Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   164 / 210
(#) (Felhasználó 122012) válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Tessék a mm-es beállításod ...

mm.JPG
    
(#) niedziela válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Ez a program a paneltervezők Paint-je.
Kis odafigyeléssel nem jelenthet problémát a kezelése.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
A mm papír az ami eddig összezavart! Amíg nem teszel le csak egy ellenállást meg mondjuk egy tranzisztort addig nincs nagy probléma. De hogyan teszed le a mm papírra az IC-t? Csak azért kérdem, mert annak a méretei az 1,27mm többszöröséhez illeszkedő méretekkel vannak gyártva, nem véletlenül rajzol a nyáktervező program sem alapból azzal a mérettel.
Húzzál be a makro könyvtárból egy 14 lábú IC-t, és nézd meg hogy a lábai hogyan illeszkednek az 1,27mm-es rasztermérethez, és utána nézd meg hogy hogyan nem illeszkedik az 1mm-eshez. De nem is kell, mert megmutatom.
(#) jani1987 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Ez például 9 voltra készült mm papírra. Néha még szoktam használni.
(#) Alkotó válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Képzeld el úgy a képernyőt, mintha az milliméter papír lenne. De egy olyan speciális papír, aminek tetszés szerint változtathatod a vonalak közti távolságát, sőt még azt is hány vonalanként legyen egy vastagabb (mint a mm-papíron).
Az osztás kapcsán azért emlegetik itt folyamatosan a "inch"-es alapméretet és annak (akár többszörösen) felezett részeit, mert egy ilyen hálóra jól illeszkedik az alkatrészek nagy része.
Természetesen ha neked úgy kívánja a kedved, akkor ugyanazon a terven akár percenként beállíthatsz más-más raszterméretet, ami a korábban lerakott elemeket már nem befolyásolja (csak ha utasítod erre külön).
(#) gagyilovag hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy problémám:
a makro üresek.
Se a program telepítési mappába sincs,ha másolok bele akkor is üres marad a lista.
Sprint-Layout 6.0

Gondolom azért mivel nem eredeti a progi?
(#) ktamas66 válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Mert nem ott tárolja. Csinálj egy alkatrészt és mentsd el makroként. Ott láthatod hova szeretne menteni. A makro könyvtárat indításkor ellenőrzi, menet közben bemásolt makrokat nem ismeri fel.
(#) niedziela válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 24, 2017 /
 
Options - General setting itt meg tudod nézni, és meg is tudod változtatni a könyvtár helyét

capture_1.jpg
    
(#) gagyilovag válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Ezen már túl vagyok,bemásoltam,elérést megadtam,de semmi!
A kezelőfelület makró könyvtár üres marad.
Az általam készített makrot elmenti,(meg is van a mentési mappába)de azt se látja.
5. verzióval nincs ilyen gondom.
(#) niedziela válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Lehet nem jön létre vagy nem módusul a
C:\Users\Public\Documents\Layout60\layout60.ini -- win7 esetén
Ha megtaláltad nézz be, hogy a makro könyvtár elérése helyesen van-e
Ha igen akkor passzolom a dolgot.
(#) gagyilovag válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Nincs változás!
Ugyan úgy nem látja.
Én is passzolom.
(#) (Felhasználó 122012) válasza ktamas66 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
File - Directories... - General setting - Macro-Directory
Tulajdonképpen Te adod meg az útvonalat, ahova mented ...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) Ge Lee válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Ha esetleg ugyanaz a változatod lenne mint nekem akkor azzal 2 dolgot tudsz csinálni, mivel ezt a beállítást nem tudja felülírni a program csak látszólag, de nem mentődik el.
Az előttem lévő hozzászólásban van egy kép, a program alapból oda teszi a makrókat. Az egyik lehetőség hogy oda telepíted magát a programot is. Ezt én sem akartam, így maradt a másik lehetőség. A telepítés után átmásolom onnan a komplett makró könyvtárat oda ahova a programot telepítettem, bele a telepített mappába, illetve hozzámásolom a saját makró könyvtáramat is. Minden alkalommal a program elindítása után a képen látható beállításoknál megadom neki ezt az új helyet és leokézom. Ekkor meg fog jelenni a makrókönyvtár a helyén a jobb oldalon és tudod használni amíg ki nem lépsz a programból. Újbóli indításkor ezt újra el kell játszani, tehát újra meg kell adni a beállításokban ezt az elérési utat.
Az új makrókat is mindig a jobb oldalon éppen aktuálisan megnyitott könyvtárba fogja menteni.
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Idézet:
„Újbóli indításkor ezt újra el kell játszani,”

Próbáld meg amit írtam !
Ird bele kézzel az ini fájlba a makró elérése útját.
(#) Ge Lee válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Csináltam két képet is amin látszik amiről beszélek. Szóval indítás után nincs makró könyvtár, miután megadtam az új elérési utat már van.
(#) niedziela válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Milyen változás nincs ?
Oda mutat az ini fájlban az elérési út ahol a makróid vannak ?
(#) Ge Lee válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Gondolod nem próbáltam? Olyat ezzel nem tudsz mivel nincs ini fájlja, egyedül egy sprache.ini van ami a nyelvi beállítás (angol kontra német).
(#) gagyilovag válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Oda!

Már megoldottam!
Eltávolítottam az egészet,és újratelepítettem!
Most lát mindent.
Szerintem a magyar verzió kavart be.
Annak az eltávolítását nem indította el,töröltem a fájlokat.
Utána újra telepítettem az egészet.
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Az ini fájl helye nem a program könyvtárban van hanem itt
C:\Users\Public\Documents\Layout60\

Másold oda a csatolt fájlt és módosítsd benne a makró helyét.
Ha igy sem megy akkor..... nem kell panaszkodni, meg kell venni

LAYOUT60.INI
    
(#) niedziela válasza gagyilovag hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Idézet:
„Szerintem a magyar verzió kavart be.”

Akkor az jól sikerült verzió
(#) Pali79 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2017 / 1
 
Én nem értem ezt a magyar verzió dolgot. Alkotó leírása alapján tökéletesen érthető minden funkció. Ha nem ismered a programot akkor hiába magyar a felület akkor sem tudod rendesen használni.
(#) niedziela válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 25, 2017 / 1
 
Értelmetlen is, ez a program annyira alap, hogy ha valaki hajlandó 10 angol szót megjegyezni, akkor minden ért benne.
(#) Ge Lee válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Akkor még egyszer elírom mert látom nem volt érthető. Sehol sincs ini fájl, egyik meghajtón sem, nem tudsz mit módosítani! Ez a változat így működik, ebben a formában, de én ezzel együtt tudok élni, főleg hogy inkább az 5-öst használom és nem ezt. Ez ugyan többet tud, de összességében mégsem, mert az 5-össel fele, de inkább harmada idő alatt rajzolom meg ugyanazt.
(#) Hp41C válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Pedig van Layout60.ini. Csak annyi a probléma, hogy a Windows verziójától és a telepítés paramétereitől függ, hogy hova is kerül. Windos XP esetén "Install for All Users" opcióval telepítve a "c:\Documents and Settings\All Users\Dokumentumok\Layout60\" mappában van.
(#) Ge Lee válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Akkor van. Ha eljössz és találsz a gépem bármelyik partícióján layout60.ini fájlt akkor adok neked 1 millió Ft-ot, de ha nem találsz akkor te adsz nekem. Megegyeztünk? Csak nyerhetsz az üzleten, hiszen van olyan fájl.
De azért leírom harmadszor is a gyengébbek kedvéért. Ennek nincs ilyen, mivel nem vásárolt verzió, a beállításokat maga az exe fájl tartalmazza, abban meg semmit nem lehet átírni!
(#) reishi válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2017 1 /
 
Pedig van. Win 10 alatt nálam itt van.
C:\Users\Public\Documents\Layout60\LAYOUT60.INI
Ez sem vásárolt.
(#) Ge Lee válasza reishi hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Ez is egy win10. Tehát itt?

itt.jpg
    
(#) OZotyo válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Amit használsz, az a 6-os verziók közül egy 2012-es változat, ami még tele van hibákkal. Azóta rengeteg javítást adtak már ki.
Update History
(#) gagyilovag válasza reishi hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Nálam is ott van!
(win10)
(#) (Felhasználó 122012) válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Nálam is WIN10 alatt ott van, sőt frissítve 2017.10.25-i dátummal ...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
Következő: »»   164 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem