Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 V-os feszültség stabilizátor
 
Témaindító: ceaser, idő: Feb 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 19
(#) Gafly válasza Skori hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Idézet:
„Jól működött, nem jött vissza sem garanciális, sem sima javításra azóta sem.”


Mondjuk én is néznék ki a fejemből, ha 20..25 év után becsöngetne valaki, hogy "Te csináltad, elromlott, javítsd meg ". De akkoriban még a kondenzátorok sem púposodtak, meg örültünk ha valamit el tudtunk adni. Javítani meg a fene sem akart utána
(#) elektroncso válasza Skori hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Jó ötlet. Körbe is túrtam a műhelyemben, találtam két S30D40C dupla közös katódos schottky diódát és egy SBL3040PT szintén dupla schottky diódát. Ebből a háromból ki tudok rakni egy kétutas egyenirányítót. Sajnos három egyformát nem találtam. Kipróbálom.

Ehhez a kihangoláshoz gondolom ismerni kéne a trafó induktivitását és Thomson-képlettel már ki lehetne számolni a soros kondit. Egy próbát megér, hátha pont jó lesz a pincében pihenő egyik kompenzációs kondi.
Nagyon a primer feszültséget nem akarom növelni, így is 220V-os tekercsleágazásról jár, 230V bemenővel.
(#) Skori válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
A régebben gyártott trafók simán bírják a nagyobb primer/szekunder feszültséget.

A szórási induktivitást rövidre zárt szekunderekkel kell megmérni, a primer oldalra kapcsolsz néhány V feszültséget (nyilván AC-t) és méred az áramot + a feszültséget (áramkorlátnak izzót lehet használni). Ebből impedancia számolás, az impedanciából meg kapacitás számolás...
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Úgy látszik elkiabáltam a dolgot. Nemrég szóltak, hogy leállt a táp. Később kiderült, hogy a hűtő ventilátor állt meg benne (közel 8 év folyamatos üzem sok volt neki), a hővédelem meg leszabályozta a tápot. Kollégám kicserélte a ventit a helyszínen, azóta ha minden igaz újra működik.
(#) Tomi20 hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Sziasztok

Olyan kérésem lenne, rajzot keresnék, párhuzamos feszültség stabilizátorhoz. Van egy "találkozós" autónk, sok rajta a lámpa, egész este világít, kapott egy 12V-os 500w-os toroid trafót (ez volt olcsón) beépített töltőnek, míg a lámpák világítanak, nincs gond, ha lekapcsoljuk, akkor a fesz felmegy 15,6V-ra, kb 2A terhelés elég neki, hogy beálljon 14,4V-ra, nem gond a melegedés, a töltő egyenirányítója úgyis hűtőbordás, ventilátoros, arra még elférne egy tranzisztor, ami a plusz teljesítményt elfűtené. Soros fesz. stabbal nem foglalkoznék, mikor minden fel van kapcsolva, kb 10A-t vesz fel, ha az akksi épp nem vesz fel töltést, meg kevés is lenne a trafó feszültsége hozzá. A válaszokat köszönöm.
(#) proli007 válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Hello! Pld.. De attól hogy az ellenállás (vagy izzó) fűt, a tranyót rendesen hűteni kell..
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) Tomi20 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Köszönöm, esetleg megoldható lenne úgy is, (próbálom itthon meglévő alkatrészekből megoldani) van TO3- tokozású LM317, akár egy 21W-os izzót is felkapcsolhat (mindegy, hogy látszik-e a fénye), de nem kellene akkora hőt elfűteni, meg 6,2Ohmos 30W ellenállást vásárolni. Köszönöm.
(#) proli007 válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
LM 317-el bajos lenne. Mert az az OUT és az ADJ lába között figyeli az 1,2V-ot. Az pedig a kimeneten van, nem a bemeneten, ahol az aski feszültsége van Ha az OUT lábat a testre tennénk, akkor az ADJ-nek ehhez képest negatívnak kellene leni. .
(#) Bakman válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
1 db. 12 V / 21 W-os izzó? Igaz, akár ki is lehetne kapcsolni a szerkezetet, ha nem kell.
(#) krapulax6 hozzászólása Aug 8, 2019 /
 
Sziasztok.
23V valtofeszultsegre jo lehet egyeniranyitas utan a 12V egyenfeszultseghez 7812?
A max. bemeneti feszultseget atlepnem szamitasok szerint...
Megfelelo hutobordaval kibirna?
Vagy LM317?
(#) mateatek válasza krapulax6 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
A 23 V váltakozó egyenirányítás után 32 V egyen lesz. 35 voltig bírja a 7812. Ha a váltakozó fesz nem fog 24 V fölé menni, akkor jó lesz.
(#) krapulax6 válasza mateatek hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Koszonom a gyors valaszodat!
(#) FDavee hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítségét szeretnék kérni. Van egy 1992 Yamaha xj600s diversion motorom. Egyszer már cseréltem egy éve benne fesszabajzót. Most megint megadta magát. Rendeltem egy 95 os divihez valót utángyártottat. Az 5 kábeles az enyém 4 kábeles gyárilag. 95 os ráncfelvarrás után egy nagyobbat tettek bele mert típus hibája volt alulmeretezett. A lényeg az hogy meg is van a kapcsolási rajza (mellékletben régi és új) az újnak és az enyémnek is. Radugtam a 4 kábelt ami oda van vezetve a rajz szerint a testet pedig a házára ahogy az előzőn is volt. De nem működik. Mi lehet a hiba? Régen egy cikket találtam ami szerint a test az 5. Ez igaz lehet? Nem tudom elhinni hogy a pozitív és negatív ugyan olyan szín gyárilag. A kapcsolási rajzon nem látom miért van két piros kábel az új változaton.
Szóval ez a helyzet remélem érthető. Gyorsan kellene a megoldás mert holnap mennék motorozni.
Előre is köszönöm!
(#) Tomi111 válasza FDavee hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Szia! Lehet rosszul látom, az újnak van öt kivezetését. Szerintem a két piros csak elírás a csatlakozóban, mert a képen viszont B és R van. Gondolom a B feketét jelent - ez lenne a test. Most hogyan kötötted? Összekötötted a kettőt? Már csak az a kérdés, melyik a csatiban a piros és a fekete?
(#) Tomi111 válasza FDavee hozzászólására (») Szept 6, 2019 /
 
Na lőttem a netem egy képet egy videóból. Csatoltam.
Itt a video: youtube
Bár most nézem, ez Yamaháé? Nem biztos...
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2019

Fesszab.JPG
    
(#) FDavee hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Igen jól látod az újnak 5 kivezetése van. De a réginél is ott van a black test kábel. Amúgy ennek is a házára kötöttem a testet mint a réginél. A videóban a haza műanyag nekem egy alu öntvény a háza. Ézt a videót én is néztem és nekem ha rá van kötve a 3 generátor kábel ilyen 4.5 voltot csinál azon a két kivezetésén és amúgy jól jelölted be a test és pozitív kávét úgy mértem ki miltimeterrel is. Lehetséges hogy rossz a fesszabajzo amit küldtek? Vagy az lehet a gond hogy a testet a házra kötöttem?
(#) FDavee hozzászólása Szept 6, 2019 /
 
Bekötöttem úgy ahogy a videóban volt és annyi volt hogy nagyon kevéske volt a feszültség amit produkált. Azért mondom rákötöm az aksira egyből felment 14v ra alapjáraton... Fordulaton 14.4 szóval hibátlan. Köszönöm a segítséget!
(#) eudoxia007 hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, 12 volt-os feszültség stabilizátorra lenne szükségem ami elbír 6 Ampert.... igen nem kevés de sajnos van egy szivargyujtós gyorstöltőm és nagyon nem kezelei jól a feszültség ingadozást ( aliexpress ) a főbb baj ahol kiütközik a feszültség ingadozás az a szivargyújtós töltőbe bedugott vezeték nélküli töltő... na az pár napig bírja hogy ingadozik a feszültség folyamatosan aztán elkezd meghülyülni.... ki-be kapcsolat megszakítja a töltést...minden kínja van.

És szeretném megspékelni a dolgot, van markoaltfűtésem is ( ez külön direktbe az akksira van kötve ) és van rajta érzékelő amint pl alapjáraton a terhelésre 11.5 volt vagy az alá esik a feszültség kikapcsol.... és amint visszatér 12 voltra a feszültség ismét fűteni kezd....aztán behuzan megint 11.5 volt alá a feszültség.... na ez a vezeték nélküli töltőnek egyáltalán nincs ínyére

Próbáltam keresni neten de csak ilyen 1 Amperig találtam stabilizátort.

Köszönöm aki segít!
(#) eudoxia007 hozzászólása Dec 8, 2019 /
 
Bocsánat elírtam, nem 6 hanem Max 4 Amper!
(#) pucuka válasza eudoxia007 hozzászólására (») Dec 8, 2019 /
 
Egyszerű feszültség stabilizátorral nem lehet stabil 12 V -ot készíteni 14,5 - 11.5 V között változó feszültségből. Szükséged lesz egy stabil 12 V 4 A kimenetű 12 V -os buck-boost konverterre.
Valami ilyesmire.
(#) eudoxia007 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Es egy ilyet hol tudok itthoni keretek kozt beszerezni? Mennyibe fajhat ?
(#) pucuka válasza eudoxia007 hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Gyanítom, itthoni keretek között nem nagyon fogsz találni. Próbáld meg a RET, TME, Lomex, inkább külföldi Bangood, ebay. Használd a gugli keresőt.
Hogy mennyibe fáj, azt majd meglátod.
(#) ferci válasza eudoxia007 hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Hestore:
táp
(#) pucuka válasza ferci hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Nem tudom jó lesz -é, 12 V körüli feszültségből (autó) kell stabil 12 V.
A leírás szerint ez csak step-up, azaz alacsonyabb feszültségből tud magasabbat gyártani.
Szerintem olyan kell, ami 12 V -ból is tud 12 V stabil feszültséget készíteni.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2019
(#) ferci válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Ha jól értem az eredeti kérdést, autóba kell, ahol 14,.. voltig is felmegy az akkumulátor feszültsége. Ebből adódóan nem kell 12 voltos stabilizátor, hanem 14 voltos is jó - ezt pedig mindkét "készüléknek " ki kell bírni, mert autós cuccok..
Meg kell próbálni.
(#) pucuka válasza ferci hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
De lemegy 11,5 V -ra is, mikor indítózik. Akkor bolondul meg a telefon vezetéknélküli töltője.
Mondjuk még így is van némi bizonytalanság, mit fog szólni egymáshoz a két sorbakapcsolt kapcsitáp.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2019
(#) ferci válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Na, onnan meg kell csinálnia a 14 voltot pláne.
(#) pucuka válasza ferci hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Na igen, és mit fog tenni a step-up konvertered, ha elindul a motor, és megjön a 14 V. Abból hogy lesz 12?
(#) ferci válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Abból sehogy, mert nem 12-re kell beállítani. Nem 12-t írtam.
Olvass vissza, légyszi, 15:43.
( 14 voltra kell beállítani ).
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2019
(#) pucuka válasza ferci hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Az se jó, 14 -ből se lesz 14, amire beállítod. Talán 16 V -ra ha állítod, már ha bírja a töltő a 16 V -ot, de azt nem tudjuk miféle töltője van. Létezik olyan szivargyújtóba való töltő, ami 12 - 24 V -ból csinál 5 V -ot, de még olyant is csak képen láttam. De az step down konverter.
De egy boost-buck konverter gond nélkül megoldja, és néhány $ az egész.
Idézet:
„12 volt-os feszültség stabilizátorra lenne szükségem”
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2019
Következő: »»   17 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem