Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Ion saját akkucsomag készítése
Lapozás: OK   7 / 27
(#) Bluger válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Értem. Köszönöm a választ.
(#) cimopata válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
3 cella párhuzamban pont ugyan annyi kisütő jut 1 cellára mint sorbakötve, szóval nonszensz ami írsz.
(#) nedudgi válasza cimopata hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Ezt gondold át mégegyszer. Vedd figyelembe a feszültségnövelés hatásfokát is.
(#) szsrobert válasza Bluger hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
3 soros kotesevel.
(#) hbe hozzászólása Ápr 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Esetleg ha valaki találkozott már ezzel a problémával...!?

Rendeltem 18650 Li-ion akkukhoz 2 féle védelmi áramkört, pontosabban
egy HX-3S-01 típusút ami egy 3 akkuból álló akkupakkot lehet összeállítani,
és egy 4s típusút is... és egy balanszeres töltőt is.
Elvégeztem a megfelelő beállításokat a töltéshez (Fesz.,Áram). Tökéletesen működik!

Össze állítottam mind két áramkört, úgy ahogy a rajzon is látható és a
probléma ott van hogy semmi feszültség nem jön ki a kimeneten (P+,P-).

A töltést sem veszi fel, egyszóval nem megy.

Kimértem az akku csatlakozási pontjain a feszültségeket
és a soros kötés végpontjain (B+,B-), és ott minden megfelelő,
a feszültségek jelen vannak megfelelően!

Az akkukat már korábban feltöltöttem egyesével egy 5V-os töltővel,
még mielőtt megrendeltem az áramköröket.

Az akkuk feszültségszintjei eltérőek kis mértékben 4,01 - 4,07 Volt között.

Szóval mind a két védelmi áramkört megfelelően összekapcsoltam a rajzok alapján az akkukkal,
és mindkettőnél ugyan az a helyzet áll fent hogy nincs kimeneti feszültség, és nem tudom tölteni.

Esetleg tud valaki ezzel kapcsolatban valami infót?,
mert sajnos nem találtam eddig semmit ezzel kapcsolatosan.

A segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv!

s-l1000.jpg
    
(#) uniman válasza hbe hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
"B3-"-t összekötni egy pillanatra a "P-"-szal...?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2018
(#) dokidoki válasza hbe hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
A rajzon lévő összeállítás nem jó!
B1, B2, a leágazás, a P- P+ a pakk két vége. Az inpout -output + - gondolom már érthető.
(#) juhasz10 válasza hbe hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
A P- P+ az input output. Jól van a rajzon kötve.
Kapcsolj feszültséget a P- P+-ra, mintha töltenéd.
(#) dokidoki válasza juhasz10 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Igazad van, reggel lévén, elnéztem.
De még mindég úgy gondolom, B3- , és a B3 + a pakk két vége, és a B1+ az első leág, B2+ a második leágazása a telepnek. Akkor mégse jó a kötés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2018
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Még mindig reggel van, senki ne hallgasson rám. Ráguglizva mégis jó a kötés. Inkább a kávéskanalat forgatom a billentyűzet helyett. Bocsánat.
(#) hbe hozzászólása Ápr 3, 2018 /
 
Köszi a válaszokat! A 3S panel végre elindult, beállítottam a töltőn az akkupakk feszültségével azonos feszültséget és beindult, most már van a kimeneten feszültség! Sajnos a 4S-nél próbálkoztam több feszültségszinttel és töltőáram szintekkel de semmi, lehet hibás a panel.
(#) juhasz10 válasza hbe hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Ha 17V-ot adsz a P- P+-ra akkor vesz fel áramot? Minden akku 3V fölött van?
(#) hbe válasza juhasz10 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Az Akkuk 4V körül vannak mint ahogy előzőleg írtam, 17V-ra sem reagál sajnos...
(#) RoliNyh válasza hbe hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Szerintem az kevés neki. Próbáld meg 20V -al tölteni. Ha nem indul be, marad az alap hibakeresés.
Megkeresed az IC adatlapját, megméred van -e rendes tápfesz rajta.
Az IC bemeneti lábain milyen feszültségek vannak. Kiméred az IC vezérlő kimenetein milyen feszültségek vannak, lepróbálod a FET -eket...
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2018
(#) stenzi hozzászólása Ápr 7, 2018 /
 
Sziasztok.
Szeretnék egy NiCd pakkot átalakítani LiIon-ra. A net tele van mindenfélével, de kompleett projektet nem találtam sehol, ami kivesézi a témát. Van akinek már sikerült úgy, hogy az használható is lett a mindennapokban? Arra lennék kíváncsi, milyen panelek (lehetőleg linkkel) kellenek hozzá, ami megoldja a ballanszolást, töltést és védelmet. Valaki nem csinált egy leírást elejétől a végéig?
LiIon helyett esetleg LiPo-t használ valaki? Tapasztalat? Javaslat? Lehet, hogy kicsit sok a kérdés.
Köszönöm és üdv.
(#) martin96 válasza stenzi hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
9,6V, 12V ni-cd akksis helyettesítésére:
3S BMS kell neked.:Bővebben: Link
14,4V-oshoz 4S:uoAAOSwpP9Y6JEe" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: Link
18V-oshoz 5S:Bővebben: Link
Lithiumot tölteni pedig CC/CV-vel kell. Tehát kell venni egy ilyet:ygAAOSwKUhZuJLP" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: Link
Áramot beállítod 1-2A környékére (kevesebb lehet, többhöz XL4016-osat nézz)
Feszültséget 3S-nél 12,3V, 4S-nél 16,4V, 5S-nél 20,5V (4,1V-ig töltve, hogy minél tovább bírják a cellák)
Azt érdemes tudni a töltőről, hogy a bemeneténél 2-3V-al nagyobb feszültségnek kell kerülnie legalább, mint a kimeneténél előfordulhat.
Van rajta egy led, ha leesik a töltőáram a beállított érték 1/10-edére, akkor világít és fel van töltve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) lgal hozzászólása Ápr 28, 2018 /
 
Egy 12V-os, és egy 7,2V-os akkus fúró NiCd akkupakkját szeretném átalakítani LI-ION-ra.
Ezek a cellák megfelelnének az üzemeltetésére? Bővebben: Link

Mennyire megbízható ez a webáruház?

Az előző hozzászólásban lévő BMS balancert, és töltőmodult építeném bele.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2018
(#) martin96 válasza lgal hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Valószínűleg jó az az akksi is amit linkeltél.
De akkor már inkább ilyeneket vegyél. Majdnem fele annyiba kerül, ha kettőt bekötsz párhuzamosan úgy lesz 6Ah-d. Ha boltból akarsz venni, akkor inkább ezt az LG-t szerintem.
Vagy ha kéztől, akkor a jófogásos Samsung INR18650 30Q 1200Ft-ért. Ami szintén eredeti.
(#) lgal válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Köszönöm!


Kéztől semmiféleképpen nem veszek mert nem tudom hogy milyen állapotban vannak a cellák, és itt elég nagy (15A) terhelésről van szó.
(#) burgdavid hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a kínai balancer-töltő elektronikák és a hozzajuk kapcsolódó akksik mennyire bírják ha a toltőfesz nem egyenletes? Illetve mekkora a max bemeneti feszültsége ezeknek?

A tervem az, hogy Simsonba tennék egy 3 cellás (kb. 12,6V) Li-ion pakkot, amiről csak index, duda, stb menne. Viszont a töltőfesz eléggé széles határok közt tud változni de nagyjából 14-15V-ra korlátoz az eredeti fesszab. Ha terhelve van a kimenet, mert vesz fel töltést az akksi az addig rendben is van, viszont ha lekapcsolja a töltést, akkor attól tartok hogy hirtelen felugrik a fesz és károsodik.
(#) martin96 válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Neked 4S Life4po akksi kell. Kisebb kapacitású, de nem annyira érzékeny a töltésre, mint a li-ion.
(#) burgdavid válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Szia!
Gyorsan körülnéztem és az ötlet valóban jó lenne, a kapacitás sem elsődleges szenpont egy dolog viszont problémás: drága.
Míg Liion akksit bárhonnan kukázok, lifepo cellát nem találtam olcsón

A másik ötletem egy buck konverter ami fix feszültséget szolgáltatna a töltéshez.
Azt viszont továbbra sem tudom, hogy a cellavédő elektronika mit csinál, ha nagyobb tápfeszt kap mint a pakk feszültsége. Pl: 12,6V-os pakk kap 15V tápfeszt. Engedi vajon tölteni amíg el nem éri az összes cella a max feszültséget vagy lekapcsolja rögtön?
Vagy vegyek egyet és próbáljam ki?
(#) martin96 válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Ha 4.3V fölé kerül a cellafeszültség akkor az elektronika lekapcsolja magát. Nem fog tovább töltődni, Így ekkor minden elektronika a generátorról menne. Arról nem beszélve, hogy elég gyorsan tönkre is menne az akkumulátor, ha 4.2V fölé lenne töltve. A buck konverter talán jó ötlet lenne, abból is cc, cv képes kellene.
(#) djadji hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy 24V-os elektromos rollerem, amiben 2x12V 12AH-s ólom akksi ment tönkre. Hogyna tudnám ezt helyettesíteni LIPO-van? MI lenne jó? egy 6S csomag elég lenne? Az 22,2V, de mi van ha merülmni kezd és majd csak 19-Vot (vagy 18-at) ad le. Azzal vajon menni fog a 24V-os DC motor? Vagy legyen egy 4S és egy 3S sorosan benne? Töltéskor külön-külön balanszerrel kellene tölteni, de nem tudom mennyire lenne működő képes.
A másik gondom, hogy a motorvezérlő ólomhoz készült (akkor még nem volt más), és nem tudom hoyg a LIPOt ráköthetem e?
Tud valaki tanácsot adni? Köszi előre is!
(#) RoliNyh válasza djadji hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Figyelj, a 24V -os DC motor menni fog, akár 12V -ról is megy, csak ugye lassabban, és gyengébb lesz.
A kérdés az, milyen a vezérlő, de ezt már leírtam (kérdeztem). Tizen akárhány sorból meg itt se fogja ezt kitalálni senki. Szóval ha további segítséget szeretnél, adj valami konkrét adatot is arról a szerkezetről, vezérlőről. Típusszámot fényképet (lehetőleg jó minőségűt) talán valaki ráismer, és tud mondani róla információt, esetleg kapcsolási rajzot talál(nánk) hozzá...
(#) martin96 válasza djadji hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Legyen inkább 7S BMS. Az a kicsit nagyobb feszültség biztos nem lesz gond.
(#) burgdavid válasza martin96 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
De az elektronika a töltőáramot is korlátozza nem? Igazából nem rendes generátorrol van szó, a terhelés pedig csak időszakos jellegű: feklampa, index, duda.
(#) martin96 válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 30, 2018 / 1
 
Az csak az akkumulátort védi, nem helyettesíti a töltőt.
(#) Olits hozzászólása Jún 2, 2018 /
 
Szeretnék készíteni egy 6s (soros) kötésű akkucsomagot, de jó nagy kapacítással.Maximálisan hány cellát köthetek párhuzamosan?Pl 20 vagy akár 30 mehet?
Tehát ilyenre gondolok:6S 20P
vagy 6S 30P.

Ha ez lehetséges, akkor ez tölthető iMax b6 töltővel?(ebben van balanszáló áramkör és tud 6s-t is tölteni).Tudom, hogy nagyon sok idő alatt töltené fel , de most egyelőre csak elméletben vagyok rá kiváncsi.
(#) martin96 válasza Olits hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Készülj fel, hogy nagyon sokáig fog tartani a CV szakasza a töltésnek. Talán, ha Samsung INR21700 30T akkut használnál, azzal nem lenne gond, annak elég rövid a CV szakasza. Ha már elérte a CV-t, akkor már szinte tele van.
Következő: »»   7 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem