Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   850 / 1149
(#) Sebi válasza maluch hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Lehet akár egy termisztor - ha tudott hőmérsékletet is kijelezni...
De lehet akár fényellenállás - ehhez a másik oldalát kellene látni - ami a kinyitáskor fényt látva bekapcsolta a szerkezetet. (vagy csak becsukva kikapcsolta.)
(#) pipi válasza maluch hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Hali!
ha jól látom a napelemmel van sorbakötve, akkor dióda.
(#) proli007 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Hello! Apró hiba, hogy párhuzamosan van vele, így akár egy Led is lehet ami sönt stabilizátorként üzemel..
(#) pipi válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Tényleg, párhuzamosan van, akkor valóban led, zénerként használva.
Gyanús is hogy a nyákon ott a kivágás a fejénél, lehet a dobozon is van világító lyukacska...
(#) maluch hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
A számológép eleje kb 1/4 mm vastag arany színűre fújt polietilén lap - ami nem átlátszó még a kérdéses alkatrész környékén sem, a hátulja pedig ABS műanyagból van.
(#) Doky586 válasza maluch hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Mutass pár képet az összeszerelt számológépről is pse???.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) maluch hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
Credit card calculator beírásával google sok képet tud mutatni, csak a belsejéről fotót illetve kapcsolási rajzot nehéz találni.
Pl. https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1HbHVOXXXXXaTXpXXq6xXFXXXc/Slim-Credit-Card-Cheap-Solar-Power-Pocket-Calculator-Novelty-Small-Travel-Compact-wholesale.jpg_640x640q90.jpg
(#) maluch hozzászólása Ápr 19, 2018 /
 
Köszönöm szépen az eddig írt hozzászólásokat.
Sikerült találnom egy videót hasonló megoldásról.
Akit érdekel: https://youtu.be/IT6wl-n3IMk
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Esetleg tud valaki valami közelebbit erről a szünetmentesről?
A cimkén persze pont a modell neve van elmosódva!
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Odáig eljutottam hogy bekapcsol... azt jelzi hogy az akku 100 százalékon van...
De nem tudom usb-n vagy soros porton tudnék e vele kommunikálni, egyáltalán mit lehet belőle kihozni? Beallítás. stb.. stb..
De még a neten se találok semmit róla.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
(#) RoliNyh válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
Hát akkor dugj rá egy USB kábelt, valamit biztos fog mondani. Ha szerencséd van, az eszközkezelőben megjelenik egy új eszköz, és ha megnézed a hardware ID -jét, talán még drivert is találsz hozzá...
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Hali!
Mit szeretnél kommunikálni?
Szerintem mex annyi a jelentősége, hogy áramszünet esetén szólna a gépnek hogy álljon le.
Ha nem szervert üzemeltetsz róla akkor szerintem nincs jelentősége.
Lehet ha rádugod egy újabb windows/linuxra-ra magától felismeri.
(#) Firefighter1 válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Na már cipelem is fel mindjárt...
Csak az asszony meg ne lássa!
(#) pucuka válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 / 1
 
Amíg felcipeled, küldd el bevásárolni. Nyomd a kezébe a hitelkártyád.
(#) kameleon2 válasza maluch hozzászólására (») Ápr 22, 2018 / 1
 
Ha notesz volt, nem lehet, hogy ez érzékelte a notesz nyitott-zárt állapotát?
(#) Doky586 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 / 1
 
Nekem is furcsán hangzik ennek fényében:
Idézet:
„noteszből kiszedett ... számológépem”
aminek ez a fotója: (kép)
(#) Bakman válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 / 1
 
Mi a fura ebben? Picit vastagabb borítólap amibe raktak egy egyszerű számológépet.
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Nekem is van egy ilyen mappám, (A4 -es) aminek a borítójában is egy ilyen kis számológép van. Nap(fény) elemmel működik, kinyitom a mappát működik, becsukom, kikapcsol.
(#) Doky586 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 22, 2018 / 1
 
Ok, kezdem sejteni, tehát a notesz az nem egy noteszgép (számítógép), hanem egy papír mappa. Csak nem ilyenről kaptam fotót, és később is egy zsebszámológépről készült videót mutatott.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 23, 2018
 
A témához nem tartozó nyelvészkedés eltávolítva.
Kérem, hogy a továbbiakban a Fórum Szabályzatot szíveskedjék mindenki betartani!
(#) otvenkilenc hozzászólása Ápr 23, 2018 1 /
 
Hmm több felhasználó kérésére törölték a hozzászólásom legalább lenen annyi gerinc abban több felhasználóban, hogy nekem is mondja mi a gond a hozzá szólásommal. Moderátor úr legalább láthatnám vagy néhány szóval elmondaná, hogy melyik hozzászólásom csípte több felhasználó szemét? és mi volt az indok? Azt hiszem, a "bűnös" megérdemli, hogy tudja mi a vád ellene.
(#) Chipmunk1960 válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Látod erre már én is gondoltam, mert egy idő után, a gőzgenerátor-vasaló megállt, mikor kimértem a CPU egyik lába nem ad vezérlést a tirisztornak, de van soros ellenállás is, s semminek semmi baja.... Csak a program bug-os!!
(#) zolika60 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ne morogj ezen. Az enyémet is törölték. Gondolom az volt az oka, hogy az eredetileg sértő, hibás, vagy ostoba bejegyzés utáni reakciók egyike volt, amit töröltek. Így a reakcióknak is mennie kellett. Régebben idézték a törölt bejegyzést is, ma ez már nincs. Sajnálom.
(#) martin66789 hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Sziasztok

Tegnap kaptam két érdekes kütyüt. Az első az valami erősítő lenne (doksi szerint a KEMO M33), csak mellé van még csapva egy kis áramkör a kis panelen NE555N IC és egy 7805CV tranzisztor.

A második a puskás trafós az számomra ismeretlen 4db NE555 IC-t és hűtőbordán 5db BD 138 tranzisztort tartalmaz, a panel közepén a fényes hengeres alkatrészre az van írva hogy P7272 470R WN. A Panel alján is van pár írás: OPC12 Kimenetek: +us +Ig +A -A -Us Th A97 178
Kivezetve a piros kék vezetékdarabbal a +A és -A van.

Valaki felismeri, hogy mire lehet/ lehetett felhasználni ezeket a kütyüket.
(#) Bakman válasza martin66789 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Az elsőn a kis panel valamilyen hanglejátszó/hangfevevő modul, ennek kell a 7805-ös feszültségszabályzó IC. Az 555-ös valószínűleg szabályos időközönként elindította a hanglejátszást. Házaló kereskedőautón lehetett, mint figyelemfelhívó szerkezet.

A fényes hengeres alkatrész egy 470 Ω-os potenciométer, jó régi.
(#) Chipmunk1960 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Igen valóban régi, de szép munka, s az még nyák volt, nem olyan, mint a mai berendezésekben található papírvékony, amiről a forrasztópáka láttán ilyedtében leugrik a fólia!

(#) Sebi válasza martin66789 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
A Puskás trafós panel akár egy szekvenciális időkapcsoló is lehet: 4 db 555, 4 db teljesítmény tranzisztoros kimenet.
(#) Stewe válasza martin66789 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
A puskás trafós panel Sebi ötlete után lehet akár rendőrlámpa kapcsolás is....
(Csak a LED-ek színéből agyalva.)
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Üdv! Bontogatás közben ráakadtam néhány darab, szép színű alkatrészre. Semmilyen adatot nem találtam róla. Mi lehet ez? Köszi!

K250.jpg
    
(#) uniman válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 30, 2018 / 1
 
Következő: »»   850 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem