Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   375 / 570
(#) daor hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) isthort hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Szevasztok!
Colibri KK-E fali gázkazán egy ideje a gázégő begyújtásakor 5-6 zöld villogás után leáll piros jelzéssel. Újra indítás után megy rendesen 2-3 napig és ugyan így leáll pirossal. Most már be sem indul, a zöld led 5-6 villogása után mindig leáll. Mi baja lehet?
A válaszotokat köszönöm.
(#) VIM válasza isthort hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Szia! Ebben a 22. oldalon van a zöld led villogásokról egy kevés tájékoztatás. Talán a rendszer nyomásával vagy a hidroblokk mikrókapcsolójával lehet probléma.
(#) sebu válasza sakrafi hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Igen jó ötlet volt a feltöltő csap cseréje. Megoldotta a problémát. Köszönöm neked is merciabc-nek is a segítséget! Közben az internetem is megjavult, így tudok íri köszönetet.
(#) merciabc válasza sebu hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
(#) Joe5 hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Radiant RBS24 turbó cirkó az alábbi tünetet produkálja. Fűtés van meleg víz nincs, csak langyos.
A hőcserélőt kisavaztam, bár nem sok volt benne, és az egész rendszert kitakarítottam. Az átfolyásérzékelőt szintén kitakarítottam. Ezek után 1napig volt meleg víz aztán megint csak langyos ill. hideg, a fűtés továbbra is O.K.
Válaszokat előre is Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2018
(#) merciabc válasza Joe5 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Kitakarítottad, de ki is mérted hogy nyit-e az aramlás kapcsoló?
Úy is próbáld ki, hogy fűtést lekapcsolod, és úgy nyisd ki a melegvizet-el kell hogy induljon nagy lángon!
(#) Joe5 válasza merciabc hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Igen az áramláskapcsoló kapcsol ezért indul el a láng, (teszteltem ha leveszem akkor nincs szikra sem és a gáz sem ég) viszont nem értem, hogyha az égéstérben nagy lángon ég a gáz miért hideg a víz? A hőcserélője dupla, a HMV és Fűtés egy cserélőben, de külön körön. Ha a fűtés megy és akkor kinyitom a meleg vizes csapot a víz meleg, de egy pár másodperc után hideg lesz. Úgy hogy mellette a gáz nagy lángon ég.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2018
(#) Joe5 válasza Joe5 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
A hideg víz termisztor szabályozót kivettem és levízköveztem, utána megint volt egy pár óráig forró majd langyos most már csak hideg víz Nagyon úgy néz ki hogy ez ment tönkre megpróbálok szerezni egyet. (73507LA, ha széthúzom csak akkor ad hibát összedugva nem)
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
(#) pozsoka hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Üdv,
Saunier duval semia f24 kazánom, lassabban melegíti fel a radiátorokat, mint, ahogy eddig, ha újraindítom vagy ki-be kapcsolom akkor megint rendesen működik, mi lehet a gond?
(#) merciabc válasza pozsoka hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Szia!
Egy picit bővebben írd le a hiba jelenséget!
Mennyi idő múlva,és mit is csinál?
Egyéb hangok, zajok, zörejek?
(#) pozsoka válasza merciabc hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Semmi más, csak, míg általában kb 5 perc alatt felmelegednek a radiátorok, most 15 perc kell hozzá, a készüléknél semmi rendkívüli nem tapasztalható, meleg víz is ugyanúgy van.
(#) gera66 hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
Sziasztok, van egy ket lakast kiszolgalo cirkonk. Kulon termosztat a lakasokban. Az a jelenseg, hogy az egyik lakasvan ha mar megvan a beallitott hofok a masik lakasban nem kapcsol be a kazan. Ott a termosztat kapcsol, de a kazant ez nem vezerli, ha a masik lakasvan felljebb allitom a hofokot a termosztaton akkor persze semmi baja.
(#) VIM válasza gera66 hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Szia! A probléma az tiszta volna de, hogy milyen termosztátok vezérlik az akármilyen kazánt, az nem. Csak feltételezem, hogy RF termosztátok vannak egy vezérlőre hangolva, állítva. Talán az elemet kellene csak kicserélni vagy valami miatt akadályba ütközik a termosztát rf. jele.
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Köszi a választ. De hol van a hidroblokk mikrokapcsolója? Mert a rendszer nyomása 1,5 és 2 atm között van.
(#) merciabc válasza pozsoka hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Nem lehet hogy hidegebb van most kint?
(#) Hugibugi hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Renova mini fali kazán esetében miért csöpög biztonsági szelepen keresztül a víz főleg fűtés esetében? A kazán egy kisebb lakást fűt, 5 radiátor van benne. A téli fűtési szezonban feltöltésre kerül, 2,0 BAR nyomás van a rendszerben, de fél nap alatt kicsöpög és F0 hibával (Víznyomás probléma) leáll a kazán. 1 hét alatt kb. 5 liter víz csepeg ki a kazánból és 15 esetben kell tölteni.

Mi lehet a hiba, hogyan tudom orvosolni?
(Sajnos a kazán szervíz téli "szezonban" nem tud kijönni csak 1 hónap múlva)

Segítséget előre is köszi.
(#) kaqkk válasza Hugibugi hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Gondolom megdöglött a biztonsági szelep. Hívj egy szerelőt és cseréltesd ki.
(#) vargaf válasza Hugibugi hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
A csepegés és a víznyomás nem elektronika hiba!
(#) uniman válasza Hugibugi hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Biztos van benne ilyen, ezzel is gond lehet!: Bővebben: Link
(#) pozsoka válasza merciabc hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Lehetne, de ha ilyenkor újraindítom rendesen működik.
(#) Mekk_Elek válasza Hugibugi hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Esetleg a tágulási tartályában nincs elég levegő.
(#) VIM válasza isthort hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Lennie kell egy fehér nyomáskapcsolónak amire fehér vezetékek csatlakoznak, annak a kapcsainak feltöltött rendszernél zártnak kell lennie.
(#) VIM válasza Hugibugi hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Szia! A tágulási tartályról és annak jelentőségéről a rendszerben ne kelljen írni de a problémáról van ITT megoldás ha meg tudod csinálni Te magad is.
(#) Hugibugi hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a segítő hozzászólásokat, holnap orvoslom a problémát. Szerintem a tágulási tartállyal lesz a gond.
Szerelő csak kb. 1 hónap múlva tud jönni - nálunk ez csak így megy, hiába van most a fűtésszezon. Nyáron persze nincs fűtéssel kapcsolatos gond. Munkaidő után már a telefont sem veszik fel?!
(#) merciabc válasza Hugibugi hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Válassz másik szervízest, ez nem engedhető meg!
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Köszi. Kijött a gázszerelő és neki sem gyulladt be a kazán 5-6 gyors zöld villogás után mintha egy pillanatra belobbanna, de le is állt piros jelzéssel. Erre ő kicserélte a gyújtópanelt 20eFt-ért. Szépen be is indult, jól működik
(#) VIM válasza isthort hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Hmm, ITT nem írtad, hogy hogyan is villog az a zöld LED, így csak a legszembetűnőbb dolgot lehetett javasolni. a következő dolog az már elektronikus lett volna, a gyújtás panelen egy bizonyos kondenzátor aminek az értéke le szokott csökkenni és az miatt nem tud begyújtani a főégő vagy nem alakul ki a lángőrzéshez szükséges ionáram. Az indulási folyamatot sem írtad le, hogy meddig jut el a készülék az indulásban. Készíts képet a hibás panelról amit remélhetőleg nálad hagyott a szerelő és azon talán rá lehet mutatni a hibás alkatrészre amit Te magad is kicserélhetsz és így vélhetőleg lesz majd egy tartalék gyújtó elektronikád is.
(#) isthort válasza VIM hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Köszi! Itt van az a bizonyos panel. Le van öntve fekete festékkel.
http://gazkeszulekalkatreszek.hu/spd/R10022174/Gyujtopanel
(#) isthort válasza isthort hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Baj van! Egyszer csak piros leddel leállt a kazán. Újra indítottam. Most már, gyújtó panel csere után, újra szépen elindult. De az ördög nem alszik két óra múlva újra leállt. Kijött a szerelő és kicserélte az NTC-t kék helyett pirosat tett be, hogy lehet hogy rossz, most már csak ez lehet a hiba. Mondta, ha még sem lesz jó, akkor már vezérlőpanel csere.
Következő: »»   375 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem