Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   75 / 93
(#) Alkotó válasza blasz hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
A jelenlegi hangzással nem vagy elégedett? Esetleg mi más motiválja egy jól működő áramkör babrálását?
(#) Naszrai válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Jol latom hogy az erositest az r5 es az r6 allitja be?
(#) Naszrai válasza blasz hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
A magas hangokat talalod sovanynak?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Szia! Félek nem leszek méltó a bizalmadra. Úgy látom, a topológiában rejlő lehetőséget ezzel az alkatrészkészlettel kellően kimerítetted.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Köszönöm mindenki válaszát,nem, nem vagyok elégedetlen a hangjával,csak sokan szapulják,kiváncsi lettem volna van e megoldás a javitásrára.
(#) trabi007 hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Sziasztok! Ebben a hozzászólásban szereplő erősítő nyáktervet hol lehet megtalálni , vagy esetleg ha valakinek megvan nem küldené el nekem , vagy nem tenné itt közzé , persze ha csak publikus , a segítséget előre is köszönöm!
(#) Alkotó válasza trabi007 hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Ebben a hozzászólásban, illetve a benne lévő hivatkozásokon találsz életképes alternatívákat.
(#) blasz hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok ma kicsit hangosabban hallgattam a zenét és azt vettem észre hogy az egyik oldal nagyobb basszusnál neki áll recsegni ha elveszem a basszust akkor abba hagyja.
Merre keresgéljem majd a hibát?Tud ilyet csinálni a védelem reléje?.
Előre is köszönöm.
Az alap kapcsolás ugyan az mint az eredeti,csak bővitettem 4-4 pár Mjl21193-94 tranzisztorral.
2x75vDc-vel müködik.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) blasz hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Érdekes dolgot vettem észre,ha sorosan van kötve egy oldalt a két hangsugárzó nagyon hamar kezd recsegni,ha párhuzamosan kötöm akkor nagyon magas hangerőnél csinálja csak.Ha sorosan van kötve a két hangsugárzóakkor az eredő ellenállás megmérve 13 ohm párhuzamban pedig 3.2 ohm.
Nem csinálta eddig ma hallottam először ezt a recsegést-kattogást.De nem a hangsugárzó miatt van mert lepróbáltam.Relé vagy az áramkorlát?
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szia! Az áramkorlát annál hamarabb avatkozik be, minél kisebb a terhelő-ellenállás. Mivel neked a nagyobb ellenállású hangszóró-összeállításnál jön be előbb a hiba, az áramkorlátot kipipálhatjuk.
A relé átvezetési hibáját kimutatja, ha voltmérőt teszel az érintkezőpárra.
Sorosan kötött hangszóróknál nagyobb jel kell a kivezérléshez, ezért a jelforrás, vagy hangerő-szabályzó is szóba jöhet, valamint itt bukik ki egyes kondik alacsony feszültségtűrése, mint például a C3, aminek a teljes tápot is el kell viselnie.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Köszönöm a segitséget lesz időm szétszedem. A C3 és minden más kondi emlékeim szerint 100v,a relé meg használt darab volt ha jól emlékszem de 10A terhelhetőséggel.De átnézek mindent.
(#) blasz hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Kipróbáltam másik erősitővel is a hangsugárzókat sorba kötve és párhuzamban is,és azokon is csinálja,igaz rapszodikusan,ahogy eszébe jut,persze mindent kivettem a jel útjából,eq keverő,mindent csak cd-erősitő.Azért gondoltam az erősitő hibájára mert egyszer már kinlódtunk ilyen hibával egy másiknál,ha jól emlékszem univox panellel,ugyan ezt csinálta.Az St.-met nehéz lenne szétbontani azért próbálok meg mindent előtte.Ahogy a képen látszik szinte mindent ki kellene bontanom hogy hozzá férjek az alkatrészekhez.

st500 2.jpg
    
(#) Alkotó válasza blasz hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
A hangszórókat helyettesítsd műterheléssel, és úgy mérd az erősítőt. Ez egyértelműen eldönti rendben van-e.
Ha az erősítő jónak bizonyul, akkor a következő lépésben próbáld kideríteni mi a hiba a hangszóróval.
(#) steelbird válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Azt írod, hogy másik erősítővel is jelentkezik a hiba.
Akkor kizárásos alapon valamelyik hangszóró a hibás.
(#) steelbird válasza blasz hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Kérdés: a hangerőt hol állítod? Az erősítőn, vagy a jelforráson, amiről hallgatod?
Két sorba kötött hangszóró esetén nagyobb jel kell ugyanakkora hallható hangerőhöz.
Szerintem valahol a láncban túlvezérlődik egy fokozat.
(#) blasz válasza steelbird hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Szia az erősitőre csak a cd van rákötve minden mást kivettem az útból.Szabályozni pedig az erősitőn levő potikkal tudom most.
És igen 95% ban meghibásodott a hangszóró,egyik oldalt jobban a másik oldalt kevésbé,de az is reccsenget nagyobb hangerőnél,ami jelen esetben 20-30 w lehet amit ráeresztek.
Azért pánikoltam elsőre mert volt ilyenben részem egy Univox 100w panellel,nem tudtam megcsinálni az is egy bizonyos hangerőtől reccsengetett,úgy mintha valami korlátot szabna a további működésnek. Reloop kollégával sokat kísérletezgettünk itt a fórumon,de nem lett jó.Nálam nagyon lassan megy fel a pumpa de a panel térdközépen végezte,ami annyit jelent hogy közepes tempóval neki vágtam a térdemnek és eltörtem.Vagy 20 órát próbálkoztam aztán kivégeztem.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2017
(#) blasz hozzászólása Nov 25, 2017 / 1
 
Ha hiszitek ha nem az alább említett probléma már nem probléma.Amit tapasztaltam reccsenést nem az erősitő miatt volt hanem az erősitő kimenetére dugott 6.3mm jack dugó kontakt hibája miatt volt.Felpucoltam lefujtam kontakt 61 sprével és a hiba elmúlt.Sose gondoltam volna hogy ez a bibi.De megoldodott ez a lényeg.Gondolom mikor már nagyobb áram ment át a csatlakozón akkor már nem érintkezett rendesen.
(#) martin96 hozzászólása Dec 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Úgy döntöttem megpróbálkozok újból ezzel az erősítővel. Először a nyákot kézzel rajzoltam meg, lehet kontakthibás volt. Most megcsináltam ALKOTÓ tervét, hátha ez jobb lesz.
2x50V-ról fog menni, egy 4 ohmos hangszóró lesz rákötve.
2n5551-es tranzisztorok helyett melyiket tehetem be? BC546 vagy MPSA42?
Valamint Végtranzisztorok lehetnek BD911/912, a meghajtójuk meg BD243C/244C?
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Szia! A 2N5551-et mindkettővel helyettesítheted, a BC546-ot részesíteném előnyben, annak a beültetésénél a lapos oldala ellentétes az alkatrész oldali rajzolattal.
A végtranzisztoron és a meghajtóján viszont nem spórolnék.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Holnap megyek megvenni a hiányzó elemeket. Meghajtónak lesz akkor a BD911/912, végnek pedig, Tip35C/36C, BD249C/250C amelyik lesz.
(#) Alkotó válasza martin96 hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Honnan veszed ezeket a típusokat? Még a panelon is jól olvashatóak a tranzisztor típusok, amiket indokolatlan kicserélni. De ha mégis cserélni akarod, akkor a 2SA1943-2SC5200 párost inkább felülről közelítsd és használj helyettük MJL21193-MJL21194 párost. Ez utóbbi lényegesen nagyobb beruházás, de az eredeti típusok fillérekért megvásárolhatók.
(#) martin96 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Ha kapok ilyen tranzisztorokat a boltban akkor ilyeneket veszek, de szerintem nem kapni ezeket nálunk.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Nem akarnálak lehetetlen feladat elé állítani, de meghajtónak is sokkal alkalmasabb lenne az MJE15030/MJE15031 páros.
Végül is nagy kár nem keletkezik, ha belepróbálod a rendelkezésedre álló félvezetőket, csak feltétlen kellő óvatossággal éleszd az áramkört Bővebben: Link!
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
BD249-el lettek végül megcsinálva. Most jelenleg tökéletesen működik.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Egy kis rejtvény. Először működött minden, most pedig ha bentvannak a végtranyók, akkor a negatív táp kintvan. Nyugalmiáramot lehet állítani. Ha nincs benne, akkor a feszültségek rendben.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Csak akkor szól rendesen, ha a végtranzisztorok így vannak bekötve:
(#) blasz válasza martin96 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Szia kellene egy kép az aljáról is.Biztosan jók a nem beépitett végtranzisztorok?
(#) martin96 válasza blasz hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
ár egy jópárszor ki lett szedve benne az összes tranzisztor, így elég sok gyanta van rajta, amit majd le kell takarítanom. De azt továbbra sem értem, ha benne van, mind a 4 végtranzisztor akkor miért van kint a negatív tápfesz. Így viszont semmi baja nincs.
Valamint nyugalmi áram beállításánál elfüstölt két 20 Ohmos ellenállás, amit a biztosíték helyére forrasztottam be hátulról.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) blasz válasza martin96 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Legelőször is takarítsd le azt a szegény panelt.Utána mérj a be nem épitett tranzisztorok helyén nincs e zárlat.
Gondolom barom nagy lett az áram felvétele.Hol méred a nyugalmit?
De gyanitom reloop mesternek kellene ránéznie.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) martin96 válasza blasz hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Nincs sehol sem zárlat, először azt kezdtem el nézni, utána kezdtem kiszedegetni a tranzisztorokat.
Ha bent van mindegyik tranyó, ugyanúgy lehet szabályozni a nyugalmi áramot, tehát az marad 100mA.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
Következő: »»   75 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem