Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   234 / 277
(#) adapter válasza aramis hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Lehet, hogy primitív felvetés, de esetleg a tapipad nem kavar be? (Driver hiba, vagy esetleg a ruhád hozzáér a padhoz?)
(#) aramis válasza adapter hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
nem tudom de lehet ,hoy a vezeték nélkőli egér majd most kontroll
(#) arion válasza Router hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Köszi a segítséget mindenkinek, megoldottam a hibát.
Az RX781-es chipet bőséges folyasztószerrel, gépen, újraforrasztottam. Egyből működik a lapi. Felrepedhettek a golyók valószínűleg.

Más.
Van nálam pár dolog amiben nincs ötletem. Az egyik egy videokártya, asztali gépbe való. A RAM áramkörben zárlatot mérek 0.1 ohm-ot. Az áramkör kapcsoló FET-jeit eltávolítottam, a zárlat maradt, tippem szerint valamelyik smd kondi adta meg magát a kb 100-ból. Hogyan lehetne kideríteni melyik lehet a hibás?
A másik egy alaplap, asztali gépbe való, állítólag villámcsapás óta nem működik. Égésnyom, sérülés nincs rajta, az összes tápfeszültség meg van a lapon, és helyes is. Proci hűtő venti működik, ha nincs ram a gépben azt rögtön kisípolja. Ha teszek bele ram-ot hangjelzés nincs, de kép sem, sem az alaplapi, sem a beletett videokártyán. Valami ötlet merre induljak el?
(#) Router válasza arion hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Az RX781 hibás, most adtál neki egy hősokkot amire annyit feszült a mag a hordozón, hogy ideig-óráig menni fog de tartósan csak cserével orvosolható, hiába golyózod akkor is ez lesz.

A zárlatos körön folyass nagy áramot, ami legjobban melegszik az lesz hibás, nekem erre van egy 20A-es tápom

Asztali lapra első körben bios flash.
(#) arion válasza Router hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Köszi a tippet. Hosszú távra nem tervezek egy cirka 8 éves géppel.. ha még egy évet, kettőt kihúz az már nekem jó. Sajnos a nagy áramos megoldás ilyen pici ellenállás esetén nem működik. Ha 20 A-t ráküldenék a memória tápvezetékekre leolvadnának mielőtt bármelyik smd kondi melegedne. Mint mondtam 0,1 ohm-ról van szó. A BIOS-al megpróbálkozok visszaolvasom mi van benne.
(#) geniusmax válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Szia! köszi hogy utánanéztél, Január első hetében kapok elvileg ígéret szerint.
(#) Chipmunk1960 válasza geniusmax hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
BUÉK mindenkinek!
(#) MikulaSan hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Hello! Támadt egy elmebeteg ötletem. Adott egy Asus GL553WV (i7). Adott egy 2.5v-6v között működő 80-120l/h szállítású ""szivattyú"" 4,3mm átmérőjű az átfolyása. Lehetséges e (megfelelő radiátorral) átalakítani folyadékhűtésűre? Hely nem probléma mert átalakitamám az alját, és a radiátorról mókuskerekes ventilátor fújná le a hőt. Készítve lenne hozzá rézből vagy bronzból egy hőcserélő felület a procira és a GPU chip-re. Ha valid lehetőség abban az esetben milyen a megfelelő belső kialakítás a chipek hőcserélőinek ahol a folyadék kering? Hogy lehet kiszámolni a radiátor megfelelő méretű legyen?
(#) Thomas10100 hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Sziasztok!

Asus K52N Rev2.1 kapcsolási rajzot nem találom. a Rev1.0 megvan de eléggé más. Meg kellene egy pozició rajzolat is, hogy hol melyik alkatrész van.

A hiba hogy bekapcsolom de kép nincs. Ventilátor se megy, csak a bekapcsoló LED és még 2 világít elöl és ennyi. Próbáltam az északi hidat meg a GPU-t is nyomogatni, de úgy sincs semmi.
Vagy BGA hibás, vagy valamelyik feszültség nincs rendben. Egyik pillanatról a másikra nem kapcsolt be.


Köszönöm a segítséget!
(#) elactrofan válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Szia!
Örülj, hogy az a rajozd meg van
Asus-hoz rajzot találni kb mint tűt szénakazalba.
Pozíciózni nem szokták én még egy asus-on se láttam pozíció felirtott.
3-5 v próbáld megtalálni, esetleg melengesd meg a hidakat. nyomogatásra nem mindig reagál.
venti valószínű csak akkor indul ha meg van egy bizonyos hőfok.
(#) Ktulu válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Boardview megvan több oldalon is, csak tudd letölteni...
google: Asus K52N Rev 2.1 .FZ
(#) Theczirko hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Sziasztok. Van egy Lenovo x230 tipusú laptopom. Egyik nap amikor lemerült, nem tudtam feltölteni többé. A szervízben azt mondták, hogy az alaplap a hibás, nem a táp-csatlakozó. A bökkenő viszont az, hogy egy alaplap ebbe a gépbe még mindig 90e Ft(!), ami egy 5 éves laptopnál nem annyira nem éri meg. Találkozott már valaki hasonló problémával? Van köztetek olyan aki ilyen és ehhez hasonlók javításával foglalkozik?
Előre is köszönöm
(#) zolika60 válasza Theczirko hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Vidd el mondjuk ide. A márkaszerviz nem javít csak cserél. Amikor az én notim volt rossz nekem is alaplap cserét ajánlottak Lenovoék, de itt megjavították ahhoz képest aprópénzért. Azóta is azt nyúzom. Fizetni csk akkor kell, ha javítanak is valamit,az állapotfelmérés ingyenes.
(#) Theczirko válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Szuper, köszönöm. A héten még meg is próbálom.
(#) ordas52 hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Üdv.Mindenkinek!

Van nálam egy régi HP Compaq laptop a következő hibával. Beindul, ventilátor hang van, azonban kép nincs 15-ször sípol, majd utána a caps lock billentyű 3-szor lassan villog.
A memóriákat már kivettem, cserélgettem, de semmi.
Nem tudom, hogy mi lehet a gond, hogyan tovább?
(#) bbalazs_ válasza ordas52 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
A BIOS alapjan megkeresed a neten a beep codes v. beep error codes alapjan, hogy mit jelent.
Akkor tovabb tudsz menni. De szerintem videovezerlo vagy hasonlo durvabb hiba lesz.
(#) jdani hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Sziasztok. Egy Acer 5742 állandóak ki kapcsolgat, a hűtés nem megy.
Viszont azt vettem észre, bios alatt, vagy USBről indítható OP rendszernél, tehát amikor nem fut a windows, a ventilátor működik.
Csinálhat olyat egy vírus, hogy lekapcsolja a hűtés ventilátorát?
(#) bbalazs_ válasza jdani hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Szerintem a BIOS-ban beállítható, hogy az oprendszer felülírhatja-e az alaplap beállításait (pontosabban átveheti-e az irányítást egyes perifériák felett). Megnézném a venti beállításokat a power management BIOS almenüpontban, illetve az általános részben szokkott lenni valami oprendszerre vonatkozó beállítás.
(#) bbb hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok!

ASUS X202E laptop került a kezeim közé azzal a "tünettel", hogy letörték az akku csatlakozóját az alaplapról (minden pad felszakadt). Elvileg sikerülni fog a javítása, de van két láb középen, amit nem biztos, hogy jól vissza tudok követni, ezért hálás lennék, ha valaki oda tudná adni a kapcsolási rajzát ennek a masinának, esetleg nyákrajza lenne erről a szakaszról...
(#) Ktulu válasza bbb hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Boardview van hozzá.
(#) bbb válasza Ktulu hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Köszi!
(#) hzsiga hozzászólása Márc 25, 2018 /
 
Üdvözlök Mindenkit a fórumon. Egy kis segítséget akarok kérni., Packard bBell eEasynote laptop bekapcsoló gombjával kapcsolatban. Képet töltok fel_róla. Nem mindig kapcsolt_be, most_már meg eggyáltalán nem is kapcsol_be. Nyomó gógombot kimértem, az jó., mMilyen elektronika található ebben a kis áramkörben.? A rákapcsolódó vezetéken 15_V-ot mértem. A segítséget előre is köszönöm. Üdv: hzsiga.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) bbalazs_ válasza hzsiga hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szerintem kontakthiba. Zárd rövidre a két pontot egy csipesszel. Nálam is volt ilyen, a mainboardra menő vezeték volt szakadt - ajánlom, ellenőrizd azt is.
(#) hzsiga válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Szia köszönöm a segítséget. Gondoltam Én is rá, hogy leveszem a csatlakozót és közvetlen ráforrasztom a vezetéket de olyan szűkös a hely.
(#) IMi hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Keresek szervíz leírást (rajzot) Compaq CQ58 laposhoz. Lap típusa: 6050A2498701, MB-A02, TPN-I106.
A gép egyáltalán nem kapcsol be, töltőt látja, töltés megy. Ezen kívül nincs más életjel.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) hzsiga hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek. Szétszedtem a laptopot, ráfért mert nagyon koszos volt mint kiderült. A bekapcsolási hiba is meg van. A bekapcsoló gomb kábele, mind a két vezetékszál szakadt. Mivel helyettesíthető? Mert az 5800Ft-os ár egy kicsit túlzás.
(#) rukh hozzászólása Márc 31, 2018 /
 
Hi Kedves Szakik!

Az alábbi probléma megoldásához kérem a segítségeteket:

Otthon kb. két éve egy MSI (EX310X) notebookkal (WIN 7 Prof, ma frissítve) netezek, a szolgáltató által adott router wifi kapcsolatát használva. Egyik pillanatról a másikra, minden előjel nélkül a notebook "nem látott" egy hálózatot sem (a mobilom kb. kilencet érzékel). Az eszközkezelőben nem látszott a wlan kártya.

A következőket próbáltam eddig, siker nélkül:
- a Ralink RT-2700E wlan kártya driverének újra installálása - semmi változás;
- egy, a neten olvasott tanács szerint a kártya kiépítése, a gép bekapcsolása és használata, gép kikapcsolása, kártya visszaépítése - semmi eredmény;
- az energiagazdálkodásnál nincs engedélyezve, hogy az oprendszer kikapcsolja a kártyát;
- másik ugyan ilyen típusú wlan kártya beépítése, driver törlése, újra telepítése - ekkor az eszközkezelőben megjelent a kártya, semmi hibát nem írt ki, de továbbra sem érzékelt wifi hálózatot. A notebook ki- majd bekapcsolása után az eszközkezelőben újra nem látszik a kártya....

Egy TP-Link USB wifi stickkel normálisan működik, látja a hálózatokat.
A bluetooth kapcsolat kifogástalan.
Természetesen a billentyűzeten a wireless hálózatok bekapcsolására szolgáló nyomógomb aktiválva.

Találkozott már valaki ilyen hibával? Mi a csuda okozhatta, mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget.

Rukh
(#) Massawa válasza rukh hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Velem is ez történt. Valamilyen W7 frissités után nem ismerte fel a WiFi modult (meghajto/driver lett rossz). Az én DELL laptopomban a Intel Pro Set/Wireless Wifi programot kellett törölni, majd a legujjabbal helyettesiteni, azota hibátlanul megy ismét.
( a program frissitése nem müködik, ezért kellett törölni és telepiteni)
(#) Szasza9668 hozzászólása Ápr 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Fujitsu siemens v2060 laposnál a pcmcia slot 16 vagy32 bites?
Esetleg tipp hogyan lehet kideríteni?

Köszönöm!
(#) Chipmunk1960 válasza hzsiga hozzászólására (») Ápr 29, 2018 /
 
Az ebay-en is 14€+ shipping....
Következő: »»   234 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem