Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2001 / 2208
(#) bta válasza Cinema hozzászólására (») Márc 12, 2018
A 10 ohmban sincs sok ráció... esetleges földhurok brummján annyit segít, mint halotton a csók.
(#) bigfunk válasza bta hozzászólására (») Márc 13, 2018
Sajnálattal jegyzem meg, hogy a gyakorlati tapasztalat mást mutat. Kár megint ellent mondani, és másokat megtéveszteni.
(#) pucuka válasza bigfunk hozzászólására (») Márc 13, 2018
Még véletlenül se tegye be a "földhurok megszakító"-ba a diódát. A dióda ilyen helyen veszedelmes jószág, a nemlineáris karakterisztikája keverni tud Még egy nyavajás rozsdás átmenet is képes ilyesmire), és a keverési termékekkel az erősítő nem tud mit kezdeni, hiába pakolod bele a százezer Farádos kondijaidat. Aztán csodálkozol, hogy miért brummog, szól benne a Kossuth, a helyi adó, a mobiltelefon, miért hallod a villanykapcsoló bekapcsolását.
Ez a gyakorlatra való hivatkozásod pedig elég tévhit. Ami elméletileg hibás, az a gyakorlatban is rossz lesz. Lehet csak szerencséd volt, mert egyszer készítettél valamit úgy tűnik bevált, elviszed más környezetbe, és beüt a krakk.
Szóval, ha már direkt csinálsz földhurkot, legalább nagy impedanciával tett. Megohmos ellenállás, (az sem engedi feltöltődni a sasszit ahogy az asztalon levő munkalapot, csuklópántot szokás), nF -os kondenzátorok a rádiófrekvenciás zavarok ellen.
De azt teszel, amit akarsz, jó küzdést.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2018
(#) elektroncso válasza bigfunk hozzászólására (») Márc 13, 2018
Ha jól látom akkor a TESLA TR161 sorozata. Műszerpontosságú, kommunikációs, katonai, ipari célra gyártott ellenállás, alacsony zajjal.
Adatlap.
(#) bigfunk válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 14, 2018
Köszi!
(#) Moderátor hozzászólása Márc 14, 2018
Ha még egy (egyetlen egy!) f***méregető hozzászólás megjelenik a témában, az illető azonnal, figyelmeztetés nélkül és végleges kitiltásra kerül!
(#) elektroncso válasza bigfunk hozzászólására (») Márc 14, 2018
Szívesen.
(#) Gery78 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 15, 2018
Nagyon szép mint mindig. A kapcsolási rajzát, ha megkérlek fel tudnád tenni?
(#) djhans hozzászólása Márc 15, 2018
Ismét készült egy kis PCL86 SE. A dobozt retrósra akartam csinálni. 2,5W amit tud 1khz-en mérve. Nagyon függ a csövektől mert volt amelyikel csak 1,5W jött le.
(#) Abukodonozo válasza djhans hozzászólására (») Márc 15, 2018
Gyönyörűen dolgozol, mint általában. Elárulod, hogy miért ragaszkodsz a DIN szabványos csatikhoz? Nekem ez készül éppen. A fa keret, a sasszi egy része és a trafók oldalborítása lett ma kész

el84se.jpg
    
(#) djhans válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 16, 2018
Köszi. Szép lesz a tiéd is. A retró dobozolású erősítőkbe teszek DIN csatikat. A legutóbbi PCL86 PP és a készülő 6P1P PP aranyozottnak kinéző RCA és hangfal csatikat kapott. A hangfal csatik nem valami jók, ha sima vezetéket teszek bele hamar meghal a menet rajta ezért érdemesebb banán dugókat beledugni.
(#) konyak6 hozzászólása Márc 16, 2018
Sziasztok!
A készülő erősítőmhöz van nyákom, de nemigazán tudtam jól elhelyezni. Ezért azt találtam ki, hogy forrlécet használok. Van ezzel tapasztalatotok. Sok gitár erősítőt raktam már így össze, és nem volt velük gond. Gondoltam itt is jó lesz. Még hiányzik 4 Orosz olajpapir kondi.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018
(#) mohinger válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 16, 2018
Teljesen jó lesz a forrléc. Az eddigi munkáid egészen szépek voltak, amiket láttam, ez is rendben lesz.
(#) sandor1632 hozzászólása Márc 17, 2018
Nagyjából elkészült az én line fokozatom is.

6db választható bemenet, és relés hangerő szabályozás.
Távirányítóval, vagy a 2 db előlapi forgó jeladóval vezérlehető.

Még a programot faragom kicsit, kikapcsolt állapotban a pontos időt és dátumot fogja majd mutatni, amint bele kerül az RTC modul. Így ébresztőórának is használható a kapcsolható 230V-os kimenetnek hála.

A relés hangerő szabi sönt típusú, a 6. bemeneten pedig egy bluetooth modul található, amely kiváló elalváshoz. Ennek a funkciói (számváltás előre/hátra, lejátszás/szünet) a távirányítóról elérhetők. A progi tartalmaz egy elalvásidőzítőt, ha beállítom, 1 óra elteltével kikapcsol.
(#) Orbán József hozzászólása Márc 17, 2018
Készítettem néhány fapados, 4 csatornás szelektort a leendő előerősítő(im)hez.
Semmi különös nincs, a relé az érdekes, arannyal "futtatott" ezüst és a 4 áramkör 2 áramkörösre van párhuzamosítva.
Valami ilyesmi.
Csak azt nem értem, miért kerül ez 6-14ezerFt-ba/db az ebajon...
Mikor 50.-Ft/db-ért vettem anno.
például

Az a gyanúm, hifi célokra meglehetősen alkalmatos.

sel4_1.jpg
    
(#) boti2 válasza djhans hozzászólására (») Márc 17, 2018
Szia! Jól látom, hogy a kimenők Symphonia de Luxe kimenők?
(#) djhans válasza boti2 hozzászólására (») Márc 17, 2018
Szia. A trafó az igen de át lett tekerve.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2018
(#) boti2 válasza djhans hozzászólására (») Márc 17, 2018
Elkérhetem a tekercselési tervét esetleg? Az erősítőnek az a kapcsolása, amit már korábban láttunk tőled?
(#) djhans válasza boti2 hozzászólására (») Márc 17, 2018
Belinkelnéd? azóta már lehet hogy pár érték változott. EI55 trafó 3,2 cm2 Primer 2x1600 menet 0,13mm Cuz hzalból. Közötte a szekunder 128 menet 0,5mm Cuz huzalból. 8 ohmra.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2018
(#) boti2 válasza djhans hozzászólására (») Márc 17, 2018
Köszönöm szépen.
Persze, erre gondoltam.
(#) FordPrefect válasza sandor1632 hozzászólására (») Márc 17, 2018
Szép. Példás. Csak a lényeget nem értem. A 6 azaz hat bemenetre manapság milyen jelforrásokat lehet/érdemes csatlakoztatni?!
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2018
(#) Robin2 válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 18, 2018
(CD, LP, PC, DAT magnó, rádió tuner, TV, kazettás deck, szalagos magnó, hifi stereo VHS, Blue ray.
(#) djhans válasza boti2 hozzászólására (») Márc 18, 2018
Visszacsatoló tag 4,7n 1k2 helyett 2,7k 330p legyen. Trióda alatt 150 ohm helyett 100 ohm. Trióda anódjában 68k helyett 100 legyen, a katódhidegítő 100u legyen.
(#) sandor1632 válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 18, 2018
Köszönöm!

CD, DAC, TV, LP (ez még a jövő zenéje..), telefon vagy bármi más amit épp hoznak hallgatózni, a 6-odik pedig a beépített bluetooth modul.
(#) Orbán József válasza Robin2 hozzászólására (») Márc 18, 2018
Tépelődtem magam is, miket tudok csatlakoztatni, amihez nem kell odamenni, hiszen nem távirányított...
A szalagos, kazettás magnó, LP és tuner nálam "odamenős", vagyis úgysem tudom távkapcsolni.
De ez mindenütt a helyi lehetőségektől függ, így a 4 forrás nálam puszta kézzel választandó...
(#) bigfunk válasza sandor1632 hozzászólására (») Márc 18, 2018
Nagyon szép lett. Lehet tudni, hogy milyen a kapcsolás?
Az is látszik, hogy igényes alkatrészeket használtál. Biztosan jó lessz a hangja. A hangerő hány állású?
(#) sturbi válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 18, 2018
Nálam manapság még szokásosan használatban van: 1.:LP, 2.:Földi rádió (pl. Bartók, Kossuth, Petőfi stb.). 3.:műholdas rádió (pl. Swiss jazz, Swiss classic stb.), 4.: CD játékos, 5.: DVD, 6.:Kazettás magnó (jujj!), 7.:TV (néha ezt is kihangosítom), 8.: tartalék (egyéb vonalszintű ökörségek rákötésére). A dugdosásnál sokkal komfortosabb bármilyen fölöslegesnek vélt bemenet,
(#) sturbi válasza djhans hozzászólására (») Márc 18, 2018
Az, hogy milyen értékű alkatrészek kerülnek egy átfogó visszacsatolásba, azt egyértelműen a kimenő trafó "sikerültsége" és egyéb "fázis és frekvenciameneti sikerültségek" határozzák meg. Ismeretlen kimenő esetén semmiképpen nem lehet pontos (vagy ahhoz akárcsak közelítő értékeket) meghatározni). -Dehát tudod ezt Te is.
(#) Moszkvai válasza sturbi hozzászólására (») Márc 18, 2018
Jó újra itt látni Mester!!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2018
(#) jani1987 hozzászólása Márc 18, 2018
Rakhatnám a kérdést máshova is de most ez jutott eszembe. Valaki azt mondta egyszer, hogy szedett vetett bontott alkatrésszel nem építkezünk. Kivéve ha nem a minőség a lényeg. De mi számít minőségi alkatrésznek? Nanós kategóriába vannak sértetlen fólia és más kondijaim. Elektro boltba ritkán járok és alig vagyok itthon.
Következő: »»   2001 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem