Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő trafó
 
Témaindító: hili13éves, idő: Máj 5, 2007
Lapozás: OK   68 / 74
(#) jani75 hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok. Ha egy hegesztőtrafón lévő vasmag külseje rozsdásodik, akkor azzal mit érdemes csinálni. A lemezek élei rozsdásodnak. Drótkefézzem le, vagy pl evipas-ál kezeljem, esetleg utánna lakkozni, festeni érdemes?
(#) steve25 válasza jani75 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Szia, Annak csak éle rozsdásodik, belül nem hiszem hogy rozsdás, én nem csinálnék vele semmit, attól nem lesz jobb.
(#) jani75 válasza steve25 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Igen csak az éle rozsdás. Esztétikailag zavar, belül minden szép, újszerűnek néz ki. Csak a vasmag olyan csúnya rozsdás.
(#) steve25 válasza jani75 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ha zavar pucold le a rozsdát , de atekercsnek ne legyen baja, és kend le valami alapozóval,
(#) Ge Lee válasza jani75 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Mechanikusan ne csinálj vele semmit, hanem kend le rozsdaoldóval. A rozsdát szulfáttá alakítja és kifehéredik. Azt már lehet hígítóval akármivel törölgetni, ráfesteni, lakkozni, stb.
(#) erbe válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Mármint foszfáttá, amivel amúgyis szigetelni szoktak trafólemezeket.
(#) Ge Lee válasza erbe hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Ja, ja, kezd már este lenni...
(#) jani75 hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Ro55 van otthon, az jó lesz szerintem. Tényleg az ki is fehéríti, lehet le sem kenem festékkel utánna.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) granpa válasza jani75 hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
A Ferropassit, Evipass az passzivál/foszfátoz, a többit nem tudom, de lehet csak marnak, és semlegesíteni kell utána.
(#) dezso74 hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Sziasztok!!

Valaki készített már spottert?


Üdv
Dezső
(#) jani75 válasza granpa hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Köszi, veszek majd Evipasst.
(#) erbe válasza jani75 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
RO55 ugyanaz.
(#) granpa válasza erbe hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Ez biztos? Mert a barátom írógép rúgóit megette valamelyik (nem passzivált).
(#) erbe válasza granpa hozzászólására (») Jan 5, 2018 / 1
 
Attól még megeheti a vasat. Csak el kell olvasni a leírást. Foszforsav+inhibitor (a titkos összetevő ).
Nézzük a gyártót!
(#) jani75 hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Akkor az Evipass-al lekenem, megszárad, esetleg egy rongyal letörölgetem és kész
. Nem kell utánna passziválni, nem eszi meg a vasmagot, vagy kell még valamit tennem?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) gömb válasza jani75 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Maga a foszforsav passzivál, a vas-foszfát létrejötte által, amely tömöttebb mint a rozsda, ezért lassabban jut át rajta oxigén.
Tehát hagyni kell megszáradni, ennyi.
Maga a foszforsav oldja a vasat, ezért hogyha túl nagy mennyiségben, nagyon sokáig van jelen folyadékként akkor vékony anyagokat (rugó, lemez oldalirányban stb) átoldhat. Száradás után a kémiai reakció értelemszerűen megszűnik.
(#) Ge Lee válasza jani75 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Annyira nem fogja megenni, hogy egy 45 éves hegesztőtrafó lemezeit az újratekercselés után RO55-tel kentem le, minden egyes lemez mindkét oldalát, mivel csupa rozsda volt. Egy elfektetett kertkapura pakoltam rá a lemezeket, megvártam míg mindkét oldala teljesen megszárad és utána rakosgattam össze. Jó móka volt, viszont azóta is működik.
(#) jani75 hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Ok, Köszi a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) mpisti válasza jani75 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Kend le kerítésfestékkel, azt felkenheted úgyis hogy előtte csak le drótkefézed a rozsdát. Passziválni(rozsdamarózni) nem kell,sőt nem is szabad. A festék a rozsdán sokkal jobban tapad mint a sima fémen. Ez is olyan mint a Hammerite, csak némileg olcsóbb.
(#) jani75 hozzászólása Jan 6, 2018 /
 
Akkor drótkefe, és bármilyen zománcfesték jó, ami otthon van.
(#) mpisti válasza jani75 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Nem zománcfesték, kerítésfesték. A kerítésfesték nem azonos akármilyen zománcfestékkel. A zománcfesték alá kell alapozó, felület előkészítés stb...a kerítésfesték alá nem kell semmi. Szerintem 2,5dl-es kiszerelésben is beszerezhető.
(#) Gafly válasza mpisti hozzászólására (») Jan 6, 2018 / 1
 
Hammerite?
Akkor kentem be vele a kerítést, amikor született a lányom.
Azóta kicsit fakult. Majd az unokák húznak rá egy réteget.
(#) Epu2 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Jó a Hemerit, de méreg drága. Van nagy választék. A lassan száradók olcsóbbak.
(#) mpisti válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Egy 2,5 dl-es doboz csak nem olyan drága? Lehet még 1000Ft is talán...
(#) rob64 válasza jani75 hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Rozsdamarót nem használnék, mert kapillárisan mélyen bemegy a vasak közé és a vékony lemezeket részben megmarhatja. Igen, száradásig tart a folyamat, de a hideg vasra lecsapódó pára újra aktiválhatja a folyamatot. Nem próbálnám ki, felesleges. Rozsdára kenhető festék évtizedekre megoldja a problémát. Nem csak az esztétikum miatt kell kezdeni vele valamit. A rozsda sokkal keményebb, mint a vas és a szemcséi élesek. Valamennyire mágnesezhetőek, gondolj a vasoxidos magnószalagra. Ha ez a rozsda leválik (márpedig leválik, mert a trafó rezeg) bekerül a tekercsek közé, ahol akár a zománcot is lekoptathatja (mert a tekercs is rezeg) az esetleg kevéssé szerencsésen találkozó tekercselőhuzalokról.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) jani75 hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsokat. Valamilyen 2az egyben festékkel fogom lekenni, vagy valami hemerit féleséggel.
(#) jani75 hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
A Hetra 100/160 simán elmegy B16-os kismegszakítóról ?
(#) Phile80 válasza jani75 hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Nem nagyon, én mértem már 2,5-es pálcával 22A-es primer áramot is.
(#) jani75 hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
A gépkönyvbe 16A van írva ha jól tudom. Azt hittem 80-90A nál, mert annyi kb elég a 2,5 pálcának, nem megy fel 16A fölé.
(#) Phile80 válasza jani75 hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Uloljára a 90-es években használtam 16A-es megszakítóval, de akkor is úgy tudtam, hogy valaki állt a megszakító mellett és visszanyomkodta, mert kb. minden ötödik ívfogásnál leverte...
Következő: »»   68 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem