Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   168 / 188
(#) proli007 válasza poord hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
A lényeg ez "1 perc feletti időzítéseket nem lehet korrekt módon megvalósítani vele"
Ha egy ellenállás egy kondit tölt, akkor az időállandója t=R*C. Ha kiszámítod, hogy mekkora ellenállás és kondi kell 30 perc időhöz, és megnézed mekkora a töltőáram, akkor kiderülne, hogy csak ideális elemekkel lenne megvalósítható. Mert ha növeled a kondikapacitását az időhöz, akkor annak szivárgóárama is nőne, ami összemérhető lenne a töltőárammal.
(#) poord válasza proli007 hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Helló!
Köszi az infót és a mellékelt kapcsolást. Újra nekifogok a projektnek. Kár, hogy a kalkulátor segédprogramban nem volt figyelmeztetés a korlátokról (a gyengébbek kedvéért).
(#) chopper800 hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Szerbusztok.
Talán rossz helyen rakom fel a kérdést, de nem tud valaki ne555 szimulátort ajánlani esetleg letöltő linkel? Olyanra gondolok amibe nem csak ellenállásokat hanem potikat is lehet rakni. Egyszóval rengeteg lehetőséggel.
Üdv.
(#) kaqkk válasza chopper800 hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Tina...
(#) chopper800 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) chopper800 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2018 / 1
 
Találtam a neten egy kicsit egyszerűbbet hátha valakit érdekel.
Szimulátor
(#) forma3 hozzászólása Jan 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Azt meg lehet csinálni egy 555-el, hogy indul egy időzítő (2-3 perc) amit egy bejövő impulzus újra tud indítani, de ha letelik az idő, akkor kiad egy kb. 0,5s impulzust, és indul az egész előröl?
(#) szsrobert válasza poord hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
A 230Vos kapcsoloorak 15 percenkent allithatok. Azt nem tudod hasznalni?
(#) proli007 válasza forma3 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Hello! Egy perc felett már nem szerencsés 555-el időzíteni, de hogy ne maradj válasz nélkül..

DLY3m-0s5.png
    
(#) forma3 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Köszi szépen!
(#) Susnyas hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Üdv.
Lehet volt már ilyen kérdés.....
Impulzusra szeretnék egy 12v-os relét működtetni, 1 nyomás BE még egy KI.
Tudna nekem ebben segíteni valaki?
Üdv Tamás
(#) butib válasza Susnyas hozzászólására (») Feb 3, 2018 / 1
 
Üdvözlet
Bistabil mód NE 555 . G o o g l e
(#) orcika70 válasza Susnyas hozzászólására (») Feb 3, 2018 / 1
 
(#) Susnyas válasza orcika70 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Egy dolog kimaradt.
Nekem adott egy kapcsolt pozitív. Azzal kellene megoldanom az öntratást. 1 nyomás (pozitív) BE még egy nyomás KI
(#) Susnyas válasza Susnyas hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ha nem megy máshogy azt is megrelézem
(#) proli007 válasza Susnyas hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Hello! Elég nehezen lehet megérteni, mit is szeretnél. Ezek szerint nem nyomógombbal, hanem egy pozitív impulzussal szeretnéd vezérelni az áramkört. De ha így van, itt a kapcsolás, a BTN-555N a számodra megfelelő. Csak a nyomógomb helyett az R1-re adod a pozitív impulzusodat (mint ahogy a nyomógomb is itt ezt teszi).
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) Susnyas válasza proli007 hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Elnézést, hogy kicsit nehezen értettem meg magam.
Igen valóban azt szeretném amit küldtél.
Köszönöm
(#) frissadam hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
Sziasztok! Építettem egy monostabil időzítőt 555 IC-vel. Jól működik , tudom állítani , hogy mennyire hosszan kapcsoljon az IC és szépen reagál a trigger bemenet a földelésre. A kérdésem az lenne, hogy meg lehet e oldani, hogy a trigger földelése után ha a bemenet földön marad ne induljon újra az időzítő? Tehát 500mS esetén egyszer felfut 500mS-ig a jel és csak akkor történik ez meg újra ha elvettem a földet és vissza tettem és ekkor is csak egyszer futna fel a jel. Létezik ilyen opciója az IC-nek?
(#) KBal76 válasza frissadam hozzászólására (») Márc 6, 2018 /
 
Próbáld meg hogy egy kondit sorosan beiktatsz. 47-100n körül, kerámia-kondit. És egy nagyobb (100k) felhúzó ellenállást közvetlen az 555 bemenetére, ha nem reagálna hirtelen többszöri jelre, abban az esetben ha sima nyomógomb indítja, nem CMOS IC.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2018
(#) yoss hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok!
12V DC 1000mA, impulzus vezérlésű elektromos zárat szeretnék megvédeni a beragadós nyomógombtól, illetve azoktól, akik direkt hosszan nyomják a nyomógombot. A feladat az lenne, hogy bármilyen hosszan nyomják rá a 12 voltot a zárra, az csak 1-2 mp időtartamra kapjon feszültséget. (Égett már le a tekercse a folyamatos 12 V-tól) A nyomógomb elengedése után lehessen csak újra működtetni az impulzuszárat. Minden segítséget köszönök!
(#) sdrlab válasza yoss hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Mennyi ideig kell, hogy megkapja az 1A-t ? Ha elég rövid az idő, lehet egyszerűbben jársz, ha egy nagy kondenzátort töltesz egy megfelelő ellenálláson keresztül, majd gombnyomáskor ezt a kondenzátort kapcsolod rá a tekercsre! Garantáltan nem fog leégni, bármeddig is nyomják ))
(#) Bakman válasza yoss hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
555-ös időzítővel felépített egyszerű monostabil kell neked. Azt csak egy meg kell fejelni valamilyen meghajtóelemmel ami lehet egyszerű tranzisztor is.
(#) Bakman válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Ott a szövegben, 1-2 másodperc. Ehhez tetemes mennyiségű kondenzátor kellene (1 A a tekercs áramfelvétele). A kisütés után fel is kell tölteni azt a kondenzátort.
(#) sdrlab válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Az ok, hogy 1-2 sec is oda van írva, de az impulzus is oda van írva, amit az 1-2 sec-re már erős jóindulattal lehet rámondani! De ha kell a ez a hosszúságú idő ténylegesen is, akkor valóban nem nyerő a kondenzátor már.
A feltöltéssel mi a gond? Legrosszabb esetben váltókapcsolót is használhatsz...
(#) yoss válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Próbálkoztam azzal, hogy sorba kötöttem 1 db 25V 4700µF kondenzátort az impulzuszárral. A kondit 1K elenállással kötöttem párhuzamosan, hogy ki tudjon sülni. Úgy-ahogy működik a dolog,de remélem van ennél "elegánsabb" megoldás is.
(#) yoss válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Igen, erre gondoltam, csak egy rajz és értékek kellenének.
Előre is köszönöm!
(#) yoss válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
A forgalmazó max. 8 másodpercet ír elő. Lehet, elég egy villanásnyi impulzus, de a biztos nyitáshoz ziher iszt ziher kell az 1-2 másodperc. Szerintem.
(#) Bakman válasza yoss hozzászólására (») Márc 24, 2018 / 1
 
Ebben a témában van bőven. Vagy: Link 1, Link 2.

Meghajtófokozat a mellékletben, az Rb ellenállást az 555-ös kimenetére (3-as láb) kell kötni. Értékek: dióda: 1N4001 - 1N4007, Rb: 1 kOhm, R: 1 kOhm, tranzisztor: TIP 122.
(#) yoss válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) proli007 válasza yoss hozzászólására (») Márc 24, 2018 / 3
 
Hello! Így megfelel?

Zár2sec.png
    
Következő: »»   168 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem