Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   372 / 570
(#) VIM válasza Vappali hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Azon a csatlakozási helyen nem tudsz felnyúlni, mert egy kupak van rajta, hogy a hideg víz csak rétegződve, alulra tudjon beáramolni. Járd körbe ezt a részét, hogy a tartály tisztításhoz miket kell beszerezni ha ki akarod tisztítani belőle a lerakódást. Ez is hasonló belső felépítésű mint egy bojler.
(#) Vappali válasza VIM hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Nem tudom érdemes lesz-e vele foglalkozni, így szétszedni. legfeljebb majd nyáron. De lehet leszedem majd megint azt a kis csövet, és kikapirgálom ott a cső csatlakozásánál.
Meg akkor kiveszem a 3 járatú szelepet is, és azt is lekezelem így.
Kik-kikapcsol most már sokkal hamarabb mint eddig.
Igaz 1x2x előfordult, amikor sokáig engedtem a forró vizet, hogy kikapcsolt a láng, majd vissza a láng, majd megint ki, és utána egy 1-2 perces keringetés után leállt.
Izgultam rendesen. Mint levetted, levettétek nem vagyok szakmabeli, de mertem belevágni.

Köszi a segítséget neked, és a többi fórumtársnak is.

Fogadjatok el egy virtuális sört!
(#) merciabc válasza Vappali hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
(#) VIM válasza Vappali hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Szerintem majd az lesz a hosszútávú megoldás ha leveszed a tartályt és az alján leveszed a csőcsatlakozó fedelet amit az az öt csavaranya rögzít és kitakarítod belőle a vízkövet. Az anód pótlása az amúgy is felülről oldható meg, tehát azt ráérsz később is beszerezni. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
(#) Vappali hozzászólása Jan 24, 2018 /
 
Akkor ez az a csatlakozás lesz amit bejelöltem. Szerintem ha megkapirgálom a kifolyásnál, nagy gondot nem tudok vele csinálni. Majd amikor folyik a víz ott ki, akkor csinálom, hogy kimossa a kikapart vízkövet. A fotón jelöltem amire gondolok. De mi van fölötte? Mi az a kis L alakú akármi?
Nincs valakinek egy fotója a Saunier Duval isotwin C24E háromjáratú szelepéről?
Ez lenne az? Akármi

Kiveszem, mert lehet ezt sem rakta össze jól a szerelő, és kap egy tisztító kúrát.

A kazán csinál még olyat, ha sokáig engedem a vizet, hogy elalszik a láng, keringet, visszagyújt, elalszik keringet .... 3-4-5 x majd ezután áll le teljesen. Ez így normális?

Illetve még ( egyszer ) ezt az ionizációs elektródát, mert előfordul, hogy begyújt a kazán, de szikrázik tovább, majd gázhiány F4 hibaüzenet miatt leáll.
Gondolom nem érzékeli hogy a begyújtás megvalósult, és úgy rakja össze magában, hogy amiatt mert nincs gáz. Közben már ég.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2018
(#) balazsgy válasza JZoli hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Szia! Ezt írtad:
„Ezt gátolják meg az utókeringetéssel, de ez már nem a melegvíz felé megy, hanem a fűtéskörbe.”

Kérdésem, hogy minden kombikazánnál így működik az utókeringtetés?
Vagyis nyári üzemben, amikor csak hmv kell, a fűtési rendszer esetleges javítása idején is csak rövid időre célszerű lezárni az előremenő- és visszatérő fűtési csapot?
(#) JZoli válasza balazsgy hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Minden kombikazánnál ezt a megoldást alkalmazzák. Nem célszerűelzárni a fűtés felé a csapot, mert akkor esetleg a bentrekedt hőtől felforrhat a kazánban lévő hőcserélőben a víz, és a kazán kiállhat hibára, amiből csak resettel, vagy mechanikus hőkióldó visszanyomásával lehet "visszahozni".
(#) merciabc válasza JZoli hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 

Fűtési rendszer lekötésénél mindíg át kell kötni az előremenő-visszatérő csöveket, hogy legyen melegvíz, és le tudjon keringetni!
(#) balazsgy válasza JZoli hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Köszönöm! Neked és merciabc-nek is!
(#) schnee hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Üdv! Egy Junkers Euroline ZSW 23-1 KE kazánnal kapcsolatban kérnék tanácsot. A probléma a következő: amikor a fűrés megy minden rendben van, amikor viszont melegvíz készítésre kapcsol, akkor el kezd egy idő után zúgni, nagy ritkán le is kapcsol mintha túlmelegedne. A melegvízet lassan csinálja (sokáig tart amíg elkészül vele). A váltószelepet néztem, de az nincs letapadva, beragadva szeritem, simán be tudom nyomni egy csavarhúzóval és szépen visszajön a helyére. Most a váltószelep motorra gyanakszom (http://gazkeszulekalkatreszek.hu/shop_seopic/82614/BB0793/BB0793.jp...136538). Ezt hogyan tudom ellenőrizn, hogy működik-e? Valakinek van róla részletesebb belső rajza mielőtt szétszedem?

ui: ahogy most nézem amikor megy a fűtés, akkor is megy valamennyi víz a melegvíz tartály hőcserőléjebe, mert ahogy nézem pár fokott melegedett ilyenkor is a víz.

Köszönöm
(#) Vappali hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
A szerelő megkavarta kicsit az NTC-ket is.
Kazán kezelésije. kezelési az érdekes.

Nálam a 11 és a 17-es NTC ránézésre ugyanolyan. Egyforma értékeket mértem. Ez így rendben van?, egyformának kell lenni a kettőnek?
Itt nagyon nem egyformák, az áruk sem.
nekem így néz ki mindkettő.
(#) merciabc válasza schnee hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Üdv!
Magától nem szokta megadni magát!
A koszos fűtési rendszer miatt tud felakadni(de már megmozgattad), és leterheli a motort. Ami leég.
A legegyszerűbb módja kipróbálni, ha kézbe veszed a motort, letekered a fűtés potiját, azaz 0 állásba vissza kell húzni a közepén lévő kis rudacskát befelé. Ha nem mozdul, akkor nagy az esély hogy megadta magát.
Szedd szét a motort, nem bonyolult.
Kiveszed belőle a villanymotort, külső tápról hajtsd meg. Ha elindul, a mechanikája szorult meg.
(#) briki válasza schnee hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Hmv, futes modban nezd meg melegszik e az epp nem mukodo cso. Ha nem igen akkor atenged.
Ha hmv modban tulemelgszik a kazan akkor a hmv hocserelod primer oldala lehet eldugulva, ha a szivattyud uzemel kozben.
(#) graham hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Köszöntök Mindenkit!

Egy problémára keresem a megoldást.
Adott egy Vailant kombi turbós kazán, rendszeresen karban tartott.
Fürdésnél állítgatjuk a vízet hidegről melegre, vagy fordítva,
kiáll hibára, és hideg a víz.
Újra kell indítani a kazánt.
Tudnátok segíteni?
(#) briki válasza graham hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Hibakod?
Talan elsore megnezni a gyujtoelektrodat ionaram erzekelot. Gyakran csinalja? Ha igen probald meg megnezni mimor all ki hibara. Amikor lemodulal vagy max teljesitmenyen? Probakepp esetleg vedd le az elolapot az egesternel ugy mit csinal- csak ne hagyd sokaig ugy. Legellatas tulfutes gyujtashiba ilyenek lehetnek szerintem, de tudni kellene mikor all ki hibara. Urjagyujtasnal?
(#) graham válasza briki hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Köszönöm a választ!
Zuhanyt használjuk nagyrészt. Egykaros csaptelep, elindul forró vízzel, ahogy hűtöm a vizet, próbálom beállítani normál hőfokra leáll a meleg víz, csak hideg.
Vagy hideggel indítok és próbálom langyosítani, melegíteni a vizet
Ha szerencsém van újra tudom indítani a meleg vízet, ha nem akkor kiáll hibára , újra indíthatom a kazánt.
(A hiba jelzés: két teli háromszög csúcsával szembe.)
A hibakódot csak valamilyen szoftverrel tudom kiolvasni, esetleg törölni?
Vagy van valami megoldás?
(#) merciabc válasza graham hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Le van dugulva a hőcserélőd!
Kis vízelvételnél kiáll hibára!
Ki kell savazni!
(#) graham válasza merciabc hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Tavaly lett kisavazva.
Milyen időközönként kell?
(#) merciabc válasza graham hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Akkor nem sikerült rendesen kitisztítani, vagy vízelzárás volt a környéken, és felkapott a csővezetékből valamit.
(#) graham válasza merciabc hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Azt megtennéd, hogy leírnád a szakszerű savazást?
És hogy tudom ellenőrizni, sikerült.e rendesen megcsinálni?
Már két módszert is láttam. Savval és valamilyen piros löttyel.
(#) Tylla1 hozzászólása Jan 29, 2018 /
 
Tisztelt Fórumtársak!

Tudja valaki esetleg, hogy egy Vaillant VKS 17E típusú állókazán rendelkezik-e lángmodulációs funkcióval? A kezelési könyvében erre vonatkozóan nem találtam utalást, de az időjárásfüggő szabályozást ismeri.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) tibibalogh520 válasza Tylla1 hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Szia!
A kérdésedre nem tudok választ adni, de azt bizton állítom, hogy a lángmoduláció, és az időjárásfüggő szabályozás nem feltétlenül függ össze!
Ez konstrukció függvénye. Egyik, vagy másik megléte, nem zárja ki a másikat, de nem is következik belőle!
Üdv Tibi.
(#) Tylla1 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Szia!
Az időjárásfüggő szabályozást csak azért említettem, mert egy 87-es gyártású kazánról beszélek és azt gondoltam, hogy ha már akkor tudta ezt a funkciót, akkor talán a modulálást is tudja És ahogy említed ez konstrukció függvénye, de sajna ezt nem tudom, pedig jó lenne, mert megfelelő termosztáttal ki lehetne használni. A mostani termosztát (MMG Pt-102) sajna nem tudja kezelni a modulációt, de ha a kazán sem, akkor nem veszek másik termosztátot. Ezért kérdeztem a dolgot
(#) JZoli válasza Tylla1 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Én a helyedbe (amennyiben probléma nélkül működik a mostani kazánod) nagyon meggondolnám a kazáncserét. A mai modern kondenzációs kazánok valóban kevesebbet fogyasztanak, de nem kell bedőlni a szép "százalékértékeknek", ott a bűvös "akár" szócska, ami azt jelenti,hogy akár annyi, akár semennyi! A kazáncsere elég drága dolog lesz, és amit ritkán mondanak meg előre kémény(bélés) cserével is jár, és az is tetemes költség! Terveztetés engedélyezés papírok stb, ez mind-mind plusz pénz! Na és a munka.És még akkor az idő tényező is ott van, leveszik a régit, felteszik az újat, kéményt bélelnek-cserélnek, megváltozik a bekötése is a kazánnak ehhez fűtésszerelő kell, utána esetleg jön az átvevő (csak egy-két hét), és hipp-hopp meg is van. Ezután jön a beüzemelő aki esetleg újabb problémákat tár fel. Nem akarlak elijeszteni, de időben, és pénzben egy kazáncsere nem egyszerű dolog. Mivel régi típusú kazánt szeretnél újabbra cserélni valószínűleg még az egyszerűsített kazáncserébe sem fog beleférni a cseréd. Mindenképpen keress fel egy szerelőt aki tájékozott ebben a témában, vele egyeztess, és csak ezután dönts!
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) vision61 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Szia
Termosztátot szeretne cserélni, nem kazánt. De ettől függetlenül jó amit leírtál.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
(#) schnee válasza merciabc hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Szétszedtem a motort a hétvégén, mert gyanús volt. A motor tökéletesen működik benne, viszont valahogy félállásban volt a mechanika, mert egyik végállás kapcsoló sem volt a nekik kialakított rovátkában.

Most szépen forog és átkapcsol. A melegvíz készítés is jobb most. Azonban HMV módban még mindig hangos a kazán, sőt az utolsó pár percben mielőtt lekapcsol még be is rezonál benne valami. Ilyenkor a 75 fokos LED már világít. Lehet, hogy a hőcserélő a HMV tartályban van elkoszolódva? Azt hogyan lehet tisztítani?
(#) schnee válasza briki hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Köszönöm. A hőcserélő a külső HMV tartályban van. Azt hogyan lehet tisztítani, mivel kicsit körülményes mozgatni a benne lévő vízzel. A hőcserélő meg fölőröl van bekötve. Esetleg az egész hőcserélőt ki lehet felfelé venni belőle?

Köszi
(#) Tylla1 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Szia!

Valóban, nem kazánt csak termosztátot cseréltem volna, ha lenne értelme, de közben a Vaillant márkaképviselet visszaírt, hogy a kazánom még nem tudja a lángmoduláció funkciót, ami kicsit fura (nem a válasz, hanem a hiány), mert az időjáráskövető vezérlést, meg az alacsony hőmérsékletű fűtést (padlófűtés) is képes kezelni. Így minden marad a régiben, mert annak ellenére, hogy öreg készülékről van szó, nagyon megbízhatóan és jól üzemel.
A kazáncserével (és kémény) kapcsolatos procedúrát ismerem, ezért is igyekszem a jelenlegi rendszert a lehető legtovább üzemeltetni és ha lehet a legtakarékosabban is. Mivel HMV-t nem csinál, csak fűt, így talán kevesebb meghibásodás várható.
(#) Vappali válasza Tylla1 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Csak kérdezem..
Ellenőrzi valaki mostanában a kazánokat? Ha már volt, és lecseréled a szomszédon kívül feltűnik az valakinek?
(#) Tylla1 válasza Vappali hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Mivel családi házban üzemel, így a mostani szabályozás szerint az OKF nem ellenőriz. A készülékre ragasztott ellenőrző matrica nem biztos, hogy átragasztható, persze nem tűnik túl biztonságinak. Viszont a műszaki biztonsági felülvizsgálat során rögzíthették? a kazán típusát, így egy újbóli ellenőrzés alkalmával elvileg!! felfedhető a "fekete" kazáncsere.
Gyakorlatilag pedig minden megtörténhet.
Következő: »»   372 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem