Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2855 / 3546
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Ha alacsony a vízszint, nagy a kivétel, akkor felkavar(hat)ja.
(#) granpa válasza enree hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Ez a szűrő a hidrofor utáni bejövő csőre való. Vagy a vezetékes víz bejövő csövére.
(#) Bakman válasza enree hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Tehetsz, de legalább kettőt vagy hármat párhuzamosan, különben nagyon csökkenni fog a vízhozam. Ha a nyomó oldalra teszed, egy is elég, cserébe a szivattyú is kapja a homokot. A szívóoldali akadályokat sokkal nehezebben győzik le a szivattyúk, mint a nyomóóldalit.
(#) enree válasza Bakman hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Tudom, de itt csak másfél méterről szív... Hát, akkor kipróbálom, lesz, ami lesz...
(#) Bakman válasza enree hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nem a magasság a lényeg. Illetve az is, de a keresztmetszet, amin át kell szívnia a vizet, sokkal inkább.
(#) enree válasza Bakman hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Mondjuk, ebben igazad van.
(#) nagym6 válasza enree hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
cCentrifugálszivattyúnak szerintem nem árt némi homokszemcse.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 18, 2018 / 1
 
Annak a szivattyúnak, amelyikben van mozgó alkatrész és az érintkezik a vízzel/homokkal, árt. Nem?
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nem a szimeringről van szó, hanem a lapátokról.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 18, 2018 / 1
 
Idézet:
„annyi szerintem nincs egy használatban lévő kútban”
Ha van, árt. Nyílván van benne, ezért született a kérdés.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Sziasztok!
2 kérdésem lenne .
Hobbi célokra a ParkSide /Li**/ termékeket használja valaki?
Van közte, egy két pofás cucc!

Illetve a másik hogy van köztünk olyan forumtárs aki Németbe (esetleg dél németbe) lakik? Kellene egy kis segítség!
Nem munka, meg nem kijutás (én svájcba élek) csak a DHL-el van egy kis bajom, és nem jutok dűlőre!
(#) blasz hozzászólása Feb 18, 2018 / 6
 
Sziasztok volt szerencsém egyszer egy régi talán 50-.60 évekbeli ipari malom vezérlőjében körbenézni.Mint az orion ürhajó belseje...
(#) elektroncso válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 18, 2018 / 1
 
Innetől pár hozzászóláson keresztül kifejtettük a tapasztalatainkat. Összefoglalva jók!
(#) gernerakos válasza blasz hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Ez nem a kelenföldi hőerőmű?
(#) elektroncso válasza blasz hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Gyönyörű! Igazi robosztus berendezés. De szerintem ez nem malom, hanem erőmű. Ennyire összetett vezérlőszoba nem szokott lenni egy malomban. Főleg nem ennyi trafó.

U.i.: Ahogy Ákos írja, ez a Kelenföldi Hőerőmű.
(#) blasz válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Akkor én nem tudtam jól hol voltam bocsi érte,de a látvány magáért beszél.Filmet forgattak ott nem rég és részt vettem benne,és muszáj voltam lefotózni.
(#) Firefighter1 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Köszönöm!
A helyén válaszoltam és folytatom is akkor ott tovább!
(#) Ge Lee hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Írna valaki zosza18-nak egy privátot hogy nézze meg a beállításait? Szerintem véletlenül rákattinthatott a tiltó fülre mert nem tudok a privátjára válaszolni.
Köszike.
(#) BarnaPili válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Megtörtént.
(#) mek-elek válasza blasz hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Hát nem jó helyen voltál?
Köszi a képeket, és a témát.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Helló!

Van aki rendelt már kínábol Casio FX-991ES PLUS vagy hasonló kaliberű számológèpet? (A gyanúsan olcsóra gondolok.) Ez eredetiek? Megèri megvenni?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) Sanyi220v hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Sziasztok. Tud nekem valaki tanácsot adni? Van egy vezeték nélküli egerem (WIFI) az USB része fel adta a szolgálatot. Van másik USB-s részem de nem egy frekvencián kommunikálnak. Van lehetőség rá hogy a frekvenciát valamilyen módon átírjam? (Nagyon jól szolgált az egér, és fájna a szívem ilyen egyszerűen túl adni rajta.)

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) c27 hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy Hajdú-Biharban vagy esetleg Szabolcsban hol lehet még méhtelepről vásárolni?
(#) zolika60 válasza c27 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Hivatalosan sehol. Nem hivatalosan bárhol.
(#) c27 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Én eddig egyik verzióval se tudtam. Egyébként elvileg lehetne eladni, a törvény nem tiltja, csak valami megállapodást kötött a kormány a nagy méhtelepesekkel. Így inkább viszik németbe és nem adnak el. Nekem azt mondogatták a telepeken, hogy drága lenne kiváltani a papírt rá, nem éri meg így inkább hagyják, de azért reménykedtem hátha valamelyiken mégis lehetne venni.
(#) granpa válasza c27 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Kapcsolat kell, hogy megbízzon a MÉH-es benned (hogy nem ellenőr vagy, vagy vamzer) aztán már tudsz vásárolni.
(#) BarnaPili válasza c27 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Kisújszállás messzi van neked? Pár hete bementem, hogy vegyek vascsövet kéménynek, aztán hazaértem egy kisbiciklivel.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) c27 válasza granpa hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Valahogy nem akaródzik nekik ezt megérteni, hogy nekem csak egy kis vasanyag kellene. Vagy csak simán nem rizikóznak rajta azért a pár ezer Ft-ért. Általában az az indok, hogy jó, de ha miközben szedem össze a vasat és jön egy ellenőr, akkor őket kegyetlenül megbüntetik, így inkább elküldenek sajnos.

BarnaPili Debrecen-Hajdúböszörmény 30km-es körzetén belül lenne jó valamit telepet találni. Ha esetleg egyszer arra felé járnék lehet benéznék oda, de inkább valami rendszeres anyagellátáshoz kellene egy normális méhtelep a közelben.
Ha gyalog mentél és biciklivel jöttél az tényleg jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) nagym6 válasza c27 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Idézet:
„Ha gyalog mentél és biciklivel jöttél az tényleg jó.”
Azt nem feltűnő, ha valaki biciklivel jön ki, arra nem emlékeznek, nem figyelik, hogy gyalog ment be. Autóval már jobb lenne ugyanez.
(#) Gery78 hozzászólása Feb 20, 2018 / 3
 
Sziasztok!
Szeretném Nektek bemutatni a mai ebédem, csináltam egy kis Bolognai spagettit. Nagyon finom lett. Úgy szoktuk csinálni, hogy a tányérba így kitesszük, és reszelünk rá jó sok sajtot, majd betoljuk a sütőbe, hogy szépen rápiruljon a sajt. Még megdobtam egy kis snidlinggel is. Olyan szép lett a sütés után, hogy muszáj volt lefotóznom. Szerintem egy szakácskönyvben simán megállná a helyét ez a kép.
Következő: »»   2855 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem