Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   111 / 146
(#) CHZ hozzászólása Ápr 10, 2018 / 3
 
Készül a doboza, nyáklemez a váza, egyszerű kivitel.
(#) CHZ hozzászólása Ápr 12, 2018 / 6
 
Elkészült a doboza, jöhet a tesztelése.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Szép lett! Látom most más alkatrészeket használtál. Kíváncsi leszek, hogy teljesítenek.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Köszi, én is kíváncsi vagyok, alkatrészeket értékekre is nagyon pontosan válogattam.
Mély átvitelén látszik is a méréseim alapján.
(#) Epu2 hozzászólása Jún 28, 2018 /
 
Üdv! Igazából kapcsolási rajzot keresek. RIAA korrektorról van szó. Itt gondolom hozzáértők járnak és hátha ... Kba a nyolcvanas évek elején volt, a Rádiótehnika újság oldalain egy korrektor. Egyszer megépítettem és igen elégedett voltam vele. (A lemezjátszó is saját készítésű volt, az akkori elvárások figyelembevételével.) Még Orion tornyos is vett fel róla zenét. A költözések vihara elvitte. Ismertetője, hogy a bemeneten komplementer tranzisztorok dolgoztak, de párhuzamosan 4, 8, ... ameddig a szem ellát. Ezzel a párhuzamosítással jelentősen csökkent a zaja. A lemezjátszóm egy régi Lenco, dinamikus fejjel. Alig használt, korrektor nélkül. Fel kéne éleszteni, amíg (egyszer) lejátszom a lemezeimet.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Tessék, itt egy változat.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Vagy ez a másik:
(#) Epu2 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Köszi! Amit körbeírtam, azt keresem, de az OPA-s lesz, ha nem kerül elő az eredeti keresményem. Csak azt kell kitalálni, melyik a legkisebb zajú. (741. )
(#) pucuka válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
A 741 nem arról híres, hogy kis zajú lenne. A 739, 748 az igen, de azért vannak korszerűbb kiszajú áramkörök is.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Onkyo phono bemenet ... saját táppal NJM-4580M-el
(#) mek-elek hozzászólása Jún 28, 2018 / 1
 
A paletta tágításáért:
(#) elektrorudi válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Szerintem ilyesmikre gondolsz: Bővebben: Link
Talán a QUAD MC/MM előerősítőjében használták a komplementer/párhuzamosan kapcsolt tranyókat. A fenti linken vannak ilyenek bipoláris és FET bemenettel is. Ez elkészíthető párhuzamosan kapcsolt műveleti erősítőkkel is. A félvezetők számának minden megduplázása (elvileg) 3dB-el csökkenti a zajt.
De azóta eltelt 40 év! Ismereteim szerint, most ez a csúcs:
Bővebben: Link
(#) elektrorudi válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 29, 2018 / 1
 
Itt van még egy kedvedre való alkatrész temető:
Bővebben: Link
(#) Epu2 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Ha nem is pont ez az, de már figyelemre méltó a kapcsolás. Köszönöm! Ez már jelölt. A fenét sem zavarja, hogy pár Ft-os alkatrészből kell több párhuzamosan. A zaj legyen elhanyagolható!
(#) CHZ válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 30, 2018 / 1
 
Idézet:
„A fenét sem zavarja, hogy pár Ft-os alkatrészből kell több párhuzamosan. A zaj legyen elhanyagolható!”

Csöves, hibrid, tranzisztoros, integrált áramkörös kapcsolásokat többet is kipróbáltam. Volt közöttük ami hangzásara nem tetszett, de egyiknek sem a zaj volt a hibája.
Mai modern félvezetőkkel egyszerű megoldásokkal is alacsonyan tartható a zaj.
Szerintem nem a zaj szempontjából keresgélj kapcsolásokat.
(#) (Felhasználó 122012) válasza CHZ hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Esetleg a saját "fejen levő fülcsere" is szóba jöhet, mert mindenkinek más a frekvenciaátvitele ... - elgondolkodtató
(#) CHZ válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 30, 2018 / 1
 
RIAA szabványtól való eltérést "fülcsere" sem orvosolhat!
Sajnos több olyan kapcsolás található, ami nem teljesíti a RIAA korrekció szerinti átvitelt, csak megközelíti. Egyéb hibákat már meg sem említek.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza CHZ hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Igen, igen, most már csak fül kell ami feldolgozza, a fül nem ismeri a szabványt.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2018
(#) CHZ válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 30, 2018 / 2
 
Ezért kell mérni is! Csak a fülre támaszkodni itt nem lehet, sajnos.
RIAA szabvány teljesítése kötelező, ha némi elvárásunk van, ez kiindulási alap.
Vakon be lehet menni az erdőbe, de semmi értelme...
(#) zenebolond hozzászólása Júl 3, 2018 /
 
Sziasztok!
A fentebb olvasottak alapján, milyen korrektort ajánlanátok nekem? Teljesen elbizonytalanodtam. Vagy a bőség "szamara"? Az a lényeg 2x12V vagy 2x18V-ról menjen.
(#) Epu2 válasza zenebolond hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Egyetlen lapot visszanézve, már találhatsz is.
(#) Sam Seed hozzászólása Júl 17, 2018 /
 
Sziasztok

Elköltöztem, és a régi riaa-m elajandékoztam 2 éve. Most hétvégén elhoztam a lemezeim és egy lemezjátszóm. Szeretnék egy Riaat épiteni, természetesen ismét csövest. Az szabadidőm mennyisége már nem a régi, de az épités örömét újra szivesen átélném.
Épithetö "kit"ek között turkálok már egy ideje. Négy kiszemelt példány van, amiben a véleményeteket szeretném kérni- melyikbe érdemes beruháznom. A bemenet sima MM, a vége gyári ECL86 kapcsolás.

1. Itt nemlátok korrekcióstagot, de Phono elöfoknak hidetik

2. második

3. harmadik.

4. negyedik.

Remélem jó oldalakat mutattam, és mindegyik Linknél van kapcsolásirajz.

Köszi Nektek!
(#) elektrorudi válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Pedig az elsőnél is ott van: a második és harmadik cső között, nem a visszacsatolásban (passzív RIAA). Azóta már biztosan észrevetted te is. Sokan esküsznek rá, hogy ezzel sokkal jobb az impulzus átvitel.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2018
(#) Sam Seed válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Szerinted melyikbe érdemes belefognom?
(#) CHZ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Első nem csak phono, vonai erősítőt is tartalmaz.
Szerintem a 2. elég jó, Ear834 Bővebben: Link
(#) scooby_ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Szia!

Feltétlenül KIT-et szeretnél venni? Nem akarsz olyat építeni, ami már sok embernél bizonyított, és tuti darab?
(#) Sam Seed válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Szia. Sajnos egyáltalán semmi időm. Hajnalba megyek, és most érek haza. Ezután kell kaját csinálnom. Ilyenkor nyomtatni, világitani, alkatrészeket számolgatni nem nagyon érek rá sajnos. Tetszik a szép, profin készitett nyák. Ha adnak hozzá alkatrészt is..
Ezek csak példák voltak. Egy plexi polcra tervezem burkolat nélkül elkésziteni. Az ECL86-hoz is szeretnék hasonló minéségü nyákot vásárolni és átültetni mindent abból ami most szól.
"Mindent" egy ikeás plexi polcra.

Köszi Nektek.
(#) Sam Seed válasza CHZ hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Ebben a kapcsolásban a magamfajtának miért kellene még vonali erősitő oda? A riaa nem vonali erösitő? Hogyan használják azt? Lemezjátszó - Riaa - ECL86 bemenet. A kapcsolási rajzon ez megvalósitható. A hangeröszabályzó miatt?
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2018
(#) scooby_ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Valószínűleg a korrektornak önmagában kevés az erősítése, ezért alkalmaznak vonali erősítőt is utána. Ha megnézed az Audio Research PH3-at, ahhoz is kapsz készen nyákot. (sajnos alkatrészeket nem) Illetve, ha nem hajt a tatár, akkor Kínában potom pénzért le is gyártják neked a nyákot.
(#) CHZ válasza Sam Seed hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Idézet:
„A riaa nem vonali erösitő?”

Nem, az a panel komplett előfok, phono bemenettel és egyéb bemenetek lehetőségével.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2018
Következő: »»   111 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem