Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 131
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Egy jó indulatú ha-ha-ha...
De lehet ki próbálom. Úgy mint ezt. Még nem jött meg, de nagyon kíváncsi vagyok rá. Nagy kár, hogy az angol nyelvtudásom elég silány, de inkább nulla.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Ahhoz a GSM cucchoz, van magyar doku meg angol is...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Az angol meg van nekem is, de magyar nincs. A doku linked nem nyílik.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Idézet:
„"A doku nem nyílik"”

...már a PC-den van, keresd elő. De csatolom...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017

RTU5024.pdf
    
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Ugye itt van hat képkocka, amiből kiválaszthatom, hogy milyet akarok renelni. Az ulsó kettőre ha ráviszem a kurzort, azt írja, nincs remotebutton. (nincs visszaállítási gomb?) Ezt mire kell érteni?
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Bocsi, figyelmetlen voltam.
Nagyon köszönöm! Akár karácsonyi ajáddéként is fogadom.
(#) zsoltee0001 válasza Attis 79 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Szívesen
Bővebben: Link
Ilyen az adapter panelja, 4 csatornát tud kiszolgálni, amit nagyon szeretek benne, hogy bármelyik gombot bármelyik csatornára lehet hangolni, nem úgy mint a réginél, hátrány viszont, hogy csak teljes memória törlés van egy elrontott tanítás után, ez egy társasháznál szívás lehet,
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Félek, hogy ez az "On/Off " bistabil és nem mono, a wifis kapcsolókámnak is ez a hibája, csak egy kicsit egyszerűbb mégegyszer rébökni az ikonra, mint 2x hivogatni, remélem nincs igazam és bejön, mert akkor én is rendelek, bármikor kellhet alapon.
Üdv
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
35 "pínzért" nem kapsz hozzá távírányítót... Bővebben: Link
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Értem már. Tehát távirányító nincs hozzá.
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Bele raktad a bogarat a fülembe, de majd ki derűl.
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Itt látható az "igazság" is ....
Idézet:
„"0,5-999 seconds"”

jelszó+GOT000#....zárás ideje = 000: a relé 0,5 másodpercig bezáródik, majd kinyílik
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2017
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Ezt, valahogy én is így értelmezem.
(#) Attis 79 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Köszönöm a linket .
(#) Remci hozzászólása Dec 27, 2017 /
 
Sziasztok!

Felismeri valaki ezt a vezérlést? Tolókapu vezérlés.Az érdekelne hogy hogy lehet beállítani rajta azt, hogy áramszünet után nyisson,ne pedig csukjon.

111.png
    
(#) zsoltee0001 válasza Remci hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Ez a Roll-nak valami régebbi változata lehet, bár nem tudom, hogy a kérdésedre van-e válasz, nem hallottam még olyan opcióról amit így lehetne álligatni.
üdv
(#) Remci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Azért kérdeztem,mert ma voltam egy ismerősnél ahol elvágták a fotocella vezetékét,ezért nem csukott a kapu. Feltűnt hogy áram szünet után zár a kapu,nem pedig nyit. Pedig szerintem azt kellene neki. A potméterek és a jumper nem arra szolgál. Más állítási lehetőséget meg nem láttam rajta. Próbáltam a motor vezetékeit felcserélni, de annál is ugyanaz a helyzet. Még azon gondolkodtam, mi lenne ha a végállás vezetékeit felcserélném, de azt nem próbáltam ki. Lehet hogy valami butított vezérlés és nem is tudja ezt az opciót?
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Ez igencsak szokatlan elvárás...nincs otthon senki és áramszünet után kitárul a kapu...szabad a "rablás"?
Biztos ez a kívánság? A motor két szélső vezetékét cseréld meg...meg az "automata zárást" nem szabad aktiválni, mert...
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Bocsi, félre értettél. Nem azt akarom hogy önmagától nyíljon ki, hanem ha elmúlt az áram szünet, akkor a távirányító nyomásakor az első ciklus nyitás legyen, ne pedig zárás. Mint ahogy a többi vezérlésnél. A motorok vezetékeit megcseréltem, de hiába, az áramszünet utáni első ciklus akkor is zárás. Az automata zárás pedig ki van kapcsolva. Más állítási lehetőséget a motoridőn és a motor erőn nem látok rajta. De ha nem lehet változtatni, akkor így marad. Viszont ha az enyém lenne, biztos tennék bele valami értelmesebb vezérlést ez helyett.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2017
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Nos, a kérdésem tárgytalan lett. Ma a földben a tulaj kicserélte a 230-as kábelt,mert valahol zárlatos volt és időnként lecsapta az automatáját. Bekötöttem neki az újat a motorba,meg a kismegszakítóba is, és most már úgy működik ahogy kell, vagyis áramszünet után első gombnyomásra nyit. Tudom hogy ez nem a betáp kábeltől függ, de mikor tegnap próbáltam hosszabbítóval, ott pontosan ellentétesen működött. Már akkor látszódott hogy a 230-as kábellel is van gond, de már sötét volt hogy bármit is csináljunk vele. Meg kedve se volt 20m-t ásni, így ez mára maradt
(#) levaitamas hozzászólása Jan 1, 2018 /
 
Sziasztok!
433,92MHz-es vevőhöz érdemes ilyet venni vagy sima 1,5mm2-es mcu vezeték is jó?
(#) Remci válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 1, 2018 / 1
 
Mi ha nem kérnek külső antennát, akkor olyanból szoktunk vágni 17cm-es db-ot és azt kötjük be az antenna helyére. De a Nice vevőkhöz is csak olyan drót darabot adnak alapban.
(#) mraulajos válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 1, 2018 / 1
 
Hali!
Idézet:
„vagy sima 1,5mm2-es mcu vezeték is jó?”

Ahogy az előttem szóló írja, sima fali 1,5mm2 vezetékből egy 17 cm es darab tökéletesen megfelel. Vagy ha ki akarod emelni, veszel megfelelő hosszúságú RG 58 as koaxot, annak a végéről szintén 17cm hosszúságba le takarítod a szigetelés, az árnyékolást, a következő szigetelést nem muszály, és kész az antennád. Valahogy rögzíted a kiemelt magasságba.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Hali
Az itt említett modul a kezmbe került. Az asztalon beüzemeltem. Az árához képest nem rossz.
(#) petya84b hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek kétszárnyú kapunyitóval kapcsolatban. Melyik márkák azok amik megbízhatóak hosszú távon? Én kinéztem egy Sommer Twist 200 el2 típust (153 ezer ft). Ez a márka mennyire számít jónak? Úgy láttam erre is 5 év gari van mint a Hörmann vagy Ditec-re. Vagy esetleg milyet ajánlanátok ami olcsóbb de jónak mondható? Az egyik szárny 100cm (kiskapu funkció lényeges) másik szárny pedig 225cm. A mélysége a szárnyaknak pedig kb 16cm körüli. Ahogy néztem az olcsóbb Hörmann és Ditec nyitók nem tudják ezt a 16cm-t átfedni ami pedig áttudná az olyan 180 körül lenne vagy épp csak tudja a 15cm-t tehát gondolom max 90 fokban nyitna, míg nekem jó lenne ha picivel többet nyitna 95 fok kb. Esetleg azt tudja valaki, hgoy ez a Sommer nyitó milyen vezérlővel jön ha rendel ilyet az ember? Csak hogy megtudnám nézni milyen funkciókat tud a kapu.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) levaitamas válasza petya84b hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Szia!
Nekem Proteco van 15 éve. Anyósomnál Lift Master öt hónapot bírt. A többiről nincs tapasztalatom.
(#) uniman válasza petya84b hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Arra gondoltál, hogy az 1 méteres kapuszárnyra hogyan fogod felszerelni a kb. 1,5 méterre kinyíló motort ? A 15-16 cm átfedést nem igazán értem...mert akár 30 cm "átfedést" is "bírnak" a közepes/leghosszabb motorok, mint pl. az Aster/Leader 4-5.
A hosszabb motorok hátránya a hosszabb működési idő, ami egyúttal a lassabb működési sebességet is jelentik.
Talán 2 különböző méretű motor lehetne megfelelő az esetedben...de ilyet olcsó szettben nem nagyon árulnak.
(#) petya84b válasza uniman hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Gondolom az 1m-es kapunál akkor csak minimálisan nyílna ki a kar ha jól gondolom, míg a másik kapuszárnynál ami 2,2m-es ott meg jobban. Én is néztem a Leader meg Titan szériákat, de azok mind 230V-osak, meg úgy láttam, hogy műanyag a belseje az összesnek ami ilyen olcsóbb típus. Ezért nézte ezt a Sommer vonalat mert ez bronz fém belül. Illetve találtam még egy Nice Wingo 3524-es szettet amiről még jókat hallottam mint márka. És az 133 lenne.
(#) hulala válasza petya84b hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
"Ippen csak" de talán felszerelhető az 1 méteres szárnyra .. 870 mm + 100 mm = 970 mm (B min. 100 mm ) .
(#) petya84b válasza hulala hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Nekünk a B távolság az olyan 180-200 lenne minimum mivel csak a kapu felfogatasi pont és a lábazati közötti távolság is kb 15cm plusz még ahhoz jönne a labazatra rogzitendo fém motorfelfogato ami gondolom még legalább 5cm tuti van.
Következő: »»   44 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem