Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   232 / 269
(#) mayky hozzászólása Dec 21, 2017 /
 
Jól látom, hogy a BC182-212-k emmiterrei vannak összekötve a kollektorok helyett. Vagy épp a rossz tervet szedtem le ?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) mateatek válasza mayky hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Ebből volt egy marokkal.
(#) mayky válasza mateatek hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Miből ? Tehát oda tehetek 470 nF-os 63 V-os fólia kondit ?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2017
(#) mateatek válasza mayky hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
A kondis hozzászólásra írtam.
A tranzisztoroknál a kollektor a közös.
(#) mateatek hozzászólása Dec 29, 2017 / 3
 
A találatok fázisszögének a számítása közben egy másik, érdekes probléma is fölvetül.
Két módon is lehet működtetni a fázisdetektorokat.
Az egyikben a talaj és a diszk csatorna fázisdetektorait a kívánt diszkriminációnak megfelelő fázisszöggel hajtjuk meg. Mint a Tesoro gépek kapcsolásán látni. Ez a diszkrimináció szempontjából kényelmes, de nehéz a találatok fázisszögének a számolása.
A másik megoldás pedig, amikor a fázisdetektorok különbsége fix 90 fok. Ebből frankón lehet fázisszöget számolni, de viszont azt is ki kell számolni, hogy mi a vas, és mi nem az, mivel a 90 fokos diszkriminálás sokkal több, mint amit egy vasszűrés megkíván. Ez olyasmi megoldás, mint a Whites gépeké.
Tehát, először is alaposan ki kell próbálni a két fajta diszk közötti különbséget, mert a helyes diszkriminálás fontosabb szerintem, mint az ID szám számítása. Habár, elméletileg a két megoldás között nem lehet különbség. Leprogramoztam mindkettőt és gyakorlatban is megtesztelem.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) TreasureHunter válasza mateatek hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
várjuk a fejleményeket!
(#) black1989 hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Üdv Fórumtársak!

A tgsl golden sabre light fémkeresővel kapcsolatban szeretnék feltenni néhány kérdést !

Készítettem egy kapcsolást multisim progival , és az lenne a kérdésem , hogy megvalósítható e az a része a fémkereső kapcsolásában , hogy a 2 db bf245 fet helyett ic kapcsoljon az áramkörben? Mellékeltem a képet! Elméletileg sokkal gyorsabban kapcsolna a 4066 ic mint a fetek , de javítsatok ha hülyeséget írok!

4066.png
    
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 11, 2018 / 1
 
Az IGSL-ben már nem diszkrét FET-ek, hanem 4066 van. Módomban volt kipróbálni mindkettőt.
A komparátor, ami meghajtja, a gyengébb láncszem. Az a lassabb.
Nincsen különbség közöttük a gyakorlatban.
(#) jointsilver36 hozzászólása Jan 11, 2018 /
 
Sziasztok! ezt: http://www.miriskateley.com/metalloiskatel-clone-pi-avr-svoimi-rukami szeretném megépítení,a probléma csak az ,hogy nem tudom a kondenzátorok értékét hány nano illettve piko.Ugyanis nincs kiírva az alkatrészlistában.csak pl 470.Segítene ezt nekem megfejteni valaki??Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2018
(#) Ge Lee válasza jointsilver36 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Az oroszok vegyesen gondolkodnak. Általában µF-ban vannak jelezve az értékek, keverve a pF-dal amihez mi sem írunk mértékegységet. Tehát ha olyat látsz hogy 0,1 az 0,1µF azaz 100nF. Ha meg olyat hogy 470 és nem polarizáltként (elkóként) van jelölve akkor az 470pF.
(#) jointsilver36 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Köszi szépen
(#) sdrlab válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
De, ők is írnak dimenziót, ahogyan mi is!!!
Max a mórickás leírásokban marad ki ez, ahol az illető fogja, megnézi mi van a kondira írva, s azt látja 12...hát leírja hogy 12..., csak már ő sem tudja mindig, hogy uF, nF vagy pF dimenziót kéne mögé írnia.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Üdv! Milyen komporátort ajánlanál hozzá ?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Ha kevés módosítással akarnám javítani a gépet, akkor nem a komparátorokat és a FET-et piszkálnám. A kapcsolás leggyengébb láncszeme az adó rész. Kidobnám a mostani adó oszcillátort. Helyette betennék egy CD4060-at kvarckristállyal. Ez előállítaná az adó órajelét és a hangfrekit is. Majd mondjuk lekoppintanám a Silver Star adómeghajtóját, és az hajtaná meg az adó tekercsemet a 4060-ról. Ez a nyákon el is férne a 4024 és a régi adórész helyén.
Ha így kiszedtem a rendszerből az adó oszcillátor brutál fáziszaját, lehetne foglalkozni a komparátorokkal és a FET-es fázisdetektorral.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget! Megírom majd mire jutottam!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
3.6864 MHz-es kvarc filléres dolog. Hozzá a 4060-as, két ellenállás és két kondi és már rezeg is. Kimenetén a majdnem 14 és fél kHz-es jel, és a hangfreki. Egy tranyó, három ellenállás és már meg is van hajtva az adó tekercs. Azt meg rezonanciára teszed egy-két kondival.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Köszi!!!!
(#) black1989 válasza black1989 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Ha csak a 4066 ic szeretném beépíteni , azt így tegyem??
(#) black1989 hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Lf353 helyett jó lenne 4558 ic??Sajna lf353 nincs itthon!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
A kapcsolásban a behelyettesítés szerintem helyes.
A 4558 mindenképpen jobb a vevőerősítő pozíciójába, mint az eredeti.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Jó akkor valószínűleg rakok is helyette azt , bár akkor tl072 is jó oda , de gondolom a 4558 az nem szedi össze annyira a zajt mint a tl072 ic! Egyébként a rajz engem csak annyiban téveszt meg , hogy a komporátor alsó kimenetén lévő 15k ellenállás is megkapja a +8v feszt , mint a felső kimenetén lévő 24k ellenállás is , de miért nem egyformán van méretezve az ellenállások értékei ! Legalább is az eredeti módosítatlan kapcsolási rajzán ugyan úgy 15k az ellenállás az egyik kimeneten! Ez miért így van , esetleg rontana ha 2*22k ellenállást kapna?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Ezek a felhúzó ellenállások. kb 10-22k körül jók.
TL072-es tokot ne tegyél a vevőerősítőbe. Nem a zaj miatt. Más a fázistolása kis és nagyjelű működés esetén.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Közben beépítettem a 4066 ic-t , működik is , viszont egy érdekességet tapasztaltam , mégpedig azt , hogy anno csináltam hozzá egy tx tekercset amolyan kísérletezés képen ,viszont nagyon vékony huzalból aminek az ellenállás értéke így eltér attól ami a tgsl építési leírásában szerepel ez lett 45ohm , és ezzel nem indult a gép , nem volt meg a -6,2v, aztán rátettem a 20ohmos tekercset ,hogy nem kötöttem e rosszul a 4066-ot , és azonnal be is indult a gép! Miért is nem idul el egy 45 ohmos tekercscsel?
! Azért azt megkérdezem , hogy az ellenállások értékei lehetnek e azonos értékűek? Mert jelen esetben mint említettem egyik 15k , a másik 24k .
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) Letiodj hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok, régóta olvasgatom a témát, de így sem tudtam választani. Szerintetek melyik fémkeresőt éri meg a legjobban megépíteni költségére és hatékonyságára nézve?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Az ellenállások lehetnek azonos értékűek.
Nagyon vékony huzalból nem jó adó tekercset csinálni. Nagy a vesztesége. Az az ellenállás, amit mértél, az egyenáramú ellenállás. Azon a frekvencián, ahol rezegne, ott a szkín hatás miatt még nagyobb az ellenállása.
(#) mateatek válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 13, 2018 / 2
 
Szívesen segítenék, de én ebben a kérdésben nem tudok elfogulatlan választ adni...

IMG_0917.JPG
    
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Köszi szépen!
(#) Letiodj válasza mateatek hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Szép kis "gyűjtemény" ) Hagyjuk az ár, teljesítmény feltételeket, szerinted melyiket érné meg összedobni? Inkább ilyen töltényhüvelyeket, lövedékeket keresnék vele. Nem kell egy atomreaktor de azért lehessen használni is valamire. Köszi
(#) mateatek válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ha valamelyik, kis fejes PI gépet építenéd meg, azzal teljesülne a feltétel. Töltények, töltényhüvelyek. Grátiszba sok-sok nagyvas is.
IB géppel már tudnál szelektálni is, így a vasak nagy részét benne hagyhatnád a földben. Azzal találhatnál apróbb dolgokat is. Ilyen gép a fentebb említett TGSL. De ha már nekiesik az ember egy ilyennek, akkor inkább az IGSL. Két hang, külön a vas, külön a jó. Nekem sok szép emlékem van az IGSL-es időkről.
(#) Letiodj válasza mateatek hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Átnéztem az általad említett gépeket, s arra jutottam, hogy egy IGSL-t nem lenne rossz összerakni. Nem kell bele olyan sok alkatrész, s azt hiszem, hogy be is tudom őket szerezni a közelből. Majd a fej építése lesz érdekes mivel itthon szkóp nincs, remélem az egyetemen majd megtudom oldani. Láttam, hogy elsőre nem olyan egyszerű, ezért is szeretném a tanácsodat kérni, hogy mire figyeljek inkább (huzal átmérő, hossz stb.)? Ezt találtam még egyik 2012-es hozzászólásodban, ezt használhatom? Mondjuk egy kicsit nehézkes pár alkatrész értékét leolvasni, de nem olyan vészes. Köszi
Következő: »»   232 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem