Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony erősítő hiba
 
Témaindító: antal27, idő: Aug 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 19
(#) steve25 válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 27, 2017 /
 
Igen énis azokra gyanakodok, ma szétszedtem és kompresszorral kifújtam jól az egész készüléket, csatlakozókat megmozgattam, rámértem relékre, egyenletes 24,6V ot kapnak, de miután összeraktam nem jelentkezett a hiba. remélem csak kontakt hiba volt, ha előjön a probléma kicserélem a reléket...Megvannak az adatok róla.
(#) pika75 válasza steve25 hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Szia. Az erositodet jol telepakoltak relekkel, meg a fulhallgatot is rele kapcsolja. Ugyanugy az A meg B hangsugarzoparost is. Az elolapon levo kapcsolo csak a relek tapfeszet kapcsolja, igy onnan nem johetett a hiba. Szerintem is a B oldalt kapcsolo rele lesz a hunyo. Vagy a pogacsakkal, vagy a forrasztasokkal van a baj. Udv.
(#) steve25 válasza pika75 hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Szia,
Énis arra gondoltam , forrasztásoknál nincs baj azt jól megvizsgáltam, szerintem is a pigácsák lehetnek a ludasok, vagy maga a relé gyengűlt el.
(#) Zsotii hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Üdvözlet szakik!

Adott egy Sony STR_DG910 erősítő, amire rá van kötve egy aktív subláda. Az erősítő kikapcsolása után ki kellene kapcsolnia a subládának is mivel auto-ra van állítva, de nem kapcsol ki. Gondoltam, hogy esetleg rossz a jelkábel, kicseréltem, de ugyanaz. Esetleg ha valakinek van valami tapasztalata kérem ossza meg velem.
(#) Gafly válasza Zsotii hozzászólására (») Dec 31, 2017 / 1
 
Leírás 15, 16 és 35.-ik oldal. Nem mindegy hogy melyik "auto standby" van beállítva.
(#) Zsotii válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Köszönöm máris nézem
(#) Gafly válasza Zsotii hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Ragozom tovább:
Jó lenne tudni a subládáról is valamit.
Ha jól látom, akkor egy audió bemenete kap, és 230 V-ot. Magától kapcsol be, ha jelet kap, majd (ha ezt a funkció létezik, és be van kapcsolva) akkor ki is...
Ettől teljesen független, hogy maga a rendszer mit csinál...
(#) Zsotii hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Igen, ki-be automata. Igazából arra gondolok, hogy kaphat valami zajt amit számára jelnek és ettől nem kapcsol ki. egyenlőre annyit tudok a ládáról hogy Sony.
(#) Zsotii hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
rosszul fogalmaztam. tehát szerintem zajt kap amit jelnek érzékel...
(#) Gafly válasza Zsotii hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Próbáld meg letekerni az érzékenységet a sub-on.
Ha kihúzod a jel kábelt, akkor lekapcsol?
(#) Zsotii válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
lekapcsolt
(#) Gafly válasza Zsotii hozzászólására (») Dec 31, 2017 /
 
Akkor amennyire lehet hagyd letekerve a sub érzékenységét, a másik oldalon meg ennek megfelelően fel...
És örülés
Már ugye , ha letekerésre kapcsolt le, nem pedig a kihúzásra
(#) Zsotii hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Kipróbálom
(#) mmBodri hozzászólása Jan 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Sony STR DE245 erösítő ami a táp résznél IC802 (M5F79M07L) folyamatosan forrósodik.
Multiméterrel rá mértem dióda illetve folytonosság vizsgálattal de nem mutatott zárlatot.
A körülötte lévő diódákat illetve tranzisztorokat is megmértem de itt se mutatott zárlatot
a multiméter. Mitől melegedhet az IC802? Viszont érdekes, hogy a védelem (Protect) jelenleg nem
működik. Ha resetelni akarom az erősítőt a video+cd+bekapcsoló gombbal akkor nem csinál semmit
és megtartja a beállításokat. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
(#) valmano hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
Üdv !
Van egy SONY STR DE445 -ös 5.1-es házimozi erősítőm.Nem mai versenyző, majd 20 éves. De nagyon a szívemhez nőtt és nem szívesen válnék meg tőle.Első tulajdonosa vagyok.
Pár hete tapasztalom,hogy a jobb oldali center sugárzó (JBL TLX700) néha randomszerűen kihagy .-hol szól-hol nem- ! megnéztem: a hangfal jó !
Ha tapasztalt valaki már ilyet, vagy ért ehhez a típushoz és tudna segíteni hálás lennék.
Bocs hogy kicsit hosszú voltam.
előre is köszönöm
(#) reloop válasza valmano hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Üdv! Valószínűleg a kimeneti relé rossz érintkezése okozza a jelenséget.
(#) valmano válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Köszönöm hogy válaszolt !
Azt kérdezném,hogy javítható ez a probléma ?
(#) reloop válasza valmano hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Először méréssel megállapítanám, hogy a relé előtt azért ott van-e a jel. Amennyiben igazolódik az relé érintkezési hibája, lepattintanám a relé burkolatát és megtisztítanám a pogácsákat. Ha ez nem használ, akkor cserélni kell. Az eredeti így néz ki, bizonyára található lábkiosztásban, reléfeszültségben és terhelhetőségben egyező, kedvezőbb árú gyártmány is.
(#) valmano válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Köszönöm a segítségét !
Sajnos valamit keresnem kell,mert így még eladni sem lehet a készüléket !
ezzel a hibával egyébként kb. mennyiért tudnám eladni ?
(#) reloop válasza valmano hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Nem tudom mennyi így a piaci értéke.
A javítás terén van jártasságod?
(#) valmano válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Sajnos semmi !
de olyan jó készülék ez hogy még szerelőt se látott sohasem.
de hát előbb utóbb úgylátszik,rá kéne szánni egy kis időt.
lehet hogy csak ki kéne tisztitani ?
üvegajtós hifiszekrényben volt tartva,de azért 20 év alatt csak porosodott ?
mi a javaslatod ?
20000-t csak ad érte egy Sony gyűjtő ?
(#) reloop válasza valmano hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Tapasztalat nélkül valóban nem érdemes piszkálnod a készüléket. Vidd el márkaszervizbe és kérj ajánlatot a javítási költségre, az átvizsgálás úgy tudom megfizethető áron van.
(#) valmano válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
köszönöm !
(#) Atikahexx hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Van egy sony str gx 211 erősitőm és a mulkorában kiment belőle a végfok a baloldali és ki cseréltem mind a 3 tranzisztort 2SD2438 és 2SB1587 meg a 2SD2012 és az a problémám hogy most szol a ball oldali mert az ment ki ugye bár de recsegve de ha felveszem a hangerőt akor kezd elfele halkulni
a jobb oldali szépen szol valaki tudna mi lehet a probléma??? már mindent meg probáltam!!

platka.jpg
    
(#) feco45 hozzászólása Szept 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Sony STR-GX215 rádióerősítő végfokozat hibajavítás után az erősítő tökéletesen működik. A rádió viszont csak zaj van AM FM be is, mindegy hova kapcsolok a zaj mindig ugyan az. A tápok rendben vannak, LC7218-as ic 22-es lábára rámérek, elkezd hangolni, leveszem a mérőzsinórt ott áll meg szol a rádió minden program helyen ugyan az kijelző érték változik (PL103.3) egy perc múlva elmászik. Találkoztatok már ilyen hibával minden segítséget köszönök.
Üdv: Ferenc

t.JPG
    
(#) Csilag hozzászólása Nov 17, 2018 1 /
 
Üdv segitséget kérnek kaptam egy sony str-de 497 erősitőtt hiánzanak a tápegységből tranziztorok nem tudom mijen tipus volt bene kapcsolasi rajz kéne rola előre is kőszönöm mindenki segitségét
(#) reloop válasza Csilag hozzászólására (») Nov 17, 2018 / 5
 
Kedves Viktor!
A rajz mellékelve. Sajnos a helyesírásodon nagyságrendnyit kell javítanod, hogy elbeszélgethessünk a készülék helyreállításáról.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Csilag hozzászólására (») Nov 17, 2018
 
Kérlek figyelj oda, legyen összeszedettebb, tagoltabb, külalakra igényesebb a mondanivalód.
(#) tunner hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Sziasztok.

Segítségeteket kérném egy Sony STR-DE 585-ös házimozi erősítő kapcsán.
Az egyik oldali hangszóró sokkal halkabban szól mint a másik.
Balanszolásnál a halkabb oldalnak nem változik a hangereje.
Talállkozott már esetleg valaki hasonló hibával?
(#) reloop válasza tunner hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Szia! Állítsd alaphelyzetbe a beállításokat! Mellékelem az SM vonatkozó oldalát.
Következő: »»   13 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem