Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   687 / 839
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Remek hozzáállás.
(#) Alkotó válasza kilo hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Ha pontosítod melyik verzióra gondolsz -mondjuk egy linkkel-, és megadod mire van szükséged, akkor jó eséllyel meg lehet oldani a problémádat.
(#) kilo válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Bővebben: Link
Negatív DRY-fóliával szeretném megcsinálni a linkelt nyákot és ehhez szeretném a negatív rajzolatot ill. forrasztásgátló lakkbevonat készítéséhez szükséges filmet a forrszemek kitakarásához.
Köszönöm.
(#) Alkotó válasza kilo hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Továbbra sem tudni a lotstop-hoz mire van szükséged, ezért ahhoz is negatív filmet generáltam, de egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz a megfelelő.
Tanulmányozd erre gondoltál-e!
(#) pinyó39 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Hullámforrasztás?
(#) Alkotó válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Mi a kérdés?
(#) pinyó39 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Nem arra kell neki a maszk?
(#) metabo123 hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Készítettem egy labortápot (Alkotó 2.7.4 … 30V 3A). A probléma a következő:
A tápegységet bemenetén 25V AC van, a pufferen 36V DC.
A feszültség állító potmétert felfelé tekerve 0V-tól szépen emelkedik a kimeneti feszültség, de csak 12V-ig, ez a potméter közép állásáig mérhető. Tovább tekerve a potit a kimeneten a feszültség már nem változik. Ha lekapcsolom a tápot (megszűnik az AC) a táp kimenetére kötött izzó, rövid ideig nagyobb fényerővel világít, amíg a puffer ki nem sül.
Az áramkorlát és a DC-OFF funkció is működik, potméterek rendben, feszültségértékek véleményem szerint szintén: IC 11.pin: 4,6V, 1.pin: 9,9V. Az IC.4 lábán 24V van, ha a kimeneten 0V van és 18-ra esik mikor feltekerem (ez jó így?).
Mi lehet a gond?
(#) scooby_ válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Szia! LötStop-hoz olyan film kell, amin csak és kizárólag a PAD-ek látszanak. Mikor gerbert generálsz, ott is van egy olyan gerber, hogy Solder Mask, ez pont ezt tartalmazza magában.
Szerk: Nyomtatásnál is van ilyen. Csatoltam a képeket.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) JZoli válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Egy rajzot azért mellékelhettél volna. Tudom, hogy többször is fent van, de aki segíteni szeretne annak ilyen esetben el kell kezdeni keresgélni, hát lehet, hogy így már el is megy a kedve a segítéstől.
(#) metabo123 válasza JZoli hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Tökéletesen igazad van, akartam is csak lemaradt.
Most pótlom!
(#) FAZ1 hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Üdv!

Van nekem egy olyan tápom, amelynek a doboza (burkolata) sajna már nincsen meg. Így aztán a paramétereit sem igazán tudom. A mérhető lényeg - kijön belőle +5V, és +12V feszültség.
Viszont azt nem tudom, hogy ez a cucc a gyakorlatban mennyire lenne terhelhető (amperban), vagyis mekkora terhelői áramerősséget bírna el?
Hogyan tudnám mindezt leellenőrizni vagy kimérni?
Ezek az elektronikus tápegységek egy bizonyos áramterhelésen felül automatikusan leszabályoznak, avagy egyből simán lekapcsolnak. Netán csak úgy elfüstöl?

Kérdésem:
- Hogyan lehetne letesztelni a dolgot?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) ferci válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Szia!
Nem ártana, ha feltennél egy közelképet, mégis milyen az egyenirányító és az esetleges szabályzóelemek, mi a nevük, stb...
Utána várjál véleményeket és tesztelési variációkat.
(#) JZoli válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Az IC 11-es lábán az a feszültség nem jó, vagy a polaritását nem jól írtad, annak -5V körül kellene lenni. Ezen kívül a poti végállásaiban jó lenne megmérni a 12.-es és 14-es lábon is a feszültségeket. Ezek többet mondanának, hogy szabályoz-e rendesen a műveleti erősítő.
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot, de ez nagyon merész és alapvetően téves kijelentés. A lötstoppon az látszik, ahol nem akarod a forrasztásgátló festéket. Ebbe persze beletartoznak a pad-ek is, hiszen azokat forrasztani akarjuk, de jelen esetben néhány vezetősáv is ide tartozik, amiket "rápatkolással" meg lehet így erősíteni.
Azt gondolom, ismerem a képeiden kiemelt lehetőségeket, magam is használom, és a programhoz készült leírásomban is említem őket.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) metabo123 válasza JZoli hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Igen, elnézést, valóban lemaradt az előjel: -4,6V van a 11 lábon.
Az áramkorlátozó poti maximumon, a feszültség állító poti nulla állásában a 12 láb feszültsége: 0V, a 14 lábon: 3V. Elkezdem felfelé tekerni a feszültség állító potit. A 12-es lábon 0-ról 7,9V ig nő a feszültség a poti teljes szabályozási tartományában, de a 14-es lábon csak a potipálya feléig nő a feszültség 16,2V-ig tovább nem változik.
(#) JZoli válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Az R3-as, és R9-es ellenállás értéke biztosan jó? Nincs ott valami csere, vagy átvezetés?
(#) metabo123 válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Meg van a hiba: "FATAL ERROR"
A T6 pozícióba nem BC337, hanem BC327 került.
Cserélve tökéletesen működik.
Tudtam, hogy én hibáztam, mert már egyszer elkészítettem ezt a kapcsolást saját tervezésű nyákra (speciális helyigények miatt terveztem át) és az tökéletesen elsőre működött, és ugyanazt a nyákot nyomtattam és ültettem be most is.
Köszönöm a hozzászólást!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) FAZ1 válasza ferci hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Bocsi, de teljesen IGAZAD VAN!
Ha én nem tudom, más - csak látatlanban - naná hogy mégúgyse!

Rögtön összehozok valamit ...
(#) FAZ1 válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Itt vannak a képek -
bááár - ha ezekből aztán bármiféle komoly adat kilátszana ... Megnézném ....
Bocsi a nem éppen tűélesre sikeredett fotókért, de ezek CSAK egy mezei mobiltelóval készültek!
(#) FAZ1 válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Valójában annyira nem szedtem szét (hiszen ha valójában jól működik - akkor MINEK?),
de -
az egyenirányító egy kisméretű fekete "kocka". A pontos neve és értéke csak kiszerelés után válna teljesen láthatóvá ...
Amit a réseken át láttam - s ami névnek tényleg rá van írva -
KBP-210 -

Ha mindez esetleg talán utalna valamire?
(#) latyakosa válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Megközelítőleg 50-60W lehet a max teljesítménye, 2-3A csatornánként.
(#) ferci válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
A KBP210 egy 2 amperes graetz.. 150 wattnál többet nem saccolok összesen a két kimenetre.
Meg kéne még nézned az 5 V és a 12 V diódáját, miféle, tokozásra legalább.
Milyen drótok mennek az 5 V és a 12 V diódájára kb.?
Milyen IC vagy fet hajtja a trafót?
A trafó szélessége, magassága is sokat elárulna, össze lehetne hasonlítani egy ismert flybackéval.
(#) FAZ1 válasza ferci hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Jó kérdések.
A végén még teljesen szét kell szednem az egészet. Pedig elég szépen be van öntve ezzel a fehér trutyival ...
A trafó mögött van 2 db. "fekete valami" (persze alaposan becsomagolva, és a hűtőbordához lemezelve, aztán nehogy máá bármi látható legyen belőle),
majd ha kiveszem az egyik "mellettes elkót" (talán holnap) akkor abból kiderül, hogy egyáltalán mi az?
Sajna annyira tömörre van az egész elektronika összerakva, hogy nem egy kimondottan "alkatrész leolvasós" börze az alaptémája.
Lehetséges, hogy azok valami kettős diódák (netalán Shottky diódák?).
Annyira nem igazán értek én ezekhez a frekvenciájukban már-már szinte az egekbe invertálós elektronikus cuccokhoz.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) ferci válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Annyira azért ne szedd szét... ha szebb képet teszel fel erről a részről ( alul, felülnézet ) és merőlegesen fényképezve, közelebb visz még jobban. Látszik az is, dupla schottky van ott vagy sem. A trafó méreteit is írd le.
(#) qvasz2 válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Én csak azt nem értem, miből gondoltad pont ide feltenni ezt a kérdést, mivel
egy: ez kapcsolóüzemű,
és kettő: baromira NEM labortáp
(#) FAZ1 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Bocsánat - hát így sikerült.
Bár ez csak egy valamilyen tápegység, de majd - beviszem a laborba ...
(#) ferci válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Jobban megnézve a trafó méreteit, vissza az egész... csatlakozok latyakosa véleményéhez, 50 watt is elég lesz neki összességében.
Amelyik körnek vastagabb a fóliázata, talán az lett több amperre tervezve.
(#) csongore hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Lenne egy kérdésem valaki mar probalta atalakitani a 2.7 Labortapot hogy mukodjon Mos Fet-el pl.IRFP064?
(#) tamas9702 válasza FAZ1 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Helló
A molex csatlakozoból ítelve én ezt külső hdd tápegységnek nézem. Azok 2A körül tudnak 12V-on és 5V-on is. Legalábbis én eddig csak olyant láttam.
Következő: »»   687 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem