Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Suzuki Swift elektronika
 
Témaindító: tepizoli, idő: Márc 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 44
(#) HA5AWS válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Szia!
Ahogy elnézem a rajzot, semmi varázslat nincs benne. Vezeték megy fel a lámpához. Meg kell mérni a test a vezetéken megérkezik-e. Ha nem akkor kábel szakadt, vagy valamelyik csatlakozó kontakthibás. Saruk is nagyon el tudnak oxidálódni.
Üdv: Gábor
(#) Tomi111 válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Köszi a rajzokat, hát nem lesz más hátra, megkeresni a lámpához menő vezetéket. Ebben lesz szakadás valahol biztos. Bár ettől független lehet a hangjelző hibája.
Üdv: Tomi
(#) HA5AWS válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Szia!
Ha a világítás sem megy, akkor a jelzés sem. Amennyiben megy a világítás vezérlés és nincs hang akkor lehet jelző hiba.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) speedbump hozzászólása Nov 30, 2017 /
 
Sziasztok. 2001-es swift bal hátsó elektromos ablakemelő elromlott, csak lefelé megy, ami ilyen időben nem épp a legszerencsésebb. Biztosan nem a kapcsoló, mert a hátsó sem az első ülésnél található kapcsoló nem húzza fel.

A legfontosabb az lenne, hogy most fel tudjam húzni az ablakot, gondoltam kiszedem a kapcsolót (lást csatolmány) de már nem sikerült megfejtenem, hogy mit kellene rövidre zárnom mivel, hogy felmenjen az ablak. A kárpitot nem tudtam levenni, mert a műanyag a nyitószerkezetnél nagyon el van érve, félek, hogy eltöröm az egészet.

Valaki tudna küldeni egy rajzot, hogy mi drótozzak össze mivel, hogy felfelé mozduljon az ablak?

(Megtaláltam EZT az ábrát, de sajnos ezt sem sikerült megfejtenem)

Előre is köszönöm.

suzuki.jpg
    
(#) zolika60 válasza speedbump hozzászólására (») Nov 30, 2017 / 1
 
A rajz Seat Ibizahoz való nem véletlenül nem tudod értelmezni Suzukira. Nem ismerem a Suzit, jgy nem tudom közvetlenül kapcsolod-e a motort, vagy van közben valami elektronika is. Ezért én a helyedben lebontanám az ajtó kárpitot és közvetlenül táplálnám meg a motort.
(#) HA5AWS válasza speedbump hozzászólására (») Nov 30, 2017 / 1
 
Szia!
A saját rajza többet mond remélem...
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2017
(#) speedbump hozzászólása Dec 1, 2017 /
 
Köszönöm a tippeket. Megpróbálom majd mégis leszedni a kárpitot, hátha akkor sikerül.
(#) Tomi111 válasza speedbump hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Az egyszínű zöld és piros vezeték megy a motorhoz. A kapcsolóról lehúzott csatiban erre köss 12v-ot! Elvileg a zöldre +12V-ot, a pirosra testet kötve felfelé megy. Talán az ajtóban lévő kapcsoló lehet rossz. Nem csak telehullott kosszal? Nézd meg!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2017
(#) DRAWS hozzászólása Dec 4, 2017 /
 
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a lambdaszonda négy vezetéke ( fekete, fekete, fehér, kék ) közül, melyik az amelyik küldi a elektronikának a 0-1 voltig levő feszültséget.
Nem tudom érthetően írtam-e le ?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) lelkes amatőr válasza DRAWS hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Kék: jelvezeték, fehér: jel test, két fekete: fűtés.
(#) DRAWS válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) DRAWS hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Sziasztok! Hogyan tudnám ellenőrizni a lambda szonda működését? Ha lehúzom a lambda szondát akkor is ugyan úgy jár a motor mint amikor rá van dugva. Semmi változás. Testhez képest mértem a kék vezetéket, de nem emelkedik meg a feszültség. Ezek szerint rossz a lambda szondám? 4 vezetékes fűtött van benne.
Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) highand hozzászólása Dec 30, 2017 /
 
Sziasztok. 93-as Swift-be szeretnék fényszóró magasság állítót szerelni, a motorok megvannak. Tud-e nekem segíteni valaki, hogy a kapcsolási rajzon hol találom a bekötést és kell-e még valami a motorokon és a vezérlőkapcsolón kívül?
(#) Csorob hozzászólása Ápr 8, 2018 /
 
Sziasztok! Tudja valaki,hogy P1250 hibakód mi? Suzuki Swift 1.0 2002-es. A diagnosztika azt írja "ismeretlen hiba"!
(#) antikzsolt válasza Csorob hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Ha leírod mit produkciózik a kocsi lehet rá is jövünk.
(#) Csorob válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
A kocsi tökéletesen működik! Csak világít a motor engine lámpa! Passz! Csütörtökön lett a hátsó kipufogó dob lecserélve, azután kezdett világítani a motorhiba. Lamdaszondára gyanakodtam, de annak a hibakódja 3110. Így kizárva a két lamdaszonda hiba.
(#) mineral válasza Csorob hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
EFE Heater Circuit Fault. Jelentsen az bármit is.
Bővebben: Link
Talán benzin előmelegítő?
(#) Csorob válasza mineral hozzászólására (») Ápr 10, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget! Holnap még mást megpróbálok.
(#) Csorob válasza Csorob hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
A hiba az injektor alatt, a szívótorok feltt lévő benzin előmelegítő volt! Plussz kiment egy 32A biztosíték. A hibaüzenet megszünt. Egyenlőre tesztelem. Köszönöm a segítséget!
(#) Csorob válasza DRAWS hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
1Szereld ki a lamdaszondát.
2. dugd össze a csatlakozóját
3. indtísd el az autót és fogd a kezedbe
4. ha melegszik a kezedbe akkor a szonda fűtése jó, de nem biztos, hogy a diagnosztikai értéke jó.
Csináltass diagnosztikát egy autóvill. szerelőnél, a grafikon látható, hogy dolgozik a szonda.
(#) sinnor11 hozzászólása Ápr 15, 2018 /
 
Sziasztok! Mindenki bosszankodik ha világít a motor engine lámpa. Sajnos nekem ki sem gyullad, ha gyújtást adok rá. A benzinpumpa sem indul, így az autó sem hiába teker az önindító. Találkoztatok már ezzel a hibával? Az autó Swift 1.3 2000-es évjárat. A kábelköteget ahol csak tudtam kimértem, de semmi. A pumpa relé érintkezőt rövidre kötve nyomja a benzint. Merre keresem a hibát?
(#) Epu2 válasza sinnor11 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Üdv! Biztosíték tábla a kormány alatt.
(#) sinnor11 válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Szia,
ott minden rendben. Viszont az ECU A1 A13 A14 lábai a kapcsolási rajz szerint negatívra van kötve. Ott nem mérek rövidzárt a kasznihoz képest. Holnap vagy a héten szétbontom a kábelköteget. Nem tudom hol testelik le ezt a három szálat, de megkeresem.
(#) sany hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Esetleg Suzuki Swift Sedan 1.3 -as GLX 1996-os csipogójának kapcsolási rajza elérhető lenne valahonnan? A problémám, vele hogy nem csipog.
(#) sinnor11 válasza sinnor11 hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Megvan a hiba! A három ECU vezetéket a szívósoron kötik testre. Csavar meghúzva és újra felállt az "embléma"
(#) sinnor11 válasza sany hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Helló! A javítási kézikönyvben nincs bent? Azt le tudod tölteni.
(#) sany válasza sinnor11 hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Letöltöttem már, de semmit se találtam róla.
(#) sinnor11 válasza sany hozzászólására (») Ápr 19, 2018 / 1
 
A bekötése a 187.oldalon van. Ha minden jó és maga a világítás figyelmeztető ment tönkre akkor vegyél bele egy univerzálist.
(#) sany válasza sinnor11 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Köszi. Így legalább tudom azt, hogy kell működésre bírni.
Azt hittem találok részletes kapcsolási rajzot, ahhoz képest, hogy egy kis egyszerű csipogó, viszonylag elég sok alkatrész van benne.
(#) styvy65 hozzászólása Máj 21, 2018 /
 
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Suzuki Sedán 2001- es évjáratú gépkocsim és nem működik a fordulatszámmérő örája. Már így vettem. Kicseréltem az órát de még mindig nem működik. Most a jeladó cserélném ki de nem találom.valaki tud segíteni? Köszönöm.
Következő: »»   32 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem