Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vaku probléma (Yongnuo 560 IV)
Lapozás: OK   1 / 3
(#) atesz_95 hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Sziasztok! Olyan érdekes problémám van a Yongnuo 560 IV vakummal, hogy szobahőmérsékleten tökéletesen működik, de ha kimegyek és lehül kb 10°C-ra akkor nem villan el. Bekapcsolni bekapcsol csak nem villan. Ha visszeamegyek a szobába lassan felmelegszik kb 20°C újra tökéletesen működik. Mi lehet a baj? Kapcsolási rajzom nincs sajnos. Csak azért írtam hátha van valakinek valami ötlete. Köszönöm!
(#) bbb válasza atesz_95 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Akkucserével próbálkoztál már?
(#) Zsolt 73 válasza atesz_95 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Szia !

A kínai vakuk így haldoklanak, öregszik a cső ! Évekig javítottam stúdióvakukat.
(#) nedudgi válasza atesz_95 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
A kondenzátor fel tud töltődni, jó kondícióban van?
(#) atesz_95 hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
A vaku vadonat új (ebayről van és nincs garancia) és az aksik biztos, hogy jók!
(#) atesz_95 hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
A kondenzátor nem tudom milyen állapotban lehet. Még nem akartam szétbontani előszőr érdeklődni akartam, hogy valaki találkozott már ilyen problémával.
(#) atesz_95 hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Még egy kis észrevétel, hogy amikor visszaviszem a szobába, várok kb 25-30 percet és probálom villantani és előszőr csak egyet pattan fény nélkül kb 3mp múlva ismét villantom és csak egy nagyon kis fényt ad ki és így jön vissza teljesen az ereje.
(#) Zsolt 73 válasza atesz_95 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Gázhiányos csővel van dolgod !
(#) atesz_95 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Menthetetlen?
(#) Bakman válasza atesz_95 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Mármint a szobában pár villantás után megjavul, működik normálisan?
(#) atesz_95 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
25-30 percig semmi, aztán 25-30 perc után pont akkor kezdtem megint próbálgatni hátha működik amikor elkezdett helyrejönni. Előszőr csak pattan aztán egyre nagyobb fényerővel villant el ahogy kioldom.
(#) Zsolt 73 válasza atesz_95 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Menthető. 9200-Ft az új cső.
(#) atesz_95 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Hogy tudnám leellenőrizni, hogy biztos ez a baja?
(#) Bakman válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Ha a cső lenne hibás, nem javulna meg meleg hatására, nem?
(#) Zsolt 73 válasza atesz_95 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Mérd meg a kondin a feszültséget, ha több mint 260 V, akkor az rendben van. A gyújtó impulzust egy glimm lámpával tudod ellenőrizni .
(#) Zsolt 73 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
A gázhiányos cső hidegen nem villan, melegen viszont igen. Négy évig javítottam stúdióvakukat.
(#) atesz_95 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Köszi a válaszokat! Akkor valószínű, hogy gázhiányos a cső a probléma csak az, hogy a vaku kb 10,000 Ft ebayen, úgyhogy talán jobban járok egy másikkal.
(#) granpa hozzászólása Jún 16, 2020 /
 
Helló!
Van egy SUNPAK auto 355 AF Thyristor nevű vakum, ami nem működik. Ráültek, kissé összelapult a tokja. Szétbontottam és egy vezeték valahonnan leszakadt. Tőben, a villantópanelról. Nagyítóval átnéztük, de nem látható a helye. Semmilyen hiba nem látszik, minden ép amúgy. Lehet ehhez kapcsolási rajzot találni? Keresésben 0 vagyok!
(#) ferci válasza granpa hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Szia!
Első körben nézd meg, megy-e az oszci, a nagy elkó feltöltődik-e.
Akkor már le lehet szűkíteni a keresés helyét is.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2020
(#) granpa válasza ferci hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Azt hiszem, feltöltődik, mert öcsém valami megrázó élményről beszélt. Ő szedte szét.
(#) ferci válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Nézz körül ezen az oldalakon:
vaku elvi
A szisztémát figyeld az egyszerűbb kapcsolásoknál, az indítást, a gyújtótrafó drótjai a helyükön vannak-e, a cső és az elkó közötti 2 kábel a helyén van-e..
Az a lógó drót nem a cső mellől hiányzik ( gyújtás ) ?
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2020
(#) ferci válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Ha az öcsédnél van, akkor sokat nem lehet lépni(?). Tudni kéne, melyik rendszerrel működik..
Az elkó és a cső közötti kábeleket kell azonosítani, konkrétan mi a pálya.. tirisztor kapcsolja rá, vagy a régi szisztémával megy.
Aztán multiméter 1000 V DC állásban legyen az elkón, el kell indítani és feszkontroll.
Utána lehetne lépni tovább. Pár közeli kép se lenne rossz.
(#) granpa válasza ferci hozzászólására (») Jún 17, 2020 /
 
Műhely körülmények miatt van nála. Ez a lehető legbonyolultabb vaku, amit láttam. Két panel (á~25×50 mm) van, kb. 20, -40 alkatrésszel. Egy 556 és 6-8 tranyó, stb. A kettő között menő drótok egyike vált el valahonnan. Nem a gyújtózsinór. Csináltatok öcsémmel képeket (ő a fotós).
Ha megint átmegyek, folytatjuk a hibakeresést.
(#) troby hozzászólása Aug 7, 2020 /
 
Most bekapcsol tudok állítani bármit a menüben de a test gombbal és külső jelre nem tudom elvillantani.
Ha nem nyúlok hozzá akkor kb 10-15mp múlva kiírja, hogy “pl” és kikapcsol. Neten azt írtak “Power low” jelent és cseréljék aksit. Kicseréltem de nem változott, az aksi után van egy 1000µF kondenzátor bekötöttem egy 10.000µF-osat, adtam neki tápegységről 6-6,2V 2A-t de továbbra sem változott semmi.
Szemmel nem látok problémát a paneleken sem a csöven, korábbi hozzászólásoknál olvastam hogy lenne egy nagyobb kondi amin ~300V ot kellene mérni, ilyet nem találok, a cső előtt van egy FET az nem szakadt vagy zárlatos de nem vettem ki.
Tudtok esetleg segíteni merre induljak el a hibakereséssel?
Köszönöm szépen. Feltöltöttem pár képet Bővebben: Link
(#) troby válasza troby hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Elnézéset az eleje lemaradt az üzenetemnek:
Sziasztok, van egy Yongnuo 565EX vakum ami több évig nem volt használva.
(#) KBal76 válasza troby hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
A képeidet nem lehet megnézni, mivel nem nyilvánosra van rakva.
A nagyobb kondi, amin a nagyfeszt kellene mérned, az az energiatároló kondi, tehát az áramkörhöz mérten hatalmas, ha azt nem látod (én így értem amit írtál), akkor a készülék házában máshol van. Nem ismerem ezt a típust, de én a vakucsô mögött keresném. Ha azon nem mérsz feszt, akkor nem tölt az inverter. Vigyázz vele, mert megeszi a csavarhúzód hegyét is, ha rövidre zárod véletlen.
Közben beírtam keresôbe hogy hibás és a típusodat, az elsô találat ez:
YouTube videó
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2020
(#) troby válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Elvileg javítottam a linket. Köszönöm a youtube-on megnéztem őket itt konkrétan más hiba volt. Létezik olyan amiben nincs ilyen kondi mert én teljesen szétszedtem a cső részt is és nem találtam. de ma akkor jobban megnézem.
(#) KBal76 válasza troby hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Tehát akkor meg lett a hiba.
A hordozható vaku természetéből adódik, hogy kell legyen benne egy "testes kondi" aminek az energiájából villant el valamennyit a villanócső.
Befotózok egykét általam szétborított vakut (ha megtalálom).
(#) troby válasza KBal76 hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Köszönöm, ma szétszedem akkor teljesen hogy megnézzem jobban. Az " itt más volt a hiba" alatt a videóra gondoltam. Sajnos az enyém még mindíg rossz.
(#) KBal76 válasza troby hozzászólására (») Aug 7, 2020 /
 
Eddig nem néztem meg ezt a videót, csak gondoltam hátha segít. Most hogy nézem, valami hőkioldó-biztosíték okozta ott a gondot. (Hány elolvadt vaku kellett hozzá, hogy ez belekerüljön...)
Ezeknél a mai vakuknál úgy működik a teljesítmény szabályozása, hogy a tároló-kondival és a vakucsővel sorosan van kötve egy IGBT vagy FET, ami egyszerűen megszakítja villanás közben az áramkört. Mivel nem induktív a terhelés, csak ohmos, így nem is akkora nagy kihívás remélhetőleg (mármint a félvezetőnek).
A 30 évvel ezelőtti analóg vakuknál még egészen másként ment mindez, ott a vakucsővel párhuzamosan volt egy második kisülôcsô, (ez inkább egy mai túlfeszvédô-szikraközre hasonlított) ami "elhasználta" az energiát a vakucső elől, ha nem a teljes fény kellett. Igazán elempazarló megoldás, viszont azon a technikai szinten könnyen járható út volt.
Nincs kizárva, hogy a mai fotó-kondik kisebbek mint amiket befotóztam, a Metz vakut nem szedtem szét, csak méretaránynak tettem a képre (szerintem elég nagy csalás az a kulcsszám amit megadnak, hiszen teljes zoom állásra adják meg).
Ilyen régi vakukból vagy tízet átalakítottam már, hogy a vakupapucsán ne 350V legyen, hanem 5V. Szolgavakunak hobbira ideális. Azokban hatalmas a kondi (mint fotón), 350V / 900-950uF.
A két picike, az filmes fényképezôkbôl bontott elektronika.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem