Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1464 / 1670
(#) granpa válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Nekem van egy nagyon hasonló dobozkám (sk). Méretei, 40×45×14 cm! A Te dobozkád mekkora?
(#) BI-AMP hozzászólása Feb 17, 2018 / 8
 
Társulok én is.
Ezt a tavaly készíttetem a garázsba zenélni. Egy set top box dobozában kapott helyet. A dobozon belül van még egy TDA7375-ös végfok panel. A táplálást egy 15 voltos, 5 amperes hálózati adapterrel oldottam meg, ami tökéletesen meg hajtsa a két S30 as szovjet remekművet.
(#) kalmi.kalmi válasza BI-AMP hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Adtam egy like-ot, színharmónia miatt
(#) sargarigo válasza BI-AMP hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Én is!
(#) papus51 válasza BI-AMP hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Abban a hengeres dobozban mi van?
(#) konyak6 válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Lecsó
(#) BI-AMP válasza papus51 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Ha arra gondolsz ami az asztal sarkán van, akkor abban tej van
(#) Gafly hozzászólása Feb 18, 2018 / 10
 
Ha már előkerestem, akkor botkormány ZX81-hez.
Nem röhög
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
A maga nemében páratlan. Trabant/Wartburg alkatrész?
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Igen erősen gyanúsan hajaz a Trabant indexkarra
(#) bbalazs_ válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2018 / 1
 
A C64-hez én biciklibovden-külsőből készítettem, valamint 4 csavarból, amik egy lyukban körben voltak befelé, középen trónolt a bovdenkülső, ez volt a közös pólus. A gomb valami kis mikrokapcsoló volt. Jókat játszottunk vele anno.
(#) tomi52 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2018 / 1
 
Én Commodore-hoz csináltam. Nyák lemezből volt forrasztva a kar, vastag plexiből a nyomógomb, alatta mikrokapcsoló. A "csapágyazása" egy önbeállós (így nevezik? a belső része el tud fordulni valamennyire a 90 foktól) golyóscsapágy volt. Egy kerek lap volt alatta, meg 4 mikrokapcsoló. A visszatérítő "rugó" habszivacs, az alja szappantartó, 4 kis tappanccsal.
Valahol egy doboz mélyén talán még meg is van.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
(#) sargarigo válasza tomi52 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Ha már itt tartunk nekem az első "riasztóm" egy kartondobozba került. Volt benne egy berregő, egy bedugós trafó, meg egy reed relé az ajtón. Amikor faterom kinyitotta az ajtót, ijedtében elejtett mindent. De ez a bemondós szerintem kezd már off lenni
(#) pont hozzászólása Feb 21, 2018 / 5
 
Sziasztok!

Készült egy panel, a modulok összedrótozása helyett, egy arduino-s, korrekciós műholdas helymeghatározáson (RTK) alapuló, automatikus kormányzáshoz.

AS.jpg
    
(#) vladcepes hozzászólása Feb 21, 2018 / 2
 
Sziasztok!
A tegnap került elő a fiókomból. Már vagy 2-éve megvan. Most még csiszolni fogom egy kicsit a dizájnt Viszont nem tudom milyen elem (akku)-ről működtessem, majd ami kicsi és jól bírja.
3-3.3V kell neki. Tegnap egy 3,2V-ra lemerült 18650-ről próbáltam. Utána egy 3V-os gomb elemről, de ott annak is az az alja hiába van benne max 3V. Valami ötlet, ami 3-3.2V közötti akku? Van ilyen?

1.jpg

2.jpg
   
(#) attika válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Tökéletes az a 18650, nekem arról megy hónapok óta, én még tettem bele egy kis elektronikát ami nem engedi nullára lemeríteni, és tudom tölteni telefon töltőről.
(#) vladcepes válasza attika hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
És ha feltöltöm lesz benne 4.2V . Nem fog neki odavágni? Mert a szerző azt írja hogy 3.6 V fölé ne menjünk.
(#) attika válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Nekem úgy működik ugyan ez több mint 2éve és semmi baja nem lett.
Majd ha tudok csinálok róla képet, hogy hihető legyen.
(#) attika válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Itt van róla 2 kép.

1.jpg

2.jpg
   
(#) vladcepes válasza attika hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Köszönöm!
Elhiszem! A töltést hogy oldottad meg? Töltéskor lehúzod az aksit róla?
(#) attika válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Nem húzom le róla, van benne egy kis töltő elektronika.
Ilyen.
(#) vladcepes válasza attika hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Köszi !
Ilyenem van nekem is,akkor beépítem. (csak mondom attól féltem hogy odavág neki).
(#) palj válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Utóhasznosításnak kíváló!

És mi lett a ZX81-ből?
(#) KBal76 hozzászólása Feb 21, 2018 / 15
 
Sziasztok!

Átépítettem kis kínai USB-n tölthetô zseblámpát, mivel rendkívül "eladásra szánt termék".
Vannak jó tulajdonságai:
- Nem kell hozzá speciális töltô (akkuja:18650), hiszen mindenféle USB lyukkal ellátott eszköz tudja tölteni (töltés állapotát jelzi: piros/zöld LED)
- Nem lesz kontakthibás a kapcsolója (mint a legtöbb társának) mivel midene forrasztva van, az egyetlen mikrokapcsolója mikroampereket kapcsol csak.
És persze vannak amik rosszak, de javítottam:
Elôször is, az akár 4W-on meghajtott LED mögött ki van esztergálva az anyag, tehát a hôleadás nincs megoldva (finoman szólva). Van itthon egy mini esztergám, esztergáltam hát bele plusz pogácsát.
A mûködése is elég idétlen gyárilag, mivel minden bekapcsoláskor teljes fényerôn indul el, majdpedig félfény, harmadik gombnyomásra pedig villogni kezd, tehát 4 gombnyomás a kikapcsolásig (ez hosszú távon fárasztó).
Terveztem/építettem kis elektronikát: egy PIC12F508 és egy MOSFET csücsül a panelen, néhány paszív alkatrésszel (a MOSFET-eket bontottam alaplapokból!). A programot MPASM-ben én írtam hozzá. Így a mûködése logikus lett, négy féle fényerôvel világíthat (5-20-50-100%) valamint van rajta bringázáshoz 10% kitöltésû villogás, és billentyûzár is (gombot 3x gyorsan megnyomva kapcsol csak be, táskában hordva ideális). Kikapcsolva PIC alszik, így fogyasztása szinte nincs. (Az akkutöltô-elektronikát érintetlenül hagytam.)
Az elektronikám mûködésérôl készítettem videót:

https://youtu.be/76RiEowg6R8
(#) Firefighter1 válasza palj hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Bizony... nagyon tökéletes!
De ezzel a ZX81-esel le vagyok maradva!! Mire gondolsz pontosan?
(#) mark.budai válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Szerintem Gafly fórumtársunknak szánta a kérdést.
(#) tomi52 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Nem tudom mennyi az áramfelvétele. Ha belefér, ez korrekt megoldásnak tűnik!
(Venni már vettem, de még nem próbáltam.)
(#) tomi52 válasza tomi52 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Ez még jobbnak tűnik. Figyelembe véve, hogy hány voltig engedhető meg az aksi lemerülése, ennek bírnia kell elég árammal.
(#) vladcepes válasza tomi52 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) enree válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Baromi jó lett! Simán írhatsz belőle cikket!
Következő: »»   1464 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem