Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szárítógép problémák
 
Témaindító: csatalo, idő: Máj 26, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 22
(#) szabi84 hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Sziasztok. Segitséget kérnék . Van egy aeg 5987 kondenz szárítógépem. Az a gond hogy a kijelző sötét vagyis nem mutat semmit, semmire nem reagál. Mi lehet a baj?
(#) Chipmunk1960 válasza szabi84 hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Szia, A tápot nézd meg először.
(#) qwertzu30 hozzászólása Okt 6, 2016 /
 
Sziasztok van egy AEG szárítógép ami ezt a hibakódot írja ki tudja valaki hogy mitt jelent
(#) dittis hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Szép napot!!van egy régebbi tipusu siemens siwaterm 7400 serie iq száritogépünk!az lenne a probléma hogy elinditás után pár perc mulva megáll és elkezd villogni a start jelzője!ismét benyomva elindul de megint pár perc mulva ezt csinálja!sajnos nincs hozzá használati utasitásunk és a neten sem találtam semmit igy még véletlenül sem tudom mi lehet a baja!szerelőnél járt már a napokban de akkor fütőszál volt cserélve,lehet hogy amikor megvolt döntve akkor keletkezhetett baj?elóre is köszönöm segitségét!
(#) botesz válasza dittis hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 2
 
Lehet hogy a szerelő nem rakta vissza jól a nedvességérzékelő jelszedőjét és azt hiszi nincs benne ruha.Mert ez anélkül nem indul el.
(#) dittis válasza botesz hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
ezt hol tudnám megnézni?Köszönöm
(#) hege21 hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Elin kt710 szárítógép hosszabb programoknál letilt jelzi,hogy tisztítsam a szűrőt,a fűtést le is kapcsolja Ez a hiba most jött elő,hogy elköltöztünk és melegebb helységbe került(fürdő)

Ma szétszedtem elemeire kitakarítottam,de a hiba nem szűnt meg

Hőmérséklet érzékelő lehet a ludas?
(#) Dino71 válasza hege21 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Mit jelent az elemeire?? A ventilátort kiszedted? Van a motoron 2db is azok is elszoktak tömődni és a levegő járatok is. A motoron van egy kondenzátor azt mérd ki azt hiszem 8 mikrósnak kell lennie.
Ez is okozhat teljesítmény vesztést.
(#) hege21 válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Csak a burkolat maradt....
Kimostam minden levegő járatot olyan mint az új
Túl magas a hőmérséklet és lekapcsolja a fűtést,mit ha nem lenne jó a levegő áramlás
Rövid programokon elfut (60 perces)....
(#) kotovics hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Sziasztok

Van egy ariston TCD851AX hőszivattyús szárítógépünk, ami több éve kiválóan dolgozik. Sajnos most megadta magát.
Mivel többek között mosogatógépek szervizelésével is foglalkozom, szerintem meg tudom javítani, ha valaki aki ilyen típus ismeretével
rendelkezik, esetleg segítene.

A probléma a következő: Egyik pillanatról a másikra nem működött a szárítás (nem volt meleg a levegő, és hideg elöl a hőcserélő egysége), ezért szétkaptam, és direktbe kötve teszteltem a kompresszor-hőcserélő egységet.
Így tökéletesen működik, tehát szerintem nem ezzel van a gond. A vezérlés valamiért csak pár másodpercig (a program elején, kb 1 perc "analizálás" után) indítja el a kompresszort, majd leállítja, és innentől kezdve többet a
program alatt nem is kapcsolja be. Olyan mintha valamilyen védelem kapcsolná le a kompresszort!!?
2db PTC van a készülékben: egyik, aminek a hibájára gyanakodok az a hőcserélő bevezető csövére van rácuppantva, hővezető pasztával bekenve. Ezen szoba hőmérsékleten 10k ohm ellenállást mérek, és melegítve csökken az ellenállása. Ez jó érték lehet? Esetleg a vezérlőpanelon keressem a hibát. (A panelon a kondik szemre jónak tűnnek, semelyik alkatrész nincs látszólag elpukkanva)
Valakinek aki tényleg tapasztalt ebben a típusban van segítő ötlete, hogy hol keressem a hibát?
Köszi előre is.
(#) Chipmunk1960 válasza kotovics hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Szia, Ha ennek is van a hátuljában alul egy víztartály a csepegő víznek, amit egy szivattyú nyom fel a gyűjtőbe, akkor szedd szét a lenti részt, mert van benne egy úszó, ami ha elkoszolódik felakad, ezért kikapcsolja a szárítást/fűtést, hogy ne öntsön el mindent a víz.
(#) kotovics válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Köszönöm szépen a tannácsot. Igen van neki hátul szivattyú + úszó, át fogom nézni/mérni.
Valaki nem tudja esetleg hogy egy ilyen hőszivattyús rendeszerbe hány gramm gáz van gyárilag töltve?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2017
(#) Titi76 hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok.
Használt szárítógép vásárlása előtt vagyok. Van egy kiszemelt hőszivattyús Beko szárítógép. Az eladó azt mondja hogy tökéletesen működik csak nem győzi kivárni a szárítási időt. A kérdésem az hogy tényleg több órás egy szárítás, illetve pár perc alatt hogy lehet kideríteni vásárlás előtt hogy tényleg működik-e. Az eladó azt mondja hogy sok idő amíg elkezd meleget fújni a gép...
Előre is köszi a gyors válaszokat!
(#) botesz válasza Titi76 hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Én a helyedben nagyívben elkerülném a BEKO gépeket.valóban ezeknek a szárítási ideje centrifugálástól függően 1,5-3.5 óra is lehet.Pár perc alatt kdieríteni hogy jó e?Bekapcsolod időprogramra és ha a kompresszor megy meleget fúj belül forog akkor jó(nak tűnik)De én a helyedben nem vennék beko-t hőszivattyúsat meg pláne nem.Lehet hogy kevesebbet fogyaszt de ha kifekszik a hűtőkörbe valami akkor oda a villamos energián spórolt összeg mert egy kompresszor csere durván 40 eFt.
Egy fűtőbetét a sima kondenzációsba max egy 20 as.Azért ezt mérlegeld.
(#) kotovics hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Sziasztok

Van olyan köztetek, aki hűtőgépek szerelésében és hőszivattyús szárítógépek szervizelésében is jártas, és pontosan meg tudná mondani, hogy a hőszivattyús szárítógép hőcsrélőjének beállításánál hány fokra szokták beállítani a párolgási hőfokot?
Volna olyan ismerősöm aki segítene a beszabállyozásban (de ő csak hűtőszekrényekkel foglalkozik) , csak abban nem biztos hogy ezeket is 0 fok környékére kell beállítani mint a klímákat, vagy kisebbre?
A készülék típusa aliomatic hpd8416at (ugyanaz mint az indesit Idce 845A), a gyárilag megadott hűtőközeg:R134a 0,290kg

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) botesz válasza kotovics hozzászólására (») Okt 9, 2017 / 1
 
Az egészen biztos hogy 0 fok feletti.Talán 10-15 fok.
(#) kotovics válasza botesz hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Köszi botesz.
Ez mennyire biztos?
Jelenleg 0 fokra lett beállítva a párolgási hőfok (használat közben mérve), de lehet benne valami, hogy túl hideg, mert azt vettem észre, hogy nem melegíti fel a kellő hőfokra a nyomó oldali radiátort sem, e miatt nem elég meleg a keringetett levegő. A szárrítási ciklus hosszabb lett a megszokottnál, és amikor végez, nem olyan kellemes melegek a ruhák, meg talán egy picit nyirkosabb is mint a szivattyú csere előtt volt.
(#) botesz válasza kotovics hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Annyira biztos hogy az enyém ilyen.Igaz az Aeg nem indesit de ez most mindegy.Nekem épp csak hideg az első hőcserélő a meleg oldal pedig kb 40-50 fokot produkál(Hangsúlyozom hogy kb érzetre ennyi)
(#) kotovics hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Elhiszem neked. köszönöm az infót.
Kicsit pontosabb érték kellene, esetleg olyan szakitól aki ilyen hőcserélőket szokott javítani, beszabályozni.
(#) Hohl Istvan Attilane hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Sziasztok ! Szeretném kérdezni mi lehet az oka anak,hogy a száritógépem dobja nem forog peddig a meleg levegő megy a száritógépem hotpoit márkájú.Mi lehet a baj.
(#) botesz válasza Hohl Istvan Attilane hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Elszakadt az ékszíj.
(#) Hohl Istvan Attilane válasza botesz hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
És akkor van egy kis éget szaga?
(#) botesz válasza Hohl Istvan Attilane hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Előfordulhat.Mindenesetre egy szaki nézzen rá.
(#) Hohl Istvan Attilane válasza botesz hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Köszönöm szépen !!
(#) Mosomasa01 hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítségetséget kérni egy siemens szárítóval kapcsolatban! Bekapcsolás után csipog és az 1+2 +4-es led villog!
Sajnos nem találtam róla semmit a neten!

Köszönöm!
(#) BaSa23 hozzászólása Dec 14, 2017 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adott egy AEG szárítógép a típusát sajnos nem tudom. A probléma a következő vele:
Beállítanak egy 120 perces programot és a program lejárata előtt x idővel leáll , nem fűt. A kijelzőn a vissza számláló idő magától sokkal kevesebbre vált. Én hő érzékelőre gondolok. Ha valóban az a problémás, hogy tudom kimérni, mekkora az értéke stb. Illetve hol található általában egy szárítógépben? Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
(#) Mosomasa01 válasza BaSa23 hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Szia!
Két NTC van általában egy gépben egy a fűtőbetétnél és egy a bolyszűrő alatt, ezek kb.:20KOhm osak 20Cfokon. Ha kicsit melegíted változik az ellenállása.
Csak ennél a programnál csinálja ezt a hibát? Minden program végén van egy hűtési ciklus, de időprogramnál nem szabadna, hogy az időt lecsökkentse!
(#) elektroservis hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
Sziasztok
Miele Novotronic T 494C szaritoval van problemam.
A kijelzo lampa vilagit hogy be van fejezve szaritas(ende),es nem lehet ujra inditani.
Szetszedtem mindent lemertem hibasodast nem talaltam,melegito-motor.stb.
Esetleg valaki tudja ez hibakod? Vagy mi lehet a megoldas?
Kosz elore is.
(#) BaSa23 válasza Mosomasa01 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Minden programnál ezt csinálj!
(#) BaSa23 hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
Egy kis pontosítás a géppel kapcsolatban. Tipus:AEG t65270 Beállítanak egy programot és nem megy végig. Kikapcsol x idő múlva, majd vissza kapcsol.Ezt csinálja folyamatosan. Igy egy 2 órás program 4 óra alatt jár le. És nem szárad meg a ruha.
Következő: »»   2 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem