Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   235 / 269
(#) mateatek válasza Letiodj hozzászólására (») Jan 27, 2018 / 1
 
Most jön az, hogy beállítod a gépet. Ezt egyszerűbben tudod úgy, hogy a vas csatorna hangját kikötöd. (leakasztod a 4024-ről).
A beállítás egyszerű. Fogsz egy ferrit darabot, és lengeted a már kiegyenlített fej fölött. A talajkiegyenlítés poti egyik végállásánál jeleznie kell rá. Ha jelez, akkor addig a pontig tekered , amikor éppen-hogy elhallgat rá. Nem tovább. Kipróbálod a diszket is. A diszk poti egyik letekert állásánál egy darab alufóliára jelezni kell. A másik végpont körül viszont már nem.
Ezután bekötöd a vas csatornát is. Elvégzed a talajkiegyenlítést, és a diszkjét beállítod úgy, hogy a vasakat jelezze.
(#) black1989 hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Üdv!

Lm358 helyett jó lehet e az NE5532? Lábkiosztásra stimmel! Smw kapcsolásról lenne szó!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Szinte mindegyik duál OPA tokot be lehet ide tenni.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Rendben köszönöm! Még ma megpróbálok képeket feltölteni , hogy hol tartok az smw-vel!
(#) black1989 hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Még egy apróság !

A disc poti 10k a rajzon , nagy gond lenne ha 20k-t tennék helyette? Volume poti is 20k lenne , de az nem gond szerintem.
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Talán nem okoz problémát. Ha túl nagy az ellenállása, akkor a következő fokozat erősítése csökkenhet, mert az R31-hez hozzáadódik a kimeneti ellenállás.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 8, 2018 /
 
Köszi! Ha mégsem lesz jó akkor meg kicserélem!
(#) black1989 hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Üdv!

Hát itt tartok az S.M.W 2.0 megépítésével!

Érdekesség képen megemlíteném , hogy aranyozott "tűket" építettem a panelba, és meg sem gondolnátok, hogy honnan is szerváltam !

Nagyon régifajta nyomtatóport(párhuzamosport) csatlakozóját szedtem szét rengeteg van benne , több projecthez is elegendő!
(#) black1989 hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Üdv!

Egy kis segítségre lenne szükségem az s.m.w v2.0 élesztéséhez !
Mekkora feszültségeket kell mérjek az ic-k táp lábain ? Illetve el tud e indulni a gép, ha tx 10ohm , rx pedig 25ohm? Előre is köszönöm!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Az IC-k sarkain 10 voltot kell mérned, ha 10 voltos stabkockád van. Ehhez képest csinálja a tápfesz felező a féltápot.
Szerintem elindul az oszcillátor. De ezt mérni kellene.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Aha, értem! Hááááttt az a helyzet , hogy el tudtam indítani a gépet , működik , egy 50 mm átmérőjű fémkorongot 50 cm magasságból érzékel is , de a hangja az valami röhej , vagyis a hang frekije kb 13-15 khz tehát olyan magas , hogy idegesítő a hangjelzés ! Ezzel nem tudtam mit csinálni , a hang frekije csak az R12 potméter (200ohm) tekerésével változik , de csak még feljebb tudom vinni a frekit, lejjebb nem ! Az ic-tápjainak feszültsége Az (U6B) 1. lábához képest -5,19v és +4,88v, gondolom ez így jó !Egyébként , mihez képest kell 10 voltot mérnem? Jah , még egy apróság , 2,7 v zéner nem volt a boltban , így 2,4 v vagy 3,9 v zéner közül választottam a 2,4 voltos zénert beültetésre !Nekem mindössze annyi a bajom , szerintem , hogy a hang frekije , szinte már nem hallható tartományban van, de ezt nem tudtam kiküszöbölni !Az R44 100 kohm trimmert állítgattam , de sehol nincs olyan pont , ahol + és - feszültségek egyeznének, +4,88 v , és -5,19 volt , akárhova tekerem , ez az érték nem változik!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
A C30-as kondit növeljed, és akkor csökkenni fog a hangmagasság.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Oke, próbálgatom !Köszi a segítséget! Ja , igen még fel tűnt valami a rajzon ! A disk potin lévő R28 ellenállás az most 4k7 , vagy 47k ? Nem igazán lehet kiolvasni , én 47kohm-ot ültettem be!
(#) Letiodj válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Szerintem jó, ezen a rajzon is 47k-s.

SMW.pdf
    
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
4.7k az az ellenálás.. Ha ezt nem teszed be, akkor all-metal üzemben, tehát teljesen letekert diszk potinál nagyon nehéz lesz talajkiegyenlítést állítani.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Köszi!

Észrevettem , most már működik szépen , de a ferritet nem tudom kiszűrni, akkor cserélem a 47k-t 4k7-re , valószínűleg emiatt van ez a hiba! Van még egy olyan probléma is , hogy a vevő tekercsen nem tudom kinullázni a feszt , 2,2 mv váltót mérek , de lejjebb nem megy egy istenért sem! Még egy apróság , be tudom úgy állítani a tekercsek helyzetét , hogy egy 1,5 cm átmérőjű gyűrűt már 30-40 cm-nél érzékel hangosan , de ekkor a ferritre is ugyan olyan magasságból , vagy még magasabbról is erőteljesen jelez!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Az, hogy a 4.7k ellenállás helyére 47k-s ellenállást teszel, atól nem lesz rendben a talajegyensúly.
Próbáljad forszírozni kissé a vevőtekercs fázisát. Kapjon egy kis párhuzamos kapacitást.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Hát ez már tényleg kiakasztó ! Ha kiszűröm a ferritet, akkor meg az ezüstöt sem látja ? Mi ez ???
Ha nem szűröm ki a ferritet , akkor csodásan működik a gép meg sem nyikkan a kombifogóra, sem a vasszögre , az ezüstre visít , de ekkor meg a rezet nem érzékeli , teljesen érthetetlenül állok a jelenség előtt!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Ez természetes dolog. 90 fokon jó. Ha egyik irányba térsz el, akkor jelzi a talajt. Ha a másikba, akkor elkezdi diszkriminálni a nagyon jól vezető találatokat.
Pontosan kell belőni és akkor a talajra sem fog jelezni, de a legjobban vezető találatokra is jól fog jelezni.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Üdv!

Be van állítva a gép , most már működik a disc , a ferritre 0.1 mm magasságból sem jelez , egyéb észrevételem , discben még jobban érzékeli az ezüstöt mint mikor teljesen le van tekerve a disc , persze disc poti egyik állásában sem érzékeli a ferritet! Na de , a sárga, és vörösrezet mi a francért nem érzékeli ? Talán rájött a gép, hogy a napokban leesett a vörösréz ára 300ft-ot vagy miiiii a fene ?? Na ez kiakaszt !
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Beállításnál 4 dolog kell. Valami talajszerűség. Ferrit, vagy tégla. Erre nem jelezhet. Egy darab vas. Helyes diszkrimináció esetén erre sem. Egy darab apró alufólia. Ezt frankón kell jeleznie. A negyedik a nagyon jól vezető anyag. Ezt is nagyon jól kell jeleznie.
Ha ez a négy feltétel mind működik, és a rézre ezek után sem jelez, akkor ne nyúljál semmihez, ülök az autóba és megyek, mert azt látnom kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2018
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
OK! Megpróbálom , ahogy leírtad! Köszi!
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Vedd ki azt a szutyok 47k.s ellenállást a diszkpoti alól. Nem tudod letekerni a diszket. Olyan erős diszket használ a gép, hogy elmész egy T34-es fölött. Pedig azt meg kell ásni.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Szia! Kivettem már rég , 4k7 van a helyén , most már működik szépen , igaz vesztett "csöppet" az érzékenységéből 1,5 cm átmérőjű ezüstgyűrűt 20cm-ről hozza levegőben 4cm átmérőjű óngurigát
kb 50-60 cm-ről, de legalább működik rendesen, nem gerjed stb! Van még mit tökéletesíteni , pl 4,7 voltos zéner helyett 5,1 voltot raktam , 2,7v zéner helyett pedig 2,4v-os került! Gondolom , ha ezek ki lesznek cserélve akkor valamivel jobb lesz a gép működése! A tekercsek egyébként a tgsl tekercsei 120, 108 menttel , és persze 250mm a 2 tekercs átmérője egybetolva ha ki van egyenlítve a fej ! Mekkora tekercseket készítsek hozzá, Rx , tx menetszámok, és ezek ellenállásai?Te milyet készítettél hozzá ? Milyen menetszámokkal készítetted , azt a fejet amivel a videóban másfél kilométerről érzékelt a gép egy gombostű hegyét?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Szerintem hagyjad a zénereket. Nem fogsz változást észrevenni.
A tekercs szerintem jó lehet. Persze megpróbálhatsz többet tekerni a vevőre, de nem biztos, hogy sokat fog hozni. Persze ez freki függő. Alacsony frekire jobban föl kell tekerni a vevőt, mint magas frekire.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Értem ! Köszi!
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Koncentrikus fejjel próbálkoztál már egyébként?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Igen, mert ódákat zengtek róla.
De nem öntöttem ki. Nem hiába kapnak az olcsó, egyszerű gépek koncentrikus fejet. A jobbak pedig DD-t.
Persze még van az a lehetőség, hogy én csináltam meg hulladék módon a koncentrikus fejet. De akkor is kár lett volna a gyantáért.
(#) black1989 válasza mateatek hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Hát ha neked nem jött be , akkor nálam sem jöhet szóba! A te tudásod el van ismerve, így most már eloszlattad a fejemben azt dolgot , hogy kíváncsiságból megépítsem , amúgy is macerásabb megtekerni , mint a DD-t! A gépem működik remekül, de nekem annyi a problémám vele , hogy nagy tárgyakat sem érzékel magasabbról ! Szerintem egy 70-80 cm-es mélység megállítja , mivel egy 30cm átmérőjű inox fazékfedelet sem lát magasabbról , nem tudom , hogy miért nem , csak tippem van , és a tippem pedig a pici fej! Minden s.m.w-vel kapcsolatos videóban nagyobb a fej ,mint amit én próbálgatok hozzá! Még valami , a rajzon lévő C9 (3.9nf) kondi miben befolyásolja a gép működését? Értem ezalatt , hogy nagy gond , ha mondjuk kisebbet teszek , mondjuk 3,3nt-ot?
(#) mateatek válasza black1989 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
A C9 a diszkrimináció beállításához tartozik.
A "phase" trimmerrel tudod beállítani a max diszket, azaz hogy mekkora maximális diszket tudjon a géped a tengelyes diszk poti maximum állásánál. Ha a C9-es kondit cserélgeted, akkor az olyan, mintha a "phase" trimmert tekergetnéd.
Az, hogy a géped nem tud 2 métert egy fazékra, az ne zavarjon. Ez nem mélykereső. A levegő teszt meg nem igazán mutat a gép tudásáról helyes infókat.
A fej előtt lengessél meg egy hosszú élére állított téglát, és az mögé rejtsed a teszt tárgyakat. Így már nem csak a találat játszik, hanem a talaj jele is. Kissé mást fogsz tapasztalni, mint eddig. De ne keseredj el...
Következő: »»   235 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem