ről van szó akkor pedig még szörnyűbb a helyzet, az 128bit-es AES kódolást használ 3072, vagy 1024bit-es RSA publikus kulccsal és 256bit-es HMAC-SHA256 hash-eléssel. Bővebben: WiKi
(#) llaczo hozzászólása Márc 16, 2015 /
 
Sziasztok.
Tudja e valaki hogy a HDMI használja e az 5 voltot egyszerű video és hang átvitelnél?

A TV és az X box egyszerre ment tönkre. A TV-t sikerűlt megjavítani (táp hiba) de azóta nem kommunikál a HDMI. A tudásom odáig terjedt hogy ellenőriztem a 18. lábon az 5 voltot. Nincs ott. De lehet hogy nem is adja ki csak úgy.

Van valakinek ebben a témában tapasztalata?
Előre is köszi.
Üdv Laczo.
(#) eSDi válasza llaczo hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Üdv!

A +5V-ot csak a forrás eszköz szolgáltatja, ez kell Hot-Plughoz és EDID/DDC-hez, ha minden igaz. Az hang és a kép átvitelére a TMDS vonalakat használja.
(#) llaczo válasza eSDi hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Köszi a választ.
A TMDS vonalak egyenest mennek a prociba. Ez rossz hír.
A még furcsább hogy mind a két HDMI bemenet megszűnt egyszerre.
Marad a beállítások vagy panel csere
Még egyszer köszi. Üdv
(#) eSDi válasza llaczo hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Nem tudom, hogy a prociban ez hogyan van megoldva, de nagy valószínűséggel van benne egy HDMI switch ami a HDMI interface-re csatlakozik, és az halt meg. Ezért döglött le valószínüleg az összes HDMI bemenet egyszerre, és minden más pedig nem.
(#) llaczo válasza eSDi hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Akárhogy is ez rossz hír. Ha HD-ben akarok valamit nézni marad az USB és a monitor bemenet. Az meg körülményes.
Azért köszi.
(#) mr.Cara hozzászólása Jún 4, 2015 /
 
Üdv mindenkinek !
Van egy LG PK550-es plazma amit a számítógép videó kártyájáról szeretnék ellátni jellel (GeForce GT9600 ) . Két DVI kimenet az egyik a monitort hajtaná, a másik egy 10m-es DVI-HDMI kábelen a TV-t. Összedugtam. A Plazma TV állásban maradt...(nem kapcsoltam át) . A TV-kép itt-ott kikockásodott. Átkapcsoltam HDMI-re a bemenetet . A kép szuper, hang semmi. Azért piszkált a jelenség (már hogy tördelt a TV-kép, nem akaródzik, ha nem videózunk, a kábelét kihuzigálni), Rámértem multival 77,5V AC. Más fórumon írták : tuti földhurok ! Nosza csináltam két 10nF/3kV kondiból antenna leválasztót..., a jelenség maradt . Mit lehet ilyenkor még tenni ? Lehet-e, és hogyan a hangot hozzávarázsolni ? Esetleg van valami HDMI-HDMI leválasztó..., kapcsolási rajz?
(#) gozi válasza mr.Cara hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
A DVI alapesetben nem visz át hangot (félrevezető, de nem szabványos megoldásként sok újabb kártya a DVI digitális üzemmódban nem használt pinjein mégis képes erre saját adapterrel, ún. HDMI audio over DVI megoldással). Ez egy spéci DVI-HDMI adapter, amit a kártya csatlakoztatás esetén felismer. A GT9600 család szerintem ezt még nem tudja.

Ezen felül a DVI-HDMI kábel lehet, hogy nem is tartalmazza az audió átviteléhez szükséges vezetékeket.

Megoldás lehet külön kábelen vinni a hangot, lehet videokártyát cserélni (HDMI kimenetest választani), valamint vannak spéci kütyük (pl: Bővebben: Link) amik segítségével mégis megoldható a hangátvitel.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2015
(#) Komár Gábor hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Sziasztok!
Samsung ue40h70000-es készülékről szeretnék kimenő jelet varázsolni projektoron való TV nézéshez. (Ez lett volna a karácsonyi ajándék a családnak) A csatolt képen levő csatlakozók állnak rendelkezésemre, a HDMI, ha jól látom mind IN bemenet. A hangot egyszerű megoldani, de a kép jel is kellene a projektrohoz.
Van ötletetek? Előre is köszönöm!

ui: a projektoron 2 HDMI bemenet található
(#) kadarist válasza Komár Gábor hozzászólására (») Dec 20, 2015 / 1
 
Szia!
Ha szerencséd van, akkor a Scart-ba bele van kötve egy analóg videó kimenet. A tévé leírása biztosan ad információt erről. Digitális HD-kimenetre ne számíts.
(#) Komár Gábor hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Köszönöm! Tegyük fel, hogy van analóg kimenet a scarton. Ebben az esetben ha jól gondolom, csak egy borsos árú hdmi/scart konverterrel tudom átalakítani a jelet?
(#) kadarist válasza Komár Gábor hozzászólására (») Dec 20, 2015 / 1
 
Természetesen kell egy AV-HDMI konverter.
(#) Doky586 válasza Komár Gábor hozzászólására (») Dec 20, 2015 / 1
 
Nem lenne egyszerűbb az STB-ből jövő HDMI kábelt átdugni a TV-ből a projectorba..?
Esetleg valami átkapcsolót beiktatni..?
(#) kadarist válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 20, 2015 / 1
 
Nyilván nincs set top box és azért kellene így megoldani.
(#) Komár Gábor hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Nincs STB - Beépített CA modul van a tv-ben, pont ezért a megoldás egy STB vásárlása lesz, ha 1080p-t akarok a projektorra, nem tudok jobbat.
(#) Komár Gábor hozzászólása Dec 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Ahogy fent írtátok a STB lenne a megoldás a projektorhoz, nos vettem az invitelnél egy fullHD képes STB-ot és összekötöttem az ACER X152H fullhd (http://www.acer.de/ac/de/DE/content/model/MR.JLE11.001)
projektorommal és ismét akadályba ütköztem. Projektor bekapcsolás után azonal felismeri, hogy a HDMI1-en 50Hz-es jelet érzékel a STB felől, be is jön a tű élesen a STB menüje. Majd ott behangoltam a csatornákat, meg is találta őket, azonban mikor a guide-ot nézem nem jelenik meg már kicsiben sem az adott csatorna képe - a hang viszont szól a projektoron, tehát az is szépen átjött a 10m-es HDMI kábelen. Rémenve a csatornára csak a hangot hallom és semmi kép. Olvastam már a fórumon, hogy 1080i-re próbáljam meg beállítani a jelet, ezt meg is tettem, továbbra is eredménytelenül. Külön leteszteltem a STB-t LED TV-n, ott simán jön a HD kép a hnag mellett ill. a 10m-es HDMI kábel szintén működik egy ASUS médiaboxszal, simán megy rajta minden fullHD film, igaz ha jól emlékszem ott talán 60Hz-es jel van -nem tudom, ez számít-e.
Van ötletetek, hoygan tovább a probléma elhírítása végett?
(#) cson hozzászólása Jan 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy HDMI splitterem (elosztó). 2K2-s. Két TV-t kötök rá. Amikor bekapcsoltam a gépet és a TV-ket, akkor nincs semmi gond megy minden szépen. De miközben a gép megy, kikapcsolom a első TV-t és megint bekapcsolom akkor a kép rózsaszín lesz, de csak ezen az egy TV-n. A másiknál ez nem fordul elő soha. Meg cseréltem már a két TV csatlakozási pontját de akkor is ugyanaz a TV rózsaszín. Ám ha a splittert kihúzom és újra bedugom minden rendbe jön. Nem értem hogy így normális vagy a splitter rossz?
Ha jól tudom akkor ennek nem így kéne működnie. Kérlek segítsetek.

Előre is köszönöm.
(#) hthomas hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Mivel jobb topicot nem találtam, ezért itt kérdezem meg:

A HDMI kábelen a hang átvitele kétirányú?

Érthetőbben: szeretném összekötni egy házimozi erősítővel a TV-t. Itt ugye a jel iránya:
DVD -> erősítő -> TV
De szeretném azt is, hogy a TV-ből kijövő hangjeleket erősíteni a házimozival.
itt pedig: TV->erősítő
Ez megvalósítható 1db hdmi kábellel?
(#) Massawa válasza hthomas hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Elvben lehet, de mindkét készüléknek ugyanazt a protokollt kellene használnia, ami elég nagy ritkaság különbözö márkák esetében (pl Sony-Bose stb nem visz át hangot). Igy egy kábellel nem fogod tudni meguszni.
(#) hthomas válasza Massawa hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Köszi a választ, ez nem túl jó hír..
Még lenne kérdésem: van egy toslink nevű optikai csatlakozó a házimozin és a tv-n is.
Ez felhasználható az én célomra?
Vagy mi lenne a jó megoldás nekem?
(#) Massawa válasza hthomas hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Igen, igy oldottam meg a Bose-Sony gpndot is. Optikai csatin megy a hang.
(#) tbarath válasza hthomas hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Felhozom egy kérdésemmel, és közben válaszolok is: a HDMI hang _lehet_ kétirányú, ez a HDMI ARC. Az én TV-men a háromból egycsati tudja ezt.

Az erősítőm viszont nem HDMI-s, ezért belekezdtem egy tákolásba, ehhez kapcsolódik a kérdésem.
Van egy Chromecast-om, ami HDMI-n kapcsolódik a TV-hez, viszont én szeretném a hangot TV nélkül is kiküldeni az erősítőre (SPDIF). Ezért vettem egy "hdmi audio extractor" fantázianevű terméket, ami ki tudja küldeni a hangot eredeti formában és 2 csatornás PCM-ként is. Az vele a probléma, hogy a hang vagy az erősítőre megy vagy HDMI-n a TV-re, a kettő együtt nem megy. (Egyébként ez egy "okos" eszköz, ha állítok ezen a kapcsolóján akkor a rádugott Chromecast-on megáll a lejátszás, nyilván CEC jelet ad ki ilyenkor.)

Kitaláltam ezért, hogy egy HDMI elosztót teszek közéjük, bemenetre a Chromecast, kimenetekre a TV és az "extractor", jóidő. Csakhogy így az egész cucc nem működik, egyszerűen a CC nem tud jelet kiadni. Ha csak a TV van rádugva vagy csak az SPDIF konverter akkor megy, együtt nem. Gondolom az "extractor" okossága itt a probléma, azaz hogy két "display" típusú eszköz küld eltérő paramétereket a chromecast-nak, az meg szerencsétlen nem tudja hogy mi ez a hülyeség.
És a kérdés: szerintetek működhet-e az, hogy az "extractor" felé menő kábelben 1 vagy több eret megszakítok, ezáltal az okos eszköz elbutul és a rendszer az én elképzelésemnek megfelelően fog működni? Adja magát a 13-as (CEC), 19-es (hotplug detect), illetve a 15-16-os láb (DDC clock és data).

Mi erről a véleményetek?
(#) djuice hozzászólása Nov 22, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem találtam neki jobb topikot, vettem egy Apple Mac Mini géphez ebayen egy HDMI-VGA átalakítót, hogy meglévő VGA monitoromhoz hozzáköthessem. Nincs rajta kép, de ha műholdvevő HDMI-jéről veszem le a jelet, azzal működik az átalakító (csak kicsit össze van ugorva a kép).
Kérdésem, hogy ezekben lehet valami elektronika, vagy csak sima vezeték átkötések és vajon ennél fogva az Apple-nek miért nem tetszik?
Tudtok ebben valamit mondani?
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem