Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   83 / 130
(#) Wind-Storm válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Igen, ezt látom, hogy préselt, csak az nem egyértelmű számomra, hogy miképpen tekerem le a réz idomról.
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
A jelölt hollandert tudod letekerni és a csövet balra kihúzni vagy a T idomot jobbra lehúzni.

Hollander.jpg
    
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
A könyök felől a hollandi oldható.
(#) Wind-Storm hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Erről beszélünk, ugye?
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Igen, azon a képen van könyök és préselt idom.
(#) Bakman válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
A képen a felső hatlapfejű hollandert tudod oldani könnyen. A középső elem egy szűkítő közcsavar, az alsó, ezüst színű hatlapfejű idom pedig a préselhető csatlakozó része.
(#) Wind-Storm válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Tömítőgyűrűs?
Most már ez is le van festve, csak a képen látom, hogy nincs közte kóc.
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Vagy igen, vagy nem, de az legalább biztos.
Ha radiátor csatlakozó lehet kúpos is, tömítés nélkül.
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Értem, kösz!
Itt még nincs festve.
Szóval akkor ha jól következtetek, a lényeg az, hogy az 1-es képen a hatlapfeljel együtt az egész cső tekeredik, ha bontani akarom, valamint a 2-es képen is?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Igen a 2. képen a fényes hatlapfejű hollandi csavar oldható.
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Megálmodtam az átalakítását a csőrendszernek, ahhoz, hogy a kádtöltő csaptelepen a nyomás szimmetrikus legyen a két ágban. A kép paint-os szerencsétlenkedés eredménye.
A nyomásszabályzó szelep annak esetleges meghibásodása miatt fönt marad, hollandikkal lesz megoldva a csőcsatlakozás, hogy könnyen cserélhető legyen, mert álfal fog a csövek elé kerülni.
Kapni fog egy olcsó vízszűrőt is, mert jelenleg nem tettek elé.
Az alumínium kerekes sarokszelep ki lesz véve, helyette könyök betéve, és arra a golyós csap, úgy vélem hogy ez így lenne a legmegbízhatóbb. Szerintetek is?
Csak a kádtöltő hideg ága miatt nem lesz külön szakaszolás, a jelenleginek sincsen értelme, már ha azt feltételeznénk, hogy még működik a sarokszelep, pedig valójában már beállt.
A kérdésem az, hogy ötrétegű csőhöz hajlítórugóm nincs, ezért könyök idomot használjak a csapkiálláshoz, vagy kézi erővel meg tudom majd hajlítani ekkora ívben a cső megtörése nélkül?
Illetve néztem belső menetes kulcsos fél colos "kezdőidomot", nem tudom, hogy abba tekerjem-e majd az excentert, mert rizikós lehet az utólagos állítás, ha az álfal mögött nem lehet majd megfogni az idomot elfordulás ellen. Vagy a másik opció, hogy használom az említett idomot, a cső pedig nem lesz fixen beburkolva, hanem lesz a cső minimális mozgásának tér hagyva, ha csapot kéne cserélni, és az excenteren nem kéne utólag állítani.

Még egy kérdés: Ez egy egész olcsó olló. Bővebben: Link Alkalmas lesz nekem ötrétegű cső vágásához?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2018

megoldas.jpg
    
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Kulcsos idomnál a fehér gyűrű általában nincs az idom alján. Ez szándékos? A csővel kell teljesen letolni az aljáig, még a hollandi rátekerése és meghúzása előtt, ha jól sejtem?
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Ha nem vagy biztos a dolgodban, mutatok egy elég jó videót :Bővebben: Link
A cső vágásához egy jó metszőolló is megteszi.
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Van csővágóm, kalibrálóm is, csak elbizonytalanodtam közben, mert az a gyűrű nincs teljesen az idom alján, és ez a videó sem tér ki rá, már láttam.
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
A csövet elvágod, kalibrálod, sorjázod, ütközésig rátolod, hollandi anyát meghúzod.
Az O gyűrűk tömítenek. Több százat összeraktam, soha semmi gond nem volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Most jöttem rá, hogy ez a gyűrű valószínűleg amiatt van ennyire közel a második O gyűrűhöz, hogy igazolja azt, hogy használatlan, új idom? Valamelyik idomon ugyanis nehezen mozog ez a gyűrű, és megtévesztő lehet, hogy ennek ütközik, és nem tolható mélyen az idomba a cső.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2018

idom.jpg
    
(#) gyuszo válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 18, 2018 / 1
 
Az egy szigetelő gyűrű, mivel az ötrétegű cső tartalmazza az alumínium csövet is.
Az idom pedig réz.
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 18, 2018 / 1
 
Az összes réz idomnak tartalmaznia kell az idom nyúlványának tövében egy szigetelő-karikát,
amelynek az a rendkívül fontos szerepe van, hogy a csővégnek a középső alumínium rétegét elszigetelje a fémidom réz anyagától. Elkerülve ezzel a galvánelem képződést a réz és az alumínium között, valamint a gyors elektrokémiai korróziót! Tehát a cső alumínium része nem érhet hozzá a fém idomhoz!
(#) Wind-Storm válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Galvanikus elválasztás, értem én, kösz!
De akkor a lényeg, hogyha nincs teljesen az idom tövénél, akkor is le kell nyomni, ha kicsit nagyobb erőt is igényel.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2018
(#) Wind-Storm hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Sziasztok!

Ha egy kompresszor manométerével meg szeretném mérni, hogy mekkora a hálózati nyomás, ahhoz a legkézenfekvőbb talán a zuhanycső lenne, hogy elegendő levegő maradjon benne, hogy ne érje víz a nyomásmérőt.
Tudtok tanácsot adni, hogy milyen levegős kerékszelep csatlakozóhoz illő idomot lehetne összerakni akár forrasztható, akár menetes 1/2" KM idomhoz?
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) goreny válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szerintem csalóka lesz, a levegő összenyomható, a víz nem.
(#) Bakman válasza goreny hozzászólására (») Feb 25, 2018 / 1
 
A levegőt a víznyomás nem tudja nagyobb nyomásra késztetni, mint amekkora a víz nyomása.
(#) proli007 válasza goreny hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Sajnos van egy alaptörvény, miszerint "zárt rendszerben a nyomás állandó"..
(#) proli007 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
Ennyiért nem érdemes a kompresszorról letekerni a manométert..
(#) Wind-Storm válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Késői válasz, de nem tudom miből gondoltad, hogy le szeretném róla tekerni.
(Mert nem is lehet.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2018
(#) proli007 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Jaj.. "Ha egy kompresszor manométerével" Te írtad. A manométer, az manométer. Nincs ráírva hogy kompresszorhoz, maximum a használható közeg van ráírva.
(#) pls hozzászólása Máj 5, 2018 /
 
Magasabb hőfokon több vízkő válik ki a bojlerben, de kevesebb melegvíz kell, mert a hideg vízzel kádban higíthatom megfelelő hőfokúra.
Ha a kisebbre állítom a bojleren a hőfokot, akkor kevesebb vízkő képződik, viszont több melegvízre van szükség, mert kevesebb hidegvizet lehet csak hozzáadni.

Tudja-e valaki, hogy melyiket módszert érdemes választani, ha minél ritkábban akarom szétszedni a bojlert vízkőtlenítés céljából?
(#) HA3GX válasza pls hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
2 évente szoktam szétszedni, de volt, hogy 10 évest bontottam. Volt benne egy vödörrel legalább.
Anód csere, és nem lesz gond. Ne vessz el a részletekben!
(#) ha9pi.feri válasza pls hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Szia! Mindenképp a lehető legalacsonyabb hőfokot kell beállítani, a szükséges meleg víz igényhez. Biztos, hogy kevesebbszer kell szétszedni és a bojler élettartama is hosszabb lesz.
(#) Bakman válasza pls hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Érdemes a lehető legalacsonyabb hőmérsékletre beállítani a bojlert. Ezzel energiát spórólsz és elvileg kevesebb lesz a vízkő. Viszont, nem árt havonta egyszer alaposan felfűteni fertőtlenítés címen.
Következő: »»   83 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem