Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   101 / 126
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Igen, de miért a securityben van az engedélyezés, ezt nem értem
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Gondolom biztonsági megfontolásból tették bele (az a neve is hogy security enable).
Hogy mire használható így hogy letiltom és akkor a runtime-ból nem működik azt nem tudom. Talán arra, hogy fejlesztéskor még nem tesztelt vagy nem jól működő funkciókat aktiváló gombokat átmenetileg letiltson a fejlesztő.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Köszönöm válaszaidat!
(#) Levi91 hozzászólása Ápr 24, 2018 /
 
Sziasztok! Siemens PLC-ről, Step7-ről, TIA portal-ról esetleg lenne valakinek MAGYAR nyelvű leírása, egyetemi jegyzete, bármi? Omronban otthon vagyok, de most S7-1200-al lesz egy projektem, és ahogy tudom teljesen más logika. Sajnos az angol manuálokkal hadi lábon állok. A segítséget előre is köszönöm.
(#) Levi91 hozzászólása Ápr 26, 2018 /
 
Már találtam pár anyagot. Úgyhogy tárgytalan.
(#) Ricsi96 válasza Levi91 hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Üdv! Engem is érdekelnek az ilyesfajta leírások.
Esetleg elkérhetem őket privátban?
(#) Levi91 válasza Ricsi96 hozzászólására (») Máj 2, 2018 / 1
 
Belinkelem amit találtam.
Step 7 programozás
Step 7 LAD
Step 7 STL
(#) naptukor válasza Levi91 hozzászólására (») Máj 3, 2018 / 1
 
Egyik sem TIA. Ez esetben Javaslom még ezt is.
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Sziasztok!

S7-315 és TP277 között profibus van beállítva.
Az S7 2DP-s az egyiken a profibus, másikon a laptop. A HMI pedig külön hálókábellel összekötve.
HMI-t látom Step7-ben, ha átváltok ethernetre és accesible nodes-ra megyek.

Wincc-ben viszont hiába állítom be az HMI IP címét, nem talál kapcsolatot amikor a programot akarom áttölteni.
TP277-ben a Profinetet engedélyezni kell vagy nem?

Köszönöm!
(#) bundibacsi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Hello!

Igen be kell állítani a HMI-n,hogy melyik portról használod a PG-t és Transfer módba kell tenni.
(#) naptukor válasza bundibacsi hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
A HMI beállításainál kell engedélyeznihogy melyik kommunikációs porton engedélyezze a feltöltést és melyiken ne.

Transfer módba nem feltétlenül kell helyezni, mrt az is beállítható hogy a runtime futása közben is lehetséges legyen a feltöltés az adott porton keresztül (remote control).
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
Van egy olyan a Vezérlőpultban hogy S7 Transfer Settings, ebben kell beállítani az ethernetet és ha jól emlékszek itt adtam meg az IP címét is. Ami alapján el is érem és ki is írja a kijelző hálózati nevét, ami a Profinet-nél van beállítva a TP277 vezérlőpaneljén(ezt nem tudom kell e engedélyezni), a Profinet menüponton.
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 23, 2018 /
 
Illetve a PLC és HMI közötti kapcsolatot elég csak a Wincc-ben megadni és amikor rámegy a HMI-re akkor az működni fog?
(#) bundibacsi válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 23, 2018 /
 
A transfer settings-ben kell az adott csatornát kiválasztani és engedélyezni a HMI-n,channel 2 enable.Elég a WinCC-ben megaadni a PLC ip-címét,hogy tudjon vele kommunikálni.Viszont töltésnél arra figyelj,hogy a WinCC is a Step7 beaállításával akar kapcsolódni,ott is be kell állíítani a hálókártyát aktívra.
(#) Thomas10100 válasza bundibacsi hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
A Transfer settingsben megadtam az Ethernetet. Tudok is így rátölteni.
De a PLC-vel Profibussal van összekötve, ezt befolyásolja ez a beállítás? Vagy ez csak a transfer-re vonatkozik?
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Na meg még egy kérdés, Operációs rendszert kezdett el frissíteni a TP277. Mennyi idő amíg megcsinálja? Mert már 2 órája kinnt van hogy Writing to Flash, ne indítsam újra az eszközt.

Nincs használatban a HMI, de azért érdekelne, hogy hiba van vagy még várnom kell. 412MB-ot töltött át ha jól láttam.
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Prosave-el sikerült.
(#) naptukor válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Csak a transferre vonatkozik az a beállítás.
A PLC-vel való kapcsolódás módját a projet tartalmazza és a runtime kezeli.

Az OS update elég sokáig tart, de nem a flash írása hanem a töltögetés.
Az hogy a writing to flash-nál áll sokat az necces Ilyenkor nem szabad újraindítani, kikapcsolni stb.
Nekem két panelnál volt már ilyen probléma, nem tudta végrehajtani a frissítést. Többet nem bootolt be, Gyári visszaállítás kellett neki.
(#) Thomas10100 válasza naptukor hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Prosave-el összejött az OS update.

Köszönöm a segítséget!
(#) fulcsii hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Siemens S7 PLC t le jelszavazták, nem férünk hozzá.
Esetleg valakinek van e ötlete, hogyan lehetne ezt feloldani, vagy hard resetet csinálni rajta.
(#) bundibacsi válasza fulcsii hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
S7-en belül milyen típus?
(#) devergo74 hozzászólása Jún 2, 2018 /
 
Sziasztok.
Szereztem egy Siemens Logo 6ED1 052-1MD00-0BA3-tipusú plc-t, kiszeretném próbálni hogy egyáltalán működőképese a készülék. Tudna valaki egy egyszerű programot, amivel pl led villogtatását megtudom oldani?
(#) Gabó válasza devergo74 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Kijelzőn létradiagrammal pötyögsz rá valami alap dolgot, és tudod tesztelni az I/O-t
Magyar leírás megtalálható a neten.
(#) devergo74 hozzászólása Jún 2, 2018 /
 
Igen találtam róla leírást a neten, meg van hozzá kábelem is amivel összetudom kötni a pc-vel. Azért gondoltam valami ledes dologra, mert az biztosabb lenne számomra tesztelés szempontjából. Majd még keresgéllek a neten, hátha van valami hozzá.
(#) Gabó válasza devergo74 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Programba összedobsz egy időzítős diagrammot, pl I1-el indítod, I2-vel leállítod a Q1 kimenetet, és ezt másolod a maradék 3 kimenetre....
(#) devergo74 válasza Gabó hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Köszi a tippet, sikerült letesztelnem, működik.
(#) satu89 hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Sziasztok
Egy delta dvp 14ss2 típusú PLC-vel kapcsolatba szeretnék segítséget kérni tőletek. Elkészítettem a programozó kábelét a mellékelt képen lévő módon (kivéve az 5V-os részt mert ahogy olvastam az elhanyagolható, s más ugyanolyan bekötésű rajzokon nem is szerepel.), de nem hajlandó kommunikálni a PLC a számtógéppel. Amikor elkezdeném letölteni a PLC-ben lévő programot akkor elkezdi szépen végigzongorázni az összes lehetséges port beállítást majd time out hibával leáll.
(#) otvenkilenc válasza satu89 hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
A sebesség összehangolva?
(#) satu89 válasza otvenkilenc hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
igen, mind a kettő 9600-on van, de automatikusan is elkezdi végig próbálgatni az összes kombinációt is, az összes sebességgel.
(#) naptukor válasza satu89 hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
USB-RS232 konverter van a jel útjában?
Következő: »»   101 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem