Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telekom - Digitális átállás
 
Témaindító: petifly, idő: Szept 28, 2015
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 9
(#) Massawa válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Gyakorlatileg igen. Az IPTV legnagyobb baja, hogy minden TV saját STB-t igényel.
(#) gyuszo válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Idézet:
„Telekom - Digitális átállás”

Akkor tisztázzuk : digitális adás van. Telekom, akkor 3 szolgáltatás között választhatsz: kábel tv, IPTV és műholdas vétel.
Most 1 IPTV box van bekötve. A modem előtt van koax, ami szétágazik a TV és internethez..
Onnan rá tudsz kötni olyan beltérit, amilyet ajánlottam ennek van hdmi és scart kimenete is, tehát még a régebbi tv-ket tis tudod használni.
Ha a helyszín lehetővé teszi Bővebben: Link SAT-tv-t is kérhetsz, ennek a beltérinek is van hdmi és scart csatlakozója.
Tehát nem kell a TV-ket kidobnod, nézheted.
Ha szeretnéd, akár mind a három szolgáltatást is bekötheted és nézheted.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
(#) fecameca válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Persze, antenna és Mindig TV dekóder, akkor antennával pár digitális adó nézhető, mert nálunk a kábelben nincs az IPTV-n kívül semmi. De a konyhai Junoszty már ezt sem érdemli meg, amúgy is eléggé képcsöves. Komolyan kipróbáltam, és Mindig TV box a kábelben nem talál semmit, mert Szegeden a Telekom kábelben már nincs adás, csak IPTV.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
(#) ronin75 válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Pesten se nagyon választhatsz, díjcsomagokat szűntetnek meg, az újba már nincs "kábel", csak IPTV. Így a kis digitális box mehetett a kukába, koax helyett Lan kábel, és előfizetés plusz egy STB-ra.
(#) gyuszo válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Idézet:
„Komolyan kipróbáltam, és Mindig TV box a kábelben nem talál semmit,”

Nem is fogsz, hiszen arra alkalmatlan a beltéri.
A kábeltévéhez DVB-C beltéri egység szükséges.

DVB-T információ
Az eszköz nem alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére.
THOMSON THC300 HDTV (DVB-C) beltéri egység kábeltévéhez tulajdonságai
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Elmentem egy T-Com üzletbe, ha jól tudom, ők T-Com partnerek (Bp., XVII. ker. Pesti úti Tesco).
Azt a tájékoztatást kaptam, hogy DVB-C STB annak jár egy db ingyen, aki nem IPTV előfizető. Ugyanis akkor már van nálad egy STB-jük (igaz, hogy nem ugyanilyen, hanem olyan, ami LAN-on keresztül kapja a jelet). Mivel mi IPTV előfizetők vagyunk, így nekünk nem jár.
Viszont hangsúlyozta az ügyfélszolgálatos, hogy előre nem látható időpontban meg fog szűnni ez a szolgáltatás is (csak az IPTV marad), így nem biztos benne, hogy érdemes beruházni ilyen kis vevőkbe.
(#) Inhouse válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 19, 2018 / 1
 
Azért az mekkora szívatás lesz amikor ezt is megszüntetik. Jónéhány háztartás ráállt erre a vételi módra, sokan a saját pénzükön be is ruháztak eszközökre hozzá...még alig szűnt meg az analóg és indult el ez. Ahhoz mérten is fura, hogy több ismerősöm 2 hete kapta meg a szolgáltatótól ezeket a DVB-C vevőket.
(#) teglascs válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Nekem az ugrott be tegnap, hogy lehet, hogy emiatt lesz kereslet kis házi fejállomásra, ami koaxra rákeveri az előfizetés alapján elérhető műsorokat, és szétküldi a házban/lakásban. Mert akinek van 3-4-5 tévéje, és nem akarja az UTP miatt szétfúrkálni a házat (plusz nem akar havidíjat fizetni az 1+n-edik STB-ért), annak lehet, hogy megérné beletenni az elején egy adott összeget.
(Bár fogalmam sincs, mibe kerülhet egy ilyen rendszer...)
(#) pucuka válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 19, 2018 / 1
 
Idézet:
„(Bár fogalmam sincs, mibe kerülhet egy ilyen rendszer...)”

Nagyon sokba. Azon a "fejállomáson" minden egyes műsort dekódolni, pontosabban kikódolni kellene, és úgy visszakeverni, hogy a TV vevőknek ne legyen vele gondjuk.
Pont ez (is) a lényege az IPTV -nek, hogy IT módszerekkel van "titkosítva", hogy a műsorok akár egyesével is csomagba tehetők legyenek.
A másik "előnye", hogy bármilyen médián közvetíthetők a megrendelt műsorok, amilyen csak az előfizetőnél rendelkezésre áll. (koax, optika, LAN, WLAN, mobil, stb)
Elvileg ez lenne a legolcsóbb hozzáférés, csakhát a hazai árképzés miatt nem az.
Ja, és van még "jó" hírem, a DVB-T a jelenlegi frekvenciákat 2020 -ig használhatja.
Azt nem tudom mit jelent, de könnyen lehet, hogy ez az oka a jelenlegi ellátottsági helyzetnek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
(#) teglascs válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Biztosan úgy van, ahogy mondod. Én sajnos egyáltalán nem értek hozzá, bár a téma nagyon érdekes.
Ha lesz időm, visszakeresek céges megrendeléseinket, hogy ilyen "kisközösségi" (<30-40 TV) rendszer központokat alakíttattunk ki azzal a különbséggel, hogy ott a MindigTV ingyenesen elérhető adásai lettek koaxra kiküldve. Nem emlékszem a végösszegre, de mintha 200ezer környékén fizettünk volna. (5-6 éve)
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Hirtelenjében olyat találtam, ami kártyá(ka)t is fogad, annak 1.200ezer volt a vége.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Idézet:
„a DVB-T a jelenlegi frekvenciákat 2020 -ig használhatja”


Csak a hangsúlyozásra kell odafigyelni. Tehát ez nem korlátozást ír le hanem jogot és kötelezettséget.
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Nem tudom mire gondolsz, ez azt jelenti, hogy 2020 után nem. (addig érvényes a frekvencia használati engedélye). Igen valószínű, hogy már hosszabbítva nem lesz (bár láttunk már ilyet) mert az a sávrész (690 MHz felett) már EU -s szabályozás alá esik.
Tehát mindenképp lesz újabb sávátrendezés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Igen, tehát NEM azt jelenti hogy 2020 után megszűnik Magyarországon a DVB-T, hanem legfeljebb az hogy új tender lesz, esetleg új szolgáktató(k) az AH helyett, új technológia (T2), módosult sáv, stb
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Még csak új tender sem lesz -gondolom, bár ki tudja- De sávátrendezés az biztos. A gáz az, ha valaki beruházott nagynyereségű felső sávos antennára, az cserélheti.
Nem is igazán értettem soha, hogy miért nem lehetett mindjárt a rendelkezésre álló sávon bellül megoldani az átállást, mert már az elején is tudható volt, hogy az átállással felszebaduló frekvenciáknak már van gazdája. (LTE700)
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2018 1 /
 
Nem látok nagy problémát az antennákkal sem, hiszen csak a sáv tetejéből levesznek és az antennák eddig is tudták fogni azt a sávrészt. De a lényeg a lényeg, hogy szerintem mivel a Telekom-nak van meglevő KábelTeleVízió (azért kell kiírni mert állítólag a magyar nyelv védelme érdekében ezen fórumon tiltottak a rövidítések) szolgáltatása ezért a trösztellenes törvények miatt úgyse pályázhat DVB-T Digitális Földfelszíni Mozgókép Szétosztás szolgáltatónak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Ha valaki TV műsort akar sugározni, azt ma is megteheti (ahogy a rádió műsor sugárzásánál van), egyszerűen engedélyt kell kérni rá. Csak legyen elegendő pénze hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
A műsorszolgáltató egy harmadik cég, ne keverjük ide..
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Nem mindig, és nem feltétlenül. A Tilos rádió pl. maga készítette műsort, saját maga sugározza is. De ha a kábelhálózatban is szeretné "sugároztatni" (el-, megosztani) akkor már különválik a két dolog. Ha mondjuk a faludban szeretnél kisközösségi műsort sugározni, akkor tipikusan ugyanaz mind a kettő, és elvileg (ha találnak rá felhasználható frekvenciát) ha minden előzetes engedélyt megszereztél, meg is kapod a sugárzási engedélyt is.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Ez most hogy jön ide a Telekom - Digitális átállás topikba..?
(#) Massawa válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
A baj az, hogy a szolgáltatók meg a piac egy része egészen más irányba igyekszik.
Szép titokban ( illetve még beszélni sem illett erröl és ebben Magyarország járt az élen), az IPTV bevezetése mellett éppen az szolt, hogy minden elöfizetöt illetve annak minden készülékét és TV nézés szokásait számon lehet tartani, azaz elvben azt is mérni lehet mennyire érdekelnek a reklámok.
Azaz eleve kizárt, hogy támogassanak egy olyan megoldást, amivel ki tudsz bujni ez alol.
A broadcast rendszerek ezt (DVB-S,T,C) alapbol nem támogatják.
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Idézet:
„A műsorszolgáltató egy harmadik cég, ne keverjük ide..”

Csak példa volt erre a felvetésre. Semmilyen jogi akadálya nincs, hogy ugyanaz legyen a műsor készítő, mint a műsor sugárzó. függetlenül attól, hogy rádió, vagy televízió műsorról van szó.
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
A streamelő megoldások felé tart a világ. Vannak ügyes fickók, akik igen költséghatékonyan megoldják a témát. Persze további feltétel az okosTV-k megléte, de 2018 van, ez már nem akkora kihívás.
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Hát nem tudom ki terjeszti azt a tévhitet, hogy a streamelés költséghatékony ( vagy nem a broadcasttal hasonlitják össze).
Ez megint olyan maszlag, mint manapság sok politikai kijelentés.
Persze, hogy kell a belsö hálozatokba a stream forma, de ahol ez eljut a nézöhöz, ott beáll a káosz, és teljesen áttekinthetetlenné válik a dolog, mint szolgáltatás, és olyan társaságok veszik át a "szolgáltatást" akiknek egész más céljaik vannak.
A legnagyobb baj, hogy a mai "szolgáltatok" kerülnek igen nehéz helyzetbe, mert nekik kell biztositani az infrastrukturát és visznek el minden balhét, viszont a haszon egyre kétesebb helyeken jelenik meg.
Ahogy a video is látni, egy meglevö, kiépitett rendszerbe duggatja az uriember a kütyüjét manipulálja mások jeleit, és adja tovább uj formában. Mi ez, ha nem visszaélés?
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
A saját háza szerintem és igen komoly informatikai rendszere van, valószínűleg ezzel foglalkozik főállásban. Ahol nem a szolgáltató adja az eszközt és nincs korlátozva, hogy csak azon keresztül lehet nézni (Digi Sat), ott miért lenne korlátozva, hogy milyen vevővel nézed? Az, hogy a vevő után hogyan jut el a megjelenítőre más kérdés. Ilyen alapon lehetne vezeték nélküli videó jel továbbítókat, modulátorokat (régen mindenkinek volt videója és volt benne), HDMI, VGA, DVI aktív átalakítókat is tiltani.
Itt egy USB vevő veszi a jelet amivel te is nézheted az adást PC-n, laptopon, stb. Annyi különbség, hogy az USB vevő célszámítógéppel van vezérelve hálózaton keresztül és oda streameli ki a jelet. 3-at bír el a Rapsberry II, gondolom így 3 MUX már mehet egyről.
Valamiért a szolgáltatók sem gondolkodnak sokat azon, hogy "a minden TV külön doboz" nem komfortos a fogyasztónak. Az IP TV-sítés is a stream felé mutat, mint ahogy egy ideje valószínű, hogy minden telefon szolgáltató VoIP-s megoldásokat használ.
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Nekem is odahaza hasonlo hálozatom van, ezzel nincs is gond, az okos TV-k szinte mindent megtalálnak ami a házi hálozathoz van kötve. (PC-ket, vinyokat stb).
A müholdas/DVB-T jelek is szét vannak vezetve 16 csatlakozora, ahol mindegyik TV válogathat a 4 tányér kinálta szolgáltatásokban. Ehhez én biztosan nem mennék át a streamelésbe.
iPTV nem a stream felé mutat hanem maga a stream, és hát messze nem azt tudja mint a broadcast, ráadásul nagyságrenddel drágábban...
(#) Inhouse válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Arra írtam, hogy "Az IP TV-sítés is a stream felé mutat", hogy a szolgáltatók mostanában inkább ezt preferálják, pl. Telekom, Invitel, szerencsére pl. a Digi kábele nem.
Azért ezt amit most a srác rendszere tud, ennyiből másképp nem lehet megcsinálni. A házában levő bármelyik okos eszközével nézheti bármelyik adást, telefon, tablet, PC, laptop, okosTV.
Elég sok szolgáltató ad már a meglevő hagyományos sugárzású szolgáltatása mellé netes, stream-es lehetőséget is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
(#) Massawa válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
A vicc ott van, hogy ha már van házi hálozatod ( pl WiFi is) akkor szinte valamennyi TV müsor nézhetö on-line ha nem is mindig és mindenütt, de annak nem müszaki okai vannak ( szerzöi jogok). Azaz ahhoz neki szintén nem kell semilyen kütyüt épitgetnie.
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Végül úgy döntöttem, hogy ennél a két fürdőszobai kis TV-nél inkább áttérek a MindigTV-re. Vettem egy ilyet meg két ilyet. Ehhez a két tévéhez a padlásról, egy splitterből megy a koax. Az elosztóból kikötöttem a kábelt, rátettem egy F-csatit, rákötöttem az antennára. Kis állítgatás után jött szépen mind a tizenvalahány adó.
(#) patexati hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
Sziasztok! Gondolkozom az iptv beszereltetésén. Mivel nem volt ilyenhez mostanában szerencsém szeretném tudni milyen eszközöket használnak telepítéskor? Van egy vonalas telefonom sodrott érpárral ezen jön majd a szolgáltatás.A szolgáltatás 30Mbit/sec maximumot ad mi nekem elegendő is de vajon a három iptv beltérivel is menni fog? Az érdekelne,hogy mindhárom tv készülékhez ugye lesz egy iptv beltéri és lesz egy internet modem mert a netet is ezen kérem akkor mindenhova kell külön telefonkábel,vagy lanon esetleg wifin vannak ezek az eszközök hálózatba? Ki szeretném alakítani a lakásban ha lesz az átállás csak pik pakk be lehessen kötni ne kelljen itt már fúrni kábelezni semmit..Köszönöm a válaszokat előre is!
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem