Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró tekercselés
 
Témaindító: robinson17, idő: Jún 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 33
(#) hustlerboy19 hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok Van nekem 2 db RFT L3702 papírcserére szorulna. De nemtudom hogy mient kellene renelnemhozá. Ha valaki javitot illyen tipusu Hangszórót . Legyenszives írjon. Köszönöm.
(#) Tiggey válasza hustlerboy19 hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Papírszélű hangszóró lévén, ha nincs belevaló típus, akkor valami gitárhangszóróét kéne belerakni.
(#) MikulaSan hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
Szép estét! Szeretnék készíteni saját kut fejemből egy hangszórót. Akadt egy kis problémám mivel igen vékony (0.1mm) es részdrótot használok aminek 1m ellenállása 2.3 ohm körüli. Hogy oldják meg a hangszóróknál azt a rengeteg menetnél több méter hosszan hogy a tekercs ellenállása 4-8 ohm legyen? 2mm-es huzalnak a lista szerint méterenként 0.0056 ohm. Viszont nem láttam még olyat hogy 2mm vastag huzalt használjanak, és azt vastagnak tartom. Valaki okos eltudná nekem ezt magyarázni hogy működik?
(#) telnagyapo válasza MikulaSan hozzászólására (») Jún 9, 2016 / 1
 
Egy kis segítség a számoláshoz. Hangszórók általában 0.20 és 0.50mm átmérőjű huzalokkal vannak tekerve, teljesítménytől függően. Egy konkrét lengő adatai: lengő átmérő: 100mm, Kerület: 314mm, huzal átmérő: 0.355mm (keresztmetszet:0.0779mm2) menetszám 118
[este folytatom]
(#) MikulaSan válasza telnagyapo hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
Köszönöm szépen utólag és előre is!!
(#) msteve válasza MikulaSan hozzászólására (») Jún 9, 2016 / 1
 
0.1mm-es huzallal általában magassugárzókat szoktunk tekercselni...
(#) MikulaSan válasza msteve hozzászólására (») Jún 9, 2016 /
 
köszönöm válaszod!
(#) telnagyapo válasza MikulaSan hozzászólására (») Jún 9, 2016 / 1
 
Tehát ha a lengő kerületét beszorzod a menetszámmal akkor megkapod a huzal hosszt, esetünkben 314mm X 118menet = 37052mm azaz 37,052méter. R= ró x l/A: R=0,0172 X (37,052/0,0779).
Vagyis ebben az esetben a lengő egyenáramú ellenállása: 8.18 Ohm.
(#) MikulaSan válasza telnagyapo hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Köszönöm szépen
(#) Owert hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Sziasztok! Tekercset csévetesthez való ragasztáshoz ki mit használ? Például alu, papír, fólia anyagokra.
(#) norbbie válasza telnagyapo hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Ez így oké. Értem. Én nekem egy olyan kérdésem lenne , hogy ezekkel az adatokkal elkészített tekercs kb. mekkora teljesítményt bírhat el ? Tudom hogy függ a mágnestől....stb. De körübelüli értékre vagyok kiváncsi... Van egy JBL hangszoróm ami 30cm-es és van rajta egy 15cm-es mágnes 5.5cm kb a tekercs átmérője ezt kellene újratekerni....
(#) P_Laszlo válasza norbbie hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
A mágnes mérete nem lényeges. A lengőcséve csak elektromos terhelhetőségre utal, 50mm-nél 100-150W-tól több névleges terhelhetőség, csak elvetemültebb autós mélyeknél jön össze.
(#) norbbie válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Nem tudom mekkora teljesítmény mert nincs rajta semmi írás max 300Watt lehet autós basreflex ládában van , így került be németből hogy már nem volt jó...,de szeretném ha megszólalna ilyen tekercset forgalmaz valaki itthon? http://hartai.en.made-in-china.com/product/yKwxFBrYwPkO/China-Voice....html#
(#) P_Laszlo válasza norbbie hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Hát javíttasd meg. Lengőcsévét nem igazán szoktak árulni (kivéve a H2000 a saját típusaihoz), de ha tizedmm-re pontosan megadod a méreteit, átmérők, tekercselési magasság, lehet, hogy valaki lesz olyan kedves, és készít neked egyet.

A cséve tulajdonságaiból lehet elektromos terhelhetőséget számolni, a dobozból és T-S paraméterekből meg mechanikait. És máris megtudod, hogy mekkora bemenőteljesítményig működőképes.
(#) norbbie válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
azért itt a kínai oldalon árulnak jó pár ezer darabot és kitudja hány félét
(#) P_Laszlo válasza norbbie hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Az biztos, de ezek nem egydarabos rendelésre vannak kitalálva. Többnyire.
(#) msteve válasza norbbie hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
El tudom késziteni a tekercset,de kell hozzá a hangszóró is.
(#) oregss49s hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Sziasztok !

A segítségeteket kérem . : Hol lehet beszerezni, vagy milyen anyagot lehet kilágyítani amire nekem kellene ( pár Kg )

C10- es acélt-- "vasat" / nagy tisztaságú vas (high-purity iron ) / Állítólag ezt régebben elektrovasnak is nevezték .

Hangszóróhoz jó mágneses vezető , de nem felmágneseződő felső és alsó / pólusvas / alapanyag kell.

Aki tud kérem segítsen információval.

Köszönettel : oreg
(#) CIROKL válasza oregss49s hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
(#) fang lee hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
Mi a különbség két egyforma 2 és 4 rétegű hangszóró között. Hasonlított már össze valaki ilyeneket?
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Tiggey válasza fang lee hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Azok nem egyformák. A 4 rétegű lengőnek sokkal nagyobb a légrése, gyengébb a mágneses térerő, érzéketlenebb a szóró, nehezebb a mozgószerkezet. A vastagabb drót végett nagyobb a terhelhetősége, de igazán semmi értelme. Komoly szórók vagy 2 rétegű, vagy fazonhuzalos lengővel készülnek. Vagy dupla motoros.
(#) fang lee hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
Én is valami effélét sejtettem, bár még nem volt szerencsém négyrétegűhöz.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) fang lee hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
keresek valami elfogadhato 20cm hangszorot. valami ilyesfélét de 4 ohmosat. sal vagy valami hasonlot. esetleg jobbat 10E ft. alatt.
(#) Tiggey válasza fang lee hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
SAL "mélyei" hifi kategóriában szinte mind az. Meg is lehet nézni érzékenység ügyileg. SR3040-et szétkaptuk, raktunk bele 80W-os kétsoros lengőt, könnyebb mozgó szerkezetet, textil széllel. Szinte megtáltosodott a szóró. Pedig a légrést vissza se vettük.
(#) hxd2ODR hozzászólása Máj 26, 2018 /
 
Sziasztok,
Egy kis segítségre lenne szükségem, remélem megoldható a problémám...
Van egy AKG K3003i fülhallgatóm, és a bal oldalon elszállt az egyik driver.
Érthetetlen módon az AKG nem foglalkozik alkatrész értékesítéssel, tehát nem adnak (?!), de még alternatívát sem tudnak adni...
A hangszóró titánium membrános, 9.2mm-es, és 8Ohm-os.
Viszont amit eddig találtam ilyet a neten az mind 16Ohm-os.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen 16Ohm-os hangszóróból lehet-e egyáltalán valamilyen módon 8Ohm-ossá alakítani.
A segítséget előre is nagyon köszönöm!
(#) Massawa válasza hxd2ODR hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Alapbol nem.
És valoazinü a hangszine is más lesz mint az AKG-é volt ( ezért nem foglalkoznak a gyártok ilyen javitásokkal). Egy tönkrement fülest el kell dobni (vagy vigyázni kellett volna rá).
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Azt leszámítva hogy igazad van, szerintem semmiféle probléma nem származik abból, hogy kétszeres az impedanciája, sőt...
De a végeredmény kérdéses, és nem a 16 Ohm miatt.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Az impendaciatol biztos nem, dehát a fülesnek az elsödleges funkcioja nem az erösitö söntölése....
(#) pucuka válasza hxd2ODR hozzászólására (») Máj 26, 2018 / 1
 
Cseréld ki mindkettőt, így egyforma lesz. Sokkal fontosabb, mint hogy hány Ω.
(#) msteve válasza hxd2ODR hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Hozd el hozzám,többször sikerült fejhallgatóbetétet javitanom.
Következő: »»   31 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem