Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   146 / 251
(#) tbarath válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Paypal-es garancia nincs. De attól még az ebay-es garancia működik.
(#) Csongi_ hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Probáltam direkt kártyával fizetni, de úgy sem engedte, ugyanarra a hibára vonatkozva. Holnap szerintem felkeresem a bankot, hátha tudnak valami okosat mondani.

Mod: Kérünk, használj ékezeteket, a hozzászólásod elolvasásának megkönnyítésére. Köszönjük!
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) poros válasza Csongi_ hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Szia Csongi. A paypalos fizetéssel ugyan így jártam. Nem tudom mi lehet az oka. De chrom alatt nem engedte a fizerést,viszont firefox alatt igen.
(#) tbarath válasza poros hozzászólására (») Feb 20, 2018 / 1
 
Én chrome alatt használtam, nem volt vele gondom.
(#) Melphi hozzászólása Feb 20, 2018 /
 
Sziasztok!

Az Alin hol látom az eladó értékelését, mondjuk nála?Aliexpress link
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Megvan, fenn volt a lap tetején.
(#) trickentrack hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Udv!
Van valakinek tapasztalata kinabol rendelt telefon akkukal?
Eleg olcson vannak l, de nem mertem rendelni. Iphone 5s rol lenne szo.
Elore is koszonom!
(#) forma3 hozzászólása Feb 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Ebay-es ellenállások, pl. 1206 smd rendben vannak minőségre, érdemes packot rendelni belőlük?
(#) Kovidivi válasza forma3 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Nekem van, nem volt vele gondom soha.
(#) Bell válasza trickentrack hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Más típusokhoz és fényképezőgéphez eddig összesen 7 darabot rendeltem.
Semmi gond nem volt velük, az ár pedig töredéke az itthoninak.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) Doky586 válasza Bell hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Miért kellett ilyen sokat rendelned?
Fél évig bírják csak?
(#) cimopata válasza trickentrack hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
HTC M7 be akartam őszintén szerintem az összes fake. 1x tudtam amerikából rendelni a régi HTC desire-omba. Azóta talán 4x rendeltem. *** az összes. Telefon akkut eredetit szerintem elég nehéz találni.

Káromkodás nélkül is érthető!
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Bell válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Kedvenc kínai mobilomba nem kaptam sehol eredeti belevalót. Egyik használt holmikat forgalmazó boltban hoztak volna 4000-ért kompatibiliset. 1200-ért az Ebay-en 40%-al nagyobb kapacitású volt az a típus, így vettem kettőt. Néha kicseréltem, de a telefon előbb megadta magát, mint az akksi.
Másik telóba is kellett, digit fényképezőgépekbe, persze tartalékot is vettem.
Eddig egyikkel sem volt gond.
(#) StMiklos válasza trickentrack hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Szevasz!

Akad.. Nokia akku, szép hologramos cimkével, 1050mAh.
Panasz: alig bír többet, mint a kidobott.
Külső papír lehúz, alatta Huawei 650mAh.
Ha az legalább meglett volna, nem káromkodok, megmértem, de a fele se volt.
Kb. ugyanez Samsung akkuval.
Mondjuk az áruk is olyan volt, nekem meg nincsenek illúzióim.
Más, akku: 18650-es. 9800mAh, ez van ráírva.
Na az szép! Körülnézve: GP, Sony, Varta, Energizer.. Egyik se kínál 3200-nál nagyobbat, az átlag az 2600-2800, ilyeket raknak párosítva laptopba.
Megmérve, 2000-esek voltak, nem is olyan rossz annyi pénzért. 4db került egy powerbank házba, bő 8000mAh, igen jól bírja.
Üdv: StMiklos
(#) trickentrack hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Hát elég meggondolandó. Egy próbát megérne, csak féltem a telót nehogy baja legyen.
(#) nedudgi válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Az akku feszültsége 3V és 4,2V között legyen. Ezt egy méréssel tudod ellenőrizni.
A telefon tönkremehet:
- akku zárlatától, de ezt kilőtted méréssel.
- az akku túlfeszültségétől, ami valószínűtlen, de lásd előző pont.
- Az akku felrobbanásától, kifolyásától. Ez még az eredeti akkukkal is megesett, ha jól emlékszem.
(#) Baxi válasza kapcsrajz hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Hi, megjöttek a LED-ek. Beüzemeltem s eddig működik. Viszont 0,08A vesz fel a hálózatból. Amennyiben itt is érvényes a P=U*I akkor ez csak 20W-os. Mert Én 50W-osat rendeltem, vagy a LED-nél a teljesítményt máshogy mérik?
(#) nedudgi válasza Baxi hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Az a kérdés, miért vetted. Ha világítani akarsz, akkor jó, ha kicsi a felvett teljesítmény. Milyen hűtést kapott? Lehet, hogy visszavezi a teljesítményt, ha túlmelegszik.
A Watt nem írja le, hogy mekkora fényt kapsz. Hány lument is vársz a LEDektől?
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
A Wattot könnyebb mérni, mint a lument
Ha tényleg 0,08A az áramfelvétel, akkor lehet hogy az eladó rossz terméket küldött, én is jártam már így.
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Márc 3, 2018 / 1
 
Szem előtt tartva, hogy egy kapcsolóüzemű fogyasztóról van szó, a mérés eredménye is megkérdőjelezhető szerintem.
(#) Baxi válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Jogos, azért kérdem hogy reklamáljak-e. Amúgy egy lakat fogóval mértem az áramfelvételt.
A hűtésél nincs gondja, nem melegszik az ufólámpa "kerete". Lument max a teló fényszenzorával tudok mérni.
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Ez viszont jogos.
(#) pipi válasza Baxi hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Hali!
Hány amperes méréshatárú az a lakatfogó? Ilyen picike áram a mérési hibájába simán beleesik....
Mérd meg rendes multiméterrel.
(#) Baxi válasza pipi hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Hi
Kerítettem egy normális műszert(fluke), s sorba kötöttem a fogyasztóval. 0,122mA mértem, 230V tal számolva:~ 30W. Így sem jobb a helyzet. Írtam az eladónak, hogy Én 50W rendeltem nem 30W-osat. Kíváncsi leszek.
(#) Kovidivi válasza Baxi hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Gondolom maximum 1.5$ volt az LED. A kis kínaiak így tudják leszorítani az áraikat. Egyébként jobban is jársz a 30W-os teljesítmény felvétellel, legalább nem melegszik annyira a LED-ed, hosszabb lesz az élettartama. Szerintem 10000-ből 1 ember panaszkodik arra, hogy 30W-os az 50W-os LED, neki visszaadják a pénzét, de cserébe a maradék emberen kerestek kicsit.
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 5, 2018 /
 
Régebben rendeltem valami 15$ értékben. Nagyon sokára jött meg, úgyhogy visszakértem a pénzem. Mikor megjött az áru, írtam az eladónak, hogy szeretnék fizetni. Kaptam egy email címet, írta a fickó, hogy oda utaljam át, és nagyon kedves vagyok. Átutaltam, írtam is nekik. Erre jött a sablon szöveg, hogy nagyon sajnalják, meg fog jönni a csomag, nagyon fontos vagyok neki, stb... A kérdés, hogy vajon a cég kapta meg a pénzt, vagy az egyik dolgozónak lett a napi (heti?) bére megduplázva?
Egyébként mindegy is. Én tiszta vagyok, ez a lényeg.
(#) Baxi válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Igen, teljesen jól szuperál már két napja , s meg is vagyok vele elégedve. De ha már 50W-osként adja akkor ne 30W küldjön.
Onnan indult ez az egész hogy, meguntam a 300 ft izzókat havonta cserélni. A kompaktok meg 2e ft s fél év után cserések, persze a dupla méretük miatt többségben be sem férnek az eredteti pl:75W izzó helyére. Ami befér annak fele akkora a teljesítménye, luxban. Ezért döntöttem ezek a COB chip-ek kipróbálása mellet.
Bekötés után kíváncsiságból mértem rá az áram felvételre, s a többit már le írtam
(#) icserny válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Idézet:
„A kérdés, hogy vajon a cég kapta meg a pénzt, vagy az egyik dolgozónak lett a napi (heti?) bére megduplázva?”
Hasonló esetben én a PayPal-on néztem meg, hogy a vásárláskor milyen címre ment a levonás, és oda küldtem a pénzt. Az eladót csak értesítettem, hogy váratlanul megjött a cucc és elküldtem az árát. Ő is köszönte...

Az én esetem annyival cifrább volt, hogy először nem jött meg a cucc, erre újraküldték, ami rendben meg is jött. Néhány héttel később befutott az eredeti küldemény is (közben körülutazhatta a Földet is akár), azt fizettem pluszban.
(#) nedudgi válasza Baxi hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Ha jól látom a dolgot, akkor a 30W és 50W között, tíz darabos tételben 6 cent az árkülönbség, és ezen rugózunk napok óta. Ráadásul egy hasraütésszerű mérés alapján, amikor a termékkel meg is vagy elégedve.
(#) Baxi válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Nincs rugózás, tapasztalat megosztás van ebay-el kapcsolatban
Következő: »»   146 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem