Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS házilag
 
Témaindító: pakibec, idő: Júl 24, 2006
Lapozás: OK   13 / 15
(#) Robin2 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Példának tökéletes, ugyanis azt is mutatja, hogy a WGS84-hez képest mekkora a magasságeltérés. Hogy ezt vajon miért is tüntetik fel, én se értem.
(#) palp hozzászólása Ápr 21, 2017 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Érdekes témára találtam. Érdekelne ki milyen oldalról közelítené meg a problémát. Ha OFF lenne elnézést kérek.
Ültetőgép
(#) pont válasza palp hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Most milyen problémát közelítsünk meg? A videón szerepló, gps az egy 4 millió forintos JD RTK antenna, nem éppen házilagos, és egy díszfaiskola anyagi lehetőségei sem összemérhető a hobbistákéval. Ettől függetlenül, hogy a kormányautomatikához a számításokat Arduinoval oldotta meg Szotyi, minden elismerést megérdemel...
(#) kukuri hozzászólása Máj 11, 2018 / 1
 
Üdvözletem!

Szeretnék egy kicsit a GPS modulokkal foglalkozni. A kérdésem az lenne, hogy milyen modult érdemes beszereznem egy arduino mellé?
Neo6MV2
NEO-7N
Többségében ezeket látom.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
(#) superuser válasza kukuri hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Milyen célra, mi a szempont? Egyébként kb. mindegy.
Szerelt panelen legyen, UART feszültségek specifikációja egyezzen az Arduino tartománnyal.
Tápfeszt nézzed, esetleg UART default sebességet.
Kommunikáció szabványos (NMEA), a többi paraméterekben kisebb eltérések, de játszani mind jó.
(#) pont válasza kukuri hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Szia!

Ez attól függ mire szeretnéd használni. Ismerkedésre az M8N elég elterjedt. Általában mindegyik UART-ot is használhat kommunikációra, így arduino-val, és csupasz kontrollerekkel könnyen ki lehet nyeri az adatokat...De egy BT modullal összekötve akár okosteló, tablet is jó, vagy PC, kábelen, ilyenkor arduino sem kell...
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
(#) Bakman válasza kukuri hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
A linkeltek közül a 7N jelölésű sokkal érzéketlenebb (teszteltem), a másikat javaslom a négyzet alapú antennával.
(#) kukuri válasza superuser hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Közben találtam egy másikat is. SIM808 Ha jól értelmezem ebben benne van a GPS is a GSM mellett. Egy GPS trackerfélét szeretnék összehozni amit saját energiaforrással bárhova kitehetek. Ki akarom kísérletezni hogyan lehet megnövelni az üzemidőt. Amit boltból kapni azoknak elég kevés a működési ideje. Legalábbis amiket találtam.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
(#) superuser válasza kukuri hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
A rövid üzemidőnek elég egyszerű magyarázata van: 20mA * 48h = 960mAh
Tehát egy 1000mAh akkuról két napot bír 20mA fogyasztás mellett
A power saving módokat érdemes nézegetni, hogy melyik modulnak milyen üzemmódjai vannak. Datasheet-ek alapján tudsz tájékozódni mielőtt választasz.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
Hali!
Van egy ilyen GPS em. Benne van az FM rádió is, de hiába próbálom, nem akar beindúlni. Ezt külön aktiválni kell?
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Milyen navigációs szoftver van rajta? Gondolom semmilyen. Anélkül nem sokat ér.
(#) bbalazs_ válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Mármint az FM rádió nem akar beindulni? (én így értelmezem a gondod)
Szerintem az nem FM rádió, hanem FM transzmitter, ami a hangot adja ki, autórádióval vehető módon. Tehát rádiót nem fogsz tudni rajta hallgatni, hanem az ő hangját fogod hallani az autórádióból, ha beállítod. Meglepő módon a beállítások menüpontban van egy FM transmitter rész, ott kell bekapcsolni.
(#) mraulajos válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Köszi! Értem! Holnap próba, de biztos ez van.
(#) mraulajos válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
A navigációval nincs probléma.
(#) mraulajos hozzászólása Júl 27, 2018 /
 
Hali!
Erről tudna segíteni valaki egy magyar leírással.?
(#) nedudgi válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Próbáltad már a magyar nyelvet beállítani?
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Sok pénzed van. 5 percenként küld egy SMS -t a telefonodra, hogy épp hol a kocsid, (motorod, vagy épp amire felragasztod.
(persze, ha drága Ferrarid, vagy kamionod van, megéri)
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2018
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Teljesen más célra akarom használni. Hetekig egy helyben állna. Remélem.
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Ugyan angolul, de itt van az user manualja.
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Jól eltelt azóta az idő... Kicsit előrébb vagyok, de a megoldás még messze van. Felraktam próbapadra, és a legegyszerűbben hozzáférhető USART2 TX-RX (16-17) lábakra forrasztottam kivezetést. Azok a huzalok 1,5-es sodrott vezető elemi szálai, azaz a legvékonyabb alkatrészlábaknál is vékonyabbak. Annyira apró ezen minden, hogy sanszos, hogy nem fogom megtalálni a GPS kommunikációt. A legvékonyabb Weller hegyemmel is lutri volt, meg is lepődtem, hogy elsőre sikerült. De ezek szélen voltak, a többi két pár, meg a többi között. Ez a két láb viszont nem nyert. Próbáltam egy-egy passzív alkatrészen jelet fogni odaérintéssel, de semmi használható egyelőre.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) maipo72 hozzászólása Okt 7, 2019 /
 
Sziasztok
Olyan hozzáértőt keresek aki fabrikált már gps tracker-t
(#) bbb válasza maipo72 hozzászólására (») Okt 7, 2019 / 1
 
Attila86 nagyon profi szerkezetet készített. A ki mit épített rovatban megtalálod.
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 7, 2019 /
 
Arra jutottam, a SIRF nem igazán biztos, hogy NMEA protokoll szerint működik. Ez egy processzor szerű valami. Úgy nézem I2C sinen kommunikál a processzorral. Abból meg te szerintem már nem leszel okosabb. Lehet ha mindent kidobnál belőle, és te csesztetnéd I2C sinen hamarabb dűlőre jutnál.Annál viszont már lehet gazdaságosabb, ha veszel egy GPS modult.
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Köszi, hogy foglalkoztál a kérdéssel. Hanyagolom, csak sajnáltam kidobni. Bár számítógéppel USB GPS vevőként használható.
Volt egyébként olyan változata, ahol elkülönülő volt a GPS vevő, ez sajnos nem olyan.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2019
(#) nedudgi válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Emlékeim szerint a Sirfx GPS csipek az NMEA és soros porti hardvert is tartalmazzák. Léteznie kell olyan programnak, amivel be lehet állítani, milyen protokollal kommunikáljon, milyen interfészen. Ezt az USB interfészen kell beállítani.
(#) proba válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Én is olvastam, ezt a részt magának a vevőnek az adatlapján, de itt szerintem egy plusz processzor közbe iktatásával kommunikál a géppel. Bár lehet azt is lehet győzködni, hogy kiküldje az adatokat.
(#) Inhouse válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 8, 2019 /
 
Meghaladja a képességeimet és azt az időt, energiát, hogy megérje velük foglalkozni. Ha a gyártó külső uSD-re bízta volna a tárolást, még most is használhatóak lehetnének.
(#) job335577 válasza maipo72 hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
Szia. Mi a problémád? Igen, mi régebben ezzel foglalkoztunk, maradt még egy pár a fiók mélyén.
Ha tudok, szívesen segítek.
(#) nedudgi válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 14, 2019 /
 
A két évvel ezelőtti észrevételemet próbáltad? A panelen mindössze pár darab kiskapacitású (22pF körüli) kondenzátor látszik. Valószínűleg ezek közül valamelyik meleg pontján ott kell lennie az NMEA jelnek. A csip hardveres beállításától függően 4800, 9600, 38400 vagy 115200 Baud lehet a sebesség. Nem valószínű, hogy a mikrokontrollerbe építettek Sirf protokoll dekódert. Az SPI, vagy I2C kapcsolatot is kizárnám.
Másrészt egy Ublox8 GPS vevő, és egy microSD adatrögzítő körülbelül 15$. Három szál dróttal összekötöd őket, és kész a logger.
Konklúzió: szerintem hagyd meg USB GPS vevőnek.
Közben jött egy ötlet, miszerint a 16Mb csipet nagyobbra cserélve talán megnövelhető a kapacitás, ha nem volt lusta a programozó.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2019
Következő: »»   13 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem