Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   110 / 131
(#) csipaDJ válasza Gafly hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Uhh. Tényleg én azt nem is figyeltem hogy mikor járt utoljára a fórumon.
(#) 13_Balu50 válasza erbe hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Sajnos, erbe-nek igaza van, tegnap volt alkalmam megtapasztalni. Sajnálom az ott dolgozókat is, hát még a betegeket akik oda kerülnek. De a remény hal meg utoljára !!!
(#) pucuka válasza csipaDJ hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
A trafó adatait is megtalálhatod ugyanazon az oldalon, valamelyik következő hozzászólásában. Csak figyelmesebben kéne olvasnod.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) csipaDJ válasza pucuka hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Rendben. Köszönöm.
(#) csipaDJ hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
Szia. Lenne egy pár kérdésem. Fel is tenném őket csak nem tudom hogy melyik témában lenne a helye.
Régebbi PC tápegységekben van olyan hasonló IC mint a TL494 csak ez 2005Z ha minden igaz akkor megtaláltam az adatlapját.
Az első kérdés ebből az IC ből lehet-e csinálni DC-DC konvertert? Hogyan és esetleg van e hozzá valami kapcsolási rajz?
2. Esetleg tudna valaki ebben segíteni?
Köszönöm.
(#) latyakosa válasza csipaDJ hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Például itt a HE-n Bővebben: Link
(#) tbeni hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
Az alábbi Buck átalakítóhoz/feszültségcsökkentőhöz valaki nem tudna csinálni egy NYÁK tervet ?
Az alkatrészek: 1x LM2576HV-ADJ

1x 1000μF kondi

1x 100μF kondi

1x potméter 10KΩ

1x 100μH tekercs

1x 1N5822 Schottky dióda

Még tanulom az elektronikát/elektrotechnikát, az alkatrészek megvannak hozzá.
(#) Atis57 válasza tbeni hozzászólására (») Dec 22, 2017 / 1
 
Szia!
ezt inkább megrendelném valamelyik kinai oldalról max 500Ft készen.
Az IC meg az alkatrészek nem problémásak --De az induktivitás! az igen.
bármelyik házt. gépben ilyen táp esetén minden alkatrész cserélhető ,akárhányszor.
De ha az induktivitás szétég akkor javithatatlan!
(#) Sanyi74 hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Személyautóban lenne szükségem 22V/1A-re, lehetőleg üzembiztos kapcsolást keresek.
Köszi
(#) nedudgi válasza tbeni hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Nézd meg az IC datlapját. Elméletileg ott van benne a NYÁK terve.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) kameleon2 válasza Sanyi74 hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Például LM2587. Én használom egy ideje.
(#) Mircsof hozzászólása Dec 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Tervezek venni egy ilyen DC-DC modult.
A kérdésem az lenne, hogy a megadott értékek mellett mennyire bírja a folyamatos 1A áramot a saját kis bordájával együtt aktív hűtés nélkül?
DC be 15V
DC ki 5V 1A
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) RoliNyh válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Nagyon, folyamatos üzemben mehet nyugodtan...
(#) Mircsof válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Köszönöm a válaszod. Valami hasonlóra számítottam.
Rendelek is belőle párat.
(#) Sanyi74 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Köszi! Jónak tűnik, vajon mennyire megbízható?
(#) Mircsof hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősöm Dc-Dc konvertere megadta magát. Szerintem túl lett terhelve, és hűtés hiányában elpukkant.
A kérdésem annyi, hogy a voltmérő részét a hiányzó step up rész nélkül lehet-e tesztelni, vagy az is kell a működéséhez?
Jelenlegi állapot a képen látható, ha így tápot adok neki akkor a D0 led egyfolytában világít, továbbá a kimeneti feszültséget tudom állítani a potméter segítségével, de a kijelzője nem mér semmit.
Amennyiben megnyomom a rajta levő nyomógombot a D3 és a D4 led felváltva világít addig még a gombot nyomva tartom. Ekkor a kijelzőn 0,0 érték olvasható.
Tudom szinte ingyen adja a kínai, de ha a voltmérő része jó akkor inkább megjavítanám.

DC-DC.JPEG
    
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Szép napot!

AQH3213 / AQH3223 (adatlap) SSR -t használt már valaki?

Egy 230VAC to 12VDC primer oldalát kellene kapcsolnom, és ezzel oldanám meg.
Melyik a jobb választás a nullátmenet kapcsolós, vagy -e nélküli verzió előnyösebb a feladatra?

Próbálta már valaki, 3.3V -ról megy szerintetek? Ha jól látom az adatlap szerint 1.3V kell a LED -nek...
(#) ferci válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Szia!
Használd a nullátmenetest és a led-áramot állítsd be soros ellenállással az adatlap szerint a 3.3 voltról.
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Ugyan kaptam rá egy választ, de leírom a tapasztalatom, hátha valakinek jól jön.
Szóval megérkezett a DC-DC konverter és a várakozásomon felül teljesített.
15V táp esetén 5V 3A mellett még csak a kis vele járó hűtőbordára se volt szüksége. A terhelést még tovább emelve 4-4.5A áramnál már szükség volt a kis hűtőborda, viszont még mindég passzív hűtéssel ment komoly melegedés nélkül.
Nagyon meg vagyok elégedve vele, csak javasolni tudom.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) csipaDJ hozzászólása Jan 26, 2018 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy kis segítség kellene nekem egy IC-vel kapcsolatban. Az IC AD84063D ezzel az a gondom hogy adatlapot nem találok hozzá. Pedig a google a barátom. Ha valaki találkozott már ezzel az IC-vel és az adatlapjával megosztaná velem? Még egy kérdés, nem ugyan az mint az MC34063 -as?
Köszönöm elöre is.
(#) latyakosa válasza csipaDJ hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Próbáld meg visszarajzolni a nyák alapján a kapcsolás főbb részeit. Ebből kiderülhet mennyire hasonlít vagy sem a MC34063-ra.
(#) granpa válasza csipaDJ hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Nem jól kérdezted a barátodat. Egyszerűen beírtam a Google keresőbe, és számtalan találatot kaptam. Nagyon úgy néz ki, hogy analóg az MC34063-mal. Nézd meg jól.
(#) Primary hozzászólása Jan 29, 2018 /
 
eBay-es step-up konverterrel szeretnék előállítani 12V DC-ből 4x 28-36V DC-t. Mind a 4 kimeneten más-más feszültséget szeretnék beállítani. Még konkrét típust nem néztem ki.
A kérdésem az, hogy vajon mekkora az esély arra, hogy összegerjednek? Hogyan lehet ez ellen egyszerűen védekezni?
(#) Bakman válasza Primary hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Mitől gerjednének össze? Gondolom négy különálló konvertert akasz használni.
(#) Primary válasza Bakman hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
4 teljesen különállót.
(#) kameleon2 válasza Sanyi74 hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Megy vagy 2 éve.
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 2, 2018 /
 
Sziasztok. Véleményeteket szeretném kérni. Van egy csöves torzítóm de a 9V ac-t nem tudom neki mindig biztosítani. Ebből az MT3608-as modulból van itthon jópár, de ez is csak 28V-ot ad le. Elvileg ennek ha a kimenetét megduplázom (az ic ugyanúgy csak 28V-t lát ,viszont a kimeneten a dupláját érem el) így már tápolhatom vele a csövemet? Nem terhelném agyon pár 10mA folyna rajta max. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Hello! Az IC 1-2 lába között van a kapcsolóelem. Tehát az 1-es lábat vagy a GND-re teszi, és felmágnesezi a tekercset, vagy kikapcsol a tranyó, és pozitív feszültségre ugrik az 1-es láb. Vagy is ott a GND-hez képest nem lehet negatív feszültség..
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Akkor esetleg volna rá más út hogy meg tudjam duplázni a feszültség kimenetet? Áramra mint írtam nem nagyon lenne szükség max 10-20mA mert ez lenne a cső anódja.
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Ebben a kapcsolásban nem igazán. Mert a visszacsatolás (R1/R2) megnövelésével nőne a kimenti feszültség, de a tranyó maximális feszültsége 30V, így ez fölé nem lehet menni. Ezért a 28V végérték..
Következő: »»   110 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem