Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   58 / 74
(#) Pafi válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Egy számláló alapú frekimérő felbontását (amit rendszeresen tévesztenek össze a pontossággal) a mérési időablak határozza meg. 1 s alatt 1 Hz felbontású mérés valósítható meg, hacsak nem fel- és lefutást is számlál.

0,1 s alatt viszont csak 10 Hz felbontás érhető el.

Két eltérő idő alatt mérő frekimérő ilyen értelmű "pontosságát" direktben összehasonlítani ugyan lehet, csak az nem a konkrét műszerek megvalósítását, hanem a mérés alapelvét fogja jellemezni.

A pontosság pedig mindig legalább két, de inkább három hibakomponenst tartalmaz: arányos hiba, nullponti hiba, leolvasási hiba (esetünkben ez a kijelzési felbontás), és véletlen hiba. Na, csak négy lett belőle. Meg az ötödik: hőfokfüggés.
(#) sany hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Esetleg a baji elektronikában kapható egységcsomagban lévő , 5 digites frekvenciamérőt (1Hz- 50MHz) ismeri valamelyikőtök? Ha igen véleményt kérhetnék róla.
(#) Hp41C válasza sany hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
(#) kistee válasza sany hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Jobb lenne, ha legalább hat, vagy annál több digites frekimérők körül kutakodnál, mert 100 MHz felett már nagyon nem elég a 4, 5 digites kijelzés.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Köszönöm, az ajánlásokat!
Építeni fogok egyet, ami több digites. Csak gondoltam kiegészítőnek jó lenne, ha már lehet kapni.
(#) Hp41C válasza sany hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
4 digiteshez max. 100 ppm, 5 digiteshet max. 10 ppm, 6 digiteshez max. 1 ppm pontos időalap kellene.
(#) ktamas66 hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Gondoltam megpróbálok csinálni valami egyszerű, olcsó megoldást. Rendeltem is egy pár száz forintos kijelzőt, most arra próbálom összehozni. A programban van még néhány eldöntendő kérdés, amit ki kell számolgatni.
(#) mindenes válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia! Típusszámot írj már lényszíves a kijelzőkröl,( vásárlás előtt állok én is) úgy látom ezek valami extra fényűek lehetnek.
(#) ktamas66 válasza mindenes hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ez egy komplett modul: Bővebben: Link.
(#) mindenes válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Aha Köszönöm. Jó lett volna tudni legalább a gyártót, a TME vennék néhány egydigites darabot az olcsóbbik fajtából. Bővebben: Link
(#) mlaci989 hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Üdv. Ezt a freki mérőt építeném meg. Kérdésem lenne hogy a PIC mikrokontrolert kell e programozni vagy csak berakni és kész?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) elektroncso válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Természetesen kell.
(#) mlaci989 válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Jelgenerátort készülök építeni és gondoltam egy ilyen kijelző nagyon földobná.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
És erről mondjuk mi a véleményed?
(#) vision61 válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Szia!

Az általad linkelt frekvencia mérőt megépítettem, tökéletesen működik. Természetesen a kontrollert kell programozni, aszerint hogy a 4 vagy 5 digites verziót, közös anódos, vagy közös katódos kijelzőt használsz. De "Wolf" oldalán mindegyikhez megtalálható a program. Gyakorlatilag ugyanezt megveheted egységcsomagban is. Ez is mindkettő elsőre működött, próbaképpen áttettem a "Wolf" counter2.hex tartalmú kontrollert, azzal is jó.
(#) mlaci989 válasza vision61 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Tehát mondjuk egyszerűbb meg olcsóbb csomagban megvenni és össze szerelni.?
(#) sany válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Ha nem tudod bégetni a programot akkor, mindenféleképpen egyszerűbb megvenni.
(#) mlaci989 válasza sany hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Ilyen beégetős programos cuccal nem volt dolgom meg valószínű nem is lesz. Nekem egy kijelző kell a jel generátorra. Ha egyben meglehet venni és nemis egy nagy összeg...
Egy gyári jelgenerátorra nem akarok beruházni,annyit nem dolgozok vele.
(#) Kera_Will válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Mekkora frekvencia átfogású generátort építenél?
Milyen áramköri alapon?
Ennek függvényében kellene megválasztanod a frekvencia mérőd digit számát, pontosságát.
Ha RC / LC alapú akkor valószínűleg az időalap kvarc sok nagyságrenddel nagyobb pontosságú lesz mint a mérendő oszcillátor áramkör.
Ekkor érdemes lenne a hasznos digitek számán is elgondolkodni.
Hasznosabb lehetne a műszered ha már úgyis dobozolod és rászánod az időt ,energiát hogy nem csak belső skálaként funkcionál , hanem a frekvencia mérőként külső jelet is tudna fogadni.
Ekkor értelmet nyerne a nagyobb digit számú (8 mint a 4-5 ) , pontosabb eszköz beépítése.
(#) mlaci989 válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ez jó ötlet hogy külső jelet is tudjak vele mérni. A frekvencia határ amire szükségem lenne az a 0 tól mondjuk 50 khz. Hang erősítők kalibrálásához használnám pl: műterheléses méréshez.
Lehetőleg egyszerű legyen. Meg elég lenne a 4 - 5 digites kijelző is. Nagy frekvencia mérésekre még nemvolt szükségem.
(#) ktamas66 hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Itt tartok most. A próbanyákra ráraktam egy itt publikált előfokot is (mivel sok hely maradt a nyákon), így két bemenet lett kialakítva, amik között egy kapcsolóval lehet váltani. Alapban impulzust számol és így méri a frekit, de kb. 750Hz alatt átvált periódus idő mérésbe, és abból számol (innen 1kHz felett vált vissza, hogy ne váltogasson állandóan). Három jegyet ír ki a tizedespont után, de lehet 2 is elég lenne? Azt is beleírtam a programba, hogy ha adott ideig nem jön impulzus írjon ki hibát (most ez 16mp). A program asm-ben van kicsit rendezgetem még, ha valaki részt szeretne benne venni szívesen felteszem.
Így az alap mérő akár egy ezresből is kihozható.
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Nagyobb frekvencia mérésekor, amikor a mérés lezajlik, 10 .. 20 ms alatt, a hétszegmenses kijelzőkön egy nemkívánatos jelenség figyelhető meg. Legyen a mért frekvencia 50kHz, a kijelző pedig a bizonytalanság miatt 50003 és 50004 között váltogat. Ekkor 50009 olvasható le a kijelzőről, ha minden egyes mérési eredményt meg is jelenítesz. A szem állóképként fogja látni. Ilyen eset ellen úgy lehet védekezni, hogy ritkábban jelenítünk meg új mérési eredményt.
(#) Kera_Will válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Idézet:
„Nagy frekvencia mérésekre még nemvolt szükségem.”

De ezt nem tudhatod előre .A lehetőségtől meg ne foszd meg magad!
Nem sokkal több energia, költség ... stb egy jobb frekimérő építése.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) ktamas66 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Igen, frekvencia mérésnél 1 másodpercenként van eredmény, periódusidő mérésekor 3 kijelzés van másodpercenként. Lehetne fél másodpercenként is de akkor a kijelzett érték mindig páros lesz, vagy összeadogassam az utolsó két frekimérés eredményét?
(#) Hp41C válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Ilyen kijelzésváltási időkkel nincs probléma.
(#) pucuka válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Pontosan ezért propagáljuk (Kera_Will, meg én is) hogy olyan megoldást kell választani, ahol a lehető legtöbb digit van a kijelzőben. Ugyanis az utolsó digit mutatott értéke nem sokat ér, azt megeszi a műszer, és a kijelzés pontossága, ezért nem is érdemes figyelembe venni. Máris egy digittel kevesebb a kijelzés. Persze, ha pontos mérést szeretnél, akkor amúgy is több mérést kell végezni, szórást számolni, hitelesítési korrekciót, műszer gyári pontosságát figyelembe venni. Erre azért általában nincs szükség, a gyakorlatban ránézel, oszt kész.
(#) panther2000 hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Kedves Kollégák!
Egy retro készülék analóg skálája helyett akarok építeni egy digitális skálát. A VFO 9038-9138 Khz között hangol, miközben a skálának 0000000-1000000 értéket kell mutatni. A kapuidő 0,1s, tehát 10Hz a felbontás. Lehetőleg TCXO időalap, és hogy valamennyire korhű is legyen Nem PIC- es megoldás, nixie, vagy Led kijelzés! Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) proli007 válasza panther2000 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Hello! Szerinted erre a kérésre Te fogsz megoldást kapni? Mert szerintem nem..
(#) ktamas66 válasza panther2000 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Ha 10Hz pontosságú a mérés, miért kell tizedherzeket kijelezni? Vagy valamit félreértettem? A kijelzés nem a PIC-től függ, bármin ki tud jelezni.
Következő: »»   58 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem