Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   298 / 360
(#) frekivalto válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Szia!
Ez rendben van, de a változót nem én hozom létre, hanem benne van az encoder makrójában.
(#) kaqkk válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Csinálj saját változót az enkódernek ...
(#) Bakman válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
A 24 impulzus/fordulatú mindenképpen jobb, mint a 6 imp./ford.
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ehhez a gyári makrókat kell variálni, ettől jóval egyszerűbb a saját enkóder kezelés, lásd a mellékelt példát az előző oldalon.
(#) frekivalto válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Nem értem, ne haragudj.
Ez a változó benne van a makróban, nem tudom megváltoztatni.
Elmondanád, mire gondoltál?
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ha a makróba beírod a visszatérési értékhez a változót akkor avval a változóval fog dolgozni ennél egyszerűbben nem lehet enkódert használni .. (a read counter opcióban )
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) frekivalto válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Megnéztem, tényleg egyszerű. Akkor beruházok egy ilyen enkódderre, nem baj ha van itthon.
(#) frekivalto válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ha belenézel a makróba., látni fogod, hogy miről beszélek. SET_ENCODER_COUNTER.
Nincs visszatérési érték. Amit megadsz értéket, ami BYTE, azaz nem lehet több 255-nél, azt beírja encoder értéknek.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) kaqkk válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ha elolvasnád amit írok....
Idézet:
„(a read counter opcióban )”
És az ott kapott változóval már bármilyen számítást végezhetsz .
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ha nem ilyen rébuszokban írnál, talán értenénk is. Nehezen, de leesett mit is szeretnél tudtunkra adni, lásd melléklet.

Encoder.jpg
    
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ha nem irtóznál a gyári makróktól akkor már előbb is leesett volna , de tökéletesen elég csak a read counter makrót használni a többi nem kell semmi értelme állítgatni . Ha a változónak beállítod a kezdőértékét 499 re akkor bekapcsolásnál onnan indul a kijelzés , ha számítást csinálsz elágazással akkor nem számol tovább a beállított értéknél ..
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) frekivalto válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Így már értem. Köszi a kiegészítést.
Annyira még nem vágom, hogy egyből makrót szerkesszek.
Köszi Neked is kaqkk!
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Idézet:
„Ha nem irtóznál a gyári makróktól”
Mivel vannak benne itt-ott hibák, hiányosságok, ezért eme írtózás. Az eredeti enkóder kezelő makróban nincs benne a "Set_Internal_Counter" parancs, én raktam bele azt is. Annó eszmbe sem jutott, hogy a byte változó kevés lesz. Innen indult a dolog: Bővebben: Link.

Flowcode 5-ös verzót használunk.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Az 5 ös verzióban is ugyanez a helyzet , nincs szükség a makró beállítására , bőven elég a változóval dolgozni. Min érték : a változó kezdőértéke + egy elágazás számítással
Max érték :elágazás számítással
a példában 499 és 689 közt számol a változó..
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018

Flowcode1.fcf
    
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Ha a linkelt problémát megnézed, akkor nincs más lehetőség, mint egyéni parancs létrehozása a makróban vagy manuálisan kezelni az enkódert. Nem a kiolvasással van probléma, hanem a maximalizálással (ne menjen túl egy értéken). A gyári enkóder kezelő makróban van egy balső számláló, amihez nem lehet hozzáférni normál esetben. Ez számol a háttérben, tulajdonképpen ez csökken vagy növekszik a megszakítások függvényében.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Úgy látszik még mindig rébuszokban beszélek , vagy el sem olvasod amit írok . Kár tépnem a billentyűket
Idézet:
„Az 5 ös verzióban is ugyanez a helyzet , nincs szükség a makró beállítására , bőven elég a változóval dolgozni.”
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Fordítva, te nem érted a problémát. Néztem azt amit linkeltél, ez éppen úgy működik, ami miatt kell az egyedi parancs.

Ha te programodban eltekered az enkódert 689-ig, minden működik normálisan. Tovább tekered, látszólag nem történik semmi, mert az érték maximalizálva van 689-ben. Tegyük fel, rátekersz még tíz fordulatot, x változó továbbra is 689-en áll. A probléma akkor jön elő, ha csökkenteni akarod x értékét. Tekered vissza, nem történik semmi. Tíz fordulatot vissza kell tekerned, mire elkezd csökkeni x változó értéke. Amíg a túltekerés meg nem szűnik, amit a hozzáférhetetlen belső számláló számlál, nem tudod az enkóderrel x értékét megváltoztatni, ugyanis a gyári enkóder makró a belső számláló értékét adja vissza. Ott, ahol a minimális érték is meg van adva, mint a programodban, a másik irányban is jelentkezik ez a gond.

Ha nem hiszed, próbáld ki.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Elhiszem neked , de ha ilyen hibákat tudtok kreálni miért nem jelzitek a fejlesztőnek ? Egyébként ha a változó minden + mozdulatnál újból 689 lesz a visszafelé mozdításnál onnan számol vissza , te próbáld ki ...
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Az 5-ös verziót a fiókba tették. A 6-ost is, a 7-est pedig már meg sem merem nézni. Volt, aki segített a tesztelésben, gyalázatos eredmény született, lásd itt: Bővebben: Link.
(#) frekivalto hozzászólása Feb 11, 2018 /
 
Lepróbáltam azt, mikor is a BYTE típust átállítottam INT-re. Tökéletesen működik. 99-ig számol, utána nem számol tovább, bármennyivel is túltekerem. Visszafelé meg szépen csökkenti, ahogy kell.
A probléma, ahonnan indultam Bakman jól leírta, túltekerésnél annyit kellet vissza is tekerni, mint amennyivel túltekertem. Ez nem volt jó számomra.

Köszönöm Mindkettőtöknek a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Kipróbáltam és nem úgy működik, hanem úgy, ahogy leírtam.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Egy két napig nem leszek gépközelbe, ugyhogy csak elvi síkon kérdem hogy tudjon járni min a fejem!
Ha olyan PIC-et választok amibe 2 UART van akkor két RS232 kommunikációt kell kitenni? És a Flow mint a switch-nél a komponensmakróba úgy fogja kezelni hogy RS232(1) és RS232(2) ??

Pont egy ilyen miatt mint fentebb felmerült, hogy egy PIC-en lenne egy APC is meg egy NEXTION is!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Mit értesz kitevés alatt? Két UART csatornát sem nehezebb kezelni mint egyet. Az egyik neve RS232(0), a másiké RS232(1) vagy 1 és 2, de kb. mindegy is.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Tehát hogy a Flowba a munkalapra kétszer teszem ki az RS232 hiszen kettő van belőle ( mint egy lednél) és akkor a Flow ugyan ugy megkülönbözteti!
De akkor ahogy írtad, megkülönbözteti! Így egyszerűbb irányba gondolkodhatok!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Nem kétszer használod fel ugyanazon makrót. Úgy néz ki mintha két LED-et, két nyomógombot, két PWM kimenetet stb. használnál. A program megkülönbözteti a két UART csatornát.
(#) frekivalto hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Srácok!

Kimenetek állapotát hogy tudom lekérdezni?
Pontosabban azt szeretném, ha tudnám, hogy például az RC1 kimenet milyen állapotba van?
1 vagy 0...
Feltételes vizsgálatba kellene használnom, de külön változót nem akarok még berakni pluszba. Ha máshogy nem megy, akkor megoldom azzal.
(#) Bakman válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Valahol ki, illetve valahol be is kapcsolod a kimenetet, a műveletet pedig valami alapján végzed el. Annak a feltételnek a vizsgálata nem jó?
(#) frekivalto válasza Bakman hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Az az igazság, hogy a kimenet állapotát szeretném viszontlátni a HMI kijelzőjén, Checkbox használatával. Ehhez kellene. Meg egy valtozot ezért nem használnak, de ha nincs más megoldás...
(#) kokozo válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
A 101 Ft-os kérdés.. A port mitől változik meg? Ha nem magától akkor mi a kérdés?
(#) frekivalto válasza kokozo hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Akkor így kérdezem...
A main függvény előtt bekapcsolom az RC1 kimenetet. Semmi feltétel, csak így egyszerűen.
Ezt hogy kérdezem le, hogy vizsgálom a main függvényében? Van rá lehetőség?
Azon kívül, hogy bekapcsolásakor egy rc1=1, kikapcsoláskor rc=0 műveletet végzek.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
Következő: »»   298 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem