Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   229 / 579
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Ez érdekes felvetés valóban!

Eddig nem is figyeltem... de mostmár fogom! Aztán megvitatjuk!
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Nézelödj a pályaudvarokon, állomásokon ott vettem öket elöször észre...
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Előrebocsátom: nem értek az órákhoz, de szerintem azért van így, mert egy motor (szervó, akármi) van az óraszerkezetben, ami mozgatja a mutatókat, az viszont nem elég erős ahhoz, hogy egyszerre 2 (vagy 3) mutatót is mozgasson. Így minden egész percben valamilyen leválasztja a másodpercmutatót, csatlakoztatja a nagymutatót, azon fordít 6 fokot, aztán kapcsol és ismét a másodpercmutatót mozgatja.
Ha egyszer meg tudnátok figyelni, hogy egy egész órakor mi történik, az még érdekes lenne.

Szerk: találtam videókat
Videó 1
Videó 2
Szóval óránként nincs semmi, valószínűleg együtt mozog a kis és nagymutató. Viszont egész más a 2 mozgás, nem egy motor szerintem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2018
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 17, 2018 / 2
 
Az azért van, mert az óraközpontból percenként kap vezérlést. Tipikusan (nálunk) 24V DC 2 másodperc. Egyik percben egyik polaritással, a másikban pedig másikkal.
A másodperc mutató az csak dekoráció. Kicsit siet, mechanikusan megakad a perc végén. Amikor megkapja a léptető impulzust, akkor megint megy egy kört...
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Valoszinü, hogy igy lehet. A régi orák egy kicsit másképp müködtek. Ha jol emlékszem azokhoz 2 fázisu jelek mentek (egyfolytában). Lehet, hogy ezt váltotta fel az innovácio...
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Tudtommal az adott óra úgy működik ahogyan Gafly leírta. Az elődei szintén ugyan ezzel a jellel mentek, csak nem volt rajtuk másodperc mutató ( a mostani hálózaton is lehet őket vegyesen használni. valamint a régi központtal/mechanikus órával is mennek az új órák ) Ezen kívül valószínű van ténylegesen másodperc léptetésű, szintén polaritás váltásos óra is, mert magának a központnak van ilyen opcionálisan választható kimenete, de olyat még nem láttam. Elvileg Szegeden valamennyi ideig üzemelt egy, de már lecserélték.
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
Érdekes adalék a globális felmelegedéshez. Szokatlan jelenség.
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Kicsit mintha arról is lenne szó, hogy az eredeti tárcsás ember intését is utánozza, az eddig elhangzott szinkron 2s mellett.
(#) tbarath hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
(#) kameleon2 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Jó érzés volt élőben megismerni. Hihetetlenül szerény. Lenyomott egy olyan midi gitárszinti bemutatót, hogy percekig nem tudtunk megszólalni, majd közölte, hogy csak alig tud gitározni. Speccyalista klubban találkoztunk. Állandó vendég. Andromeda
(#) erbe válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Furcsa volt a cikk olvasásakor, hogy én egykor hallgattam a Panta Rhei együttest, sőt táncoltam is a zenéjükre. Még meg is értettem, amit énekeltek. ~71-73 között. Mi az, hogy '74-ben alakultak?
Panta Rhei
Hiszen '70-73 között az NDK-ban dolgoztam.
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Az csak a formára vonatkozik ( a másodpercmutato végén levö körtárcsára).
Ebben a kis agytágito elöadásban nekem inkább az tünt fel, milyen kritériumok alapján fejlesztenek.
Egy szo sem esett arrol, hogy egy orának pontosnak meg tartosnak kell lennie, sokkal inkább rejtve az jön ki, hogy ha az ora tönkre megy, akkor ne szennyezze a környezetet (mintha karorákbol állna a világ szemete )
A világ nagy árverésein hatalmas pénzeket adnak a százéves meg öregebb karorákért, amik még mennek. Ezek a modern orák azokat a korokat meg sem tudják majd érni.
(#) Chipmunk1960 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Mintha a másodperc mutató "darabosan" ment volna, 2 sec -nél láttam egy ugrást, de ez lehet csak a felvétel miatt van. Mindenesetre teljesen logikus, amit írtál!
(#) Chipmunk1960 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Hát nem! S még velem pöröl az asszony, rumli van a dolgozóban!
(#) Chipmunk1960 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Az autókról ne is beszéljünk.... A 21 -éves Mazda-m 2L-el 110 Lovas, a mostaniak, 1.2-1.4L -ből húzzák ki ugyazet. Meddig fog az vajon elmenni???
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Erre csak egy megoldás van. Amatőrként jobbat építeni és megmutatni a világnak, hogy létezik alternatíva.Relés óra. Diódás óra. Tranzisztoros óra Pengetős óra. Propeller óra. Fa óra. Fém óra. Számomra a legérdekesebb óra a "Benjamin Button különös élete" című filmben szerepelt. Főleg a különleges történet miatt.
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 20, 2018 / 1
 
Semmi gond vannak remek orák, hosszu évtizedekig müködnek. Nem kell okvetlenül ujra felfedezni a kereket.
Inkább az érdekes, higy vajon milyen okbol tértek arra az utra, hogy az oráik, ha szemétbe kerülnek, akkor ne tartalmazzanak olajtermékekeket.
A jo orákban amugy sincs olaj eredetü komponens, hacsak nem a vacak müanyag divatorákat veszik alapul. Nem elszomorito, ha egy vezetö svájci oragyár pontosan erre a piacra kiván belépni termékeivel? Azt már elárasztották az ázsiai oragyárak....
(#) lazsi válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Ez ugyan Berlinben van, de vagy 25 éve Párizsban láttam egy nagyon hasonlót.
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 20, 2018 / 1
 
Ha egy-két pillantással nem lehet megtudni a szerkezettől, hogy mennyi az idő, az számomra max. érdekes dísztárgy, nem óra. Kicsit olyan ez, mint a 30 lépésnyi mélységű almenürendszer. Szép és jó csak éppen arra nem használható, amire tervezték/szánták.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
(#) kameleon2 válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Ez nem kopik el egyhamar.
(#) lazsi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Egyrészt ez valóban dísztárgy is, másrészt elég könnyű megtudni kb., hogy mennyi az idő. Nagy gömbök - órák, kis gömbök 5 vagy 10 percek. Egy plázában (ahol láttam) már ennyit is bőven elég tudni.

Kameleon2:
Nem kopik el, csak eltörik...
(#) Gafly hozzászólása Ápr 22, 2018 / 1
 
Megnyitották a hangtárat.
(#) nagym6 hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Látszik, hogy életében nem emelt súlyt a pali.
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Az gravitáció, szintén homály fedi pontos "énjét".
(#) keko hozzászólása Ápr 26, 2018 / 3
 
SMD javítás barkács verzió
(#) sany válasza keko hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Fontos, hogy ne legyen rövidzárlat.
(#) kameleon2 válasza keko hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Atyaég! Ekkora sufni tuningot! Szalagkábelt már hoztam létre áttetsző ragasztószalagból és sodrott erű kábel ereiből. De ez.... Huhhh.
(#) granpa válasza keko hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Türelem és kreativitás!
(#) kameleon2 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Nem tudom az első képnél kiszámoltad-e a mátrix hány vezetékből, blankolásból és beforrasztásból áll? Ehhez már nem türelem kell, hanem kicsit több...
Következő: »»   229 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem