Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   119 / 180
(#) zolika60 válasza nooy hozzászólására (») Jan 22, 2018 / 1
 
Ha csak valakinél nincs elfekvőben nem hiszem, hogy találsz olcsóbban. Persze próba szerencse.
(#) AtusVW hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Édesapám műhelyében találtam egy régi kompresszort és pár apróságot hozzá, lényeg hogy sikerült egy majdnem kész gépet összeraknom. Egy nagy hibája van, hogy nyomás alatt nem indul el mert ugye nincs benne olyan szelep ami leengedi a hengerből a nyomást kikapcsolás után. Kérdésem a következő lenne, van e olyan ami nem csak a nyomáskapcsolóval egyben van, és nem horror áron van?
A kompresszoról is kérdezném hogy milyen lehet mit tudhat mert az adattáblája le van kopva sajnos.
Egy régi Sever motorral hajtom meg ami 1000Wos.
Levegőszűrőt milyet lehetne rátenni.
Milyen biztonsági dolgok kellenének rá?
Kép:
https://drive.google.com/open?id=0B6vfWMalU1OlY0hKNG84Y3BxbzlENFc2T...ZYVk1v

Köszönöm előre is a válaszokat.
(#) ridelife válasza AtusVW hozzászólására (») Jan 23, 2018 / 1
 
Ha jól tudtam azonosítani akkor ez a sűrítő egy ifa-ból való.
Tehermentesítést pedig utolagosan mágnesszeleppel tudod megoldani.
Légszűrőt nem kell tuldimenzionálni.Veszel egy bármilyen légszűrőt lehetőleg minél nagyobbat és ráadapterezed a szívócsonkra.

Itt találsz róla pár adatot.A hitelességéről nem tudok nyilatkozni de kiinduló alapnak megteszi:
http://www.ivanov.eu/?q=node/1839
(#) Stewe válasza nooy hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Trabant 601 dugattyú alapmérete 72mm...
Ha geometriailag (magasság a csapszeg felett, szoknya hossz) beilleszthető, egy (nagyon) ügyes esztergályos csodát művelhet vele.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2018
(#) VWAtus hozzászólása Jan 24, 2018 /
 
Sziasztok milyen szűrőt kéne beépíteni ha csak festékpisztolyt max néha kereket fújok vele?
Víztelenítőt? Vagy víztelenítőt és sima szűrőt nyomásszabályzóval együtt?
Most nincs rajta semmi, esetleg márka weblap tapasztalatok?
Köszi
(#) ridelife válasza VWAtus hozzászólására (») Jan 25, 2018 / 1
 
Olyan hogy sima szuro nincs vagy nallunk az iskolaban elhalgattak.
Festeshez egy vizkicsapatot vegyel.Linkelni nem fogok mert van belole 2000ft ert is meg ennek a 10x ert is.Nezd meg mennyi levegot eszik a festekpisztoly es olyat valassz ami ennek az erteknek megfelelo es persze a penztarcad is elbirja.Ha profi autofenyezo muhelyt epitesz akkor inkabb menj el egy kompresszorokat telepito ceghez es kerdezd a technikusukat.Kerekfujashoz pedig tok mindegy milyen a levego.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
(#) Melphi hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna adatlapot adni IFA légsűrítőhöz, (fordulat, teljesítmény , termelt levegő).

Köszönöm.
(#) Kinka István válasza Melphi hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Szia!
Ha a képen a tiéd van, akkor ott van az oldalán, az adattábláján.
(#) tyraw válasza Kinka István hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
A képet elnézve ez egy pótalkatrész, még új. Bár lehet hogy a kollega ügyesen szert tett ilyenre...
(#) Melphi válasza Kinka István hozzászólására (») Feb 19, 2018 / 1
 
Szia! Az csak a nettöl leszedett kép, sajnos nekem nincs.
(#) ridelife válasza Melphi hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Nem linkelem be a kepet, de ott ahol ezt a fotot leszedtedd van kep az adattablarol is.hajra
(#) Melphi válasza ridelife hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Megvan! Köszönöm szépen.
(#) szazdiadam hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Sziasztok szeretnék építeni egy kompresszort, láttam néhányan már csináltatok pont ilyet de csak félkészen láttam esetleg tudnátok tanácsot adni mekkora ékszíjtárcsa kellene a motorhoz? ha van esetleg képpel is hogy ki mit mivel oldott meg pontosan, ezzel kompresszor építéssel elég kezdő vagyok előre is köszönöm!
(#) RoliNyh válasza szazdiadam hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Kb akkora mint ami a sűrítőn van, vagy esetleg valamivel kissebb.
(#) szazdiadam hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Ezt mondhatom az esztergályosnak? ))
(#) RoliNyh válasza szazdiadam hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Miért ne mondhatnád. Feltéve, hogy magaddal viszed a szíjjtárcsát, és odaadod neki, hogy megmérje.
Vagy megméred te magad, és a méretet mondod neki...
(#) szazdiadam hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Esetleg még valaki aki csinált mát hasonlót?
(#) elektroncso válasza szazdiadam hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Ha viszed akkor vidd a motort is, mert nem mindegy az ékszíjtárcsa és a motor tengelyének illesztése. Ezt egy ügyes esztergályos tudni fogja, hogy mennyinek kell lenni, hogy fel lehessen préselni a tárcsát a tengelyre.
(#) ridelife hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
az 1500 koruli kompresszor fordulat nem fog problemat okozni sem a motornak sem a suritonek.
tehat a kozel azonos atmeroju tarcsa fog kelleni.
a tengely rogzitest en sima ekesnek nezem igy nem feltetlen kell a motort is hurcibalni.merd le az atmerot es az ekpalyat.
ha kupos lenne a tengely akkor lenne erdemes motort is vinni de csak egy meres erejere de nem olyan.
(#) elektroncso válasza ridelife hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Attól hogy ékes, még kell a pontos illesztés. Arról nem is beszélve, hogy ha nem pontos a tolómérője akkor kidobott egy rakás pénzt az ablakon, mert lötyögni fog a tengelyen az ékszíjtárcsa. Ha az esztergályos a saját sublerjával méri le akkor biztos jó lesz. Az még a jobbik eset, ha kisebb les a lyuk mert azt még lehet nagyobbítani.
(#) ridelife hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Mert nyilvan abbol indulok ki hogy pontatlan a tolomeroje. megtalaltad a kakan a csomot gratulalok.
(#) tyraw válasza ridelife hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
(Ha ék & ékpálya van, akkor biztos kúpos illesztés - az éket nem terheljük nyomatékkal, annak pozicionáló, megvezető szerepe van.) Ellenben lehet reteszkötés, mindenesetre a pontosság sosem árt.
ridelife: nem az a lényeg, hogy kinek milyen pontos a tolómérője. Ha elviszi a motort, hogy erre csinálj nekem tárcsát, akkor azért fog fizetni, hogy a motor tengelyére csinált tárcsát. Ha mond egy méretet, azt legyártja az esztergályos, és nem stimmel (elnézte pár századdal, lötyög, stb), akkor megszívta, kidobott pénz volt. Nem kell elvinni a motort, nyilván, de nekem ilyenből bajom még sose lett.
(#) ridelife hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
ha megenzed a kepet a motor tengelye nem kupos.csak egy ek van benne.es eleg sok ilyen motor van.akor mindet elb@asztak gyarilag?
(#) elektroncso válasza ridelife hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Nem. Abból indulok ki, hogy a kérdező nem profi gépész mert ha az lenne akkor nem kérdezné meg. Márpedig ha nem profi gépész akkor egyáltalán nem biztos, hogy pontos tolómérője van otthon. Ráadásul a mérés eredménye nemcsak a tolómérőtől függ. Megfelelő szögben tartja-e a szögmérőt, leolvasási pontosság, hőmérséklet, kosz és kopás hogy párat említsek. Ráadásul egy jobb esztergályos század milliméterre dolgozik és nem milliméterre. Ott meg már a tolómérő édeskevés. De ide felesleges a század pontosság, bőven elég ha tizedre van illesztve. Gondolj bele, van egy nehéz fém hengered amit 1440-es tengelyfordulatra forgatsz fel. Én már láttam futni gépet a betonon illesztési hiba miatt (a tengelyen berezonált a forgó test és mint óriási keferobot szaladt végig a műhelyen).
Szemre a kép alapján kb. 250mm átmérőjűnek tippelem a sűrítőn lévő tárcsát. Egy ekkora fémdarab nem olcsó játék, ha elrontsák sok pénz repül ki az ablakon.

szazdiadam:
Ha dupla ékszíjjal csinálod meg a meghajtást (2kW-hoz illene) akkor mindenképp párosított ékszíjakat vegyél, két külön darab között lehet eltérés még akkor is ha ugyan olyan méretűnek árulják őket! De jobb helyeken árulnak párba válogatott ékszíjat. Az ékszíj méreteit megszabja a szíjtárcsa is, a legegyszerűbb ha vásárláskor viszed magaddal és akkor biztosan nincs félreértés. A takarást se hadd le a szíjakról, és jó lenne, ha vastag acéllemezből csinálnád, mert ha elszakad a szíj a vékony plét vagy pláne a műanyagot könnyen felnyissa mint a konzervet. A légsűrítőt a tartállyal ne kösd össze fixen vascsővel, mert a rázkódástól el fog törni egy idő után a hengerfej. Rézcső sokkal jobb, mert az nem annyira kemény (de pl. az enyémen gumi hidraulika cső van).
Olvasgasd ezt a témát sok okosság már le van írva benne.
(#) elektroncso válasza ridelife hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Mondjuk szerintem az hornyos reteszkötés amúgy ha emlékezetem nem csal. Mellesleg ezeknek a motoroknak a tengelyére az ékszíjtárcsát melegen préselik fel. A retesz csak azért van benne, hogy ne tudjon elfordulni semmiképp sem, energiát a két anyag közti súrlódás viszi át. Sőt szokják a tengelyt lehűteni a tárcsát felmelegíteni, mert akkor még szorosabb illesztés engedhető meg.
De nem vagyok gépész lehet tévedek.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) ridelife hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
akkor mar lehetne azt is feletetlezni hogy nem ert semmihez menjen vegyen gyari kompresszort.
a retesz/ék siman atviszi a nyomatekot.ahol a surlodas viszi at a nyomatekot ott allatalaban lehet allitani a ket surlodo felet osszeszorito erot.pont azert hogy elkerulheto legyen a csuszas illetve ha kopik a ket felulet utana lehessen allitani.egy zsugor kotesnel nincs lehetoseg allitani a osszeszorito erot.

tulmisztifikaljatok.ha annyira pontos illesztesek, zsigorkotesek es mi egymas kellene egy kompresszor megepitesehez nem jott volna letre ez a forum sem.hany embernel van otthon szazad pontos eszterga amit hasznalni is tud.nem soknal de nincs is ra szukseg.3 kompresszort epitettem.mindhez eleg volt egy tized pontos tolomero es egy csipetnyi jozan esz.
(#) witi hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
Az ékek és reteszek méretei szabványban vannak rögzítve, ezt az esztergályos is tudja és használja is. Tehát ha azt mondod a szakinak hogy 8-as reteszt kérsz a tengelyre és a szíjtárcsához, akkor Ő tudja (ha nem akkor előveszi a KÖNYVET, és megnézi) hogy a reteszhoronynak milyennek is kell lennie.A tengelyeknél és a furatoknál szintén a szabványban rögzített tűréstáblázatok alapján dolgozik.Ha azt mondod hogy a tengely átmérő 28mm és ehhez kérsz egy szíjtárcsát akkor előveszi a táblázatot és máris tudja hogy ahhoz az átmérőhöz milyen pontosan kell illesztenie a tárcsát a tengelyhez.Persze mindennek feltétele a pontos méretek megadása.

Ha egyedi igények vannak akkor azt ugye jelezzük a szakinak, Ő onnantól ahhoz igazodik, úgy csinálja meg a munkát.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) erbe válasza tyraw hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
A villanymotorok 99 %-ának (szerintem) egyenes a tengelye és ékes (előfordul csavaros vagy lapolt rögzítés is, de az is egyenes tengelyre kerül). Kúpos tengelyű villanymotorokkal centrifugáknál találkoztam, ami 60 W-os.
Kúpos és ékes illesztések robbanómotoroknál gyakrabban fordulnak elő.
(#) ujfe hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Minden megvan elvileg a kompresszorhoz...m_Motor, két Ikarus kompresszor, 100 literes tartály....k_Kezdeném összerakni a cuccot...Kérdéseim lennének....,_sok-sok kérdés..
aAutógáz tartályt használok és egy minősített szakember hegesztette be a csonkokat,. A tartály eredeti nyomáspróbája 40 Bar, szóvalbár...szal ennek jónak kell lennie...én 10 báron(vagy legalább 8) Bar-on tervezem használni....de legalább 8 báron.
1. A nyomáskapcsolón mi a fenénekcélból van annyi lyuk ?!?! ? Értem, hogy az egyik üzemelteti magát a kapcsolót...,_de melyik és miért kell olyan vékony cső neki ???
2. Lehet-e a nyomáskapcsoló ugyanazon az ágon, mint amin töltöm a tartályt ? Vagy inkább tegyem a kimenetre a csatlakozó elé ?
3. Tehetem-e ugyanerre az ágra a nyomásmérő órát ? Mert lehet, hogy tennék akkor külön órát és külön nyomáskapcsolót...
4. Van-e olyan visszacsapó_szelep, aminek a bemenete is 1/2-es ?
5. a A fórum téma 9. oldalán van egy kompresszor, amin kék színű műanyag csövek vannak. Ezek mik és hogyan tudom szerelni őket ? Mekkora nyomást bírnak ?
6. Van-e valakinek egy rajza arról, hogyan érdemes csövezni - nem az utcán !!! - a kompresszort ? Ki-,_bemenetek, nyomáskapcsoló, "tehermentesítő" - ezt nem is értem..., stb...

Mi pedig azt nem értjük, amit írsz! Magyartalan, helyesírási szempontból egy katasztrófa!
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) ridelife válasza ujfe hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Ha maár ennyi keérdeés, hagydd keérdezzem meg: haány kwW-os az a motor?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2018
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   119 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem