Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   171 / 193
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 29, 2017 / 1
 
Azt nem tudom egyszerűbb-e, de szinte biztosan célszerűbb. Nem kell elfűteni egy csomó energiát, és mégis jól működik minden. Egy hátránya van csak, kell neki külön tekercs (vagy trafó), de mint említettem, ezt jól lehet használni a ventilátorokhoz.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2017 /
 
Akkor egyetértünk, ugyanezen véleményen vagyok, köszöntem.
(#) pjg hozzászólása Dec 30, 2017 /
 
Egy érdekes védelem
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2017
(#) szili83 hozzászólása Jan 4, 2018 /
 
Az Otala erősítőhöz Bővebben: Link milyen védelem ajánlott? Nem szeretném, ha a hangszórókat elfüstölné, ha valami hiba van. Eddig csöves végfokot, és egy HTA-30-at építettem. Ott a kimenő transzformátor, illetve a HTA-30-nál a kimenő kondik megvédték az erősítőt.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Nem ide tartozik de az otala annyira preciz hogy totálisan fölösleges hozzá védelem ,

Egyéb iránt meg tök mindegy milyen védelmet teszel oda ! ami van akár kinai 500 forintos is lehet .
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Okés, de van rá 100% garancia, hogy nem pukkanik el?

Illetve a bekapcsoláskor sem kerül egyenfeszültség a kimenetre?
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Van igen maga a kapcsolás illetve bizz magadban hogy forrszatani tudsz !
/ nem értem ezt a bizalmatlanságot és a kételkedésed , csináltál már ettől ezerszer komolyabb cuccot , sosem volt gond ! /
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2018
(#) reloop válasza szili83 hozzászólására (») Jan 4, 2018 / 1
 
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Jol latom, ez kimeneti dc-t is figyel?
(#) Toth Attila hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Tanácsot és segítséget szeretnék kérni, az uPC1237-es védelemmel kapcsolatban. Építettem egy erősítő panelt, ami tartalmazza a hangszóró védelmet is. A hestore-os rendelésemből véletlenül kihagytam az upc1237-es ic-t. Megnéztem Aliexpress-en és rendeltem is 5-darabot egész jó áron. Mielőtt beforrasztottam volna a helyére, gondoltam leellenőrzöm mindet, próba panelen. Feszültség alá helyezem az áramkört és a késleltetési idő eltelte után, a relé meghúz majd el is ejt. Próbáltam csak ledet tenni a relé helyére, de ugyan az a helyzet, felvillan a led majd kialszik. Eddig három darabot próbáltam, mindegyiknél ez a helyzet. Nem tudom, én rontok el valamit, vagy hamisak az ic-k?
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Szia! Az 1, 2, 4 lábakra mit kötöttél?
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Szia! Az 1-es üres, a kettes és a test között 2x470uF, az 56kohm lóg a levegőben, a 4-es láb AC-én ahogy a rajzon is: ellenállás-dióda-4,7µF ami testen van, az ic 4-es lábán két voltot mérek testhez képest, a 8-as lábon 3 voltot.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Adj testet a 2-esnek, jó az 56 k is erre a célra. Az 1-nek sem árt a test, elég érzékeny.
A mért feszültségek rendben vannak.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
A kettes lábnak 56k-on keresztül adtam már testet, de nem segített, kipróbálom az 1-es lábat is testre tenni. Gyorsan felhozom a garázsból.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
A táp, amiről próbálod tartja a feszültséget? Megjelenik az 5-6 között mikor a relé/LED lekacsol?
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Megpróbáltam az 1-es lábat testre tenni, sikeres a dolog, egyenlőre led van rajta és folyamatosan világít a késleltetést követően. Nem gondoltam, hogy ennyire érzékeny, vagy a próba panel miatt (sok kusza vezeték) miatt szed össze ennyi zavart? A próba táp egy puskás nyáktrafó 2x24 volt 7W, 2x1000µF a 100nF az nincs rajta.
Köszönöm a segítséget, próbálgatom még, ha nem kerek valami írok még! A kérdésed második felét nem igazán értem 5-6 között? De mi?
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Az IC 5. és 6. lába, hogy pontos legyek.
Próbaáramkörben a test is kimaradhat.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Amikor nincs az 1-es láb testre kötve és a felvillanás után kialszik a led, ekkor értelem szerűen nincs a 6-os lábon test a pozitív feszültséghez képest azaz nem mérhető feszültség, gondolom erre gondoltál. Viszont ha az 1-es láb testen van és működik az áramkör, és megérintem az ujjammal a 2-es lábon lévő figyelő 56kohm végét ekkor működésbe lép a védelem. Viszont hiába teszem zárlatba egy pillanatra a 22nF-ot, csak feszültség mentesítéssel lehet újra indítani az áramkört. Próbáltam pozitív illetve negatív feszültséget is tenni a figyelő ellenállásra, szépen működik a védelem.
Köszönöm a segítséget, ha bármi felmerül még írok majd.
(#) Toth Attila hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Megvan az orbitális hiba, ami az egész anomáliát okozta. Most egy kicsit égek, de ez van. Hiányzott a késleltetés kondenzátorának a testje. Mondjuk háromszor akkora értékű kondenzátor kellett a 3 másodperchez is, de valahogy ez elkerülte a figyelmemet. Szóval ezért volt oly érzékeny, és ezért nem működött a a reset sem (22nF). Örülök, hogy jók az ic-k, és itt mindig kapok segítséget!
(#) bencikusz hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Kollégák, nem olvastam végig most az összes fórum hozzászólást, de szeretném megkérdezni, hogy mi a tapasztalatotok illetve véleményetek az upc1237-es IC-s koppanásgátlóról?
Úgy tudom vannak itt fórumtársak akik használják.
Előre is köszönöm.
Üdv.B
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia! Ez az integrált áramkör sok évtizedes múltra tekint vissza, szerintem nem véletlenül.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Köszönöm, akkor érdemes vele foglalkozni
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ha meglesznek az üzemi paraméterek, áttekinthetjük a méretezést. Kompletten is jutányos áron elérhető - Bővebben: Link
(#) Toth Attila hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Sziasztok! Egy subwoofer erősítő panellel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni! A panel: Bővebben: Link, biztos sokan ismeritek és volt szerencsétek hozzá. Az erősítő egy TPA3116-os IC, amely hídba van kötve, a tápfeszültség pedig asszimetrikus 24 volt. Kapcsoló üzemű tápegységről üzemelne majd. Szeretnék hangszóró védelmet is (ha kell egyáltalán), de nem tudom milyet is válasszak. Ebben szeretnék tanácsot kérni!
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2018
(#) Toth Attila hozzászólása Márc 10, 2018 /
 
Sziasztok! Arra jutottam, az upc1237-es védelem akár jó is lehet asszimetrikus 24 voltra (kapcsoló üzemű főtáppal). Viszont pár kérdést felvet a dolog. Ahhoz hogy kikapcsoláskor azonnal bontson a relé, kellene egy külön kicsi transzformátor szekunder tekercs is, a kapcsoló üzemű táp mellé. Mivel hídkapcsolású a tpa3116-os végfokpanel, ezért nem világos számomra a védelem, eddig nem készítettem hídkapcsolású erősítőhöz védelmet. Most ugyan úgy testhez képest kell figyelni a hangszóró kimenetet? Na de melyiket a kettő közül, vagy mind a kettőt, de akkor azt hogyan? Számomra a hídkapcsolás utáni védelem teljesen ködös. Ebben szeretnék segítséget kapni Tőletek!
(#) Spanyol 5 hozzászólása Márc 14, 2018 /
 
Sziasztok. szeretném megépíteni azt a kapcsolást: Bővebben: Link
Kérdésem lenne, hogy nekem csak egy sarkú reléim vannak, ebben az esetben ha kettőt építek be, kell e valamin változtatni, a két reléhez át kell e valamit méretezni?
Relé típus: Bővebben: Link
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Szia! Nem kell semmit módosítanod, a reléket kösd párhuzamosan. Bővebben: Link
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Köszi ezt is ismét.
És a 12V kimenet mire jó? Szabadon felhasználható, vagy láttam olyan kapcsolást is tőled, hogy ki van egészítve egy ventilátor szabályozóval.
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Előerősítőn kívül bármit ráköthetsz.
(#) Toth Attila hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Sziasztok! Tudtok ajánlani olyan hangszóró védelmet, amely híd kapcsolású erősítőkhöz alkalmas?
Következő: »»   171 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem