Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230V/400V-os áramfejlesztők
Lapozás: OK   9 / 12
(#) klenósanyi válasza seres1 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Sajna neked nem jó, csak 8 kW-ot tud szabályozni.
(#) klenósanyi válasza mpisti hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Sajna ma nem tudtam fotózni, sötétben értem a cimborámhoz akinél a szabályozó van. Zseblámpával tudtam egy kicsit vizsgálódni. Első blikkre nagyon hasonlít a HAD-16-hoz, benne van az ASZ 1018-al felépített áramkör ami a HAD-16-nál a terhelés nélküli feszültséget állítja be. Úgy tűnik zsákutcába fut az egész projekt, ugyanis olyan generátort kapott a szabályozóhoz amilyen az alábbi linken szerepel: Bővebben: Link Ez egy más típus mint a HAD-okhoz alkalmazott generátorok. A forgórészen van egy egyenáramú dinamó kommutátoron kivezetve, plusz négy csúszógyűrű a három fázisnak + csillagpontnak. Az állórészt kell gerjeszteni.
Ezeket a készülékeket szvsz. nem lehet házasítani.
(#) seres1 válasza klenósanyi hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nem tűnik túl egyszerűnek. Ha nem sikerül dűlőre jutnom, akkor inkább hagyom, és veszek más generátort.
(#) Pacso hozzászólása Márc 21, 2018 /
 
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. Többszörös áram kimaradás miatt gondolkodom egy áramfejlesztő vásárláson, (ami pénztárca függően egy Straus 6500 W. ) lenne. Sajnos sehol sem találok utalást vagy leírást arra, hogy a kimenet tiszta szinuszos e! Ugyanis többek között egy gázkazánt is el kellene hajtania ,ami fázis függő!Meg tudnátok mondani ,hogy a fenti tip. alkalmas lehet e ?
(#) pucuka válasza Pacso hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
A benzin (diesel) motoros aggregátorok csak színuszos feszültséget tudnak előállítani. Ez a kérdés csak inverterek esetén áll, ahol a kimenőfeszültséget elektronikus úton állítják elő.
Nem tudom mit értesz a fázis függésen, Az előállított feszültség frekvenciája (ha erre gondolsz) elég stabil ahhoz, amire szánod.
A leírása szerint is hálózatpótló üzemre szánták, a viszonylag nagyméretű üzemanyag tank teszi lehetővé.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2018
(#) mpisti válasza Pacso hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Ha a kazánon nincs semmilyen 3 fázisú fogyasztó(pl.ventilátor) akkor nem ajánlom a 3 fázisú aggregátor megvásárlását,mivel teljesítmény tekintetében fele se igaz annak ami az adatlapjára van írva. Sokkal jobban jársz egy 1 fázisú 5 kVA-es típussal, mert az legalább 1 fázison terhelhető induktívan is. A kazán fázisérzékenység pedig abból áll,hogy a lángőr a testpotenciálhoz képest méri a láng meglétét, és ha a kazánvezérlő nem "polaritáshelyesen" kapja a tápot akkor a kazán kiáll hibával. Olyankor meg kell fordítani a kazán dugóját a konnektorban és a hiba máris orvosolva van.
(#) klenósanyi válasza Pacso hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Ahogyan mpisti is írta, ezeknek a kínai áramfejlesztőknek az adatlapját fenntartásokkal kezeld. Egy 5 kVA körüli teljesítményű áramfejlesztőn kb. 12-13 LE-s motor van, óránként 3-4 literes fogyasztással. Amit te kinéztél magadnak, a 6 LE-s motorral jó ha a felét tudja az adatlapján szereplő teljesítménynek.
(#) Pacso válasza klenósanyi hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Igen tudom hogy a 6000 W. jó 3000 körüli. de nem a teljesítmény most a lényeg, mert amire szándékozom az 2000 W max. Itt a kazánon van a fő kérdés, mert erre még sehol nem kaptam választ. Nem szeretném a kazánt halottá tenni ! Persze itt a fázis függőségre és a keringtető szivattyúra gondoltam főként. Valamint nem is lenne használva csak hálózat kimaradáskor, itt most sajnos napokig volt !!
Köszönöm a válaszokat!
További szép napot kívánok !
(#) klenósanyi válasza Pacso hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Ha működik, akkor nem teszi tönkre a kazánt. Olvasd el ezt a cikket, döntsd el bevállalod-e. Mindegy mi van ráírva, ez az árkategória nagyjából egyforma.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2018
(#) Pacso válasza klenósanyi hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Köszönöm! Ettől nem kaptam kedvet a vásárláshoz !!
Viszont van egy szünetmentes tápom, ami 36 V. működik és állítólag szinuszos de erre sem találtam megnyugtató utalást!! Majd kipróbálom ezt ha vége a fűtési szezonnak ! Teszek fel képeket ,hogy erről mi a vélemény !
(#) klenósanyi válasza Pacso hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Nem kell megvárnod a fűtési szezon végét. Tegyél rá egy kis teljesítményű villanymotort, ha nincs rendellenes hangja, szépet fut, nem melegszik, akkor jó lesz. Habár egy több napos áramszünetet akkumulátorral átvészelni nem egyszerű feladat. Nagy kapacitású, megbízható, jó akksikat kell folyamatosan üzemben tartani. Hosszú távon nem biztos, hogy olcsóbb mint egy jó áramfejlesztő.
(#) Ódenka hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Szép napot!
Talán itt a legjobb helye a kérdésemnek.
Szeretnék nagyjából 300W / 230V AC aggregátorhoz jutni, amelyet hajtásként egy hálózatról működő 1 v. 3 fázisú aszinkron motor segítségével szeretnék megvalósítani.
(Ebből fakadóan - aszinkron a meghajtó motor - fordulatszámát szabályoznám, hogy a kívánt 50Hz környékén működjön a termelt áram.)

A terhelés nagyjából konstansnak tekinthető.
Vagyis a motor mechanikusan forgatná a generátort.
Az 50Hz-et +/-5%-on belül jó lenne tartani.
Alternatíva lehetne-e egy modernebb mosógép motor generátorként?
Ha igen, akkor miért nem...? Illetve mivel és hogyan, ha ez az ötlet fals.
Köszönöm a segítő továbbgondolást.
(#) Atis57 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 29, 2019 / 1
 
Szia!
Ez az igazi fából vaskarika !

Aszinkron motor fordulatszabályzása ---frekiváltóval ! Ez a motor generátor hatásfok meg kb50%
esetleg.A mosógép motor ritkán ad le 300W-t

A hálózati frekvencia most is pontosabb mint amit te akarsz.
Milyen jelenséget szeretnél felfedezni?
Mert ez az egész ;elköltök egy valag pénzt, hogy az 1890 körüli állapotokkal tisztában legyek?
A frekvencia a legalsó sor.

Mavir.png
    
(#) Atis57 válasza Pacso hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Szia!
Mivel ez is kinai ------lehet akármilyen (bár akimenő trafó után lehet szinuszositani )
Csak műszer ,gyakorlat kérdése.
Azt átszámoltad már hány Ah akksi kellne ?
Mert a 3000W azért feltételezi 36V nál a 83A áramot.
Ha ezt 1 napig igy terhelnéd a 2tonna targonca akku kicsi lenne !
(#) Ódenka válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Idézet:
„Ha igen, akkor miért nem...?”

Erre megkaptam a választ, de elég bizonytalant. Van ekkora, nincs? Alkalmas, vagy nem?
Nekem jó lehet bármilyen más megoldás, generátor...

Nem számít a hatásfok és a milyen motor/generátor.

A miért itt nem kérdés, a megoldásban szeretnék tanácsot.
(Eleve 50%-os hatásfokkal is elvagyok. Laboratóriumi 50Hz-re van igényem, amin semmiféle elektromos zaj, torzulás nincs.)
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) erbe válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Indíts be egy APC Smart szünetmentest, majd vedd el mellőle a hálózatot. Sokkal szebb szinuszt produkál, mint amit a hálózaton látsz. A hordozófrekvenciát elég alaposan kiszűri.
(#) Bakman válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Jelgenerátor, erősítő, transzformátor. Azt nem tudom, hogy egy erősítő mit szól ahhoz ha transzformátor van a kimenetére kötve.
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Dec 29, 2019 /
 
Nem szól az semmit, az APT100 -nál is kimenőtrafóval állítják elő a 100 V -ot. Az erősítő bemenetére egy hangfrekvenciás oszcillátor, a 100 V -os kimenetre egy 100 V -os magnómotor, és kész egy frekvencia váltó. Az STM 200 magnócsaládnál használtak hasonló megoldást.

Ódenka:
A hálózati feszültséget szűrheted is, vannak nagyáramú hálózati zavarszűrők, ha pl. egy laboratóriumot kell ellátni zavarmentes hálózattal.
A hálózat frekvenciája pedig igen pontos, mert azzal lehet szabályozni az energia áramlás irányát, muszáj pontosnak lenni, mondhatni kvarc pontosságú. Ezt a pontosságot egy frekvencia váltóval igen nehéz elérni, nem is arra való.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2019
(#) Ódenka hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Köszönet mindenkinek.
Van egy színuszos szünetmentesem, kíváncsi vagyok szín akkus táplálás esetén milyen szép jelű áramot szolgáltat, de nem ez volt a kérdés....Az elképzelésem az volt, hogy semmiféle elektronikusan kapcsolgató elektronika ne legyen részese a független feszültség-áramforrásnak. Lehetne kissé lusta a szabályozás, de analógban hinnék jobban.
Ha az eredeti kérdésemre tudja a segítő választ valaki - 1f generátor, azt megköszönném.
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Itt, ami kijön a falból a másikat a szinuszosnak mondott szünetmentes adja elő.
Egyik se tetszik.
Egy transzformátor szekunderén látható, de ugyanilyen alakok a 230V-os oldalon is.
(#) erbe válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Silány a szünetmentesed. Az APC Smartról olyan jelet mértem, mint amit a tankönyvekben rajzolnak.
(#) Atis57 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Szia!
Minek neked az a" SZUPER szinusz jel"? Az átlag berendezéseknek szinte mindegy, miről működnek.....
(#) Atis57 válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Szia!
ezektől sokkal rosszabbakat is lehet találni az aszinkron motorok kimenetén.
Némelyik szinkron generátor is csapnivaló .....
Jelalak eltérésre 3% szoktak irni+ a terhelés torzitása...
(#) Gafly válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Üdv a való(s) világban.
Amióta egyre több minden úgy kezdődik, hogy:
- Dióda
- Kondenzáror
Azóta be van lapulva a "falból".
(#) Ódenka válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Arra számítanék, hogy a jelalak, ha nem is tökéletesen szinuszos, de mentes minden, más készülék okozta felharmonikus szemeteléstől.
A motorok tekercselése régen az ún. félhornyos, és eltérő menetszámú tekercsekkel a keltett forgó mágneses mező is kevésbé volt "lépcsős", mint a mostani, egyszerűbb, de nem is olyan finom működés. Gyakorlatban nem észrevehető, gyártásban óriási előny az egész hornyos, egyforma menetszámú tekercs elrendezés, kivitel.
Még mindig remélek egy gyakorlati tanácsot egyfajta egyfázisú generátor ügyében...
(#) Bakman válasza Ódenka hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
Már kaptál. Kell egy 50 Hz-es szinusz kimenetű jelgenerátor, egy erősítő és egy transzformátor. pucuka szerint működőképes.
(#) Ódenka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Tudom, de nem ezt kértem...Hol tudom visszaváltani?
Figyeld a számat:
Idézet:
„Szeretnék nagyjából 300W / 230V AC aggregátorhoz jutni, amelyet hajtásként egy hálózatról működő 1 v. 3 fázisú aszinkron motor segítségével szeretnék megvalósítani.”

BÚÉK
(#) Bakman válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Idézet:
„Laboratóriumi 50Hz-re van igényem, amin semmiféle elektromos zaj, torzulás nincs.”
(#) Ódenka válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
Értem, tehát forgógéppel ez nem lehetséges előállítani.
Akkor 1.1-es módosítás.
Olyan generátor, ami - velem lehet beszélni - nem asszinkron, hanem gerjeszthető forgórésszel bír?
De a nagyjából szinuszt azért elvárom.
Láttam már spéci, 50Hz-t előállító forrást, aminél nem is teljesen szinuszos volt a feszültség jelalakja, hanem kissé szélesebb tetőponttal bírt. Akarattal ilyen.
Ebből azt szűröm le, ha nem is igazán szép az a szinusz, azért mindenféle, hálózaton szaladgáló zajoktól, harmonikusoktól mentes áram-feszültség forrás előállítása lehetséges.
Ha meg a berendezés alkotó részei viszonylag kis költséggel más célra felhasználhatók, az bónusz. Mert mi van, ha nem sikerül, volt már ilyen élményem az életben.
4-500VA trafót tekerni, D osztályú erősítőt barkácsolni, stb. nem passzolna ehhez az elgondoláshoz.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2020
(#) Bakman válasza Ódenka hozzászólására (») Jan 1, 2020 /
 
A feladathoz éppen a D osztályú erősítő az, ami nem jó. Transzformátort sem kell tekerni, lehet venni.
Következő: »»   9 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem