Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop CCFL (háttérvilágítás) javítása
Lapozás: OK   5 / 6
(#) RoliNyh válasza uniman hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Rendben, akkor holnap majd szerzek be párat kísérletképpen...
(#) RoliNyh válasza uniman hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Egyébként most így újra megnézve a videómat feltűnt, hogyha csak az egyik képernyő háttérvilágítása van rádugva, bekapcsolásnál némileg felvillan a háttérvilágítás, a képernyő jobb alsó sarkában látszik is. Na most kérdem én, ha valóban sorba van kötve, akkor ez hogy lehetséges? Elképzelhető, hogy mégis csak párhuzamosan lenne kötve? Hiába mérek rá folytonosságmérőval a két kivezetésre, nem úgy tűnik, mintha párhuzamba lenne a két/két pin...

A nagyfesz trafó szekunderről kijön két pin, egyik az egyik lámpa csatlakozóhoz megy, a másik a másik lámpa csatlakozóhoz megy. A csatlakozók másik pinje pedig az egyiknél testre van kötve, a másiknál pedig egy három lábú (A7 jelzésű) SMD alkatrészen keresztül megy a testre...
Nem értem. Miért csak az egyik csatlakozón van SMD alkatrész?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2017
(#) eyess válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Nem azért nem megy egy csővel , mert soros , vagy párhuzamos lenne , ilyenről szó sincs.Hanem itt a terhelés a lényeg .Ha a trafó bármelyik kimenetén , ami a csöveket hajtja eltérés keletkezik, vagy trafó hibájából ohm eltérés , vagy cső hibából eredően , akkor az inverter letilt. Ilyen egyszerű.
(#) RoliNyh válasza eyess hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Jól van, ezt már tudjuk. Valahogy azt kellene kitalálni, hogyan lehetséges a kétcsöves invertert egy csővel üzemeltetni... Sajna típus alapján még csak kapcsolási rajzot sem találtam az eszközhöz.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2017
(#) eyess válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Csak egy kérdés .Miért akarod egy csővel üzemeltetni ?
(#) uniman válasza eyess hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Bizonyára "egycsöves" a notebookból származó LCD panelje...ez az említett videó felvételen tisztán látszódik.
(#) RoliNyh válasza eyess hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Úgy van, mert egycsöves a képernyő csak...
A fene se gondolta, hogy a kétcsatlakozós inverterek nem működnek egy csővel.
Ha tudtam volna, egycsatlakozós invertert rendelek. Csak hát az kb újabb egy hónap...
(#) Gery78 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Addig is amíg megjön az új inverter tehetsz bele LED csíkot. a HQ Elektronikánál van 5mm széles öntapadós LED sor. Én javítottam így LCD paneleket, ha elromlott az invertere, nem szőröztem vele sokat, kidobtam belőle, és tettem a helyére egy LED sort és egy tápegységet neki. Próbáld ki szerintem jó lesz. A hátránya csak annyi, hogy nem fogod tudni a fényerőt szoftverből szabályozni.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) RoliNyh válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Jó nekem a CCFL is...
(#) Gery78 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Jó, persze, de addig is tudnád használni.
(#) uniman válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Hello!
A notebook LCD panelekben (15,4-15,6", 19:9) tudod hány mm széles hely áll rendelkezésre? 1,8...2,2 mm
De még mindig kell egy LED vezérlő is hozzá, ha annak fényerejét szabályozni is szeretnék.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Persze erre is van megoldás...
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Na némileg visszafejtettem ezt az átkozott invertert, és sorba van kötve a két cső.
Bár érdekes, hogy a szekunder tekercs a két lámpa közt helyezkedik el. Van ennek valami értelme?
Vagy csak épp így volt hely, vagy ezzel egyszerűbb a panel?

Másik kérdés, van valami névleges feszültségük ezeknek a csöveknek? Mert mondjuk mi lenne, ha az egyik csatlakozót csak simán rövidre zárnám mégis, és csak egy csőre menne az egész szekunder feszkó?

(Kondit még nem szereztem be, nem jutottam odáig, azért nem próbáltam még ki azzal.)
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2017
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Közben meglett a két A7 jelzésű alkatrész adatlapja is...
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2017
(#) Szasza9668 hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Kicseréltem az invertert egy amilo pro v2060 laptopban. Pár órát üzemelt a háttérvilágítás. Most megint ugyanaz van. Bekapcsolás után pár másodpercel megszűnik a világítás. Kép van a kijelzőn.
Lehet a második inverter is rosz? Igaz használtat vettem.
Köszönettel:
(#) bbalazs_ válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Vagy hibas a cso vagy athuz a nagyfesz valahol. Kozel hajolva nem hallasz percegest a kijelzo also reszen? (sajnos ott az inverter is, de nem a sima inverter visitasa ez a hang, hanem athzas pattogo hangja).
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Nincs hangja. Néma teljesen.
(#) bbalazs_ válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Akkor oreg a cso, tul nagy aram kell neki.
Ezt erzekeli az ic es letilt, a trafo es a felvezetok hovedelme erdekeben.
A masik lehetoseg, hogy az erzekelo aramkorben megnyult egy ellenallas vagy kondi.
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ha öreg a cső akkor miért ment kb 2 órát az Újabb inverterrel? Utána meg már semmi.
(#) eyess válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Dobj össze egy cső tesztert semmiből se tart .Legalább többet fogsz tudni valamivel, hogy melyik lehet a hunyó.
(#) Gery78 válasza uniman hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Tudom, hogy mennyi hely van az LCD panelokban, nem egy nem kettőt javítottam meg ilymódon, hogy LED sort raktunk a CCFL cső helyére, és nagyon prímán működött a dolog. De nagyon jó, hogy mutattad ezt a LED-es javító KIT-et, mert eddig csak ezt a LED-es szalagot tettük bele, de ez amit mutatsz még jobb is.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) uniman válasza Gery78 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
OK...de nem LCD panel, hanem "notebook LCD panel", az azért más egy kicsit...(persze nem mindegyik, de a többség lényegesen vékonyabb konstrukció, mint az LCD monitorokban található kijelző)
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) Szasza9668 válasza eyess hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Milyen is az a cső teszter? Nagyon nem szeretném szétszedni a képernyőt. Lehet inkább ledesítem a notit.
(#) bbalazs_ válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
A ledesiteshez kell csak igazan szetboritani a kijelzot.
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Remek!
(#) uniman válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
Hello! "Csőteszter"...hát az ilyen is lehet.
(#) Epu2 válasza uniman hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Üdv!
Ez mi? Szerelőlámpa inverter?
(#) eyess válasza Szasza9668 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Igy működik.

Bővebben: Link

És akár házilag is csinálhatsz.Sokféle kapcsolás létezik, vagy van. Egy egyszerűbbet felteszek ide.

Ezt megépítettem én is , és jó szolgálatot tett, amikor épp szükség volt rá.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) Szasza9668 hozzászólása Jan 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Kipróbáltam a laptopom inverterét egy halott készülékkel. Ott is csak pár másodpercig világít. Gyanítom ledesítenem kell majd.

Egyszerre 2 laptopnak nem lehet rossz a fénycsöve, főleg, hogy a második az működik.
(#) Szasza9668 hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy laptopom amit ledesíteni szeretnék! A kínábol rendelt led drivernek 4 vezetéke van de a laposból 6 vezeték jön ki. Testhez képest a két pirosnak ugyanakkora az ellenállása és a két feketének is. Gondolom ezek a pozitív és negatív vezetékek. A maradék kettő az engedélyezés és a fényerő szabályzás. A led csík azonban sehogy se működik. Mit lehet tenni ilyenkor? Próbáltam cserélni a dimmer és az engedélyező vezetékeket de nem jó sehogyse. Darfon inverter volt benne eredetileg. Van esetleg valakinek ötlete? Hogyan lehet tesztelni pc nélkül? Rajz esetleg az inverter bemenetéről, hogy melyik láb mit csinál?

Köszönöm!
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem