Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos sertéskábító
Lapozás: OK   14 / 22
(#) mgy válasza deak francis hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Üdv !

Szerencsésebbnek tartanám egy rezisztencia méréses kábítót.
Egy két-áramkörös relé először pl. 12 VDC feszültséget kapcsol a villákra. A sertés ellenállását mérném ( benedvesített fejnél kb. 180-300 volt). Az elvárt küszöbértékek közötti mérés után a relé átkapcsol és a kábítófeszültséget adja a villára. Akár időzíthető is 5-15 sec között.
Lehet fejleszteni úgy, hogy a rezisztencia függvényében nagyobb vagy kisebb kábítófeszültséget kapcsolunk.
Így kivédhetjük a rövidzárlatot és az kézzel történő véletlen hozzáérést.
Üdv MGy
(#) mgy válasza mgy hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Elnéztem !
A zárójeles résznél módosítandó ! ( benedvesített fejnél kb. 180-300 ohm )
(#) Tomi111 válasza mgy hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Szia! Hiába írunk ide ilyeneket. Tettem fel ide régebben gyári sertéskábító rajzot, nem tudom valaki megépítette-e? Mindenki csak egy egyszerű trafót épít, ami azon kívül, hogy életveszélyes, a célnak sem felel meg sokszor, ill. nagyon nagy gyakorlat kellene a jó eredményhez. A sertés ne legyen görcsös, ne legyen törés, bevérzés, stb. Eleve egy áramgenerátoros lenne az ideális ( kb 450-800mA), persze időzítéssel, de gyakorlat ide is kell. Minden függ az állat súlyától. Vágóhidakon, ahol 100-120kg a vágott súly, ott jó a fix beállítás. Egy modern gyári pedig előbb mér, ahogy írod, és utána adja ki a megfelelő feszültséget a fogóra megfelelő ideig.
(#) Bakman válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Ismerősöm transzformátorost használ kábításra, nagy megelégedéssel. Mit értesz azon, hogy sokszor nem felel meg a célnak? Mi a cél, illetve annak miért nem felel meg?
(#) mgy válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Szia!
Ismersz valami áramgenerátoros kapcsolást ? (60-130 V között az áramgenerátor korlátozza vagy próbálja tartani a beállított áramot)
Üdv Mgy
(#) deak francis hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Hali.
Akkor valakinek van-e valami konkrét megoldása?relés timer??vagy egyéb??
(#) kismokesz válasza gergelygotthard1 hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Hello! Érdekelne, hogy mi kell a megépítéséhez.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) elektrikszerviz hozzászólása Feb 24, 2018 1 /
 
Gondolt már valaki arra, hogy megnézze az Áramütés Elleni Védelem, műszaki előírásait és az ide vonatkozó Szabványokat ? Nem akarok szabványszámokkal hivatkozni. Érintési feszültség 50V, a tranzformátor BIZTONSÁGI LEVÁLASZTÓ !!!. Ezeknek évenkénti Felülvizsgálata Szigetelés mérés Meg ..... . Ha pedig valami gebasz van akkor a Bíróságon a felkérés VÁDLOTT ÁLLJON FEL ! nekem csak ennyi a kérdésem mókolt sokkolókról.
(#) Horvath65 válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Feb 24, 2018 1 /
 
Köszönjük az építő jellegű hozzá szólást! Valami érdemi?
(#) kozso31 válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Feb 24, 2018 / 1
 
Sziasztok én csak annyit szeretnék hozzá tenni,hogy írd le légyszi,hogy ha leválasztó transzformátort haszálok a kábításhoz akkor az hogy tartozik az áramütéshez.Megmondom őszintén én amiket készítek azokat én magam szoktam lepróbálni és még ÉLEK.
(#) Temela válasza kozso31 hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Direktbe tolod a 230-at? .-mert ha nem, és használsz trafót, akkor neked is van leválasztód!
Valamikor valakik azt mondták, hogy a "törpe" feszkó felett életveszélyes. Azt gondolom akik tudják mire gondolok, azoknak nem kell ilyeneket ecsetelni. Akik meg nem tudják azoknak nem sertéskábítóval kellene kezdeni, mert valóban lehet "...gebasz..."
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018
(#) elektrikszerviz válasza kozso31 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Láttam már pár darabot, de nem leválasztó trafó van bennük, hanem sima egy csévetestes. A leválasztó trafó ott kezdődik, hogy a primer és a szekunder tekercs külön csévetesten van elhelyezve.
(#) kozso31 válasza Temela hozzászólására (») Feb 25, 2018 / 1
 
Aki ért hozzá az nem játszik a 230-al,és nem dudgják be direktbe.Én amiket készítek az 230/96-110volt-ig van tekerve a trafó.
(#) Horvath65 válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Úgy érted autó trafó? Hát aki ilyet kiad a kezéből az egyéb aljasságokra is képes! Szerintem aki tanulta nem tesz ilyet.
(#) Temela válasza kozso31 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Jó, akkor írom: 42V -ig beszélünk törpe feszültségről- e fölött van életre veszélyes feszültségnek nyilvánítva- így tudom. A szigetelés mértékét nem az határozza meg, hogy egy vagy két csévetest van. Sokkal inkább érdekes a kettős szigetelés és a vízhatlanság kialakítása - a felhasználási körülmények figyelembe vételével.
(#) Horvath65 hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
A vízhatlanság nem feltétel, és ötven volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) Temela hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Ok.
,- na puff neki, a lényegen nem változtat.
(#) sanyo09 hozzászólása Márc 8, 2018 / 2
 
Sziasztok,
Akit érdekel a téma itt talál egy pontos leírást az értékekre:
https://www.hsa.org.uk/downloads/publications/electricalstunningdow...ad.pdf

Igaz angolul van, de ajánlásokat ad a feszültségekre, az áramerősségekre és az időre.
Vizsgálva a hús minőségét.
(#) fpali53 válasza deak francis hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Lehet, de minek?
(#) deak francis hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Szia. Ez a trafó megfelel-e sertés kábítònak?köszönöm.
(#) kadarist válasza deak francis hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szia!
Kicsi a szekunder feszültsége, ezért nem felel meg. 100V feletti feszültségnél alakulhat ki kábító hatású áram.
(#) tibibalogh520 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2019 / 1
 
Na de ennek a trafónak a szekundere 2x115Volt.
(#) deak francis válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szia. Szerintem 1x115v,vagyis 0-115V.
(#) tibibalogh520 válasza deak francis hozzászólására (») Júl 31, 2019 / 1
 
Nem. Mondom, hogy két szekunder van!
Egyik: 5-7 kapocs.
Másik: 6-8 kapocs.
A fotón mutatja, hogy hogyan kell az áthidalást berakni 115 Voltra(ekkor a két 115-ös párhuzamosan kapcsolódik), és hogyan 230 Voltra(ekkor a két tekercs sorba kötődik).
De előveszed a multiméteredet, és kiméred.
(#) kadarist válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Bocsánat, látom már. Jó a feszültség.
(#) deak francis hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Az érdekelne ha megfelel a kábítàsra,200kg sertéseknek is?!
(#) kozso31 válasza deak francis hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szia:Akár a 300kg-ost is ledönti
(#) fpali53 hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Tévedésben vagytok. amit én csinálok, az 35-90v-ig állítható. 35-40v-al vágják a 100 kilós disznókat. A 90v-al amiről tudok, 570kg-os volt, és 11 mázsás marha. Nem teljesen a feszültségtől függ, hanem a transzformátor méretezésétől.
(#) deak francis válasza fpali53 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Szia .
A saját részemre szeretném megcsinálni és akarom tudni hogy érdemes e vagu nem? Mert a villa ,a kábel,vagyis a többi megvan.
Köszi.
(#) tibibalogh520 válasza fpali53 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Azt esetleg elárulod, hogy milyen frekvencián működik?
Következő: »»   14 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem