Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   69 / 114
(#) bubuszoft válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia

Erről lenne szó. egy kis fotó a belsejéről. Nehezen hihető, hogy 350A tud, de ha a 2,5 pálcát elviszi, úgy hogy akár egész nap hegeszthetek vele, nagyon boldog leszek.
(#) bubuszoft válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
16 Amperes B jelölésű
(#) Phile80 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Az első képen látszik egy relé körvolnala a kondenzátorok mellett ami hiányzik. Valószínű hogy csak át van kötve, ezért veri le a megszakítót. A másik oldalán látszania kell. A bekapcsolást követően a relé tekercskivezetésein mérhető feszültség (általában 24VDC), akkor csak egy 47R/8W ellenállás kell és egy relé. Láttam már sok mindent, de még ilyennel nem találkoztam hogy ezt is kispórolták volna belőle...100-120A-t tudhat a készülék.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Az tényleg kizárt, de a 2x 470u már rendesen megrántja a hálózatot. De úgy látom a relé helye ott van a panelon, csak be kell ültetni. Kizárt, hogy a 350A -t tudja, az már 16Kw lenne, de a shöntön is 160 vagy 180A-t látok. Jó, ha 150 -et tud a vezeték vastagságát nézve....
(#) otvenkilenc válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
A pozitív ágban is 150 A és a negatív ágban is 150 A. Úgy már megvan a 300 A. : )
(#) Chipmunk1960 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
A 6-os csavar, meg nem cseppen el!
(#) zosza18 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Ahogy a többiek is mondták, bizony kispórolták belőle. Ha szerencséd van, akkor a vezérlés része megvan, csak tényleg egy ellenállás és relé kell bele. (Ha nem, akkor meg összedobsz egyet itt az oldalon találhatóból.)
A 350A-t úgy számolták ki, hogy valószínűleg ami a raklapon volt 3 db, arra értették.
(#) bubuszoft válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Tudnál egy hidegindító rajzot feltenni ide nekem, mert a kereső valamiért nem a barátom most köszi
(#) Chipmunk1960 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Szia, Itt egy komplett gép.
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 10, 2018 /
 
Sziasztok

Lemértem, szerencsémre, csak egy relé és egy ellenállás kell, mert ott a 24 volt a lábon, olyan 3mp után. Hol lehet itt Magyarországon ilyen alakú relét találni? 24v Dc (fotót küldök a tokról), és legalább 16A tudjon kapcsolni. A másik kérdésem, elég lesz szerintetek egy 4,7R 11W ellenállás hozzá?
(#) zamatőr válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Bővebben: Link
Ez hasonló kinézetű.
(#) Chipmunk1960 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
36-47, mint írtam, de több készülékben van 47 Ohm. Erről a reléről van szó, csak ez 12V-os , de ez alapján rátudsz keresni.
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 10, 2018 /
 
Köszönöm
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
Sziasztok

Kaptam relét, és elenállást, de egy számomra furcsa indulása van a gépnek. 47ohm az elenállás, amit a relé söntöl. Ha rendesen működne (leirás szerint), akor egy két másodperc után behúz a rellé, és úgymarad, söntölve az elenállást. A hejzet az hogy ki be kapcsol a rellé kb 3másodpercen keresztül, majd rendesen behúz, és akor már úgymarad. Jó, hogy így működik?? Nincs kapcsolási rajzom. Amikor még direktbe volt kötve a gép, a kimérésnél is ezt tapasztaltam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2018
(#) bubuszoft válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Sziasztok

Kaptam relét, és elenállást, de egy számomra furcsa indulása van a gépnek. 47ohm az elenállás, amit a relé söntöl. Ha rendesen működne (leirás szerint), akor egy két másodperc után behúz a rellé, és úgymarad, söntölve az elenállást. A hejzet az hogy ki be kapcsol a rellé kb 3másodpercen keresztül, majd rendesen behúz, és akor már úgymarad. Jó, hogy így működik?? Nincs kapcsolási rajzom. Amikor még direktbe volt kötve a gép, a kimérésnél is ezt tapasztaltam.
(#) erbe válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Valahol hiba van. A relének legfeljebb néhány tized másodperc után kell behúznia és úgy marad, míg ki nem kapcsolod. Egy-két másodperc aránytalanul hosszú késleltetés.
(#) erbe válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
Valamelyik alkatrészt rosszul választottad meg, vagy elkötötted.
(#) Phile80 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Lehet nem csak a relét és az ellenállást spórolták le, van még üres alkatrész hely a penelen? Ha tennél fel a másik oldaláról is lehetőleg éles képeket, akkor lehet hamarabb kiderülne hol van a hiba...Azt is tudni kellene, hogy milyen az a relé amit beletettél.
(#) bubuszoft válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Relét, elenállást kikötöttem, direktbe bekötöttem, és indulásnál 3-at felvillan a kijelző. Olyan mintha ellenőrizné a rendszer magát. Nehezen tudom elképzelni, hogy mikroprocesszor lenne benne.
(#) bubuszoft válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Relét, elenállást kikötöttem, direktbe bekötöttem, és indulásnál 3-at felvillan a kijelző. Olyan mintha ellenőrizné a rendszer magát. Nehezen tudom elképzelni, hogy mikroprocesszor lenne benne
(#) otvenkilenc válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Feltérképezted már, hogy a relé honnan kapja a tápfeszültségét? Több megoldás is lehet: 1. külön tápfeszültség van mindentől független táp (nem figyeli sem a busz feszültséget sem a vezérlő tápfeszültségét) 2. a főtrafóról kapja, ha ott már stabil a feszültség (működik az inverter) akkor zárja rövidre az ellenállást. Ha nincs benne processzor olyan mintha a relé tápfeszültség vagy azt vezérlő áramkör nem stabil tápfeszültséget kapna. (Ez lehet attól is, hogy amikor az ellenállást rövidre zárja a az induló inverter kicsit meghúzná a tápját, ami éppen elég arra, hogy a tartófeszültség alá menjen.) Ekkor egy kicsit elenged a relé, de újra töltődik a tápkörben lévő kondenzátor vagy újra jelen lesz a teljes tápfeszültség. Ehhez két három ilyen lecsengés elegendő, hogy meglegyen a teljes stabil tápfeszültsége. A relé áramkörében lévő késleltető kondenzátor töltési ideje is okozhatja ezt a jelenséget. Ez csak néhány gondolat sok egyéb ok is lehet.
(#) Phile80 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
A mikrovezérlő megszokott dolog a legolcsóbb gépekben is. Lehet a segédtápban kondenzátort kellene cserélni.
(#) Chipmunk1960 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Nem tudom milyen a gép, az újabakban uc van.... Ezzel végülis csak a gyorsabb kondi feltöltést szorgalmazza, az más kérdés, hogy az érintkezők beégésében mennyire hatékony módzser?
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 13, 2018 /
 
Az az érdekes, hogy kiszedtem a rellét az elenállást. Direktbe kötóm és úgy indul, hogy a kijelző (amper) is 2-3 at villan. Utána mát tentben. Hogy miért csinálja rejtéj. De az már biztos, hogy nem a rellé okozta.

P1210596.jpg
    
(#) bubuszoft válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
A nagy 470uf ra gondolsz?? Vagy van ott két kisértékű.
(#) Phile80 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Nem. A segédtáp kondenzátorára, meg kellene tudni milyen értékű. A kapcsolási rajzot felejtsd el. Biztosra veheted, hogy nem találsz hozzá.
Az történhet, hogy elindul a segédtáp, majd a terhelés hatására beesik a feszültség mert nincs elég puffer a tápban és leáll, majd próbál ismét indulni, aztán csak összeszedi magát valahogy...csak találgatok. Legalább 1000µF szokott lenni, elég kicsinek tűnik, lehet kisebbet tettek bele spórolás céljából, mert nincs relé.
Ha nem teszel fel éles képet a panel hátuljáról, akkor segítséget sem fogsz kapni, így mindenki csak találgat...
(#) bubuszoft válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 1 /
 
Parancsolj két puffer kondi van ami hálótat feszültségü. És három kisebb. Mejik kondit nézzem meg karikázd be kérlek
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
(#) Phile80 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
A ventilátor csatlakozója mellett a két kisebbik elko.
(#) bubuszoft válasza Phile80 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Köszönöm szépen holnap megnézem. De gyanús a hűtőborda meletti nagy elko, így a fotót nézegetve. Úgy néz ki, mindha púpos lenne. Ha kiszedem a két pufikondit, és ráindítok, lesz valami baja a gépnek (persze csak próba idejére)?
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
(#) Chipmunk1960 válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
A segédtáp nem indul akkor valamiért, lehet valami beterhel, úgy tűnik 2-3 szor leold valamiért mire fel tud állni. A kínaiak már mindenre nyomtatnak egy fantázianevet, ha rendelsz párszáz db-ot. Kellene anak a 4 IC-nek a típus száma, ami a panelon van, talán abból ki lehet találni, mire hasonlít legjobban. Úgy látom, az U6-7 4 -4 lába közöz, az FET lehet, az hajtja az IGBT-ket.
Következő: »»   69 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem