Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony erősítő hiba
 
Témaindító: antal27, idő: Aug 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 19
(#) CHZ válasza rXrQ2115 hozzászólására (») Márc 17, 2024 /
 
Szia!
Ez általában rossz érintkezésre utal. Elsőre a hangszóró csatikat kapcsoló , DC védelem relé hibája is lehet.
(#) szamóca hozzászólása 12:03 /
 

Sony 212A erősítő hiba

Segítséget kérnék!
Landolt nálam egy 212A kimenetén DC hibával. Már javították előttem, mert helyettesítő tranzisztorok voltak benne, meg kicsit meg is kókányolták, de ez lényegtelen.
A Q253 tranzisztor volt szétégve a 10 Ohmos ellenállásával, és a szétment 2k2 alapjárati trimmerrel. ezeket is cseréltem, meg a diferenciálpárost is a meghajtókkal együtt. Ezután már beállt a kimenet 30mVDC-re. A gond azzal van, hogy nem tudok alapjáratit állítani. A Feszültségek sem stimmelnek, mintha valami terhelné a Q253 körét mert ott csak 470mV van az 1,1V helyett. Próbáltam a kettős hőkompenzáló dódát kiforrasztani, akkor felmegy 1V-ra a fesz, tehát alulról lehet valami gebasz, de a Q255-öt kiforrasztva sem változik a helyzet. A trimmer jó a R267 is jó. Az ezen eső fesz. 410mV ezen is mint a jó oldalon. Valami ötlet valakinek? A BD140 esetleg nem jó helyettesítő lenne a Q253-nak?

212A.jpg
    
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») 12:21 /
 
Szia, meghajtó, végtranyókat kiforrasztva ellenőrizném, R268,69,70 ellenállásokat is..
A hozzászólás módosítva: 12:23
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») 12:34 /
 
Szia! Engem a Q254 bázis-emitter feszültsége érdekelne, mert 0,6 V-nak kéne lennie.
(#) szamóca válasza CHZ hozzászólására (») 12:51 /
 
Szia!
R268 281Ohm R269 20Ohm kiforrasztva, tehát azokkal nincs gond. R270 viszont szakadt volt! Kicseréltem, de a helyzet továbbra sem javult, ugyanúgy 410mV van az 1,1V helyett..
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») 12:52 /
 
Szia!
Bázis emitter közt nem mérhető feszültség.
A hozzászólás módosítva: 12:53
(#) CHZ válasza szamóca hozzászólására (») 12:59 /
 
R267?
(#) szamóca válasza CHZ hozzászólására (») 13:02 /
 
Azt mértem az jó volt a 2k2 vel 88Ohmra van beállítva, a másik oldalon is annyit mértem. 470mV feszt. mérek rajta mint a jó oldalon.
R266.265-öt, C262 100µF is néztem, panelban jó értéket mutatnak.
A kettősdióda is jó 1,1V/ zárt állapot.
A hozzászólás módosítva: 13:10
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») 13:47 /
 
Az egyik láb a kettőből nincs benne az áramkörben, például sérült a hozzá vezető fólia.
Mivel a Q254 emitterén a korábbi mérés 26 mV-ot mutatott, a bázis láb hozzávezetését látom szakadtnak. Q253 kollektor Q254 bázis közötti szakadásvizsgálatot ajánlok.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») 14:03 /
 
A testhez képest mérve volt az a 26mV, ami most 46mV. Annyi történt hogy cseréltem a Q253-ast egy nagyobb bétájú NEC 2SB 731-re, de nem hozott eredményt.
253C-254B között nincs szakadás, már többször ellenőriztem. Mindkét forrasztásnál a 410mV körüli értéket mérem.(mondjuk ugrál mint a veszedelem ez az érték is)
Q254 szerintem azért nem nyit, mert a 470mV bázisfesz. kevés neki.
De Q255 bázisán is -1,4V van a -0,6 helyett.
Már ötletem sincs mi a fene ez.
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem