Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   158 / 207
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Nehéz lesz...5$-ért van... mi kellene, mit nem tudsz?
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Köszi!
Erre számítottam. Nagyjából mindent tudok, csak úgy...
(#) Alkotó válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
... Milyen érzés nagyjából mindent tudni? Elég jó lehet...
(#) mraulajos válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Igen...
(#) V8engines hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Sziasztok!

Ide is bemásolnám, hátha v.kit érdekel, de főleg mert segítségre volna szükségem.
(Mondandóm végén!)


Nos, nem keveset vártam a fej megérkezésére (meg kihordtam egy fránya influenciát is). Végül nem Ebay-eztem.
De gyári új (persze 2016-17-es modell. Nem baj, mert ilyen kijelzőt akartam, amit állíthatok színben és nem csak fehér gomb és piros. Ahogy a poti sem kellett nekem.

De képekben ilyesmi.
Nem keveset faragtam, de minden visszaalakítható gyárira a műszerfalon.
Ez kötelező alapelv volt nálam. (Persze ehhez be kellett szerezni ezt-azt pluszba.)
Na meg ki látott már 2 Din-es műszerfalat ll-es Golf-ban? Az tegye fel a kezét! A Corrado-é nem játszik most, se más típusé!!!
A fej amúgy marha jó. Hangzása és beállításai hihetetlen. Mindenre, még hangszórók méretére formájára darabszámára is beállítható.

Amire nem jöttem még rá, hogy miért nem viszi a Jpeg és Divx formátumokat. Papírformailag kötelező lenne neki pedig.

Help me! Ha v.ki érti mit beszélek. Már felregisztráltam a vod.divx oldalra is, letöltöttem azt a sz@ros fájl-t, de nem értem.

Bocs a "nagy" képekért! Ha útban van, törölhető. Nálam most első sorban a segítség kéne.
Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2018
(#) Moderátor hozzászólása V8engines hozzászólására (») Feb 16, 2018
 
Nem ide illő téma! A hozzászólásokat töröltük.
(#) slyder81 hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Nem tudom mennyire ide illő a kérdés, de felteszem.
Egy ford focus mk1 autóba szeretném a kormanykapcsolót életre kelteni. A fejegység tanitható.(pumpkin w0513). Az a gond, hogy mihelyt bekötöm, már úgy veszi a fejegység mintha megnyomtam volna a gombot. Kimértem, s alapból 5Kohm ellenálása van a kapcsolónak. Itt a nyák felépítése a képen. Az utolsó ellenálás(nyillal jelölve) kiiktatásával meg tudnám szüntetni az alap ellenálást?
Próbáltam a wheel key 1 és a föld közé csak egy sima huszon pár ohm os ellenálást bekötni. Sikerült programozni. Ha újra összeérintem végzi a beprogramozott funkciót. Ezért gondoltam, hogy az alap ellenálás megszüntetésével lehet hogy tudnám használni a vezérlőt.
Lemaradt a képről, az illetékes ellenálás értéke. 4021 ohm
(#) Inhouse válasza slyder81 hozzászólására (») Feb 16, 2018 / 1
 
Igen, ha azt ott megszakítod, akkor alapból nem lesz mérhető ellenállás.
(#) slyder81 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Esetleg nem lehetne kiépiteni egy egységet, ami ezen az ellenállás értéken megszakitja a kört, ha viszont kisseb ellenálâst észlel(megnyomok egy gombot), akkor zárja?
(#) bancsi15 hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Sziasztok!

Továbbra is érdekelne, hogy egy 2 DIN-es alapból 24V-osnak mondott fejegység üzemeltethető 12v-ról?

Köszi szépen!
(#) Alkotó válasza bancsi15 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Használd 24 V-ról. 12 V nem jó.
(#) slyder81 hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Van egy olyan kivezetésem a fejegységen, hogy amplifier. Ezen ugye 12v áram jön. Elég erős lehet ez hogy elbirjon kettő lcd fejtámla monitort, vagy inkább a szivargyújtóról lenne jobb áramot vezetni?
(#) V8engines válasza V8engines hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Értem hogy nem ide való. Vagyis nem értem, ha a fejegységhez tartozó probléma.

De ha nem hát nem.
Nekem privátban is megfelel a segítség, vagy bármi ötlet.
Csak azért bátorkodtam itt (is) megkérdezni, hátha v.ki találkozott már ilyen problémával.
Hogy keressem-e az új fejegységben a hibát és vigyem szervizbe -a leírását átnyálaztam már legalább 5-ször-, vagy én nem értek hozzá. Ez utóbbi is esélyes lehet, de akkor még mindig nem vágom hogy Jpeg-eket miért nem olvassa be. Illetve mint fájl-okat sem látja se CD-n, se pendrive-on, ahogy a Divx-eket.



"Amire nem jöttem még rá, hogy miért nem viszi a Jpeg és Divx formátumokat. Papírformailag kötelező lenne neki pedig.

Help me! Ha v.ki érti mit beszélek. Már felregisztráltam a vod.divx oldalra is, letöltöttem azt a sz@ros fájl-t, de nem értem. "
(#) set68i válasza slyder81 hozzászólására (») Feb 18, 2018 / 1
 
Álltalában a rádiók többségénél 300mA áram tud azon jönni, ha az lcd monitorok többet ígényelnek, akkor nem ajánlott arra rákötni. Viszont tudsz vezérelni vele egy relét, ami ellátja a monitorokat árammal.
(#) slyder81 válasza set68i hozzászólására (») Feb 19, 2018 / 1
 
Fantaszrikus ötlet. Hogy erre nem gondoltam. Kössz.
(#) layzi hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Hello. Esetleg tudnátok segíteni? Adott egy 2din-es valami kínai fejegység. Ha jól veszem ki valami winCE fut rajta. Gps-es meg minden. Első része hogy működik, zenét játszik, bluetooth jó, navi megy. Viszont a beállitásokat tiltja. Rámegyek az infora és a képen látható adtokat kiirja, majd ott van hogy "fw resume" és kér egy kódot ami mellé is van írva. Beírom és visszaáll a nyelv kínaira, és kaéibrálni kell. Viszont ha bemegyek akármelyik beállitásba "pl,: steer key, factory set, logo set, light set, " kéri a kódot, de itt már nincs mellette semmi szám, és azt a 8633-ast nem fogadja el. Van valami ötlet hogy ezt a problémát hogyan lehetne megoldani rajta?
(#) zolika60 válasza layzi hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
A forgalmazó nem segít? Megpróbálnék 0-kat vagy 1-eket.
(#) layzi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Már próbáltam egy csomo variáciot, egyedül annál a 8633-nál nem törli ki magátol a számokat, a többi lehetőségnél az ok lenyomása után kitörli. De ezzel a számmal viszont ott marad de nem reagál az okra, nem enged be.
(#) Lacko12 válasza V8engines hozzászólására (») Feb 23, 2018 / 1
 
Szia!
A kézifék szálat bekötötted fix testre vagy akár a kézifékre? Hátha már egy plusz biztonsági rendszer hogy addig fel se dobja amíg azon a szálon nincs test.
(#) V8engines válasza Lacko12 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Szia!

Fixen testre raktam persze. Nem bíztam a véletlenre.

Gyanús, és esélyes hogy "gyárilag" a fej sz@r. Tegnap voltam HIFI-semnél, elsírtam a bajom, és Ő is ezt gyanítja. Jpeg-et alapból vinnie kéne. Ennél ráadásul az is mindegy milyen pixel méretek. A legkisebbtől az egész nagyokig is tudnia kéne papírforma szerint.
Eleve nem látja a fájlokat sem (NO FILE). Vagy lemezről a Jpeg-ek, amin van pár videó is (Unsupported file).

Sőt, még a Firmware-t vagy tökömet se látja.

Tanácstalan vagyok.

De megjegyzem, számítástechnikához satu hülye vagyok. De van segítségem (barátom). Ő sem érti már. Pedig Ő benne van jobban ebben a világban. Engem nem is érdekel(t sosem).

Most formáztam mindenbe az USB-s adattárolót. Egyik félében sem viszi.
(#) Lacko12 válasza V8engines hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Áú pedig az lett volna a következő tanácsom hogy a fejes rendszerét frissítsétek le hátha a gyár oldalán van egy javított verzió, de akkor ez is bukó.
Hát sok sikert ha meg lesz a bibi oszd meg velünk, legalább ebből is tanul az ember.
(#) V8engines válasza Lacko12 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Köszi amúgy a segítséget! A próbát is.

Már most jártam végig az összes formázási lehetőséggel a frissítést, nem is látja.

Most jelenleg ott tartok, hogy email-ezgetek a webshop-al. Ezidáig legalább ennyire korrektek, hogy tegnap estétől ma délutánra reagáltak is. Mondjuk eddig még sok értelme nem volt, de remélem jutok velük v.mi pozitív megoldásra.
A dolog érdekessége, hogy szlovák webshop. Így a hazai gari sem fog élni rá. Bár, szerintük el kéne fogadniuk az európai gari levelet. -Szegeden (mint megtudtam a hifisemtől).
Nekem közelebb van a szlovák cég, vagy jobban útba esik, ezért is rendeltem onnan, ha netán gond lenne. Há', lett.

Úgyhogy megy most a harc.

IMG_8563.JPG
    
(#) bancsi15 hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy olyan rádiót, mint amilyen EBBEN a PDF-ben is szerepel. Benne van a csatlakozók lábkiosztása is.

Szeretném autók kívül is megszólaltatni.
Rákötöm az A-csatlakozóra a +24V-ot a 4-es lábra és 8-ra a testet.Bekapcsol, valami felpörög benne, de azt írja ki, hogy:
"Disabled please switch on ignition" - Magyarán a gyújtást kérné.
A lábkiosztását nézve itt nincs úgy, mint más rádióknál, hogy a 7-es lábra megy a gyújtáskapcsolt feszültség. (Mindenesetre megpróbáltam, de ugyanaz az eredmény eddig.)

Tudja valaki, hogy mi lenne a módja, hogy életre keljen ez a fejegység? Hol kaphat ez gyújtás jelet?
Köszönöm képen a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2018
(#) Tomi111 válasza bancsi15 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Szerintem az autóhoz van kódolva, a CAN-BUS-on keresztül. Ez a lopásgátló funkciója.
Itt: elektronline keresd vadmalackát, hátha tud segíteni!
(#) wr6golf hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
sziasztok segítséget szeretnék kérni.Van egy peugeot 206 "98" ebbe szeretnék magnót cserélni de sajnos a kábelek össze vissza vannak kötve sokat segítene ha valaki meg tudná mondani hogy melyik szín mit jelent. Előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2018
(#) Moderátor hozzászólása nerobi70 hozzászólására (») Márc 6, 2018
 
Egy kérdést csak egy helyre, szakmailag is szabatos formában tegyél fel, ha szeretnél választ kapni a kérdésedre! Az, hogy "elkezdett rendetlenkedni", semmiképpen nem szabatos megfogalmazás.
Ezen kívül a fórumon a chat-szleng nem megengedett, ellenben a nyelvhelyességi és nyelvtani szabályok betartása igen.
(#) R1cs1 hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
A kocsimban gyárilag 4 hangszóró van. Már közép hangerőnél el kezd torzítani. Ellenállást akarok berakni a hangszórók elé, az oké, hogy veszek egy 2, 3, vagy négy ohm-os ellenállást, de a watt értéke mi legyen? Ezt külön ki kell számolni a hangszóró paramétereiből? Tételezzük fel, hogy a hangszóró 70w (mély). Hova kell raknom az ellenállást? Simán valamelyik hangszórókábelnél kössem be? Mindegy, hogy a negatív vagy pozitív ágra?

Ui.: A rádió gyári , beépített, egy külön kijelzőn jelenik meg a fűtés, autóbeállítás és a rádió is, különálló hangerőszabályzó gombbal, cseréje nem lehetséges, vagy nagyon bonyolult, csúnya lenne mert a keretet el kellene távolítani és drága is. Próbáltam azt is, hogy másik hangszórókat kötöttem be ill, sorosan és párhuzamosan is kötöttem hozzá plusz hangszórókat. Úgy se lett jó, mert akkor meg a basszus esett le nagyon.
(#) Joe_001 válasza R1cs1 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Üdv!
Cserélj hangszórót , be vannak sz@rva. Incar rendszert javaslom. Ezeknek a profilja egyezik az eredetiével, Teljesítménye is lehet nagyobb, akár szebben is szólhat, igaz nem olcsó. Ezt tartom profi megoldásnak, vagy egyenként kiveszed, és elviszed hangszóró javítóhoz, ha bevállalja.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2018
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Ja, ha nem javul, valószínűleg a rádiót kéne átnézni, esetleg "kikondizással" javulhat. Az ellenállásozás nem probléma megoldása, tüneti kezelés.
(#) Stewe válasza R1cs1 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Mindegy milyen ellenállást raksz egy rossz hangszóró elé, ha ő a beteg, ugyanolyan hangerőnél fog torzítani. (A potméter állása lesz más, de ez ugye nemigen számít.)
Az ellenállásnak pedig ugyanolyan teljesítményűnek kell(ene) lennie mint a hangszórónak, vagyis monumentális ipari huzalellenállásokat kellene beszerezned, hasonló árban mint az új középkategóriás hangszórókat vennéd.
Ha pedig másik hangszóróval is ugyanolyan rosszul szól, akkor majdnem biztos, hogy a rádióval lesz gond, vagy a tápegysége fullad meg, vagy a kimeneti fokozatban van valami hiba.
Még a bekötése is lehet hibás, egy eloxidálódott biztosíték/testkábel-vég vagy vékony tápvezeték és műszerfal szakadt hiányzó testkábele is okozhatja, hogy közepesnél nagyobb hangerőn már torz az erősítő kimenete.
Következő: »»   158 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem