Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra adó-vevő
Lapozás: OK   2 / 2
(#) elektronikaforever hozzászólása Okt 5, 2013 /
 
Szép jó napot mindenkinek
még elég kezdő vagyok az elektronikában, de szeretnék építeni egy infra adó-vevőt (távirányítós autóhoz). tudna valaki küldeni kapcsolási rajzot az adóról illetve a vevőről is? (azt szintén megköszönném, hogyha le is írná az alkatrész típusát. Pl: ne csak úgy hogy R1, hanem hogy hány Ohm-os az az ellenállás.) Előre is köszönöm.
(#) jdani hozzászólása Aug 25, 2014 /
 
Sziasztok. Van egy PICes infravevőm, ami 2 sávos. A vevő TSOP4838. Ehez keresnék adót. Egy távirányító az egyik kanál, a másik kanál pedig egy lehető legkisebb adó. Ezzel próbálkoztam, de nem jó. Ha jól tudom, a távirányító gomb lenyomásakor annak a kódnak amit villog, van eleje és vége. Viszont ennek a kapcsolásnak nincs. Itt csak állandóan villog a LED 38KHzen. Gondolom ez a gond. Tudna valaki egy egyszerű kapcsolást, ami működne?
(#) Hp41C válasza jdani hozzászólására (») Aug 25, 2014 /
 
Ebben a cikkben szerepel egy távirányító 36kHz -re. A programját át lehetne írni 38 kHz -re.
(#) jdani válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 25, 2014 /
 
Kösz.. Azt hiszem egyszerűbb lesz megíratni valakivel egy 12F629be...
(#) aspine hozzászólása Ápr 16, 2015 /
 
Üdv!
Egy projekt keretén belül IR adó és vevő áramköröket szeretnék tervezni, amiket PIC mikrokontroller irányít. Olyan megoldást képzeltem el, hogy egy IR adó és a vevő is a maga áramkörében egy enkóderre illetve egy dekóderre lenne kötve, így a mikrokontrolleren UART-tal valósulna meg a kommunikáció. Sokat keresgéltem neten a témában, de nem igazán találtam egyedülálló enkóder illetve dekóder áramköröket, és kissé pazarlásnak érzem egy adóhoz vagy egy vevőhöz egy teljes MCP2120-ast használni, ráadásul erősen helykritikus a nyák kialakítása. Ennek a megvalósításához kapcsolódó ötleteket megköszönném!
Edit: IR adó alatt IR diódát, IR vevő alatt IR fototranzisztort értek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2015
(#) Hp41C válasza aspine hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Ha ragaszkodsz az IrDa -hoz: Olyan PIC választása, amelyben az UART IrDa kompatibilis pl.: PIC24FV16KA301...304 és egy optikai egység pl.: TFDU4100.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2015
(#) harskuti hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Rendeltem egy ABO-20 tipusu infrakaput. A bekötésnél az a gondom, hogy a (receiver) kimenetét nem értem, hogy hogyan kell bekötni pl. egy led lámpát szignálnak.
harskuti
(#) vargaf válasza harskuti hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Ez talán segithet.
(#) Remci válasza harskuti hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Mit akarsz rákötni? A reléje nem bír el nagy terhelést, ráadásul alap helyzetben ha az adó-vevő látja egymást, akkor a relé zár. Majd ha a kettő közé kerül valami,vagyis nem látják egymást,akkor nyit a relé.
(#) Kékróka válasza Remci hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Ha lehet hinni a PDF-nek, tud az NO-t és NC-t is.
(#) Remci válasza Kékróka hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Én a kugli képei közt néztem,ott nem láttam állítási lehetőséget, de ettől még lehet rajta.
(#) vargaf válasza Remci hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
A leírásban szerepel és melékelem a képet is. A három LED felett ott a választási lehetőség.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2018
(#) Remci válasza vargaf hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Igazad van, azt nem láttam
(#) Thomas10100 hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e. De van egy alkalmazásom amivel adatot lehetne kinyerni egy labor gépből. Az alkalmazásban csak COM portot lehet kiválasztani. USB infra vevőnk van.
Esetleg létezik olyan program ami az USB eszközt virtuális COM portra alakítja?
Eszközkezelőben az infra tulajdonságainál nincs olyan hogy portot tudjak választani, mint a USB-Soros átalakítóknál.
Az alkalmazás XP alatt fut.

Köszönöm!
(#) szertz hozzászólása Nov 17, 2019 / 1
 
Sziasztok! Egy 2-3V-os egyenáramú kis motort szeretnék valami nagyon egyszerű és kis méretű távirányítóval előre-hátra vezérelni. Fontos, hogy csak addig működjön a motor, amíg a gombot nyomom! Van valakinek tapasztalata vagy ajánlata ez ügyben? Köszönök minden segítséget!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem