Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   42 / 64
(#) aramis válasza Cinema hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Nincs ,nem kapcsol be egyáltalán. Azért irtam le a trafón van áram a táp stk inverternél már csak 3 v van
(#) aramis válasza Cinema hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Találtam 4db kondit amit kimérve zárlatosak pl 220uf 63v 2db 47uf 16v 220uf 25v
nem tudom hogy igazán zárlatos mert a multiméter en 200uf állítottam és mind a 4 zárlatot mutatott, Nm lehetséges az alacsony farád érték miatt.?
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Szia! Az ohmmérés mit mutat?
(#) Cinema válasza aramis hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Egyszerre nem valószínű, hogy mind a 4db. kondenzátor zárlatossá vált. Kiszáradhattak ez a valószínűbb, akkor csere szükséges. A motorokat nem kell kiszerelni, azok sokat kibírnak és előbb tönkremegy más a gépben, mint egy hajtómotor.
Mérni kellene, ha van egy Digit-multimétered, az nagy segítség lenne behatárolni, hogy mi lehet hibás.
Tehát a tápegység: többféle feszültség van előállítva ezek fel vannak tüntetve a panelon, vagy a másik panelre írva, amihez csatlakozik a táp-panelje. Biztosítékokat érdemes kimérni, majd a diódákat a tápegység panelján.
Ha az elektrolit kondenzátorok között van olyan, amelyik púpos lett, akkor azt cserélni kell, ugyanolyanra, mint amit a felirata elárul. Biztosíték-ellenállások mérése, félvezetők mérése a tápban, vagy egyéb tápkörökben.
(Meg kell nézni, hogy a mechanika hogyan áll, ha normálisan lett kiadatva a kazetta és rendben ment a kikapcsolás is, akkor a mechanika elvileg az alap-helyzetében van.
Az előlapot is le kellene venni, mert azon is vannak táp-részek, amik a kijelzőt táplálják és annak a vezérlőköre is ott található. Mérni kell feszültségeket, ezek elvileg fel vannak tüntetve helyenként, de púpos kondenzátorokra is érdemes vadászni, mert azok cserére szorulnak. Ha már az előlap le lett véve, szépen takarítsuk ki, száraz nem szöszölős ruhával kitörölhetjük a kijelző előtti részt, majd a kijelzőt is óvatosan tisztítsuk meg. A szervizelésnek mára vége.)
Ha valami nem tiszta, nem megy, ne erőltesd, írj.

Üdv!
(#) aramis válasza Cinema hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Köszönöm A választ ,ahogy írtad úgy teszek ,majd írok ha elakadtam vagy ha sikerült
üdv.
(#) aramis válasza Cinema hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Igazad volt! Jók voltak a kondik a műszerrel volt gondom és ez oldotta meg mert át forrasztottam az egész táppanelt és megtörtént a csoda indul stb-.
Köszönöm az önzetlen segítséget.
üdv:ml
(#) Cinema válasza aramis hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Szívesen, örülök, hogy jó lett.

Üdv!
(#) pakard hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Urak,

Lenne egy pana nv h75 videom aminek se normális képe se hangja..a tipikus sávontartási problémát adja nem a fej rossz..vmi tracking gond lehet teljesen rossz a kép és hang is néha jön csak elő..olyn mintha nem tudná követni a szalagra felvett jelet normálisan ezért nincs kép se hang rendesen. Van egy másik ugyan ilynem átraktam a fejet de ugyan azt csinálja azzal is.Vmi ötlet..??
(#) Massawa válasza pakard hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
A tracking fejet nézted/mérted?.
Az ahhoz tartozo elektronikában van méröpont, ahol a fejfordulatonként 2 impulzus láthato. Lehet, hogy van ott egy REF méröpont is, azon egy fürész jel van (50/100 Hz) a tracking impulzusoknak a fürészjel közepén kell lennie.
(#) CHZ válasza pakard hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Ellenőrizd, hogy a betöltő babák befeszülnek-e a helyükre.
Fogaskerék berágódás miatt előfordulhat, hogy szalag nem megfelelő helyen fut.
Lejátszás közben könnyen ellenőrizheted.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2018
(#) zsolti002 hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok. Valaki esetleg meg tudná mondani hogy az alábbi fej mejik típusokhoz vagy típushoz jó? Nekem konkrétan egy AKAI VS-G440 be kellene. Neten nem találtam róla semmi infót.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) RockFonok hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Tavaly volt egy kérdésem videomagnómról LP felvételeke ugrálnak.

Én ezeket a válaszokat kaptam ezeken a fórumokon:
Bővebben: Link

Itt ennél meg a franko de belepofa nevű felhasználó válaszát olvassátok el:Bővebben: Link

Nekem az egyik felhasználó ezeket mondta ezeket vegyem meg:

A VIDEO 90-et, a KONTAKT IPA-t, és az ANTISTATIK 100-at.
Mindegyiket vegyem meg? Vagy elég az egyiket, melyiket?
Vagy jó a gyógyszertári alkohol is?
Csak azzal nem tudok be fújni kis résekbe ahol a fejek vannak, ezért lenne jó a spray-t venni.
Eszembe jutott tegnap mikkor régen még a görgő rossz volt, akkor meg pucoltam a fejeket óvatosan fültisztító pálcikával és pálinkával, az óta ugrál fut az LP felvétel.

Előre is köszönöm a válaszotokat!
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Idézet:
„fültisztító pálcikával és pálinkával, az óta ugrál fut az LP felvétel.”


Így nem szabad fejet tisztítani, kitörheted a fejmagot!
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Papírzsepi jó lesz? Vagy mivel tisztítsam meg?

A VIDEO 90-et, a KONTAKT IPA-t, és az ANTISTATIK 100-at.
Mindegyiket vegyem meg? Vagy elég az egyiket, melyiket?
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Alkohol és olyan anyag, ami nem akadhat be fejmagba. WC papír is jó, ha beakadna elszakad. Nedves tisztítás után, száraz is szükséges, különben a szalag, visszamaradott nedvességtől ráragadhat a fejdobra.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Azt a 3 db vegyem meg?
Vagy elég a video 90?
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Tiszta alkohol kell semmi más, ne vegyél semmit. Hibajelenség amit leírtál, nem biztos, hogy fej koszolódás okozza.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Pálinka is jó?
Vagy inkább kérjek kölcsön nagybátyámtól amit vett gyógyszertárba alkoholt?
Hogy tisztitsam meg a fejdobban a kislikakat ahol fejek vannak?
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Jó ha tiszta...
(#) Cinema válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Pálinka az beléd jó.
Az egész készüléket ki kell tisztítani, mert csak a fej tisztítása önmagában nem elég, tehát ezzel kezdjük.
Tiszta alkohol, ami gyógyszertárból talán beszerezhető, egyéb esetben az izopropil-alkohol használható. Szarvasbőr-szerű anyaggal lehet a fejet megtisztítani sérülésmentesen, több menetben, tehát többször kell az alkoholos tisztítást elvégezni. A teljes szalagpályát is meg kell tisztítani, a hang- és törlőfejet is, a szalagvezető babákat, görgőket.

Üdv!
(#) RockFonok válasza Cinema hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Ez jó lesz? Bővebben: Link

Sajnos nagybátyámnak már nincs, elpárolgott, És azt mondta elég drága a gyógyszertárban.

Pálinka miért nem jó?
Mindig azzal szoktam pucolni a fejeket, még a hifi kazetta Deck-t is.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Tisztítsd meg vele, szerintem sajnos a problémád nem oldja meg.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
8x Már meg tisztítottam pálinkával, ha nem többször, de nem sokra mentem vele.

Itt egy videó hogy az egyik kazettán nagyon rossz, másikon már nem annyira rossz, harmadikon meg semmi gond, néha ott is szokot egy kettőt ugrálni.
De néha a második kazettán is szokott ugrálni, de nem annyira mint az első kazettán. H STOP-t nyomok a videón és újra lejátszást nyomok akkor az első kazettán megint meg bolondul a kép ugrálás.
Régebben vettem fel LP módba ugrált a felvétel, SD módba meg le töröltem a LP mód próbafelvételét és SP módba semmi gond nincs.
Akkor szerintem kazettáknak semmi baja, SP felvételű kazetták jól működnek.
Amikkor pörgettem vissza az elejére a szalagot (minden kazettánál így pörget már) elég furán pörgeti vissza a kazettát, régen nem így szokta a 6:45 töl halható furán pörgeti, régen még kattanni szokott, néha ez a hang szokott lenni ha nem tudja vissza pörgetni a kazettát és ki kapcsol a videomagnó.
Nézed végig a felvételt.

SP LP mód is váltogatja, meg a számlálót is.

Bővebben: Link
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Tipikus sávkövetési hiba, általában szalagfutás problémája okozza. Nyomógörgő, befűzési hiba, esetleg CTL fej koszolódása okozhatja. Szalag szélét nem hullámosítja, számláló működik amikor ugráló képet ad?
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Szalag szélét nem hullámosítja, számláló működik amikor ugráló képet ad? Semmi baja a szalagnak. Igen működik a számláló.

Nem tudom halottad e mikkor meg ált a pörgetés és halható mint ha szalag valamihez hozzá érne 6:50 percén.

Volt már egy olyan kazetta hogy a pörgetésnél elég furcsa hangot adott ki, és a végén be gyűrte a szalagot pörgetés közben.

A számláló akkor szokott meg állni mikkor ez a hiba lesz, mindig csak LP felvételeknél: Bővebben: Link

Láttad a felvételen hogy a számláló 6:06 mutat, ha bele pörgettem volna pár percet akkor már 7:07 mutatna. Annyira ez a hiba nem zavar ha nem tesz kárt.

Szervizben meg tudnák nekem csinálni 10 ezerért max 15 ezerért?
Gumi görgőt ki cserélték 24 ezerért még 2012-ben.

Néha nem veszi be a kazettát, de azt nagyon ritkán csinálja, meg azt is hogy nem tudja visszapörgetni a kazettát.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Azt úgy történt a pörgetésnél a szalag gyűrés, hogy pörgettem az elejére és nagyon hangos furcsa hangja volt, és mikkor a kazetta elejét felnyitottam ott volt valami műanyag maradék, nem tudom mi jött szét a kazettában, valószínű azért gyűrte be a szalagot.
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Idézet:
„A számláló akkor szokott meg állni mikkor ez a hiba lesz, mindig csak LP felvételeknél”

CTL fejet is tisztítsd meg és ellenőrizd a szalagfutását.
Idézet:
„Gumi görgőt ki cserélték 24 ezerért még 2012-ben.”

Nem semmi, oda ne vidd többet.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Szerinted pálinkával ne tisztítsam többet?
Vagy foltbenzinnel tisztítsam meg? Azt ajánlotta egy válaszoló másik fórumon.
Én mindig pálinkával szoktam és mindig sikerrel jártam, csak az LP felvételnél nem.

Találtam már jobb szervizt, mikkor el vittem meg csináltatni a micro hifimet mikkor nem volt hangja, mondtam neki 10 ezerét csinálja meg, aztán 9000 ezerét meg csinálta.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Nem ez a problémád oka. Szerintem nem jó ha árat mondasz, ha kisebb baja van akkor is ehhez fogják igazítani a végösszeget.
(#) RockFonok válasza CHZ hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Szerinted pálinkával tisztítsam meg?
Vagy foltbenzinnel tisztítsam meg? Ezt ajánlotta egy válaszoló másik fórumon.
Következő: »»   42 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem