Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telekom - Digitális átállás
 
Témaindító: petifly, idő: Szept 28, 2015
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 9
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Idézet:
„Ha más technológiát írtak volna elő, az is zavarna.”
Végre megértetted.. Erről beszélek már az elejétől..

Idézet:
„az LTE zavar”
Inkább fordítva: a 30milliárd forintért vásárolt LTE frekit zavarná a ktv szivárgás. Ebből háború lenne..
(ha a Telekom ktv-je egy-két-sok lakótelepen megakadályozná a Voda mobilinternet szolgáltatását)
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Pontosan ez a baj. A TV-ket viszgálták, a jegyzökönyvet leadták, a gyártok meg fütyültek rá. Azaz a ktv azt a frekit akkor is nehezen használhatja ha a hálozat olyan zárt mint a barátság olajvezeték, mert a TV tunerje nem tud mit kezdeni a két jellel. Az LTE ado házon belül is lehet, jobb esetben a TV tetején.
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Lakótelepen a probléma a legkisebb. Az internet elérésére egy lakótelepen számos lehetőség van, de egy kistelepülésen, ahol a KTV légvezetéken osztódik, és a mobil térerő sem túl nagy ott az igazi konfliktus. Eddíg is volt bőven, az S csatornák miatt.
A T, és az U KTV -je még igencsak korrektnek mondható, de vidéken sok helyen még mindíg vannak kis szolgáltatók, akiknek a rendszere igencsak lyukas.
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Azt azért nem hiszem, hogy valaki a TV tetején netezzen a mobilján. A zavarásból meg saját maga eldöntheti, hogy hol nézi a TV műsort, a TV készüléken, vagy a mobilon. Tartok tőle, az előbbi még sokáig olcsóbb lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) Doky586 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Na most vagy TV-t néz vagy telefonál az ember...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Akkor miért LTE -zel?
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Massawa kezdte..
de valóban azon a frekin az a legvalószínűbb szolgáltatás, így azt hittem ez a leg közérthetőbb...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Borzasztóan mérgesít, ha szakmai körökben is megy a színes antenna, színes konverter, digitális antenna vérvonal. Nekünk azért tudni kéne, hogy mi micsoda. Egy szimpla vivő, minden moduláció nélkül is tud zavart okozni.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Ha esetleg valakit érdekel az átállással kapcsolatos zavarok érdekegyeztetése, január 12 -én előadásokat hallhat.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Ezt a kérdést felteszed majd az előadónak is a BME-n?
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Már feltettem az évzáró rendezvényen.
(#) fecameca hozzászólása Szept 3, 2017 /
 
Sziasztok! Azt meg tudná-e mondani nekem valaki, hogy az analóg rádióadások benne vannak-e még a Telekom hálózatában? Nekem erős a gyanúm, hogy nincsenek.
(#) Gafly válasza fecameca hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Szerintem már TV is csak "lustaságból" van még néhol...
Nálunk "hivatalosan" régen nincsen (próbálni meg nem próbáltam, amióta Ftirius mester elvitte a TV-t ).
(#) Inhouse válasza fecameca hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
1-2 adó volt még legutóbb nálunk...erre ne építs szerintem.
(#) Doky586 válasza fecameca hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Idézet:
„az analóg rádióadások benne vannak-e még a Telekom hálózatában?”


Egyszerűbb ha kihúzod a botantennát az FM rádiódból és a levegőből veszed őket, még többet is..
(#) teglascs válasza Gafly hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Még elérhető analóg adások felénk (Kelet-Bp.): m1, m2, Duna, m4 (van két TV-nk, ahova nem tettem STB-ot, és ezeken a készülékeken ezeket az adásokat érem el).
(#) fecameca válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Nálunk meg mind fel volt keverve 100 MHz fölé. Bedugtam a rádiót, de nem jön ott semmi, csak ami kábel nélkül is. Az 1 tranzisztoros csodámat szerettem volna arról járatni, amit építettem. A rendes rádiók amúgy egy arasznyi dróttal vesznek itt mindent.
(#) Doky586 válasza fecameca hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Idézet:
„A rendes rádiók amúgy egy arasznyi dróttal vesznek itt mindent.”

Akkor ne fáraszd magad a kábellel. Mi volt elérhető kábelen régen? Kossuth, Petőfi, Bartók..?

Idézet:
„fel volt keverve 100 MHz fölé”

88-108 MHz a ccir fm sáv. A régi oirt 76 MHz rádiók kerülendők.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2017
(#) fecameca válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Idézet:
„88-108 MHz a ccir fm sáv. A régi oirt 76 MHz rádiók kerülendők.”
Mi akar ez lenni? Ki beszél itt OIRT sávról? A 88-100 közti adók voltak régen felkeverve 100 fölé. Nem tudom, milyen megfontolásból, valószínűleg, hogy ne keveredjenek a kisugárzott jelekkel a kábelben levők, de mindent átkevertek. Ezek szerint te nem is tudod, mik jöttek be úgy 10 éve a Telekom hálózatán. Még a Szabadka is be volt téve átkeverve. A kincstári és a helyi adókon kívül. Jól jönne, ha lenne a kábelben még jel, például FM detektoros rádiót, vagy más egyszerű szinkrodin FM vevőt ki lehetne vele próbálni. De ezek szerint már nincs értelme. Nekem táblázatom is van, milyen adók voltak a kábelben, de az már nem él. Szerintem nincs benne rádió adás, kivették az összeset.
(#) Massawa válasza fecameca hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Nincs , és már nem is igen lesz, mert sok helyen ki kell tisztitani valamennyi frekit kb 204 MHz-g. Most még oda rakják átmenetileg a Docsis-t, de az is változni fog.
(#) Doky586 válasza fecameca hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Igazad van, már legalább 10 éve nem próbáltam kábeltv-s rádiót.. eszembe sem jutott..
Keveseknek van olyan rádiójuk amin több coax aljzat van, azok pedig akik a rádió teleszkóp-antennáját rákötik a ktv meleg erére azok másoknak okoznak kárt és bosszúságot..

Inkább hallgass internet-rádiót ha távoli adásokra vágysz.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2017
(#) Gafly válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Idézet:
„Inkább hallgass internet-rádiót ha távoli adásokra vágysz.

Az nem ugyanaz az érzés
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Idézet:
„Még elérhető analóg adások felénk (Kelet-Bp.): m1, m2, Duna, m4”
- na, ha nem tévedek, eddig tartott.
A 2 tévén, amikkel eddig az analógokat néztük, már nem jönnek az adók. Fölmentem a padlásra, igazgattam a kábeleket, ki-betekertem az elosztóba az F-csatis kábelvégeket, de semmi.
(A net és a digitális kábelTV (különálló vagy a TV-be integrált vevővel) rendben működik).
Attól tartok, vennem kell két DVB-C-s STB-t.
(#) ronin75 válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 13, 2018 / 1
 
Szüleimnél kiküldtek egy kis dobozkát ingyen, amivel lehetett fogni a digitális adást.
Szerintem szólnod kéne nekik, elvileg a szolgáltatás része, nem neked kell beruházni.
(Ha jól értettem és telekom kábeltévéről beszélünk. )
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
(#) teglascs válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Telekom, igen. Szerinted járna 1 db set-top-box ingyen? Megpróbálok utánajárni, köszi.
Amúgy a közelmúltban nézegettem ezeket: a DVB-T-sek 7ezertől már vannak, a DVB-S-esek dupla ennyibe kerülnek...
(#) Inhouse válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 13, 2018 / 1
 
Idézet:
„DVB-T-sek 7ezertől már vannak, a DVB-S-esek dupla ennyibe kerülnek...”
Igen, de el ne nézd, neked DVB-C kell, mondjuk az is a drágábbik. Elvileg, akinek volt TV előfizetése jár 1db vevő. Az egyik ismerősömék 2 hete kapták meg...jól elhúzódott.
(#) teglascs válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
DVB-C, természetesen, elírtam. Köszi. "C", mint Cable. Az "S" a szatelit.
Bemegyek egy T-Com ügyfélszolgálatra, rákérdezek.
(#) gyuszo válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 13, 2018 / 1
 
Ha az 1 db-on kívül szeretnél egy másikat ilyet ajánlok :
Thomson THC300 Bővebben: Link
Nagyon jó kis vevő. A Telekomtól kapsz egyet ingyen.
Másod készüléknek 2016. 09. hónaptól használjuk.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2018
(#) teglascs válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 13, 2018 /
 
Köszi az ajánlást!
(#) fecameca válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 14, 2018 /
 
Nálunk is Telekom van, és nincsen digitális adás, csak IPTV. 1 box jár az előfizetésre. Sajnos minden továbbiért fizetni kell. Ráadásul a modem és a box között már nem koax, hanem 8 erű számítógépes kábel kell. Ez sajnos azt jelenti, hogy minden további TV-t ki lehet dobni, kivétel azt az 1-et, amihez az IPTV box csatlakozik?
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem