Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s töltő
 
Témaindító: king4aday, idő: Okt 6, 2008
Lapozás: OK   4 / 6
(#) Inhouse válasza Fidel hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Összekevertem. Bocs.
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 20, 2017 /
 
Sziasztok. Készítettem egy DC-DC convertert ami pontosan a kívánt 5V-os feszültséget állítja elő mobiltelefon töltésére. A probléma ott van hogy ha simán rákötöm az USB-re az 5V-ot és a GND-t akkor nem tölt. Mit kell még az USB aljzatnál bekötni hogy töltse az adott eszközt? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Ez az eszköztől is függhet. Milyen eszözről van szó? Éppen a héten teszteltünk hasonlót, három különböző típusú Samsung telefonnal, töltötte mindegyiket.
(#) Barni87 válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Szia! Pl Samsung telefonnál egy 100k és egy 300k ellenállás kell feszosztóként a két egymással összekötött adatvezetékhez. Így érzékeli az eszköz, hogy olyan töltővel került kapcsolatba, ami képes akár 2A leadására is. Ha ez nincsen meg, akkor csak az alap usb szabványnak megfelelő, max 500mA felvételére lesz képes.
(#) szikorapéter válasza Barni87 hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Szia, az áramkör elvileg 3A leadására képes, de azt szeretném 4 USB-re szétvezetni, így akkor jobb ha kihagyom,vagy mondjuk 2-höz rakjak és 2-höz ne?
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Univerzális. Mint úgy menne róla mobiltelefon töltés,mint pedig akár arduino-val épített robot tápellátása. A DC-DC ami benne van a bankban elég erős lett, viszont ez a kérdés megmaradt hogy hagyjam lebegve vagy sem az adatvonalakat.
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Én lebegve hagytam, működik. Igaz, nem kapcsolóüzeműt építettem/vettem, zavarja a rádiózást az autóban.
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Júl 20, 2017 /
 
Autóban nem használnám. Egyenlőre csak az a cél hogy univerzális legyen, szinte bármit amit rákötök USB-n képes legyen ellátni ,maximum 3A-es áramerősségig.
(#) blasz hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok vettem egy autós usb telefon töltőt szivargyújtós,az a gondom vele hogy ha töltöm vele a telefont a rádióm megzavarodik tőle,mintha kihúznám az antennát sistereg szinte csak.Ha kihúzom a töltöt akkor helyre áll a rend. Mi lehet a hiba?
(#) abcdabcd válasza blasz hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
A hiba oka az, hogy a töltő által kibocsátott zavart veszi a rádiód és azt hallod... legegyszerűbb talán töltőcserével orvosolni...
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) blasz válasza abcdabcd hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Szia ez már a harmadik darab,mindegyik más volt.Igaz kinai mind.
(#) nedudgi válasza blasz hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Hát persze, hogy kínai. Ilyesmit máshol szinte nem is gyártanak a világon.
Lehet, rádióval is van némi gond. Azt nem írtad, melyik hullámsávon zavarják a töltők a vételt. Ha FM (URH), akkor inkább a rádióval lehet a gond. Az AM sávokon még csak-csak elképzelhető olyan konstrukció, ami elég szélessávú zajt generál, hogy a rádió észreveszi, bár ott is a beépítés tehet róla, legalább háromnegyed részben. A rádió antennája elméletileg árnyékolt vezetékkel van bevezetve, így csak nagyon elvetemült kostruktőr tervezhet olyan töltőt, ami zavart okoz. A legtöbb autó egy fémkalitka, leszámítva azt a pár ablakot. A töltő a kalickán belül van, tehát le van arnyékolva, az antenna pedig kívülről, árnyékolva van bevezetve. Elektromos zavart a rádió fémdoboza erősen csillapítja. Ha nem, akkor valami földelési probléma lehet.
Utolsó szalmaszálként egy anlóg szabályzó lehet a megoldás. Ehhez persze méretes hűtés dukál. Az is kérdés, mire akarod azt az USB csatlakozót használni, mekkora áramot kell produkálnia?
(#) barkacsolo72 hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Jómagam nem vagyok járatos az elktronika bugyraiban ezért fordulok hozzátok.
Az alap probléma a következő:
Szükség lenne egy ojan töltő állomást elátó elektronikára, amely egyidőben akár 30 külömböző típusú mobiltelefont tudna tölteni USB kábelen keresztül.
- tudom kínai vagy más gyártmányú töltőbázisok, de ezek nem jöttek be ... -
A csavar a dologban,hogy a telefonok nem kommunikálhatnak sem egymással, sem szerverrel.
Tehát csak tőltést szolgáltathatna.
Segítségeket előre is köszönöm.
(#) Inhouse válasza barkacsolo72 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Tök mindegy, hogy milyen telefonok, ha USB-sek, nem? Kell 30db USB adapter + 30 konnektor és mehet. Töltőkábelen keresztül nem kommunikálnak sem szerverrel, sem egymással...
(#) Bakman válasza barkacsolo72 hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Idézet:
„- tudom kínai vagy más gyártmányú töltőbázisok, de ezek nem jöttek be ... -”
Mi a konrét baj velük?
(#) barkacsolo72 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Ez igaz!, de ez túl egyszerű
csak az usb kábel telefon felőli végével találkozhat a fogyasztó, költséghatékonyság, helytakarékosság, megbízható működés és nem utolsó sorban kihívás...
(#) barkacsolo72 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
a töltőbázisok nagy töbsége kommunikációs csatornát is biztosít és jelen esetben ez kizáró ok,
a kínaiak Nem megbízhatóak, sőtt nagyon is megbízhatatlanok, sajnos tapasztalat...
(#) Inhouse válasza barkacsolo72 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Bútorlapból egy fal, mögötte a töltők, kis lukak a lapon, ahol átmennek a kábelek...tényleg nem értem.
(#) Hp41C válasza barkacsolo72 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Idézet:
„Szükség lenne egy olyan töltő állomást ellátó elektronikára, amely egy időben akár 30 különböző típusú mobiltelefont tudna tölteni USB kábelen keresztül.”

Való igaz, hogy csak a táp vonalak szükségesek az akkumulátorok töltéséhez, de az egyes gyártók az adat vonalakon (D+ és D-) mérhető feszültséget használják fel a töltő kapacitásának azonosításához. Sokféle gyártó telefonjaihoz sokféle feszültség kombinációt kellene megvalósítani. Esetleg csoportokat kellene kialakítani.
(#) nedudgi válasza barkacsolo72 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
5V/30A tápegység. Az USB csatlakozóra csak a VUSB(4,5V..5,5V) és GND vezetékeket bekötni. Esetleg 1A PTC biztosíték. A telefonok egy része igényli a D+ D- összekötését, azt még megkaphatja.
Mi itt a probléma?
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
A D+ és D- vonalakra kacsolt feszültségekkel azonosítja a töltendő eszköz, hogy mekkora teljesítményre számíthat a forrásból. Ez is, mint sokminden más (tudtommal) nincs egységesítve, gyakran még márkaneveken belül sem. Lebegő D+ és D- vonalak esetén 500 mA-re terhelik a forrást.

A kettő összekötése vagy jó vagy nem, de inkább az utóbbi.
(#) Hp41C válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Idézet:
„Esetleg 1A PTC biztosíték.”

Mindenképpen kell az a csatlakozónkénti biztosíték. Az a 30A leégetné a vezetékeket egy zárlatos kábel csatlakoztatása után.
(#) barkacsolo72 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Köszönöm szépen, ez már egy kiindulási alap.
Esetleg egy kapcsolási rajzot tudnál nekem készíteni?
Köszönöm előre is.
"azt még megkaphatja."
Hogyan kaphaják meg, van e rá valamilyen köztes megoldás?
(#) Epu2 hozzászólása Feb 7, 2020 /
 
Hivatkozva egy korábbi hozzászólásra, ez a módszer mennyire lehet mérvadó. Sok féle töltőm van. Kicsi félampares, PC USB ami 1...2 A-es és olyan is amelyik tudna 10A-t is. Persze nem célom a full áram, de nem lenne rossz, amikor kevés az energia, meg az idő, meglehetne hajtani a telefon akkut, mint zinger a varrógépet.
Persze az is jó lenne ha a telefonról lehetne tudni, mennyivel tölt az elektronikája. Nem célom 12V-tal kiégetni a belét.
(#) nedudgi válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Tapasztalatom szerint általában C/2 környékére van belőve a töltőáram. Ez egy jó kompromisszumnak tűnik. Eddig a TP4056 alapú töltők megfeleltek a céljaimnak, persze, ha a töltés végét jelző LED világít, tüstént abbahagyom.
Manapság már nem gyártanak olyan telefonokat, amik 12V feszültséget használnak, így esélytelen kiégetni belét.
(#) Doky586 hozzászólása Nov 26, 2021 /
 
Remélem nem döglött a topik..

Létezik keresekedelemben micro USB töltő kábel? kb 2m és 2A-t bírjon.

Rengeteg usb kábelt árulnak de mind 4-5 vékony (adatátvitelre is jó) érrel, amin akkora feszültség esik hogy nem megy még 1A-ig se fel a töltőáram. Pedig a dugasztáp és a telefon is tudná. Nekem elég lenne 2 ér (pl hangszórókábelből készült usb töltő). Létezik készen ilyen vagy nekem kell összeforrasztani egyet..?
(#) uniman válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Létezik! Pl.: Link 1 Link 2
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) Doky586 válasza uniman hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Ezek mindegyike sokeres adatkábel, nem 2 eres töltőkábel mint amilyet kértem..
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) Suba53 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Nem tudom, hogy gyártanak-e csak 2 eres kábelt USB csatikkal.
De nyugodtan legyárthatsz egyet magadnak.

Elég sok USB kábelt vagdostam fel, mert egy kütyühöz csak a csatlakozó kellett rövid huzalokkal.
Mind 4 eres volt. De a huzal keresztmetszet változó. Volt elég combos is.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) uniman válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
"2m és 2A-t bírjon" Ezek ezt "bírják"...
De miért zavar az a +2 ér ?
"a dugasztáp és a telefon is tudná" Ha meg telefonhoz kellene, akkor data vezetékek nélkül nem is fog a telefon átkapcsolni 2 amperes töltésre. De a 2A is még jó néhány paramétertől függhet...(most nem sorolom fel - nézz utána: pl. akkuhőmérséklet/töltöttségi szint)
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem