Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   228 / 291
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Az új ládák kb 700-900w ot fogyasztanak naponta a gazda döntése , mennyi idő alatt hozza vissza az árát a villanyszámlában .
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Köszönöm! Továbbítom az infót, aztán majd meglátjuk mi lesz.
(#) tibec válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
A hűtőrész hátfalának a felső fele kezd lederesedni. Képet sajnos nem áll módomban prezentálni, mert nem a sajátomról van szó. Egy ismerősé a gép, én csak megnéztem, hátha meg tudom gyógyítani. Reméltem, hogy "csak" elektromos hibája van, de mivel a szabályzó csere nem segített, ezért gondolom a gáz kezd eltávozni belőle, vagy valahol dugulása van. Mivel egy kompresszoros, nem a legjobb konstrukció. Most egy időkapcsolós dugalj. szabályozza, illetve kapcsolgatja, így nem megy folyamatosan. Ha lesz rá pénz, majd eldöntik, mit tesznek. Gondolom, nem tévedek sokat, ha a gázvesztésre, illetve egy lehetséges elzáródásra tippelek. Mivel nincs felszerelésem, ezt a hibát javítani sem tudom. Kérdésem, egy esetleges elfektetés megoldhatja a dugulást? Természetesen a vissza kapcsolás legalább pár órás talpon állást követően fog megtörténni. Ezt még nem tettük meg, mert az időkapcsoló megoldás egy időre.
(#) kaqkk válasza tibec hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
A kompresszoros gépeknél nagyon ritkán fordul elő dugulás , ez inkább gázhiány vagy szállítóteljesítmény csökkenés lehet
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
(#) tibec válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Köszi a gyors segítséget, továbbítani fogom a tulajdonosnak. Ebben az esetben az időkapcsoló nem megoldás, mert, ha nem javíttatják meg időben, akkor a kompresszor fog leégni. Ezért holnap el is mondom a "tutit" neki. Legalább ezt az éjszakáját már nem rontom el! Az már nem is csoda, hogy a szállítóteljesítmény csökkent mert már 10 éves elmúlt a szerkezet. Ez a kompresszor kopásából következik ugye?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
(#) kaqkk válasza tibec hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Igen a kopás a fő ok.
(#) tibec válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Köszönöm a gyors segítséget!
(#) Mikulás74 hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Tisztelt hozzáértők,

Én balga vettem egy használt, behemót Siemens hűtőt, az eladó elmondása szerint tökéletesen működött nála 2 hónappal ezelőtt.
Na nálam 2 napos pihentetés után bekapcsol(fektetve szállítottuk), majd megy-megy a végtelenségig, magától nem kapcsol ki sosem.
Alul -20 fok körül volt benne(lehet, kevesebb) felül még megáll olyan 13-14 foknál.
Tekerhetem bárhova, ezt tudja.
A kompresszornál pár csőnél ilyen zöldes lerakódást látok. Az mi lehet?
Illetve a felső, normál részénél felül, ahol jegesedik be lehet nyomni a műanyagot, fel van púposodva.

Az eladó szerint én vágtam gallyra a hűtőt, szállítás közben.
Nem is magának a hűtőnek az ára, hanem az elszállítása, cipekedése volt az, ami nagyon macerás volt.
Köszönöm, aki tud valamit!
(#) mlaci989 hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Üdv.
Egy kis fölvilágosítást kérnék. Üdítős italhűtőről lenne szó. Egy ajtós. Belül a hát oldalon a párologtató meg fönt a keringtető ventilátor. Talán Frigorex de nem vagyok biztos. Az lenne a kérdésem hogy ezek úgy működnek mint a normál hűtő szekrény szóval lefagy a párologtató,vagy +5 fokon párolog és azt keringeti.?
(#) mercurial hozzászólása Jún 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Még mindig a borhűtővel lenne problémám.
Elvittem a hűtő kezelőpaneljét egy elektroműszerészhez,és azt mondta,hogy ha lefagyasztja a hőszondát,akkor átadja a kérdéses kábel a 230V-ot.
Az alap probléma,hogy a 2 szekciós hűtő alsó részén nem működik a ventilátor,valamint van egy szerkezet ami nem tudom,hogy mi célt szolgál (többen azt mondták,hogy egy peltier elem).
A lényeg,hogy az alsó kör 10-18 fok között lehetne állítani,de csak 15 fokig hűl le bármire állítom,mert nem megy le az áram a lenti szerkezetbe és ventilátorba alapvetően.A szakinak átment ha lefagyasztotta.
Nem lehet,hogy fordítva működik az érzékelő?
Vagy én gondolom rosszul a működését?
Összesen 4 ventilator van benne.
Alul-felül 1-1,és kozepen a panelban 1-1.
Tud esetleg valaki segíteni,hogy miért nem hűt az alsó rész rendesen?
Előre is köszönöm!
(Csatoltam jópár képet a hűtőről:1.Egyben a hűtő 2.a felső hűtő rész 3.alsó peltier elem talán?)
Ja,és kompresszoros.
(#) kissi hozzászólása Jún 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Ma voltam Anyukámnál és panaszkodik a hűtőjére ( ZANUSSI, kombi hűtő ). A probléma az, hogy a normál hűtő a legkisebb fokozaton is nagyon hűt, a belső, hátsó hűtő rész jeges.
Mi szokott ilyenkor a jellemző hiba lenni? Nem vettem észre, hogy folyamatosan menne, de nem kérdeztem rá, mert már jöttünk haza és akkor mondta...Van rá esély vagy egyszerűbb probléma is szokott ilyet okozni ?!

Előre is köszi a segítséget!
(#) kaqkk válasza kissi hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Mond neki hogy tekerje a hőfokszabályzót a legalacsonyabb állásra , úgy lesz lehetősége a gépnek arra hogy leolvadjon .
(#) kissi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Köszi, de ott van, ill. régebben nem volt ilyen problémája. Más ötlet ?!
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2018
(#) kaqkk válasza kissi hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Régebben nem voltak ilyen melegek ...Le kell olvasztani akár havonta,és imádkozni a hűvösebb időért . Ilyenkor nálam is felszaporodik a dér az elpárologtatón ez "természetes" aztán ha elmúlik a nagy meleg egész évben tökéletes a hűtő . (semmi pénzért nem cserélném másikra)
(#) darktempered hozzászólása Jún 4, 2018 /
 
Sziasztok,

van egy Gorenje RK41285E szabadonálló alulfagyasztós hűtőszekrényem.
Egy pár hónapja el kezdett jegesedni - ezt viszonylag sokáig pár hónapig csinálta. Most pedig nem hűt.

Tudnátok tippeket adni, hogyan derítsek fényt a hibára? Motorra figyeljek ki be kapcsol-e? Ha igen akkor milyen hangot kell figyeljek? Esetleg olvasszam le? Olvastam fejre állításról, termosztát rövidre zárásról mindenről.

Köszönöm szépen.
(#) kaqkk válasza darktempered hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Ne állítsd fejre ,ne cserélj termosztátot .Hívj szerelőt elment belőle a gáz .
(#) somys hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Jó napot mindenkinek!

BA 35 FNF P Indesit hűtömhöz keresem a képen látható kismotort.Ez keringteti a normáltérben a fagyasztó hideg levegöjét.Valami miatt nem mindig indul el .Kis ütésre viszont megy,Szerelö urakat kérném ha van eladó azt jelezzék.Esetleg hol kapok?Köszönöm!
(#) darktempered válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Köszi a választ!
Ilyenkor feltételezhető, hogy van egy hely ahol szivárog, vagy ez természetes egy 8 éves hütőnél?
(#) kaqkk válasza darktempered hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Általában a fagyasztó ajtó keretében lévő vascső (keret fűtés) szokott elrozsdálni ha ezt kikötik a rendszerből újratöltés után még sokáig használható a gép .De azt majd a szerelő mondja meg hogy így történt e nálad is ...
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2018
(#) Lehel 160 hozzászólása Jún 9, 2018 /
 
Lehel 160 l-es hűtőm leáll a melegben. Ha ventilátorral fújjuk a kompresszort, akkor folyamatosan megy. Mi lehet a hiba? Kompresszor vagy az indító relé lehet a hibás? Esetleg valami más?

A segítséget előre is köszönöm!
(#) szerzetes hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Üdvözlet mindenkinek.
Alkatrész beazonosításban szeretném kérni a segítséget. Van egy indesít alul-fagyasztós kombi hűtőszekrény aminek a vezérlésén elszállt egy pár alkatrész. Képeket mellékeltem a beazonosítandó alkatrészekről.
A választ és a segítséget előre is köszönöm.

Üdv,
János
(#) mercurial hozzászólása Jún 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Két szekciós borhűtővel kapcsolatban kérnék egy kis tanácsot/segítséget.
(Már többször próbálkoztam,most jöttünk rá a gép működésére
(#) mercurial hozzászólása Jún 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Két szekciós borhűtővel kapcsolatban kérnék egy kis tanácsot/segítséget.

Adott a 2 rész. Felül fehérboros (5-10 fok), alul vörösboros (10-18 fok).
Bekapcsolás után a felső rész elég hamar lehűl a minimumra, viszont az alsó rész sehogy sem akar 15-16 foknál lejjebb menni. Ha a fölsőt 10 fokra állítom,így is 15-nél megáll az alsó.

Összesen 4 ventilátor van a gépben, alul-felül 1-1 és középen 2 a vezérlő tálcán.
3 db ( a felső, és a 2 a tálcán, működik folyamatosan bekapcsolás után)
Fenti részben egy hűtőszerkezet, alul egy PTC melegítő. Hátul,alul kompresszor R134a gázzal.
Rájöttünk,hogy ha a tálca alján lévő hőmérő szondát lefagyasztjuk, akkor kapcsol ki a tálcán lévő kettő ventilátor, és ezzel párhuzamosan kapcsol be az alsó PTC és venti,meleg levegőt fújva.
Kvázi,úgy érzékelve,hogy túlhűlt a vörösboros rész és vissza kell melegíteni. Ahogy eléri újra a 10-12 fokot, ki is kapcsol, és újra a középső 2 indul.

A kérdésem az lenne,hogy elképzelhető,hogy azért nem hűl tovább az alsó rész, mert kevés benne a gáz?
Vagy valami más problémája lehet?

Előre is köszönöm a választ!
(#) merlingerin hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Sziasztok! Hozzájutottam egy kompresszoros autós hűtőhöz. A termosztátja össze volt égve. Most megy. De az előttem járók úgy tűnik, elengedték a hűtőközeget. A szelepről a kupak hiányzott, benyomva ugyan van benne némi anyag, de hűteni nem hűt. Komprrsszor hangján is hallani, hogy nincs sok dolga.

Kérdésem az volna, hogy mekkora mennyiséget vár ez r134a-ból? Honnan tudom, hogy elég? Ráírva nincs sajnos. Ez egy 12/24v kamionos hűtő, bd35f danfoss kompresszorral.

Másik gond a hűtőközeg. Nagy eretnekség CRC kälte75-öt beletölteni? Elvileg az 90% r134a, és 10% r152. Ez fagyasztó spray, és még néhol kapható.

Egy levákuumolom, és meg tudom rölteni. Órám, csöveim, mindenem van, csak hűtőközegem nincs. Hívtam telefonon 3 autóklímást, mind elhajtott, hogy hülyeségekre nincs idő, nekik nem éri meg. Ez egy 260e+ áfa kamionos hűtő...
(#) molnarf válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Általában 35 g R134 de változó készülékek szerint. Addig töltöd (többször egy kicsit) amíg teljesen elárasztja a gaz a párologtatót de csak annyit, hogy a szívócsövön ne jöjjön vissza a fagy egészen a kompresszorig!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) merlingerin válasza molnarf hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Szia!

Köszi! Az tényleg nem sok

A Kälte75 tervem nagyon rosszul hangzik?

Bővebben: Link
(#) molnarf válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Rosszul hangzik számomra, én nem kísérleteznek vele!
(#) merlingerin válasza molnarf hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Szia!

Sok termrk alapja R134a, és bárki megveheti. Kälte 75, egyes "sűrített levegő" spray, sőt.. gázduda palackja (focimeccs...)

Általában 90%felett.. biztonsági adatlapjában mindig benne van.. Ezt földi halandók is megvehetik... De hát Brüsszel sem tévedhetetlen... Szerencsrére... Sőt.. youtube is tele amcsi videókkal, pl office depot sajátmárkás pc tisztító R22 helyett..

Bővebben: Link

Bővebben: Link

Pl adatlap egy spray-hez:
Bővebben: Link

Nem eretnekség
(#) molnarf válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Brutális gázárak alakultak ki EU miatt, hisztiznek a környezetvédelemért és gyártják a sok selejtes hűtőt.Egy palack R404 gaz (10 Kg) ara 2 evvel ezelőtt 100 EUR volt most majdnem 1000 EUR, nekem több olyan rendszerem van amelyben 100 Kg gaz van beletöltve.Az új autó klímagaz 1234yf 5 kg 1100 EUR, hogy mi fog történni ezután a hűtéstechnikában nem nehéz megjósolni.
(#) merlingerin válasza molnarf hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Szia!

Az egész marhaság. Autók a félhermetikus kompresszorral eleve arra vannak gyártva, hogy elengedjék...

Meg a lakás gépek is. Hisz leszerelni a rosszat, hacsak nem extrém helyen van, vagy nem közgazdász apa... Úgy is házilag fogják.. és akkor még a meghibásodásról nem beszéltünk.

A tetrafuoretán (r134a) szerintem házilag is kikotyvasztható. Még gondolkodom rajta, de terv van...

Az idő mindent megold, hisz most az R600 (isobutan) mellé a robbanásveszély miatt a co2 a terv...

Apropó isobutan... Az meg öngyújtógáz...

Kipróbálom én ezt a spray dolgot kíváncsi vagyok...
Következő: »»   228 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem