Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   10 / 29
(#) dehogyisnem válasza akeebaby hozzászólására (») Feb 17, 2018 /
 
Helló AkeeBaby!
Szinte biztos voltam benne hogy nálam is tovább jutsz majd.
Grat!
(#) akeebaby hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Sok-sok idő után megnéztem a kommunikációt is (Lásd a fotót), a képen egy lakás felcsengetése esetén a kaputelefon központ által kiadott jel látható. Sok idő volt mire dekódolni tudtam mert hát szemre azonnal látszott az esemény..... a "rövid U betűk az egyesek a hosszú meg a nulla" ezek után a WIN számológép programozói módja azonnal rávilágít a dologra. De kell valami "protokoll ami alá betesszük", na ez volt a nehéz. Mert egyben a nyolc bit nem stimmel semmilyen BAUD sebességhez és semmilyen használatos protokollhoz sem amit én ismerek....

Korábban már beszélgettünk erről dehogyisnem kollégával, de azt részben vagy egészben törölték.

Most a képen látható jelből az alábbi megállapításokra jutottam: 1200 BAUD 1 bitenként kiküldött adat elvben ez illik rá. Hamarosan teszek fel lakáskészüléket és azt is megnézem.

Mint korábban említettem azért ilyen érdekes ez a kommunikáció, mert mindössze 2 vezetéken történik, úgy hogy a táp is ezen megy és 100 méter felett sem hibázik.....

Ezért sok Arduino, SMT stb.... mikrovezérlős projekthez jó lenne megfejteni !!!
(#) akeebaby hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
dehogyisnem !

Köszi, a többi beállítást is pótlom csak idő - idő - idő hiány van .... mint mindig...

Viszont az nem volt vicc hogy aki tud programozni az segíthetne egy olyan programot összehozni amivel lehet módosítani a PC -n a központ beállításait és lakáskódjait, valamint a többi dolgot is !!!!
(#) akeebaby hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Sziasztok !

Kiegészítettem az előző képet a hiányzó EEPROM tartalom tekintetében.
Most már teljes a kép. Ha Leszedték a panelről a Mesterkódot, akkor egy üres EEPROM -ot tegyél be amit FF -ekkel teleírtál, csinálj egy resetet (a reset láb rövidre zárásával, táp elvétel és táp visszaadás) és ezután kiolvasva ezt az EEPROM -ot megkapod a megfelelő helyen a gyári MESTERKÓDOT !!
(#) dehogyisnem hozzászólása Ápr 15, 2018 /
 
RIADÓ!!!
Szolgálati közlemény!
Sorozatszám nélküli proxy korongok!
Pontosabban minden korong azonos sorozatszámú (888888)-as egy csomagban akár 100 db is.
Figyeljetek oda, mert nagy zavart okozhat!
RIADÓ!!!

Részletek később!
Tibor
(#) dehogyisnem válasza dehogyisnem hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Az előző hsz-re!
Lehet hogy vaklárma, még pontosítok!
Tibor
(#) dehogyisnem válasza dehogyisnem hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Szevasztok!
Riadó lefújva, két perces röhögés.....bár akkor ott nem tudtam röhögni!
Kereskedő rossz dobozba nyúlt, abba amiben az írható korongok voltak!
Persze elsőre nem hitte el amikor mondtam.
Problem solved!
Vettem másik fajtából.
Tibor
(#) akeebaby válasza dehogyisnem hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Hello !

Akkor annyit megtudtunk hogy a 88888888 az alap beírt szám az írható kártyáknál

Sosem néztem pedig én használok ilyeneket.....
(#) Mc Elek hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Üdv!
Kulcstartó felprogramozásához is kell resetcode? ( 000 kulcs resetcode kulcs = -P- ) Vagy elég a 90 kulcs lakásszám kulcs kártya közelítése kulcs? Mert ezt a resetcode-ot nem ismerem.
(#) proba válasza Mc Elek hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Ha jól gondolom, akkor alapesetben valaki beballag az utcáról, és párosít egy kulcsot eset azért nem igazán biztonságos. Így én azért valami komolyabb azonosítást kérnék.
(#) akeebaby válasza proba hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Szia.

Kell a mastercode hozzá !!!
(#) mezeidora hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Egy 8 lakásos társasházba szeretnénk kapunyitós kaputelefonrendszert. Az egyik illető az Urmet kaputelefonját, a másik a Codefon rendszert javasolta kb ugyanazaon az áron. Melyikat válasszuk? Tud ebben valaki segíteni?
(#) akeebaby válasza mezeidora hozzászólására (») Máj 8, 2018 /
 
Szia,

Mindkettő jó és az Urmet mindenféle porta és egyéb szolgáltatásokat is tud, de én a Codefon -t javasolnám. Egyszerű digitális és benne van a kártyás nyitás lehetősége is, 8 lakásnál nem nagy tétel a lakásokban levő készülékek cseréje is. Ha nem kell semmi extra akkor jó megoldás. Sokat segítene ha tudnám mi volt eddig felszerelve és az árat is leírhatnád priviben, esetleg tudok jobb árat, kivitelezést stb .....
(#) simona hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérném ennek a kaputelefonnak a bekötéséhez. (87 lakásos lakótelepi épületben)

Olyan "variációt" már sikerült összehozni, hogy a folyosón lévő csengőkapcsoló megnyomására bent csörögjön, de a főbejáratnál lévő központból a lakásszámot tárcsázva csörög, de nem lehet felvenni, és nem lehet a mágneszárat sem nyitni.

Előre köszönöm!
(#) akeebaby válasza simona hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Szia.

Két ember kell, egyenlőre a lakás csengőt hagyjuk....... legyen meg a kapcsolat a központtal!

A kaputelefonon a 3 és 6 pontba kell bekötni a vezetékeket, minden variációt le kell próbálni.
A lenti ember folyamatosan csörgeti a lakást a fenti meg kötöget! Közben mobion tartjátok a kapcsolatot !!!

Arra figyeljetek, hogy a kötések után kell a csengetést elindítani a központnál és "Kérk - Fehér" kapcsoló benyonva tartása mellett. Ha az nincs benyomva (le van emelve a hallgató), akkor a központ lent csengetést szimulá,l de fent nem történik semmi. Ez a "Ne zavarjanak üzemmód" !!

Tehát valószinüleg már kötöttétek be jól csak nem vettétek észre !!!
(#) czibo válasza akeebaby hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Helló AkeeBaby!
Ha van időd kifejtenéd bővebben a módszert? Van egy digitális kártyaolvasós központ, és hiába csinálok resetet errort ír ki a panelen lévő kódra.
(#) akeebaby válasza czibo hozzászólására (») Máj 20, 2018 /
 
Szia,

az érdekelne hogyan kell a kódot kiszedni ?

A reset menete, rövidrezárod a reset lábat egy jumperral adsz tápot a központnak, elveszed a tápot, leveszed a rövidzárt, majd ismét táp és megvan a reset.
Ez a gyakorlatban kint a helyszínen úgy szokott menni hogy csavarhúzóval rövidre zárja az ember, másik kézzel ki a biztosíték be a biztosítésk és meg is van

Ha nem stimmel a panalra felírt szám, akkor reset után ki kell olvasni eeprom olvasóval a tartalmat és a fent feltett képem alapján megtalálod hol is kell keresni benne a reset kódot.
(#) Napisten hozzászólása Okt 4, 2018 /
 
Sziasztok,
A képen csatolt beltéri készülék panelt hol lehet normál áron beszerezni?
Köszi!
Misi
(#) Remci válasza Napisten hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Szerintem külön panelt nem fogsz kapni, csak komplett beltéri egységet.
(#) SzAndras00 válasza Napisten hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Codefon.hu, tudsz panelt is venni
(#) jazker hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Olyan problémával szeretnék hozzátok fordulni, hogy a társas házunkban van egy Codefon kaputelefon (9 lakásos) és szeretnék, hozzá beállítani egy kulcstartós Proximitys (közelítős) korong-ot. Ilyen még soha nem volt beállítva rajta, gondoltam megpróbálom.

A kaputelefon mesterkódja megvan (belsejébe bele volt írva a 6 jegyű számsor filctollal ✔)

⚑ Beütöm a kódot: 000 (kulcs) mesterkód (kulcs)
Ezután: 90 (kulcs) lakásszám (kulcs) kártyát hozzáérintem ... na és itt nagyjából 3x nagyon gyorsan villan a lakásszám és hozzá érintés után így semmi sem történik (hang, egyéb) ...megjelenik a -P betű... oké kilépek DEL-el. Hozzá érintem a korongot, hogy teszteljem akkor sikerült-e és ahelyett, hogy kinyitná a zárat, inkább "randomba" fel akar csöngetni lakásokba (2-3 lakást rotál amikor hozzáérintem persze delete gomb után próbálom, mert nem akarom, hogy felcsöngessen)

Saját új kapu kódot, gond nélkül sikerült is beállítanom ✔ nagyon örültem is neki, mert csak postás kódunk volt.

Kérdésem, hogy mit ronthattam el, vagy mi lehet a gond, hogy nem tudom beállítani a proxy kulcstartóm? :/

Válaszokat előre is nagyon köszönöm szépen!
Üdv.: Geri
(#) Tomi111 válasza jazker hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Létezik olyan központ, ami nem tudja a kártya/proxiolvasást. Ez nem olyan? Szétszedve a panel elején látható a réz tekercs, ami erre szolgál, de összerakva nem hiszem, hogy látszik. Egyébként nem is kellene hozzáérinteni, egy-két cm-ről már érzékeli, ha jó. Programozáskor, mikor a kulcstartót közelíted nem a lakásszámnak kellene villogni, hanem azt írja olyankor, hogy hány db van felprogramozva az adott lakásra. Ha hozzáérinted, szerintem úgy veszi, mintha valamelyik számot hívnád, azért akar csengetni, ugyanis a számlap csak kamu, nincsenek valódi gombok. Mikor hozzáérsz, fénysugarakat szakítasz meg az ujjaddal, így érzékeli, hova nyúltál. Függőlegese 3, vízszintesen 4 db infra LED-fotodióda(tranzisztor?) páros van, ami a számlap előtti piros plexin átvilágítanak.
(#) dehogyisnem hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Üdv...Jazker!
Nagyon úgy néz ki, hogy kártyás a központ, csak éppen a benne lévő EEPROM nem 24LC64, hanem 24LC08 vagy 24LC16. A régi központból átrakták, hogy ne kelljen új kódokat kiosztani...innentől nincs benne logika.
Vagy a leírásod nem felel meg a valóságnak...
Beszéltem:
Dehogyisnem
UI:
2-3 centiről már érzékelnie kell. Rengeteg esetet tudok, hogy a delikvens szabályosan simogatja a tasztatúrát a koronggal. Ja és persze simán letagadja. Persze, hogy random becsenget mindenhová.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2018
(#) yoss válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 22, 2018 / 1
 
Régi kaputelefonok 24LC08B, 24LC16 EEPROM-át kiolvasom, és átírom a 64 bites EEPROM-ba.
A korongokat az új telefonba felrakom, így a régi kódok megmaradnak.
Kb. 30 perces munka a helyszínen.
Egy tíz emeletes házba kicsit körülményes a régi kódokat összeszedni, de az új kódok kiosztása se egyszerű.
(#) dehogyisnem válasza yoss hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Ez nekem teljesen nyílvánvaló, igaz én TL866-ot használok erre a célra.

Viszont Jazker kollégának nem biztos, hogy van ilyesmije. Sőt mintha most látna ilyet először...

Nem oldottuk meg a dolgot...
(#) jazker válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Nah én meg vártam, hogy jelezzen a rendszer (email stb.) ha jön válasz :/

Idézet:
„Szétszedve a panel elején látható a réz tekercs, ami erre szolgál”

Szétszedtem megint és lefényképeztem, hogy ide fel tudjam tölteni ...hátt... én nem igazán látok réz tekercset, de ehez nektek jobb szemetek van :/
Igen, elég lenne 1-2 cm közelség is hozzá (utána kipróbáltam úgy is hogy nem érintettem hozzá,de nem sikerült úgy sem), csak azért értintettem hozzá a, mert inkább biztosra akartam menni, gondoltam bajt nem csinálok vele.

dehogyisnem: EEPROM 24LC64 van benne, de a képen látszik is... ha gondolod le is kamerázhatom, hogy mi történik :/
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2018

IMG_9684.jpg
    
(#) Tomi111 válasza jazker hozzászólására (») Okt 24, 2018 / 1
 
Ahhoz, hogy lásd még jobban szét kell szedni. A panel túloldalán van a számlap felől. Ha oldalról nézve alálátsz lehet látszik, de lehet meg kell lazítani a 3-ad anyákat. A panelra ragasztott talán 15-20 menetes tekercs, átmérője mint kb a számlap. De ennek a telefonnak dehogyisnem a szakija! Én csak a sajátunkon tapasztaltakat tudom.
(#) jazker válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Húha hátt...ennyire nem akartam szétbontani de úgy gondolom, ha a korong közelítését érzékeli a kaputelefon (érzékelte, mert felakart csöngetni randomba ahogy odaérintem/közelítettem) akkor van benne tekercs/vevő egység.
(#) Tomi111 válasza jazker hozzászólására (») Okt 24, 2018 / 1
 
Csatoltam egy képet a panel elejéről. Látszik a tekercs és hogy nincsenek gombok. Attól tartok , hogy te közel tartod a kulcstartót és úgy veszi, mintha valamelyik szám lenne "nyomva".

Egyébként ha a központra nincs az adott kártya vagy proxi felprogramozva, akkor közelítve Err feliratot ír, ha jól emlékszem. Ha fel van programozva, akkor közelítésre kiírja az adott lakásszámot és nyitja az ajtót, közben egy rövidet felcsenget. Lehet olyan lakásszámra is felprogramozni, amilyen lakás nincsen, így nem csenget sehova, csak nyitja az ajtót. Ez kóddal is működik. Pl én a 4-esben lakok. Beállítottam a 44-esre is ugyanazt a kódot. ( csak 9 lakás van) Így ha úgy akarok felmenni, hogy ne jelezzen fenn, akkor a 44-es számot írom a kód előtt.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2018
(#) jazker válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
No felvettem videóra: Katt ide a megtekintéshez

...hátt... lehet hogy még sincs benne tekercs :/ és igazad volt Tomi111 és ezek szerint lehet, hogy tényleg valahogy hozzáértem a számlaphoz és azért akart felcsengetni ide/oda :/
Viszont innestől akkor bukta nekem a "csipogó" beállítása
Következő: »»   10 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem