Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   351 / 398
(#) penszel válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Igen mondasz valamit az árakkal kapcsolatosan hiába magam csinálom a-b ig rohadt drágák az elektronikai alkatrészek plusz még a ház amibe bele építem,trafó,nagy kondik! arról nem beszélve hogy az elektronikai boltba szedettem össze a ellenállásokat,meg az egyéb alkatrészeket halálra szidhattak.
Majd ha valamikor kész leszek vele benne lesz az ára 40000ft ba.
(#) penszel válasza penszel hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Na meg is kaptam az egyik árajánlatot! Szerintem nem rossz az ár ennyit ki bírok

A következőt tudom jánlani:
A 133 fokos hőbiztosíték beene van az árban.
Amennyiben erősítőbe lesz , úgy 15 % alulgerjesztéssel + primer
lakkozással ajánlom.

KRS400NA , 400VA , 230V/50hz , kész méretei:138x55 mm , súlya: 3,5kg
Szekunder: 2x36V_5,6A
Alapáras 2 szekunderig: 13,500,-Ft+áfa
Gyártási idő: 7 nap
Szállítás : dpd futárral 1460,-Ft+áfa
Fizetés : utánvéttel vagy előre utalással számla ellenében.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) Ge Lee válasza penszel hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
Máshol is kb. annyi. Egy 450VA-es és egy 300VA-es a TME kínálatából. A 2x100W-hoz utóbbi is elég.
Nekem készült régebben néhány erősítőm úgy hogy megvettem egy működő vagy javításra szoruló gyári erősítőt 1-2 üveg unikumért, kidobtam a komplett belsejét csak a trafója maradt és a kezelőszervek a csatlakozókkal, és beletettem a saját készítésű erősítőmet, meg tettem bele kivezérlésjelzőt ha esetleg nem volt.
(#) Johnny0004 válasza penszel hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
Itt is van: toroid.
(#) penszel válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Szerintem 13000 ért megtudom kérni csak az a roha..t szállítási díj!
Na még Nagykőrösön meglátom milyen árt mondanak! mit tudok ki alkudni, kíváncsi leszek rá.
Ott még szállításért se kell fizetni mert közelbe lakom
ez azért tetszett, hogy tudta már!(Amennyiben erősítőbe lesz , úgy 15 % alulgerjesztéssel + primer lakkozással ajánlom). pedig nem is mondtam neki hogy erősítőbe lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) hapro válasza penszel hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
Itt a fórumon fleta is gyárt toroidot. Egy kérdést megér szerintem. Nekem kétszer már gyártott nem volt panaszom rá.
(#) Ge Lee válasza penszel hozzászólására (») Jan 15, 2018 / 1
 
Azért nem mindegy hogy mennyi az annyi, mert noha csak 50% esély van rá, de borítékolható hogy x év múlva majd valamelyik hirdetési oldalon fogja végezni. Na ekkor nem lesz majd mindegy hogy mennyibe volt, mert nem leszel boldog tőle ha mondjuk ahogy írod 40 lesz a vége, hirdetni fogod majd 25-ért, és örülsz ha megveszi valaki 15-ért...
(#) penszel válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 15, 2018 / 1
 
Teljesen igazat adok ebben amit írtál! szinte a próféta szólt belőled de komolyan!
De most olyan jó kedv kapott el hogy megcsináljam magamnak ezt a quad 405 ötöst hogy nem bírom lebeszélni magam hogy ne tedd! már alig várom hogy meghallgassam a hangját, hogy mit tud?! de viszont félek is rendesen hogy nem fog tetszeni a hangja, hogy csak sipákolni fog vagy ilyesmi.
Kb 15 éve volt nálam egy házilag épített quad 405 300W 40 centis mélyen ki lett próbálva csutkán!
Mindenféle equalizer nékűl csak pc-röl szólt a zene. Azta ku.va életbe akkorát szólt hogy a szemünkkel nem láttuk a monitoron mi van írva! a hajam,a gyomrom,na meg a talaj a lábam alatt ahogy remegett! az az erő ami abból a quad ból kijött az hatalmas élmény volt kegyetlen!
(#) Alkotó válasza penszel hozzászólására (») Jan 15, 2018 / 1
 
A gatyalengetéshez elég 2db TDA7294 is. Ha csak az a cél, akkor nem kell ennyit vacakolni a Quaddal.
A trafó ügyben egyáltalán ne hezitálj. A trafók nagyon tartós dolgok. Ha ebben az erősítőben akármi miatt okafogyottá válik, akkor bekerül egy másikban, és egy harmadikba és így tovább. Talán arra még érdemes áldozni, hogy ne csak a primer legyen impregnálva, hanem a vas is, és a szekunder is. Ez többletköltség, de jelentősen növeli a várható élettartamot.
Fontos részlet lehet a segédáramköröknek további feszültséget is kérni a trafóra.
Ha még nincs végleges döntés, akkor az Elektris Kft. is megbízható gyártó. Én még nem csalódtam bennük.
(#) Tiggey válasza penszel hozzászólására (») Jan 16, 2018 / 1
 
Jobban jársz vele mint gyártatsz.
(#) CIROKL hozzászólása Jan 20, 2018 /
 
Egy 30 éves quad amit anno megrendelésre készitettem igy nem az én tulajdonomban van , az ismerőst kértem meg löjjön màr egy képet róla ... sajnos a belvilàgról nincs kép volt de nem talàlom .
A kép sikerült igaz màst is làtni rajta , .közben sony - và alakult !
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2018
(#) blasz válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Szia mik azok a gombok,vagy szabályozók?
(#) CIROKL válasza blasz hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Mivel van benne külön egy ESP füles erösitö annak van egy hangerö szabàlyozoja bal oldalt .
Függőlegesn hàrom poti mely , közép , magas szabàlyozàs .
Visszintesen négy poti négy bemenet keverhetö.
Függölegesen ket poti a két oldal hangerö .
Majd egy össz hangerö .Nagy forgato gomb.
Mindezt igy kérte a megrendelö , ne kérdezd nem tudom miért .
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2018
(#) Payne09 hozzászólása Jan 20, 2018 /
 
Sziasztok!
A napokban kaptam egy ilyen típusú erősítőt. Annyit eszközöltem rajta, hogy átdobozoltam és kicseréltem néhány vezetéket, mert sajnos járt benne egér az évek óta tárolás alatt.
Minden kötés ugyanoda került ahol volt és az első bekapcsolás után néhány másodperc után forró a trafója.
Elvileg 2x24VAC, de ma kimértem és 22.3VAC jön ki belőle üresen, de így nem melegszik. Aztán rákötöttem az egyenirányítót és ott már 41,2VDC van. A pufferekig még nem jutottam el, de ez a mért DC nem sok egy kicsit? A kondik egyelőre 4700mikró és 50V-osak. Ezek cserélve lesznek, de elvileg jók.
Vajon mi lehet a fűtés oka?
Köszi a segítséget!
Üdv!
(#) Ge Lee válasza Payne09 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
A 24V AC-ból 41V DC sehogyan sem lesz. Azt is elég nehéz elképzelni hogy néhány másodperc után forró legyen egy trafó, még akkor sem ha a szekunder rövidzárban van, mert akkor is több idő kellene hozzá. Aztán illene hogy legyen ott valami biztosíték, akkor azt ki kellet volna neki olvasztani. Ha meg menetzárlatos lenne a trafó akkor akkor is melegedne ha nincs rákötve semmi.
(#) Payne09 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Hát nekem is elég furcsa a dolog, meg is lepett ahogy megláttam. Még pufferelve sem kellene, hogy kijöjjön annyi belöle.
A trafón szinte serceg a szigetelés, vagy ki tudja mi. Nem állta a kezem.
(#) penszel válasza Payne09 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Szerintem nem jól kötötted rá gréc hídra a trafó szekunderét! így kellene bekötnöd ahogy a képen van. vagy tönkre ment a híd
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2018

tap.png
    
(#) Payne09 válasza penszel hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
A pozitívat és a negatívat mértem és úgy volt 41VDC. A nullahoz mérve 21VDC. De még akkor sem tudom miért melegszik fel annyira.
(#) penszel válasza Payne09 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
valahol zárlat van! lehet hogy a grécben képet tudnál csinálni róla hogy van össze kötve?
(#) Payne09 válasza penszel hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
A Graetz-re hogy mennek a kábelek? Középen a 2 AC és szélen meg a +-.
(#) penszel válasza Payne09 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
képet csináljál már róla! azt se tudjuk milyen fajta gréc van benne.
(#) Payne09 válasza penszel hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Ilyen egyenirányító van benne.
(#) penszel válasza Payne09 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
gondoltam hogy ez a típusú lesz benne én így tudtam hirtelen le rajzolni remélem eltudsz rajta igazodni ja a trafód szekunderén hány kivezetésed van 3 vagy 4?

t.jpg
    
(#) penszel válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Na találtam egy régi 120pf kondit ki mértem és jó az értéke ez megfelelhet? na meg kijavítottam a csúnya induktivitást
(#) penszel válasza penszel hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
még egy kép
(#) fecameca válasza penszel hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Muszáj ennek pont stiroflexnek lennie? Életemben egyszer hoztak ilyet hozzám, azzal, hogy nem sikerült feléleszteni a quadot, amit építettek, mert pont ez volt véletlenül zárlatos benne. Stiroflexnél meg elég egy picike tűszúrás, hogy annak örökre vége legyen.
(#) mek-elek válasza penszel hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Én 2005 táján találkoztam ezzel az elmélettel egy Denon hifi magazinban. Most Király Tibor tollából
(#) Payne09 válasza penszel hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Én már ezeket leírtam korábban, de látom nem volt tiszta. Ha már elkezdted a lenéző stílust..
Amúgy 3 kivezetése van, de írtam is, hogy a nullához mérve már 21V a dc.
(#) penszel válasza fecameca hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Nem muszáj! volt kerámia kék színű kondi de az 50 voltos csak
akkor van az a sárga színű az meg 500 voltos de annak meg nagy a Toleranciája 10% nem tudom ez most baj vagy nem?
stiroflexnek amúgy kemény műanyaggal be van vonva nem sérülékeny így!De már nem tudom tényleg mit rakjak oda!?
(#) penszel válasza Payne09 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Nem nézlek le! ne haragudj nem olvastam visszáb.
Sikerült megoldani?
Következő: »»   351 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem