Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ultrahangos tisztító
 
Témaindító: mtomihun, idő: Júl 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Bela545334 hozzászólása Szept 5, 2014 /
 
A kérdés inkább elméleti,és elsősorban erre várnék választ,mégpedig:
Lehet-e,vagy szabad-e uh-val bakelitlemezt mosni?
Arra gondoltam,hogy közönséges kicsi műanyaglavór,desztilláltvíz,pár csepp mosogatószer,oszcillátor,teljesítményfokozat,illesztő,miegyéb,teljesítmény és elektronika nem ellenfél.Sok lemez van,lencoclean nem játszik,nem is fog.Ha nem jó,inkább legyártok egy lemezmosót,de inkább az uh-s megoldás érdekelne,lehet hogy valaki más már kitalálta,és ha nem jó,akkor legalább nem futok rossz lyukra
(#) pacal76 hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Sziasztok.
Kimúlt az ultrahangos mosómba a egyik panel és ehhez szeretnék kapcsolási rajzot.
(#) weend válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A Rajz ott van a paneleden, csak papírra kell vetni, engem is érdekelne.
(#) pacal76 válasza weend hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Gyere másold le
(#) Etele34 hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Szeretnék segítséget kérni. Van egy Silvercrest ultrahangos tisztító. LIDL-ben vettem. Ennek 5-6 dl űrtartalmú a tartálya.
Amit szeretnék benne tisztítani az egy Braun rezgőkéses borotvának a szita/kése. Ez a szita/kés egybe van építve nem szétszedhető. Ha csak vizet teszek a tartályba és abba teszem ezt a braun szitát akkor a víz elegendő mint tisztító folyadék? Vagy speciális ebbe való folyadékot kel vennem hozzá? Ha ilyen folyadék kell, akkor azt hol tudok venni és mi a neve?
Előre is köszönöm.
(#) molnarp válasza Etele34 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia!
Sima langyos víz megfelel hozzá.
Elektronikai dolgok, pl beázott panel, telefon, stb desztillált víz!
Ha makacsabb a szennyeződés akkor lehet venni oxideltávolító adalékot UH tisztítóhoz pl speedshopba,vagy Gigatelnél de utána azt is le kell mosni.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) bbb válasza pacal76 hozzászólására (») Feb 21, 2016 / 1
 
Ha elhozod Budapestre/Dunakeszire, akkor megteszem neked, mert ez a panel egyszerű, mint a faék. Sima egy oldalas nyák furatszerelt alkatrészekkel, ha nekilátsz lerajzolni, akkor 20 perc alatt megvagy vele
(#) europa34 hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Vettem ultrahangos tisztítót,és a hozzá való folyadék (karburátor)tisztításhoz 500ml 7000-ft esetleg tud valaki jobb áron?Köszönöm!
(#) suhanc hozzászólása Okt 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Vettem Ebay-on egy Piezo(Tranductor) meghajtót kb 100w-os, lerajzoltam de értékek sajnos nem minden alkatrészen vannak. Önrezonáns és elvileg illesztett lenne ha jól értelmeztem. Hátha valakinek jól jönn.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2017
(#) Zoltan1970 válasza suhanc hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Én is vennék meg mondanád hol keressem köszi.
(#) zsoltrocky hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Üdvözletem mindenkinek!
Segítség kellene adott lenne egy ultrahangos tisztító teljesen új 3.2L-eres digitális kijelző panelos.
A problémám az hogy bekapcsolás után egyből levágja a Fi-relét mi lehet a kiváltó ok?
Addig értem a dolgot hogy feltehetően hibaáram van más fogyasztóval nem történik ez.
A Fi relé amúgy 30mA
Mivel ma kaptam meg a terméket bent melóhelyen próbáltam ki ott tökéletesen üzemelt igaz nincs Fi relé.
Kismegszakítót nem nyomja le feltételezem szigetelés problémából adódik
Hogyan tudnám kiszűrni hogy hol lehet szigetelési problémája a gépnek?
Kábelekkel nincs gond se a csatlakozókkal.
Számomra egy furcsa de a gép működését e téren nem tudom hogy a 2 piezzo fejegység betápja közül a fekete (-) oldal is jelez testre
Másképp feltéve a kérést a tartályhoz a piezzo egység teljesen szigetelten van rögzítve?
Kínomban hogy megtudjam egyántalán hazavitelig nem e ment tönkre a gép kikötöttem a földelést a gépen belül 1 próba bekapcsolásig úgy teljesen jól üzemel persze így a fém házán a 120V kimegy.
Ez akkor nulla-földelés hibaáram szerű a gépen belül?
Köszönöm a segítséget.
Természetesen a gépet így nem használom!
(#) Bakman válasza zsoltrocky hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Feltehetően a tápegységének primer oldala ér valahol a fém házhoz és remélhetőleg a tápegysége galvanikusan leválasztja a szekunder oldalt. A gépet szét kell szedni és megnézni, hol és milyen ponton ér hozzá a fémházhoz a primer oldal. Az sincs kizárva, hogy valamilyen "zavarszűrő" alkatrész köti össze a házat és a primer oldalt.

Fényképezd le alaposan, hátha okosabbak leszünk tőle.
(#) zsoltrocky hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Ha össze van szerelve én nem látom össze szerelésnél hogy bármi is hozzá érne a fém házhoz.
A billenő kapcsolóját kikötöttem annyi észrevétel van hogy az nem világított
Máskülönben a gép bekapcsol a billenőkapcsolójával a panel jelez de amin ON állást kap a gép hogy működjön 1 pillanatra hallatszik a rezgés és lövi le a Fi relét.
Nem szárazon próbáltam egyszer se amúgy a gépet mindig volt benne minimum víz.
(#) Bakman válasza zsoltrocky hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Azon a képen, amelyiken tartod a hálózati panelt, a bal alsó sarokban lévő furat nagyon közel van az egyik vezetősávhoz. Ha ott van rögzítés (a kép szeirint igen), a fém távtartóra/csavarra onnan kerülhet hálózati feszültség.

A piezzók hova csatlakoznak? Az "UL-OUT-" és "UL-OUT+" pontokra? Nekem erősen gyanus, hogy ebben semmilyen galvanikus leválasztás nincs, a kis transzformátor (sárga és kék szigetelő a csévetesten) csak a vezérlő miatt van benne.
(#) zsoltrocky hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Megpróbálom leszigetelni a csavarnál műanyag alététtel.
Igen az UL-OUT és Ul OUT + pontokra csatlakoznak a piezzok.
Mivel próbálkozzak még esetleg?
(#) zsoltrocky válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Annyi az észrevétel még:
A dugvilla " felcserélése is ront a helyzeten
Egyik állásba egyből levágja a Fi relét másik állásba a gép bekapcsol de amint indítanám a mosást lelövi a Fi relét.
Fűtése az indul.
Viszont amelyik állásba a dugvillával legalább üzem helyzetbe lehet hozni a gépet (panel világít) ha indítás után lelövi a Fi relét utánna ha vissza akarom kapcsolni a Fi relét egyből lecsapja.
Csak akkor hajlandó ha teljesen újra áramtalanítom a gépet.
Viszont még mindig hozzátenném maga a gép Fi relé (azaz hogy kitrükközem a Fi relét kikötöm a földet) maga a gép tud üzemelni)
Megpróbáltam idéglenesen kiküszöbölni a szigetelést csavaroknál eredményt nem hozott.
(#) KTobi válasza zsoltrocky hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
A gép megkapja a tápot, két nagy teljesítményű kimenete van az egyik a fűtés a másik a piezo. Mind a kettő rá van szerelve a fém kádra, ami földelt. Elméletileg a fűtés az elszigetelt a fém háztól, és nem ér hozzá (nem érhetne), a piezo hogy van felszerelve nem tudom, ott el tudok képzelni galvanikus kapcsolatot. A piezo a két trafóról kapja a feszültséget ahogy látom, lehet ezek a trafók megsültek. Első körben kösd le a fűtést, ha úgy jó, akkor a hiba ott van, ha nem akkor a trafókat kellene kimérni. (Mivel a hiba változik a dugó fordításával, ezért valahol biztos van kapcsolat, aminek mértéke függ a dugó állásától, vagy trafó, vagy fűtőszál)
(#) zsoltrocky válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Fűtést kikötve sem javul meg a helyzet.
Fűteni amúgy fűt
Ami nekem nem tetszik a peiezzora nem ismerem a működési elvét de két vezeték megy ugye betáp +-
A nevezzük most negatívnak a fekete kábel a testhez képest sípol.
Ha minden össze van dugva a panelon akkor még a piros is jelez testre
ha lekötök mindent a fémházban csak a piezzok maradnak a saját kábelezéseivel akkor nekem gyanús vagy az normális hogy a fekete UL-OUT- csatlakozó kábele jelez tesre.
Ennek az egységnek nem kellene elszigetelve lennie a fémháztól?Én a kapcsolatok között ilyen "szilikon szerű paszta nyomát vélem felfedezni kicsit áttetszős (szigetelő anyag?) maga a piezzó fej két érintkező pár között és a fej egységnél.
(#) KTobi válasza zsoltrocky hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Mivel trafón keresztül kapja a piezo a tápot, ezért maga a piezo lehet a kádra fémesen is szerelve. Sose láttam ilyet belülről, de azt nem tartom rögtön hibának, esetleg nézd meg a két piezot külön, ha mindkettő feketéje "zárlatos" akkor valószínű ez normális, ne hiszem, hogy egyszerre romlik el. (Szerintem megfőhetett a trafó, és az üt át. Ezt pedig nem hiszem, hogy megéri javítani)
(#) fastaction válasza zsoltrocky hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Szia! Nálam nincsen relé a hálózaton , ezért megy gond nélkül a mosóm. A használati útmutatóban is benne van , hogy bekapcsolt állapotban rázhat. Ráz is . A készülék nem is tudom , hogy kaphatott forg. hozatali engedélyt. A készülék nagyon jó egyébbként .
(#) fastaction válasza zsoltrocky hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Leválasztó trafóval lehetne üzemeltetni szerintem.
(#) Bakman válasza fastaction hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Jónak nevezni egy egyébként életveszélyes készüléket... Nem is tudom, mit lehet erre mondani.
(#) zsoltrocky hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Akkor most kérek mindenkit fussunk neki újra.
Akkor a gép valóban működőképes(benn nincs Fi relé ahol először kipróbáltam és működik) és az a normális ennél a Kínai csodánál hogy ÉV relé nélküli hálózaton lehet üzemeltetni?
A márkásabb (már ha van ilyen) az is ugyan így leverné a Fi relét?
Kipróbáltam biztos ami biztos egy másik házban ott is lerántja a Fi relét egyből ott teljesen új minden kábelezés,konnektorok,megszakítók,Fi relé stb.
Hogyan merjek így hozzá érni akár bekapcsolásig HA eleve nem értem hogy ha fordítók a Fi relés hálózatban a dugalj állásokon akkor az alábbi történik:
-a: egyből leveri a Fi relét áram alá se lehet helyezni a készüléket
-b: Fi relét engedi felnyomni(gép áram alatt van kijelző jelez) de amint On állásba kerül a mosó indulna a piezzo már lövi is le a Fi relét.
C:megjegyzés egyszer megpróbáltam a Fi relét nyomva tartani és úgy indítani mind a két A B verzióba de még így is lelövi a Fi relét hiába tartom fenn a billenő kapcsolóját!!!

Ki próbáltam még valamit:
Fi relés hálózatunkon kivittem udvarra leütöttem egy jó kis vasat a földbe és rendes sodrott vastag földkábellel adtam még pluszba földelést a gépnek és így is leveri a FI relét!
Akkor mekkora hibaáram kerül a gépházra?
(#) Bakman válasza zsoltrocky hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Idézet:
„egyszer megpróbáltam a Fi relét nyomva tartani és úgy indítani mind a két A B verzióba de még így is lelövi a Fi relét hiába tartom fenn a billenő kapcsolóját!”
Ez normális. A belső szerkezet úgy van kialakítva, hogy az ilyen esetekben is leodjon.

Ha nem eBay (vagy hasonló) oldalon keresztül rendelted, küldd vissza. Ha igen, adj negatív értékelést a termékre, lévén a készülék rejtetten életveszélyes, tudja meg a lehető legtöbb ember.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018
(#) zsoltrocky válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Közben beszéltem egy műszerésszel ő meglátása az egész tápegység hibájára utal a 'gagyiságára" egy teljesen más komolyabb tápegység kellene bele ő szerinte a tápegységből látszik hogy mi a baj az egész szerkezeti konstukcióval
(#) fastaction válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Szerintem "csak" a piezzo meghajtás feszültsége juthat ki nálam . Csak bizserget . Berakom a folyadékba a tárgyat , lehajtom a fedelét és mehet . Kikapcsolás után nyúlok bele és kész . Utána nem ráz. Boltban vettem . Leírásban szerepel , ez van.
(#) ronin75 válasza zsoltrocky hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Sejtésem szerint a tápegységében van a hiba. A táp elején, a zavarszűrő részen, biztos vannak kondik a földelés felé, lehet valamelyik a kelleténél jobban átvezet. Próbáld ki csak a tápegységet feszültség alá helyezni, szerintem már csak maga a táp is levàgja a FI relét.
(#) zsoltrocky válasza fastaction hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Mérd meg akkor azt a "bizsergést" kivzsed a gépet leütsz egy darab vasrudat a földbe azt mérj rá multival a géped házára és a leütött vasdarab között mit mérsz?Vagy még egyszerűbb ha földelésed ugye bár van csak Fi reléd nincs akkor a gép és másik konektor földelése között mit mérsz nagyon kiváncsi lennék mekkora feszültséget mérsz.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem