Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   79 / 84
(#) RockFonok válasza eyess hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Miért nem szabad ütögetni a tálca fölött?
(#) eyess válasza RockFonok hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Miért kellene ütögetni ez nincs benne a használati utasításban, hogy ütögetni kell azért .Vagy lehetne mondani, hogy nem rendeltetésszerű használat.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2018
(#) FAZ1 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Szerintem ott nem lép fel akkora nagy erő, hogy a hajtás csapágytokja csak úgy elrepedjen!
Ha a gyakorlatban nem jönne ki a tálca, általában két baja szokott lenni -
1. Megnyúlt a kis áttételező ékszíj
2. Elkoptak a motorban az áramot vivő kefék. (Ha még egyáltalán megvan belőlük bármi.)
Találkoztam én már olyannal, majd szedtem is szét olyan kismotort, amiben csak "csutkababák" voltak a kefék helyett - /a forgórész kommutátora felé/. Na persze, hogy attól aztán - hol ment, hol nem ment.
És - olyankor jön a csere.
Lomtalanításkor, avagy nagyáruházak elektromos szemetében mindig lehet találni egy-két kidobott CD vagy DVD lejátszót, na az ám az igazi ingyenes alkatrész-bánya!
Ha a kismotor benne még jó - KIRÁLYSÁG!
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2018
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Az adott esetben a motor kizárva - hiszen forog (zümmög a felvételen). A szij még lehet.
Egyes fogaskerekek meg müanyagok sajnos olyan rossz minöségüek, hogy maguktol is megrepednek. (Erre utalhat az is, hogy ütésre indul a tálca.) Ezt innen kizárni nem tudtuk.
Az viszont sajnos tény, hogy sok mechanizmusban még szij sincs, mégsem müködik.
(#) FAZ1 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
"adott esetben a motor kizárva - hiszen forog (zümmög a felvételen)"

Na igen! Forog ...
Volt nálam - nem is oly régen - egy "rossz" DVD lejátszó, amiben szintén forgott a motor. (a lemezhajtó)
Aztán a kezdeti "zümmögése" után (illetve - szabad szemmel is jól látható volt, hiszen ki volt dobozolva) állandóan kiírta, hogy "NO DISK".
Egy darabig még csendben tűrtem, aztán egyszer - csak úgy - a betöltés (loading) közben - kézzel szépen "rápörgettem" a lemezre. NOS - egyből betöltött.
Ebből én arra következtettem - valamiért a kelleténél lassabban forog a motorja. Hoppá!
Kicseréltem egyből benne a motort - és akkor nagy hírtelen meggyógyult a lejátszó!
Mert néha bizony az ilyen dolgok is bejönnek. Valamiért belassult a motorja ... (Made in china).
Az, hogy a motorja forog - néha bizony csak egy dolog.
De ha már egy kissé jobban terhelve van - nos - akkor ugyan mi van?

Mellesleg - én még sohasem láttam - se videómagnóban, se CD vagy DVD lejátszóban (de még csak a vízórákban se) műanyag fogaskerekeket eltörve vagy megrepedve.
(Ha kivételesen nem lépek rá mérgemben.)
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2018
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Más a lemezmeghajto meg más a tálcamozgato motor. A kettönek nem sok köze van egymáshoz.
Ha nem láttál repedt fogaskereket rakhatok fel képeket. Az elsö generácios Delrin imitáciok (egy nagyon jo minöségü müanyag, egy halom szabadalommal védve) Europai gyártoktol még a raktárban is képes volt megrepedni. Ezeket használta szinte valamennyi europai gyárto.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2018
(#) FAZ1 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Tudom én, hogy a lemezhajtó általában speciális, míg a tálcamozgató "csak" sima mezei motor. De ha felcseréljük - mert például méreteikben - és tengely hosszában megegyeznek, nem lesz semmi baja.

Régebben (még a nagy "slágersége" idejében) én bizony elég sok vidómagnót javítottam, és többnyire a mechanikai hibákat. Felső- (kazetta-liftes) vagy a sima elöl-töltésűeket. (front)
Én nem tudom, hogy miféle márka-, gyártmány- és típus volt bennük a fogas- és ékszíjkerekek sokasága, de ha a felhasználói a gyakorlatban nem voltak túlzottan agresszívek, szinte egy sem repedt avagy törött el.
Összesen egyszer ha találkoztam ügyködésem során egy olyan ITT sztereó hangos video-magnóval, amibe a tulaj unokái mindenfélét (filctollakat, Matchbox autót, stb.) nagy mennyiségben gyömöszöltek be - a kazetta helyett. Aztán - ha az nem igazán nagyon ment, (leleményes ám az unoka) akkor kissé ráerőltettek a dologra. Abban a magnóban én a gyakorlatban egy éppkézláb alkatrészt (mozgatókart, fogaskereket, stb.) bizony nem találtam, és szinte nylonzacskóban hozta nekem el a tulaja, hogy ezzel még mit lehetne tenni? ..... Hááát?
Megcsináltam neki, mert - állítólag - el akarta adni. Talán később még el is adta.
Én valójában és csupán CSAK az új tulajt sajnáltam ...
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2018
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Ebben a mechanikában már fél szemmel is látni, hogy baj van a tálcamozgatással. A képen láthatod a 90 fokos elvileg kupfogaskerekes meghajtást. Az ilyen áttételek ilyen kivitelben nagyon érzékenyek még a legkisebb hibára is ( nem elég merev a mechanika, nem optimális a fogazat - minden elöfordult már) és a kopásra is. Igy ez egy tervezöi hiba, hogy ilyen rossz megoldást választott.

A videomagnokban ( több árkategoriával drágább gépek) komolyabb mechanizmusokat használtak, igy azok nem igen hasonlitgathatok ezzel a DVD modellel.
(#) FAZ1 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Nem akartam én nagyon összehasonlítgatni, csupán csakis "egy kalap alá vettem".
Hiszen fogaskerék - fogaskerék.
A vízórákban is van, no meg még egy csomó másik helyen.
Hogy aztán a mechanika tervezője mennyit számít ilyenkor a terhelésre, az egyéni áttételre (és erőátvitelre) - a másik kerékkel -
pl. simán - egy síkban mellette,
avagy rögtön derékszögben (ezáltal pl. mintegy kúpkerékpár áttét-ként),
netán esetleg fogas-ívvel vagy fogas-léccel erőltetve,
az megint egy másik kérdés.
Meg persze ott még a helyigény se semmi, pl. hogyan fér el egy CD-s lapos cuccban ...
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2018
(#) djuice hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung DVD-VR350 dvd-vcr kombó készülék. Írni, másolni is tudna DVD-re stb.
Az a gondom, hogy a lemezes része semmilyen dvd-t nem fogad el, csak az audio cd-ket. (előéletét nem ismerem)

Nem tudom mi lehet ezzel a gond? Megnéztem, szétkaptam, a lézer dióda nem koszos beveszi a lemezeket (bármit), pörgeti-pörgeti és kiadja hogy "A lemez nem megfelelő vagy szennyezett". Olyan mint ha nem találná a track indexet vagy nem tudom, kattog, keres sokáig a dvd-kkel...

Tud ebben valaki esetleg ötletet adni szervizes bevizsgálás nélkül mit hogy lehet itthon még megvizsgálni benne?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2018
(#) FAZ1 válasza djuice hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Lehetséges, hogy elmozdult, avagy kissé elállítódott a lézeres olvasófej, azért csinálja a képes (filmes) lemezekkel (CD, DVD,) a parádét, oszt valójában mégsem lát meg semmit?
Azt azonban házilag - hát bizony eléggé macerás, és nagy türelem-játék - beállítani.

Ha nem égett be túlzottan a lézer, vagy nem homályos már a "szeme" ...
(#) djuice válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Nem magának kalibrál ill. állít, fókuszál eleve ő?
Olvasófejet hol lehetne ebbe esetleg felhajtani?
(#) FAZ1 válasza djuice hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Sajnos NEM!
Ha láttál már fejegységet, a két sínen ide-oda szaladgáló egység bizony gyárilag be van állítva!
Most én meg nem mondanám, hogy a lemezhez való közelségét állítja vagy netán még valami mást, de az bizony általában mindegyikben 3 pontos rögzítésű, s abból kettőt műszeresen beállítanak.
(a kis lefestékezett csavarok!)
(#) Massawa hozzászólása Ápr 7, 2018 /
 
Ismeri valaki véletlenül ezt a hordozhato DVD lejátszót? SILVA Schneider a tipusa.
Valami meghalt benne, mert nem lehet bekapcsolni.
A baj az, hogy nem igen tudom eröszak nélkül szétszedni. Az aljábol kicsavartam 8 csavart, de továbbra sem bonthato. Eröszakkal meg nem igen akarom felnyitni ( nem az én készülékem).
Az akkut feltölti, de a ON/OFF kapcsolora nem reagál.

Kösz a segitséget!
(#) CHZ válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Első képen, a kijelző alatti részen lévő dugók alatt (szürke 4db) is van csavar, szerintem.
Kijelző is akadályozhatja a szétnyitását.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2018
(#) FAZ1 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Az ilyenek bizony elég trükkösen vannak összerakva. (Mondhatni - szétszedhetetlenre!)
A lyukakban általában csavar van, de lehet csavar még a mindenféle díszdugók, gumilábak alatt is.
Továbbá - ezeket még mindenféle széle-mentén műanyagpöckökkel is össze szokták rögzíteni
Óvatosan lehet az átló mentén jól megfogva kissé "megcsavargatni" a dobozát (vigyázva a kijelzőre) mert van, amikor egy-egy helyen szétpattan, és azzal egyből "mutatja magát". A résbe valami régi telefonkártyát (vagy más műanyag lapot) téve lehet a hossza mentén szépen végigtolni. Olyankor általában szét szokott jönni.
(Na és, ha letörik egy-két olyan szélpöcök? Összerakás után az kívülről úgysem látszik.)
(#) RockFonok válasza Massawa hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Szia!

Márciusban beszéltünk erről:
Philips DVDR3480 DVD Felvevő

5 éve volt szervizben, akkor is ez a hiba volt 6000 Ft ért csinálták meg.

A tálca nem akar ki nyílni, mindig ki írja ERR hiba, (néha teljesen le is fagy a készülék).
Rá kell üssek a tetejére hogy ki jöjjön a tálca.

Nem tudom, a mai világba érdemes lenne megcsináltatni. Szerinted?

Sok csatorna már eltűnt róla, mert az analóg csatornák elfognak tűnni.
De mostanában nem is vesszek fel mert ott a torrent. 1 Éve már nem írok ki semmit DVD lemezre géppel, mert a DVD felvevőm nem tudja lejátszani az újabb kodeket.
Régebben ki írt filmeket lejátssza.

Szerinted mit csináljak a DVD felvevőmmel?
(#) FAZ1 hozzászólása Júl 27, 2018 /
 
Hááát - úgy elsőre hallgatva a témát - lehet, hogy a kis ékszíjat kellene kicserélni.
Vagy - ha valóban ütögetni kell, akkor valami érintkezési hiba jött be.
Motor cseréjét próbáltad már? Ha megint elviszed szervizbe (és ismét 6 ezerért), akkor az már 12 ezer, miközben kb. egy tizesért meg sokkal újabbakat lehet venni.
Esetleg egy Blue Ray-t?.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2018
(#) RockFonok válasza FAZ1 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Igazad van, inkább hagyom ezt a DVD felvevőt.
(#) bonanno1222 hozzászólása Júl 30, 2018 /
 
Sziasztok. Adott egy Orion HT 800HC típusú DVD lejátszó, ami nem kapcsol be.
Burkolatot levéve azt vettem észre, hogy van benne egy kis ventilátor, ami az erősítő rész IC-k hűtésére szolgál. Ez a ventilátor a bekapcsoló gomb benyomásakor elkezd pörögni, de csak kb. 2 másodpercig, aztán megáll.

A tápon volt 4 db elko, amit kicseréltem, mert púposak voltak picit.
A hiba megmaradt így is.
Észrevettem, ha a táp melletti "főpanelt" lehúzom a tápról, akkor a táp elkezd kattogó hangot adni és a ventilátor pörög folyamatosan.
Olyan, mintha a panel lehúzásával megszűnne a probléma.

Szerintetek a táp nem bírja a terhelést és lekapcsol, ahogy rádugom a panelt vagy inkább a kis panel lehet hibás?
Ötlet esetleg?

Töltök fel képeket is.
DVD belső
Táp
Táp 2
Táp Hátul
Panel

Előre köszönöm!
(#) CHZ válasza bonanno1222 hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Szia!
Primer oldalon lévő 2db kis elkot is cseréld.
(#) kadarist válasza bonanno1222 hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Szia!
Nem jók a linkek.
(#) bonanno1222 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
A linkek működnek. Nekem megnyitja a képeket.
(#) bonanno1222 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Megpróbálom.
Végül is lehet, hogy kicserélem mind, ami rajta van. Ártani nem árthat.
(#) CHZ válasza bonanno1222 hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Nekem is.
(#) blasz hozzászólása Aug 1, 2018 /
 
Sziasztok van egy régi Panasonic DMR EH-50 felvevős lejátszóm,,de tetü lassan reagál a kezelő szervekre,és a távirányitóra is.Amúgy müködik rendesen.Ez hiba,vagy ez ilyen?
(#) huggybear hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni DVD lejátszó ügyben, ugyanis van egy Philips lejátszóm, amit áram alá helyezve semmi nem történik. Hiába nyomkodom a gombokat rajta, olyan, mintha nem kapna áramot. Szétszedtem, két alkatrész gyanús, csatoltam képeket. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj, egyáltalán javítható vajon? Fontos lenne, mert párom nagyon szeretné nézni az esküvői DVD-nket, de sajnos enélkül nem tudja... Előre is nagyon köszi. Üdv. G.
(#) bonanno1222 válasza huggybear hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Nekem már a kép alapján úgy néz ki, hogy a két gyanús alkatrész az biztos csere, de ezen kívül megnézném az összes elkot és a trafó is gyanúsan kormos ezért azt is nézd meg. Egyébként mi történhetett ezzel, hogy így elfüstölt? Villám?
(#) huggybear válasza bonanno1222 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Sajnos nem tudom, mi történt vele, mert szüleimé volt, de ki akarták lökni, de gondoltam hozzátok fordulok, hátha javítható. Hogyan tudom megnézni, vagy mit kell mérnem az ellenőrzéshez? Bocs, de nem vagyok egy zseni ebben a témában, erősen támogatásra szorulok . Milyen néven kaphatok ilyen alkatrészeket újban? Köszi. G.
(#) attika válasza huggybear hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Milyen típusú dvd lejátszó ez?
Lehet jobban jársz szerezni bele egy komplett tápot.
Következő: »»   79 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem